ortodonti

Merhaba Arkadaşlar benim kızım 10 yaşında iyi bir ortodontist arıyorum Eğer İstanbul'da memnun olduğunuz bir ortodontistiniz var ise, bana özelden adını telefonunu ve adresini mesaj ile gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürlera.s.

peki diş çektirmenin zararı neydi sizde?, çekilince daha zor mu düzeldi 5 yıl dediğine göre, anormal bir süre değil mi bu :)

Bu sene beşinci yıla girdim ama anormal değil,kimilerinin uzun bile sürebilir.Hem benim tedavim zorlu geçti biraz,ameliyat oldum,maske kullandım,tel deseniz 1,5 yıldan kısa sürmez zatena.s
Diş çektirmeye gelince tam olarak bilmiyorum ama gereksiz yere çekilmiş galiba.Hem arkadaki dişlerden bir kısmı çıkmıyor tekrar sanırsam belli bir zamandan sonraCADIARZU

[QUOTE="NightRose";3517749]Merhaba Arkadaşlar benim kızım 10 yaşında iyi bir ortodontist arıyorum Eğer İstanbul'da memnun olduğunuz bir ortodontistiniz var ise, bana özelden adını telefonunu ve adresini mesaj ile gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürlera.s.[/QUOTE]

Mesaj atamadımCADIARZU

ya üst dişimin iki tanesi geriye doğru ve bu durum beni çok rahatsız ediyo nasıl düzeltilebilir?

ben tedavi görüyorum şuan bi kaç aydır pek sevemedigim agızlıgımı takmadıgım için pek bi aşama kaydedemedik.ama doktorumun sert tavrıyla karşılaşınca :) dedim tak artık şunu 1 ay sonra tel takılıcak bazen isyan ediyorum neden benim dişlerim böyle diye ama görüyorum ki yalnız dğeilim :) bakalım inşallah güzel olacak dişlerim

aynı sorun bende de var.15yaşındayım.ön dişlerimin 3ü arkada biride çok önde ve bu beni çok rahatsız ediyo çene darlığındanmış.Benimde diş çektirmem gerekiyo mu acaba bir de teller ne kadar süre kalır.fiyatı ne kadardır?

Merhaba!

Ben de 15 yaşındayım ve eylülde tel takılacak, sorunum ön dişlerim diğerlerine göre fazla önde ve tel takılmadan önce çene darlığından dolayı 4 numaraları dişlerimin yani köpek dişlerimin yanındakilerin çekilmesi gerekiyormuş. Sizce bu doğru bir karar mıdır? Bir de çekilirken acır mı gerçekten çok korkuyoruumm..
:sm_confused: fisfisfis

yer açılması içim çekiliyor canım, benimde geçen ay 4 tane çekildi o dişler, ben 2şer 2 şer çektirdim sana tavsiyem sende öyle yap, tek tek çektirmek çok zor stres yapıyor yani ,ama benim yaş 22 olduğu içi bünyem uygundu buna, sen 15 mişsin doktorunla en iyisi danış buna uygun mu diye, bende diş çekilme konusunda çok zor karar vermiştim ama inan hişbirşey olmuyor, ne insanlar var sakatlar canım etraflarda görüyorsun allaha şükür bizimkisi sadece estetik için yani, hiç korkma bir adımını at gerisini allaha bırak ve sakın benim gibi erteleyim deme çok pişman olursun kızarım yoksaa.s.

Cevabın için çok çok teşekkür ederiiim,dikkate alıcam bunları.. :teselli:, annemde aynı şeyi söylemişti allaha şükürler olsun sadece estetik benimkisi.. :sm_confused:a.s.

ben de 1 haftadir sabit tel kullaniyorum. yanliz gecenlerde ortoclear diye bir sey duydum. Seffaf kalip seklinde ceneye geciriliyor ve tedavi bitene kadar aralikli degistiriliyormus. acaba bunlar metal tel kadar etkili olur mu? tedavi suresini ne derece etkiler?

