Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
canım çok geçmiş olsun şimdi facedede okudum ameliyat oalacağını herşeyde bir hayır vardır sıkma canını keşke daha önce çıksaydınız tatile nerden biliceksinki ama..benim oğlumda 2 gündür çok hasta buğazları enfeksiyon kapmış iğne verdi doktor ateşi çok yükseldi sabah acile götrüdüm antibiyotiğe başladık bide iğne olucaz o kadar mızmız ki bütün gün ağladı buğazım acıyo anne diyo başım ağrıyo anne üşüyorum anne her istediğini ağlayarak söylüyo hep kucağamda :KK62:

canım çok geçmiş olsun şimdi facedede okudum ameliyat oalacağını herşeyde bir hayır vardır sıkma canını keşke daha önce çıksaydınız tatile nerden biliceksinki ama..benim oğlumda 2 gündür çok hasta buğazları enfeksiyon kapmış iğne verdi doktor ateşi çok yükseldi sabah acile götrüdüm antibiyotiğe başladık bide iğne olucaz o kadar mızmız ki bütün gün ağladı buğazım acıyo anne diyo başım ağrıyo anne üşüyorum anne her istediğini ağlayarak söylüyo hep kucağamda :KK62:

çok teşekkür ederim kısmet işte biliyorduk fıtık olduğunuda havalar serinlesin öle yaptıralım dedik ama bu akşam fıtık boğulma yapmış çok şişti çatladı ağlamaktan acilen gittik dr eve gitmiş ama telde sölediler saolsun 15dk ya geldi hemen bağarsağı geri itti ama ne itme çatladı benim minik resmen zor tuttuk ama hemen rahatladı p.tesiye kadar ödem insin diye bekliycez p.hayırlısıyla ameliyat ödem inmeden olmazmış dikişler açılırmış ırsi eşimin tarafında bendede kısmet üçündede çıktı büyük 5yaşında ameliyat oldu ortanca 3,5 aylıktı bu miniğimde 1,5 işte tatile daha önce gidemezdik eşimin ortağı gidiyor memlekete işte boş bırakılmıyor çalışanların başında biri kalmalı kısmet işte tamda bugün yer ayırtmaya gidiyorduk bi aksilik oldu gidemedik yarın gideriz dedik akşamda bu oldu iyiki burada oldu ya oralarda olsa napardık herşeyde bi hayır var evet çocuklar hasta oldumu hayat duruyor sanki keşke hiç hasta olmasanız ben hepinizin yerine olsam diyorum en azından benim sesim çıkmıyor senin ufaklığada çok geçmiş olsun canım benim dayanamıyorum hiçbi çocuğun hasta olmasına hastanedede vardı serum takılı bikaç bebek :KK43::KK43::KK43:

canım benim kıyamam ben ona ya iyi olur inşallah bütün çocuklarında varmış fıtık benim annemde ve ağbimdede vardı bende çok şükür yok...herşey kısmet işte dediğin gibi oraya gidince olsaydı çok kötü olurdu moralin daha çok bozulurdu :)) bize psikolog şart hemde ne şart biliyormusun :84:benim evim çapa tıp fakt karşılıkl diyorum beni şuaraya yatırsalar şöyle bikaç hafta kimseyle görüşmesem konuşmasam ne iyi olur sonra vazgeçiyorum sağlık gibisi yok yinede allah hastenelere düşürmesin kimseyi psikolojik ilaçları tavsiye edebilirim canım yani kendini iyi hissetmiyorsan psikoloğa gitmelisin

canım benim kıyamam ben ona ya iyi olur inşallah bütün çocuklarında varmış fıtık benim annemde ve ağbimdede vardı bende çok şükür yok...herşey kısmet işte dediğin gibi oraya gidince olsaydı çok kötü olurdu moralin daha çok bozulurdu :)) bize psikolog şart hemde ne şart biliyormusun :84:benim evim çapa tıp fakt karşılıkl diyorum beni şuaraya yatırsalar şöyle bikaç hafta kimseyle görüşmesem konuşmasam ne iyi olur sonra vazgeçiyorum sağlık gibisi yok yinede allah hastenelere düşürmesin kimseyi psikolojik ilaçları tavsiye edebilirim canım yani kendini iyi hissetmiyorsan psikoloğa gitmelisin

