ortodonti

kızım için dr .tedavi olması gerek demişti.kızım istemiyor.nisan ayında gelin demişti doktor fakat sınavları ve biraz da rahatsızlandığı için gidemedik. mayıs ın sonuna verdi randevuyu bu tedavinin belli bir zaman damı başlaması gerekiyor.kızım 10 yaşında .biraz daha beklesek geç kalmış olur muyuz?

kızım için dr .tedavi olması gerek demişti.kızım istemiyor.nisan ayında gelin demişti doktor fakat sınavları ve biraz da rahatsızlandığı için gidemedik. mayıs ın sonuna verdi randevuyu bu tedavinin belli bir zaman damı başlaması gerekiyor.kızım 10 yaşında .biraz daha beklesek geç kalmış olur muyuz?
ne kadar erken tedavıye başlarsanız tedavı surecı hem o kadar kısalır ama 10 yasında cocukların buyume ve gelışım donemlerı uygun olmaktadır

enemal82 merhaba , öncelikle yardımcı olduğun için teşekkürler. Benim üstteki ön dişimi tedevi esnasında fazla kesildi şimdi diş hafif gömük ucu dışarıda diş çok kısa olduğu için porselen takılabilirmi yoksa daha uzun bir tedavi sürecimi var?
tam olarak anlayamadım dişerin durumunu ama porselen için diş belli bır boyda olması gerekmektedir

arkadaşım bir sorum daha olacak size dün dişhekimine gittim çene rontgeni çekildi 3 diş kökünde lezyon olduğunu ve antibiyotik tedavisi sonunda çekilmesi gerektiğini söyledi bir dişte de kist varmış çekilince o kist de gelir dedi sizin öneriniz nedir dişleri kurtaramazmıyım kanal tedavidi vs çünkü daha sonra kaplama yaptırmak istiyorum birde implantın yerli ürünü çıkmış doktor iyi olmadığını söyledi yerlisinin sizin fikriniz nedir? şimdiden teşekkürler...

arkadaşım bir sorum daha olacak size dün dişhekimine gittim çene rontgeni çekildi 3 diş kökünde lezyon olduğunu ve antibiyotik tedavisi sonunda çekilmesi gerektiğini söyledi bir dişte de kist varmış çekilince o kist de gelir dedi sizin öneriniz nedir dişleri kurtaramazmıyım kanal tedavidi vs çünkü daha sonra kaplama yaptırmak istiyorum birde implantın yerli ürünü çıkmış doktor iyi olmadığını söyledi yerlisinin sizin fikriniz nedir? şimdiden teşekkürler...

canım slm lezyonun boyutunu bılmıyorum ama şunu sakın unutma kanal tedavısı dişi kurtarmak ıçın son çaredır yanı kesin çözüm değildir.kanal tedavisi yapılınca dişin kesın kurtulacak dıye bısey olmaz agrı yapmadan uzun surede kalabılır ya da ertesı gun hemen agrıda yapabılır.küçük lezyonda dıişlere kanal tedavısı yapılıp daha sonra apikal rezeksiyon ile dişler kurtarılmaya çalışılabılır ancak dedıgım gıbı bu kesın çözum degıl sonra diş çekımede gıdebılır.eger doktorun çekımı uygun gorduyse haklı olma ıhtımalı çok yuksektır.implantı getırecek fırmayı ıyı arastır yerlısı yabancısı dıye bısey yok bence.geçmış olsun

sevgili enamel82 verdiğin bilgiler benim daha rahat karar vermeme sebep oldu çok teşekkürler. senin yaşında Ankarada yiğenim var bu sene ingilizce öğretmenliğinden mezun oluyor. umarım hepiniz çok iyi bir geleceğe ve akademik kariyere ulaşırsınız sevgiler...

sevgili enamel82 verdiğin bilgiler benim daha rahat karar vermeme sebep oldu çok teşekkürler. senin yaşında Ankarada yiğenim var bu sene ingilizce öğretmenliğinden mezun oluyor. umarım hepiniz çok iyi bir geleceğe ve akademik kariyere ulaşırsınız sevgiler...

gerçekten yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)))ıyı dıleklerın ıçın çok tesekkur ederim

20liklerim alt çenemdeki dişleri alt üst etti :KK43: hala tam çıkmış değiller doktorum biraz rahatlatalım deyip üst 20liğimi çekti (alttakini damak parçası kapatıyor ona bastırıp sıkıştırmasın diyeymiş) bi kaç haftadır diğer köşedekininde sürmeye başladığını hissediyorum iyice yamultucaklar sanırım dişlerimi. 20liklerin ikiside çekildikten sonra biraz olsun kendi kendilerine düzelme ihtimalleri yok mu?
bu yaşta tel takmak istemiyorum gerçi doktorum şeffaf braketler var o da olmazsa içerden takılanlar var daha az görünür dedi ama yinede belli oluyor işte..acısınada razıyım ama telli telli aylarca yaşamak istemiyorum yok mudur başka çözümü? teşekkür ederim şimdiden.başarılar..

