ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

Pişman olmassın canım :) Bende numunesi var kime koklattıysam "harika" dedi. Şimdi bi daha kokladım çok güzel :) Canım ben de uygun olduğu için giordani white goldu deneyeyim diyorum acaba o nasıl onun numunesi yok malesef :-) :KK31:

canım çiçek kokusu baharda etraf kokar ya çok hoş bi koku değildir karışık bi kokudur onun gibi şahsen ben hiç beğenmedim ama çiçek kokularını seviyorsan al derim bence bu ay gelen eclat weekendi danısmanımdaki enigmayla değiştiriyim diyorum elinde enigma varmış bendekilerden farklı olarak enigmanın kokusu nasıl bilen var mı

sağolun kızlar açıkçası bende kararsız kaldım giordani white gold mu alsam onumu diye giordaniyide bilmiyorum nasıldır kokusu sanki biraz daha hafif gibi bakalım ama grace ide çok merak ediyorum açıkçası:44:
giordaninin kokusunu sadece katalogdakinden kokladım onun dışındada bilgim yok ama çiçek kokusu sanırım

Son düzenleme:
chrıstıan dıor Hypnotic Poison" kesinliklee çok sexy bi koku erkeler çok beğeniyorrr:)

Kızlar eyeliner için cevaplara teşekkürler tekrar, o eyelinerden umudu kestikten sonra Rossmanda Rival de looptan 3 tlye bi eyeliner aldım(yine 3 tlye harika rujlar var ve renk kartelası geniş) renk kahve ve harika, kesinlikle tavsiye ederim zaten Rossman deyince akan sular duruyor bildiğiniz üstün alman kalitesi söz konusu:KK52:Burada eyelinerden yakındıktan sonra,sizi de bilgilendireyim istedim.

Oasisin rujlarından alıp kullanan var mı acaba, yorumuna hiç rastlayamadım ben sadece kokusunun harika olduğunu biliyorum o kadar, rengi gerçekte nasıl, sedefli mi simli mi yoksa saten mi vs?

Bu arada kataloğu yükleyen arkadaşa teşekkürler, günlerdir sonraki katalog ibaresinin belirmesini bekliyordum ben de:KK9:

canım Oasisin ruju geldi bugün kargomda annem aldı onu,şöyle söyliyim kokusu harika yemek geliyor insanın içinden,rengi hafif simli ama kalıcılığı konusunda pek emin değilim diğerleri gibi değil sanki çabuk çıkıyor ve ayrıca çok yağlı geldi bana okadarki çıkarken rayından parçalanıyor kenarları Oasislerin hepsininmi kutusu öyle bilemiycem ama bunun kutusunu hiç beğenmedim.tekgüzel yanı rengi çok hoş vede kokusu muhteşem..

Son düzenleme:
arkadaşlar kargo sıfırlama ürünü nedir bi de rica etsem kodu yazarbilir misiniz??

Kargo sıfırlama ürünü kodu 729000 dir. Bunu da kutucuklara yazıp sipariş verdiğimiz zaman bir ürün gelir ve biz buna 8.99 tl. öderiz.

Aksi taktirde 7.99 kargo bedeli ödenir. Öte yandan eğer siparişlerimiz 100 puan olursa sadece 0.99 krş. kargo ücreti ödenir.

Liselotte maskarada benim gözümü inanılmaz yaktı ayri ihtiyari elimle gözümü kaşıdım ve arkasından sanki biber sürülmüş ibi gözüm yandı.. bir de arkadaşlar Giordani Gold White soran olmuş; kokusu sert ama kalıcı pek çiçeksi değil ben garip bir koku olarak tanımlıyorum:KK70:
Zarafetin simgesi yasemin ve hanımeli ferahlığı ile başlayan, ardından misk ve vanilyanın şipre kokusu ile devam eden gizemli yolculuğun çarpıcı parfümü