selam.bende ortondik tedavi görmek için diyarbakırdaki diş fakültesinde sıraya girmiştim ama anca 5 yıl sonra sıra geldi.ve ben artık evlenmiştim.başka şehirde oturuyordum.bugün eskişehirde bi ortodontist ile görüştüm,4 adet dişimin çekilmesi gerktiğini söyledi.zaten üst ön dişlerim biraz önde.velhasıl 2,5-3 milyar tutar dedi.benim sorum bu gittiğim dt. şehir dışından gelip gidecek buraya.acaba normaldede bu mudur fiyat?eskişehirde bildiğiniz ortodontist var mı acep...

selam.bende ortondik tedavi görmek için diyarbakırdaki diş fakültesinde sıraya girmiştim ama anca 5 yıl sonra sıra geldi.ve ben artık evlenmiştim.başka şehirde oturuyordum.bugün eskişehirde bi ortodontist ile görüştüm,4 adet dişimin çekilmesi gerktiğini söyledi.zaten üst ön dişlerim biraz önde.velhasıl 2,5-3 milyar tutar dedi.benim sorum bu gittiğim dt. şehir dışından gelip gidecek buraya.acaba normaldede bu mudur fiyat?eskişehirde bildiğiniz ortodontist var mı acep...

Merhaba. Ben de artık dişlerimi düzelttirmek istiyorum Kadıköy'de veya Kadıköy'e yakın fiyat olarak çok pahalı olmayan iyi bir ortodontist tavsiyesi istiyorum. Malum öğrenciyim ve de okulum karşı tarafta yol problemi de olmaması gerek a.s

benimde aynı sorunum var canım Benimde yaşım 14.. annemin kullanıcı adıyla giriyorum.

Çorlu da bir diş kliniğine gittiğimde banada aynısı söylenmişti.. Ama sonra tekirdağ da bir doktora gittik dişini çekmemize gerek yok dedi.. Benimde çenemi genişletmek için damak taktı. 3 ay kullanmam gerekdiğini söyledi .. Önce üstteki damağım genişletilecek bu taktığı apere ile..... sonra da alt çeneme başka bir apere takacak.. (alt çenemi biraz ileri almak için).. Alt çeneme takacağı apereyi 8 ay kullanacağım.. Bence başak doktorlara da danış Çünkü tekirdağda gittiğim doktor bana diş çekiminin en sonuncu tercihimiz olduğunu söyledi ..

Bugün ilk kontrolümü yaptı (30 ağustos2008)2. kontrolümde 4 ekimde olucak.

slm

16 yaşındayım üst köpek dişlerim öndeki dört dişimden geride yani önden bakınca görünmüyorlar nasıl bi tedavi uygulanır ve ne kadar sürer ?

arkadaşım eğer eskişehirde iyi bir ortodontist bulduysan benide bilgilendir misin?ben de arıyorum burda iyi bir.

Slm enamel82
Ben 13 yaşımda yaklaşık 1 yıllığına tel taktım 2 dişim damağımın ortasındaydı..Onlar biraz öne geldi ama tam geçiş dönemim olduğu için arkadaşlarım dalga geçiyor diye tedaviyi yarım bıratım..2 ön dişimin yanındakiler biraz gerideler..Tekrar tel takmaya başlasam (24 yaşındayım) düzeltebilir miyiz?
ikinci bir sorumda alt kısmımda doktor çürük olmadığı halde bir dişimi çekti (18 yaşlarında) Neden çürük olmayan bir dişi çektiğini sorduğumda 20 lik dişim çıktığı zaman yanındakileri öne iteceğini ve o boşluğun dolacağını söyledi..inandım bende ancak şuan 24 yaşındayım 20 lik dişim neredeyse tamamen çıktı ama o kısım tamamen boş..Dişim düşmüş gibi..Nasıl düzeltilebilir?

ya benim önden 2 dişim eğri nasıl düzelcek ya((( çektirirsen devrilme olur çektirmezsen iyice fırçalanmadığı için çürür diyolar şaşırdım kaldım bi yardım ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…