allah düşünrmesinde yokluğunuda vermesin bazen bende diyorum kimse olmasa sessiz ooooh mis ama yok sonra diyorum ben çocuklarım olmadan duramam tek çocuğum varkende öleydi annene bırakalım derdi eşim tatile giderken ben bırakmazdım onsuz eğlenememki yine aynıyım çok eğleniyolar ama suyu çok seviyolar psikoloğa 2.doğumdan sonra gitmiştim ama doğumla alakalı bi sebepten değil major depresyon demişti majoru yanlış olabilir ilaç filan verdi iç gel iç gel başka bişey yok bende bıraktım hala atlatamadığım aklıma geldikçe beni çok yaralayan bi konu ama kendi kendimi teskin telkin etmeye çalışıyorum ama tatilde iyi gelmezse çok bunaldım kesin gidicem yine

canım oğlun özel eğitim alıyormu köyde yaşıyoruz demişsin ya o yüzden sordum büyükşehirde otursanız daha iyi olur tabi oğlun için kreşe falanda gider daha çok gezdirirsin...oğlun otizim tanısı mı aldı kaç yaşında şu anda

kızım 2 kızım var ewet köyde yaşıyoruz 4 yaşında kondu 2 sinede otizim tanısı büyüğüm bu sene marttan itibaren bıraktı reabilitasyonu küçüğüm hala devam ediyor balıkesir'e yakın zaten servis götürüp getiriyor küçüğüm 7 yaşında

allah düşünrmesinde yokluğunuda vermesin bazen bende diyorum kimse olmasa sessiz ooooh mis ama yok sonra diyorum ben çocuklarım olmadan duramam tek çocuğum varkende öleydi annene bırakalım derdi eşim tatile giderken ben bırakmazdım onsuz eğlenememki yine aynıyım çok eğleniyolar ama suyu çok seviyolar psikoloğa 2.doğumdan sonra gitmiştim ama doğumla alakalı bi sebepten değil major depresyon demişti majoru yanlış olabilir ilaç filan verdi iç gel iç gel başka bişey yok bende bıraktım hala atlatamadığım aklıma geldikçe beni çok yaralayan bi konu ama kendi kendimi teskin telkin etmeye çalışıyorum ama tatilde iyi gelmezse çok bunaldım kesin gidicem yine

canım bende gittim psikolağa bikaç kez özele gittim dünya para verdik bana bitki çaylları içmemi uuzun yürüyüşler yapmamı önermişti ilaç falan vermedi dinledi yol gösterdi tabiiki ama sonuç sıfır :KK43:( devlete gittim sonra oradan memnun kaldım ilaç kullanıyorum yüksek doz değil ama uyku falan yapmasın istedim sadece biraz daha sakin olayım sinirlenmiyeyim çocucuğuma bağarmak kızmak istemiyorum çünkü bu onun seçimi değildi allaha şükür iyiyim çok iyiyim sakinim eşim kuzum deyip saçlarımı okşuyo :))major depresyon nedir duymadım araştırıcam hemen aklımıza geldikçe bizi yaralayan şey demişsin inan o bendede var ve beni en zayıf anımda tutuyo hiç olmadık yerde ellerim titremeye başlıyo ve bunu atlatmam birkaç gün sürüyo malesef o insanlar hayatımızda hiç olmasaydı keşke kendi adıma onlar olmasaydı eşimde olmazdı eşimin ailesinden bahsediyorum şimdi herşey güllük gülüsatanlık ben çok iyi gelinim iyi bir anneyim iyi bir eşim ama zamanında bana çektirrdiklerini hiçç unutmuyorum ve hakkmı hiç bir zaman helal etmiycem onlara...bak yine sinirlendim şimdi neyse:KK68:

kızım 2 kızım var ewet köyde yaşıyoruz 4 yaşında kondu 2 sinede otizim tanısı büyüğüm bu sene marttan itibaren bıraktı reabilitasyonu küçüğüm hala devam ediyor balıkesir'e yakın zaten servis götürüp getiriyor küçüğüm 7 yaşında

pardon canım ben atlamışım oğlun var sanıyordum bide erkeklerde görülme sıkılığı daha fazla olduğu için sanırım ikisindede otizim olması çok üzücü olmuştur eminim işte bende bu yüzden korkuyorum ikinci çocuğu yapmaya büyük kızın bıraktığına göre iyidir umarım kızların otizimi daha ağar geçirdiğini söylüyorlar aslında bizim kurumda çok az kıza rastladım ve onların durumu da oldukça iyi okula gidiyorlar allah yardımcın olsun canım sende çok üzüntüler geçirmişsin

pardon canım ben atlamışım oğlun var sanıyordum bide erkeklerde görülme sıkılığı daha fazla olduğu için sanırım ikisindede otizim olması çok üzücü olmuştur eminim işte bende bu yüzden korkuyorum ikinci çocuğu yapmaya büyük kızın bıraktığına göre iyidir umarım kızların otizimi daha ağar geçirdiğini söylüyorlar aslında bizim kurumda çok az kıza rastladım ve onların durumu da oldukça iyi okula gidiyorlar allah yardımcın olsun canım sende çok üzüntüler geçirmişsin

allaha genede çok şükrediyorum en azından eli ayağı tutuyor diye bizimde sınavımız bu benim amcamın torunu var doğumda beynine baskı yapılmış 13 senedir sadece gözleri oynuyor zavallı yengem çocuklarıma üzüldüm mü hep o aklıma gelir onlar 13 senedir bir umut reabilitasyona gidiyorlar yeni yeni başı oynuyormuş bizim halimize binlerce şükür bide kız çocuğu adet görmesi yakın demiş doktor çok iri tabi hareket olmadığı için annesi bel fıtığı oldu onu taşicam diye allah tüm özürlü çocuk ailelerine yardım etsin bizimkiler onlara bakarak bi lütuf bize

:KK50::KK50:kızıldeniz terk etti bizi neden acabaa :KK43:( melodicim oğlun nasıl ameliyat oldumu

yok canım ya olmadı yani olamadı daha önce 850 dediler fiyet olarak bugünde fıtık 850 testis indirme 1700demezlermi bide anestezi görecek diye çağırdılar yok giriş yapın yok kan verin in aşağı çık yukarı 50birine ver 50 öbürüne ver güya özel hastane bizde sinirlendik böle olacaksa sgk ne güne duruyo deedik ben ortanca oğlumu ameliyata götürdüğümde herşeyi odamızda yaptılar 3hemşire geldi kan aldılar tansiyon ölçtüler anestezide odaya geldi bunlar herşeye bizi koşturuyor çıktık bizde eşimin bi arkadaşı yaptırmış bi özelde oraya gittik yarın için randevu alındı bakalım ne olacak birde ümraniyede erdem hastanesini aradım bizden 850istenen ücreti onlar hiç almıyolar sgk karşılıyomuş ama cerrah izindeymiş resmen soyuyolar insanları ve çok komik koskoca haydarpaşa numunede bi tane çocuk cerrahı yok inanamadım bize cerrahpaşa yada çapa dedi adam telde

meraba kızlar ben sizi hiç terk edermiyim :93:iş güç yogunluk anca yazabılıyorummelodicim canım kıyamam ben kız güzelime gecmiş olsun canım hayat işte planda olmayan cok sey le karsılasıyorsun inş. Allah beterınden saklasın sünnet olmuslarmıydı sünnetide olsun bari masumcum sen neler yapıyosun özledım sizi elifsena esra canım Allah dayanma gücü versin evet beterın beterın var bende hep öyle düşünürüm

