ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

katılmıyorum!:eek:lmaz:
birincisi ürün fiyatları parfüm bazında pahalı olabilir ama danışmanlara sunulan web fırsatları ve altın broşürü aradaki farkı ber taraf etmektedir.
sadece katıldığım olay kargo sıfırlama ürünün 7 tl içn pahalı ürün seçilmesi.valla ben 5 tlden satıyom kargo 2 tl ye gelmiş oluyor bana.
bu arada kargonuzda ürün hasarlı olupta geri gönderdiğiniz takdirde ödediğiniz kargo makbuzunu dilekçe ve faturanızla gönderdiğiniz takdirde şirket size ürün parası ile birlikte kargo ücretinide avans hakkına iade etmekte diyceksinki hayır etmiyorlar.HAYIR ediyorlar benim 1300 kişilik ekibimde neler oldu hep iade aldık.
diyceksin eksik gelen ürünler poşette gönderiliyor sonradan.onada şöyle yorumda bulunacam kırılma riski olmayan tüm ürünleri hangi şirket olursa olsun poşete koyar.benim telafi ürünlerim kolide geldi daha önceki eksik ürünlerim sünger olduğu için poşette gelmişti.
üyeminde dünya kadar eksiği vardı kolide geldi.biraz uzun sürüyor tek kötü tarafı bu ama sabır şirket benim hiç bir danışmanımı nede beni mağdur bırakmadı boshayallersmile

koyukahverengi arkadaşıma kesinlikle ve şiddetle katılıoum. bunu bize karşı çıkan arkadaşlar 3-5 ay bilemedin 1 yıl sonra anlayacaklar

nie gereksiz olsun ki başka markalardan zaten alcamız ürünler daha indirimli olarak elimiize geçiyor sadece
canım sen işine yaramıycak ürünler aldıysan o başka tabi
üstelik kalitesi hakkında hiç şüphem yok
içim rahat severek kullanıyorum :)

hayır arkadaşım niye alayım gerksiz malzeme. kapatıcım yoktu bir tane aldım mesela, asla 5 milyon verip de oje almadım, asla takı çanta almadım onca paraya. kalite konusunda benim de şüphem yok, ama pahalı olduğundan da şüphem yok.sen de öyle mutlaka alıyosundur her ay 1-2 şey, ama çok mu gerekli, ya da dışarıdan alırmısın MUTLAKA o ürünleri.bence almazsın. rimeli biter gider onu alırsın, yada mavi renkli farın biter onu alırsın.hem de görerek.....beni er geç anlayacaksınız...a.s

oooooo kızlar bayağı coşmuş burası
ya benim hiç satasım yok daha kimse yüzüne bakmıyor katalogun

Ben uzun süredir satmıyorum zaten. Oriflame doldu ev; özellikle de kremsempatiksalakcinni

O kremleri de satmaya çalışıyorum, alan yok; çünkü her yer Oriflame satıcısı dolu:)

Sadece dışarda bulamadığım ürünler almaya çalışıyorum. Örneğin; ayakkabı deodorantı gibi...

ya gerçekten benimde satasım yok, üye yapasım yok...geçtiğimiz ay bu ayda satıyım bida uğraşmıcam diyodum kat kat kazanları görünce 150bplik sipariş verdim ama gel görki bu ay 48bpde kaldım...nişanlımda kızıyo sırf bedavaları alıcam diye üstünü sen tamamlıyosun yine ev dolup taşıyo kullanamıyosunda onca şeyi diyo. o da haklı ama napim onları öyle gördükçe hoşuma gidiyo...bidahaki ay kimbilir yine ne hediyeler koyarlar yine dayanamam...off offf...gittikçe hastalığa dönüşüyo...
bu işte tutunanlar üyeleri olanlar için gayet güzel bir iş ancak benim gibi olanlar için pek bi karı yok.diceksiniz ki ürünü indirimli alıyosun burdan olmasa dışardan alıcaksın diye...öyle değil işte...oriflame ile tanışmadan önce kullandığım belli bi kaç şey vardı...ama insan kendi satınca aslında bunada ihtiyacım vardı bu da olsa fena olmaz derken ipin ucunu kaçırıyo bu bi gerçek...neyse çok konuştum bu ayı 150 bp.ye tamamlamanın bi yolunu bulmam lazım :KK70:

ya gerçekten benimde satasım yok, üye yapasım yok...geçtiğimiz ay bu ayda satıyım bida uğraşmıcam diyodum kat kat kazanları görünce 150bplik sipariş verdim ama gel görki bu ay 48bpde kaldım...nişanlımda kızıyo sırf bedavaları alıcam diye üstünü sen tamamlıyosun yine ev dolup taşıyo kullanamıyosunda onca şeyi diyo. o da haklı ama napim onları öyle gördükçe hoşuma gidiyo...bidahaki ay kimbilir yine ne hediyeler koyarlar yine dayanamam...off offf...gittikçe hastalığa dönüşüyo...
bu işte tutunanlar üyeleri olanlar için gayet güzel bir iş ancak benim gibi olanlar için pek bi karı yok.diceksiniz ki ürünü indirimli alıyosun burdan olmasa dışardan alıcaksın diye...öyle değil işte...oriflame ile tanışmadan önce kullandığım belli bi kaç şey vardı...ama insan kendi satınca aslında bunada ihtiyacım vardı bu da olsa fena olmaz derken ipin ucunu kaçırıyo bu bi gerçek...neyse çok konuştum bu ayı 150 bp.ye tamamlamanın bi yolunu bulmam lazım :KK70:

yolu bulursan bana da söyle olur mu

bende 50 de kalakaldım satış yapmayı da bıraktım bu ay :KK43: 150 bp olsam hediyeleri alacaktım pek de önemsemiyorum artık. elimde bir sürü ürün var hiç birini satamıyorum :KK43:

kızlar bna yardımcı olurmusunuz üye olmayı düşünüorm..
katalog paraylamı ne kdr??
bp nedir??
kargo parası ne kdr??
vs vs yani satmakmı ii yoksa almakmı???
ne kdr kazanıosunuz?

sevgibi eda 17 almak daha karlı
ancak ben müşteri bulup katalog fiyatı üzerinden her ay 150-200 TL lik satış yaparım diyorsan satmak karlı
bu ay üyelik ücreti 1 TL , üye olduğunda katalog ücretsiz geliyor ilk siparişini verdiğinde de her ay bir kataloğun ücretsiz gelmekte, kargo ücreti 7.00 TL ancak ücretsiz olarak sana şirketin belirlediği bir ürün gelmekte, BP = Başarı Puanı 150 BP lik sipariş verirsen kargo ücretsiz ancak bu da danışmana geliş ücreti yaklaşık 200 TL lik sipariş demek, eğer katalog üzerindeki fiyatlarla satarsan kazancın yaklaşık %30 gibi ancak müşteri edinmek istiyorsan ne yazıkkı o fiyatlardan satılmıyor (çoğumuz gibi)

oriflame ürünleri hoşuma gidiyor..
eskiden çok kullanırdım..
ama nedense bir kaç senedir etrafımda orıflame ürünlerini satan göremiyorum..
üye olmak istiyorum ama bu puan olayı beni geriyor..
her ay puanmı doldurmak lazım gerçekten..
peki her ay en az 3-4 ürün satsak bile bu puan doldurmak için ne kadar yeterli olur acaba?
oriflame daki satışlar kafamı kurcalıyor açıkcası CADIARZU

bnde üye olucaktım vazgeçtm..bi kere kazancı çoook az..sonra bp denilen olay var ürün başına 7 8 yada dha fazla bp..saçma..bn avon yapıorm temsilci fiyatıyla 45e tamamlayınca kargo bedava..burada 100 bp+bide ürün..vazgeçtm satan birini bulup alcam..

oriflame ürünleri hoşuma gidiyor..
eskiden çok kullanırdım..
ama nedense bir kaç senedir etrafımda orıflame ürünlerini satan göremiyorum..
üye olmak istiyorum ama bu puan olayı beni geriyor..
her ay puanmı doldurmak lazım gerçekten..
peki her ay en az 3-4 ürün satsak bile bu puan doldurmak için ne kadar yeterli olur acaba?
oriflame daki satışlar kafamı kurcalıyor açıkcası CADIARZU

bence üye olmak daha iyi. ben üyeyim ama satış yapmıyorum. kendi ihtiyaçlarımı alıyorum sadece. kargo bedeli yerine 7 tl ödüyorsun ve sana herhangi bir ürün gönderiyorlar bunun için.genellikle el veya ayak kremi oluyor. yani başkasına %30 kar vermektense 7 lira fazla verip bir ürün almak bence daha mantıklı.fazla puan yapmak zorunda değilsin.her ay sipariş vermek zorunda değilsin. sipariş listesine otomatik eklenen 5 li kataloğu almak zorunda değilsin.istemiyorsan silebilirsin onu. yani üye olmak mantıklı bence.

bence üye olmak daha iyi. ben üyeyim ama satış yapmıyorum. kendi ihtiyaçlarımı alıyorum sadece. kargo bedeli yerine 7 tl ödüyorsun ve sana herhangi bir ürün gönderiyorlar bunun için.genellikle el veya ayak kremi oluyor. yani başkasına %30 kar vermektense 7 lira fazla verip bir ürün almak bence daha mantıklı.fazla puan yapmak zorunda değilsin.her ay sipariş vermek zorunda değilsin. sipariş listesine otomatik eklenen 5 li kataloğu almak zorunda değilsin.istemiyorsan silebilirsin onu. yani üye olmak mantıklı bence.

anladım canım...
çoksaol cvp için:)

Haziran ayını 82bp ile kapattım :)
Temmuz kataloğunu dün göstermeye başladım bakalım sonuç ne olacak...
Temmuz kataloğuda fena sayılmaz bence...

X