20liklerim alt çenemdeki dişleri alt üst etti :KK43: hala tam çıkmış değiller doktorum biraz rahatlatalım deyip üst 20liğimi çekti (alttakini damak parçası kapatıyor ona bastırıp sıkıştırmasın diyeymiş) bi kaç haftadır diğer köşedekininde sürmeye başladığını hissediyorum iyice yamultucaklar sanırım dişlerimi. 20liklerin ikiside çekildikten sonra biraz olsun kendi kendilerine düzelme ihtimalleri yok mu?
bu yaşta tel takmak istemiyorum gerçi doktorum şeffaf braketler var o da olmazsa içerden takılanlar var daha az görünür dedi ama yinede belli oluyor işte..acısınada razıyım ama telli telli aylarca yaşamak istemiyorum yok mudur başka çözümü? teşekkür ederim şimdiden.başarılar..

canım mrb ortodonti ağır ağır ilerleyen bi süreç malesef hemen sonuç alamıyorzz bende tedavi gördum 20 lklerımı de çektırdım alt çene küçük olduğu için dişler büyük çıkmştı 5 seene sürdü benım tedavim ünide okurken başlattımm düşü ünide teller hiç hoşdurmuyorr ama direndim şimdi harika bi souç elde ettimmyerimseniben içten takılan tel en son süreçtedişlerin oynamaması için önlem amacıyla taklıyorr yani sana ilk başda içden takcklarını sanmıyorum ıllaki braket takcaklarr ama şimdi dişlerim harikaa biraz sabırlı olursan sonuç dan çok memnun kalcaksın
geçmişş olsun

Selam,
bende iki ay once dis teli taktirdim yamuk olan dislerim 20 liklerin cikmasiyla biraz daha yamulmustu,
gecen yaz 3 yirmilik disi cektirdim.
Iste simdi 2 ay oluyor tel taktirdim ust sirada on iki disin yaninda biraz bosluk var iki on disin
yaninda olmasi gereken dis yer olmadigindan arkada kalmis, kopek disi de o disin yerini almis ama
biraz bosluk var iste, doktor arkada kalan disi one cikaririz dedi ama bunun kolay olcani hic sanmiyorum, bide telleri takarken hic dis cekmedi sanirim dislerin yer degistirmesi icin yeterli bosluk oldugundan bide arka tarafta azi disimde bi bosluk var, curuk oldugu icin cektirmistim.
Yani hic bilmiyorum baska dis cekilmeden disler kolayca yer degistirir mi yoksa bu surece bundan dolayi biraz uzar mi?
Ikinci sorumda tel tedavisine baslamadan once, dislerin bakim yapmasi gerektigi bu mecburi midir?
Yoksa teller varken de yada tedavi bittik sonra yapilir mi? :uhm:
Cevaplarsaniz cok memnun olurum, tesekkurler.

Ikinci sorumda tel tedavisine baslamadan once, dislerin bakim yapmasi gerektigi bu mecburi midir?
evet mecburi.bütün ortodontistler dişler tertemiz olduktan sonra tedaviye başlıyolar.bnde dişleriimdeki çürükleri yaptırıp temizletip tedeviye başladım.çünkü teller varken dişlerin temizliği daha zor yapılıyor eğer tedavi zamanında bir diş bile kaydedilirse tedavi baştan başlıyo.o yüzden dişlerde hiç çürük olmaması gerekiyo.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Selam,
bende iki ay once dis teli taktirdim yamuk olan dislerim 20 liklerin cikmasiyla biraz daha yamulmustu,
gecen yaz 3 yirmilik disi cektirdim.
Iste simdi 2 ay oluyor tel taktirdim ust sirada on iki disin yaninda biraz bosluk var iki on disin
yaninda olmasi gereken dis yer olmadigindan arkada kalmis, kopek disi de o disin yerini almis ama
biraz bosluk var iste, doktor arkada kalan disi one cikaririz dedi ama bunun kolay olcani hic sanmiyorum, bide telleri takarken hic dis cekmedi sanirim dislerin yer degistirmesi icin yeterli bosluk oldugundan bide arka tarafta azi disimde bi bosluk var, curuk oldugu icin cektirmistim.
Yani hic bilmiyorum baska dis cekilmeden disler kolayca yer degistirir mi yoksa bu surece bundan dolayi biraz uzar mi?
Yoksa teller varken de yada tedavi bittik sonra yapilir mi? :uhm:
Cevaplarsaniz cok memnun olurum, tesekkurler.
canım çekımsız tedavıler çekımlı tedavılere nazaran daha az sure gerekmektedır ama bu yınede ortalama 1.5 sene surebılır.dişlerin tedavı oncesı bakımı şarttır çunku kotu agız hıjyene sahaıp kışıler tel takılınca ozenı daha da azaltıyor boylece dişler çurumeye baslıyor.yanı kaş yapalım derken göz çıkarmamak ıçın kesınlıkle şarttır yoksa tedavı suren hem uzar hem kotu sonuçlanabılır