molodicim sizin hastane epey soynuncuymuş greçekten özel çapa hstanesi var birde orayı arasana ben çok memnunum ordan doğumumu orda yaptım oğlumun çocuk doktoruda orada fiayatlarda makul derecede yani ilgi alaka çok iyi..kızıldeniz oğlun nasıl canım merak ett,k seni geliişme varmı

akşam iftara annemle babamı davet ettim yemeklerim pişiyo oğlum uyudu sabah erken kalkmıştı sonra dedesi ile eşimin dükkana gittiler eve geldi çok acıkmış karnı anne ben yoğurt çorbası istiyorum dedi yaptım hemen içti sızdı annem babamda salonda uzandı oruçluyken hep uyumak istiyo insan yaa

selam masumcum eeg si normal cıktı illa işitme testı tutturdular yok yanı yaptırmıyoruz hanı şüphem olsa tamam dıcem yaptırayım ama galıba işitme testını yaptırmıcam kızlar daha dogrusu onlar dilkoma kayıt ıcın ıstıyolar ma dilkom bızım ılde yok eskısehırde var orayada ben nasıl geliş gidiş yaparım hem ben konusmamasına cok takmıyorum biraz algılama guclugu vardı doktor zxamanla gecer o dedı ozaman beklıycem galıba ben . ogluş iyi masallah pepe cıkınca happe diyoı cok sevıyo onu pepe nerde dıyınce tv yı gösterıyo bitince bitti dıyo ben sarkı söyluyorum sarkım bıtınce benı alkıslıyo yavas yavas ta olsa ılerlıyo cok şükür canım zaten acelemız yok Allah ne zaman nasip ederse ozaman krese devam ama kres pek bişiy katmadı kılzar ogluma hepsını benögrettım demiştimya size işaret parmagını kullanmıyo dıye şimdi artık kullanıyo onu bıle ben ögrettım ama kreste hiç bişiy ögrenmedı hanı ınsan farkederya ben hiç etkısını göremedım sadece ayakta sallamıyorum okadar bılmıyorumda benım kafam karıstı :44::44:

meraba kızlar ben sizi hiç terk edermiyim :93:iş güç yogunluk anca yazabılıyorummelodicim canım kıyamam ben kız güzelime gecmiş olsun canım hayat işte planda olmayan cok sey le karsılasıyorsun inş. Allah beterınden saklasın sünnet olmuslarmıydı sünnetide olsun bari masumcum sen neler yapıyosun özledım sizi elifsena esra canım Allah dayanma gücü versin evet beterın beterın var bende hep öyle düşünürüm

hoşgeldin epeydir göremeyince terkedildik sandık çok teşekkür ederim hayat zor valla napalım sünnet olmadılar yapalım dediler ama istemedim abisiyle beraber olsunlar istiyorum yarın sabah ameliyattayız 10da dualarınızı eksik etmeyin ben çok korkuyorum çocuklara narkoz verilmesine

molodicim sizin hastane epey soynuncuymuş greçekten özel çapa hstanesi var birde orayı arasana ben çok memnunum ordan doğumumu orda yaptım oğlumun çocuk doktoruda orada fiayatlarda makul derecede yani ilgi alaka çok iyi..kızıldeniz oğlun nasıl canım merak ett,k seni geliişme varmı

evet bizde vazgeçtik oarada tamam sağlık için herşeyi yaparsın nerelere vermiyoruz o parayı ama bile bilede kazıklanmak hoş değil yani hastane ayarladık eşimin bi tanıdığı kızını ameliyat ettirmiş bu hastanede özel güngören hastanesi başhekimi tanıyor 650ye yapacaklar hemde 2dr girecek hem cerrahi dr hemde ürolog her yerde bi tanıdığın olması ne kadar güzel bugün görülmeye değerdi başhekimin yakını geldi diye ne güzel ilgilendiler sorma gitsin yarın sabah 10da ameliyata girecek hayırlısıyla kurtulacak inş dua edin

X