Liselotte maskarada benim gözümü inanılmaz yaktı ayri ihtiyari elimle gözümü kaşıdım ve arkasından sanki biber sürülmüş ibi gözüm yandı.. bir de arkadaşlar Giordani Gold White soran olmuş; kokusu sert ama kalıcı pek çiçeksi değil ben garip bir koku olarak tanımlıyorum:KK70:
Zarafetin simgesi yasemin ve hanımeli ferahlığı ile başlayan, ardından misk ve vanilyanın şipre kokusu ile devam eden gizemli yolculuğun çarpıcı parfümü
liselotte maskaradan ben çok memnunum açıkcası geçen katalog 2 tane aldım yedekledim onceden maxfactor 2000 kullanıyordum 40 lıra para verıyordum sımdı bunu kullanıyorum neredeyse aynı özelliklerde ve 6 lira vazgeçilmez rimelim oldu size içerisindeki bir madde alerji yapmıs olabilir bende ovuşturuyorum hatta yıkamadan yattıgım zamanlarda oluyor yüzümü bana bir şey yapmadı size alerji yapmış kesinlikle kullanmayın göz çok tehlikeli diğer alerjilere benzemez geçmiş olsun
bu arada white gold gerçekten garip bı koku dediğiniz gibi ama vanılya kokusu pek burnuma gelmedi baharda kokusu gibi sanki mesela ben hiç beğenmiyorum asla beğenmeyenlerde var hastası olanlarda var gordani white golden değişik bi koku:KK1::KK9:

Kızlar eyeliner için cevaplara teşekkürler tekrar, o eyelinerden umudu kestikten sonra Rossmanda Rival de looptan 3 tlye bi eyeliner aldım(yine 3 tlye harika rujlar var ve renk kartelası geniş) renk kahve ve harika, kesinlikle tavsiye ederim zaten Rossman deyince akan sular duruyor bildiğiniz üstün alman kalitesi söz konusu:KK52:Burada eyelinerden yakındıktan sonra,sizi de bilgilendireyim istedim.

Oasisin rujlarından alıp kullanan var mı acaba, yorumuna hiç rastlayamadım ben sadece kokusunun harika olduğunu biliyorum o kadar, rengi gerçekte nasıl, sedefli mi simli mi yoksa saten mi vs?

Bu arada kataloğu yükleyen arkadaşa teşekkürler, günlerdir sonraki katalog ibaresinin belirmesini bekliyordum ben de:KK9:

ben onu bi müşterime aldım cnm glossy dunes galiba tonu, katalogtaki gibi kahve durmadı aksine ten rengi gibi durdu hafif bi ışıltı sim verdi o kadar, çok renk vermedi diyebilrm:KK17:

Arkadaşlar diyelim ki 1 katalogtan sipariş verdiğimiz zaman 2. Ve 3. Katalog gelmiyormuydu önceden yoksa benmi yanlış hatırlıyorum??
Birde 100 bp yapınca yine 729000 kodunu listeye eklersek 8.90'a ürün mu gelir yoksa 0.99 kuruşa mi gelecek anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar diyelim ki 1 katalogtan sipariş verdiğimiz zaman 2. Ve 3. Katalog gelmiyormuydu önceden yoksa benmi yanlış hatırlıyorum??
Birde 100 bp yapınca yine 729000 kodunu listeye eklersek 8.90'a ürün mu gelir yoksa 0.99 kuruşa mi gelecek anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

1.Katalogdan sipariş verdiğimizde kolimize 2. katalog konur sadece,birkaç dönemdir böyle.Siz haklısınız daha önceleri dediğiniz gibi 3. de geliyordu,sanırım üyelere fazla geldi,istenmeyince böyle yaptılar.
100 puanlık alışveriş yaptığımızda siparişlerimiz .99 kuruşa geliyor 729000 kargo ücreti sıfırlama kodunu girmemize gerek yok.100 puan altındaki siparişlerimize 729000 eklediğimizde ,evet, 8.99 a bir ürün geliyor.Fiat listelerimizde detaylı anlatımı var.Bilgilerinize...:80:

1.Katalogdan sipariş verdiğimizde kolimize 2. katalog konur sadece,birkaç dönemdir böyle.Siz haklısınız daha önceleri dediğiniz gibi 3. de geliyordu,sanırım üyelere fazla geldi,istenmeyince böyle yaptılar.
100 puanlık alışveriş yaptığımızda siparişlerimiz .99 kuruşa geliyor 729000 kargo ücreti sıfırlama kodunu girmemize gerek yok.100 puan altındaki siparişlerimize 729000 eklediğimizde ,evet, 8.99 a bir ürün geliyor.Fiat listelerimizde detaylı anlatımı var.Bilgilerinize...:80:

çok teşekkür ederim :)

çok teşekkür ederim :)

arkadaşlar satış sözleşmesini kullanan oldumu bu katalog,zorunlu diyor atık yapmak fakat ben satış sözleşmesi sipariş ettim gelmedi kargomda ve ürünleri dağıttım.sizler ne yaptınız bu konuda?

arkadaşlar satış sözleşmesini kullanan oldumu bu katalog,zorunlu diyor atık yapmak fakat ben satış sözleşmesi sipariş ettim gelmedi kargomda ve ürünleri dağıttım.sizler ne yaptınız bu konuda?

yok ben de kullanmadım, sipariş falan da etmedim...
bence gerek te yok, belki tanımadığın insanlara satış yaparsan belki o zaman lazım olabilir,
ama tanıdıklarıma öyle bir uygulama yapamam zaten, güvensizlik girer araya.

bende toplantıda bunu belirttim fakat 3 tl de birşey satsanız bunu yapıcaksınız artık dedi görevli,hem iade hakkının olduğunu bilmesi için hemde oriflamenin vergi sorunu yaşamaması için gerekliymiş dedi bu,bende şahsen gereksiz gördüm kaldıki müşteri zaten iade hakkının olduğunu biliyor,bu gereksiz birşey bununla sırf sinir etmek için bile iade yapmak isteyenler olabilir bence arada biz kalıcaz diye düşünüyorum az bir ihtimal bile olsa,bilemiyorum... :KK20:

bende toplantıda bunu belirttim fakat 3 tl de birşey satsanız bunu yapıcaksınız artık dedi görevli,hem iade hakkının olduğunu bilmesi için hemde oriflamenin vergi sorunu yaşamaması için gerekliymiş dedi bu,bende şahsen gereksiz gördüm kaldıki müşteri zaten iade hakkının olduğunu biliyor,bu gereksiz birşey bununla sırf sinir etmek için bile iade yapmak isteyenler olabilir bence arada biz kalıcaz diye düşünüyorum az bir ihtimal bile olsa,bilemiyorum... :KK20:

Canım ilk defa senden duyuyorum satış sözlemşmesini. Biraz daha anlatabilir misin? Ben kimseye satmıyorum kendim için üye oldum yine de satış sözleşmesi şart mı anlayamadım kafa karıştı.:44:

Tüketiciyi bilgilendirmek önemli evet. Ama vergi sorunu çok saçma bir gerekçeymiş.Çünkü bize gelen faturada bir vergi ödeniyor.Ekstradan neyin vergisi ki bu?Ama diyebilirsiniz Tüketici Satış Fiyatı ile Danışman Alış Fiyatı farklı diye.Tabi farklı peki ama katalogta yazan fiyat bizim satmamız gereken fiyat mı?Hayır.O önerilen fiyattır.Mesela %33 kar söz konusu ama sen daha çok satış yapmak için karını %10 a indiriyorsun.Buna kim karışır.Eger satış sözleşmesinde kafadan istedigimiz fiyatı yazabiliyorsak ee bu durumda yine vergilendirme yanlış olmuyor mu? Bu ürünü o fiyata sattıgımızı nasıl kanıtlayacagız?O zaman katalogta yazan fiyatın son kuruşuna kadar satış sözleşmesine de yazmak durumundayız.Bu da çok saçma bir durum çünkü bize gelen hediyeleri vs satan arkadaşlar neye göre fiyatlandırma yapacak. Ayrıca bu işi internetten yapan insanlar var, bunlar kime imzalatacak satış sözleşmesini.Çünkü x sitesinde yayınladıgın ürünü aldıklarında direkt ürünü kargoya verip yolluyorsun öyle degil mi?

Not: Ben kendime alan bir insanım.Bir iki ürün satış yapmayı düşünmüş sonra onları da hediye etmiş bir insanım yani satış falan yaptıgım yok.Sadece durumun saçmalıgı ortada bunun için bu postu yazdım.

Son düzenleme:
X