20lık dişlerini çektırmekle doğru olanı yapmışsın.çaprasıklık durumunu bılemıyorum ama doktorun gerek gormuş demekk kı ayrıca sunu dıyebılırım dişler kendı kendılerıne duzelmez sadece boşluklara doğru devrılme hareketlerı gozlenır.eger çaprasıklıgın az ıse lıngual ortodontı de bır alternatıftır.braketler dişlerin arkasına içten takılıyor boylece agzında braket yokmuş gıbı gorunuyor

merhaba benim ön dişlerim sadece ikisi geride ikiside önde çok kötü duruyor bunun sebebi çenemin darlığından kaynaklamıyormuş.Acaba arkadan tel takıla biliniyor mu?Bir de çok korkuyorum tel taktırma yaşım geçti diye şuan 14 yaşındayım ama bu yıl 15 gireceğim ve tel taktırmaa fiyatları ne kadar ?cevaplarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun...

merhaba benim ön dişlerim sadece ikisi geride ikiside önde çok kötü duruyor bunun sebebi çenemin darlığından kaynaklamıyormuş.Acaba arkadan tel takıla biliniyor mu?Bir de çok korkuyorum tel taktırma yaşım geçti diye şuan 14 yaşındayım ama bu yıl 15 gireceğim ve tel taktırmaa fiyatları ne kadar ?cevaplarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun...
canım bır kere tel takmanın yası geçtı dıye bısey yok aksıne tam ıdeal yaslardan bırıdır 14.benım 30 yasında hastam bıle var:)lingual ortodonti dişlere arkadan tel takılmasıdır ama bıldıgım kadarıyla normal sabıt tedavı ucretın 2 katı fazla ucret gerektırmektedır.korkulacak bır durum yok ınan bana normal sabıt tedavıyle çok rahat duzelır

canım bır kere tel takmanın yası geçtı dıye bısey yok aksıne tam ıdeal yaslardan bırıdır 14.benım 30 yasında hastam bıle var:)lingual ortodonti dişlere arkadan tel takılmasıdır ama bıldıgım kadarıyla normal sabıt tedavı ucretın 2 katı fazla ucret gerektırmektedır.korkulacak bır durum yok ınan bana normal sabıt tedavıyle çok rahat duzelır

çok teşekkürler çok sağolun içimi çok rahatlattınız acaba fiyatını öğrenme gibi bir şansım var ne kadardan başlıyor

çok teşekkürler çok sağolun içimi çok rahatlattınız acaba fiyatını öğrenme gibi bir şansım var ne kadardan başlıyor
canım ben hastanede gorevlıyım o yuzden ozel muaynehaneler yanılmıyorsam sabıt tedavı ıçın 2000 dolar falan alıyodur ama emın deılım tedavı goren arkadaslar daha ıyı bılır

Diş telinin ne gibi alternatifleri var? Daha önce diğer konuda sormuştum da. Pembe, şeffaf gibi oluyormş ya... Benim bir bilgim yok.

Bir de tel ilk takılırken iğne yapılıyor mu? Ağrıyor mu? Nasıl takılıyor? MAkinesi mi var?
Şimdiden teşekkür ederim...

bende ortodonti tedavisine başladım. 4. günüm şuan sadece üst çenemde braketler ve 4 gündür ne bişey ısırabiliyom ne yiyebiliorum :1no2:dişlerimin dipleri batıyo sanki bişey ısırdığımdakafamçokkarıştı biran önce alışsam iyi olcak :1closedeyes:

Diş telinin ne gibi alternatifleri var? Daha önce diğer konuda sormuştum da. Pembe, şeffaf gibi oluyormş ya... Benim bir bilgim yok.

Bir de tel ilk takılırken iğne yapılıyor mu? Ağrıyor mu? Nasıl takılıyor? MAkinesi mi var?
Şimdiden teşekkür ederim...

canım iğnelik bir durum yok ağrı hafıf oluyor tabı kı cunku dışlere kuvvet uyguluyoruz.makınelık bı durum yok doktor takıyor

X