Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Arkadaşlar Merhaba,
2 aylık evliyim . Konunun başında yazılanlara bakılırsa Koital Anorgazmiyim. Yani el ile klitorisin uyarılmasıyla orgazm diye tabir edilen şeyi yaşıyorum. Yani anlatılanlara benziyor o yüzden orgazm diyorum. Ama pen*s vajina içindeyken zevk almıyorum. Bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilen var mı ? Yardımcı olabilir misiniz lütfen :KK43:

Arkadaşlar Merhaba,
2 aylık evliyim . Konunun başında yazılanlara bakılırsa Koital Anorgazmiyim. Yani el ile klitorisin uyarılmasıyla orgazm diye tabir edilen şeyi yaşıyorum. Yani anlatılanlara benziyor o yüzden orgazm diyorum. Ama pen*s vajina içindeyken zevk almıyorum. Bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilen var mı ? Yardımcı olabilir misiniz lütfen :KK43:
Yapman gereken kegel egzersizi yapmak iliski esnasinda vajina kaslarini kasip birakmak tabi gun icindede yapmalisin sik sik zamanla kaslarin guclenecek ve basaracaksin emin ol bundan

Arkadaşlar Merhaba,

çok yeni evlisiniz nehuz vajen kaslarınız gelişmemiştir.Zamana bırakın ve rahat olun,ilişkiye başlarken orgazm olacakmıyım diye düşünmeyin.

Arkadaşlar Merhaba,

çok yeni evlisiniz nehuz vajen kaslarınız gelişmemiştir.Zamana bırakın ve rahat olun,ilişkiye başlarken orgazm olacakmıyım diye düşünmeyin.

Adınıza sevindim bende bu kegel egzersizi duymuştum sırf orgazm için değil ileride idrar kaçırmamak için yapmak lazımmış birde tv de doktor sadece sıkıp bırakmakla olmaz ağırlık falan kullanılması lazım dedi peki sizi doktorunuz size nasıl yapmanızı önerdi
Ben gun icinde aklima geldikce yapiyorum agirlikla falan calismadim birde iliski esnasinda bosalincayadek devam ediyorum deneyin kesin sizdede ise yarayacak Doktor bana brosur vermisti degisik pozisyonlarda yapilmasi gerekiyordu ama ben brosurdeki hareketlere gore yapmadim aklima geldikce

Bende dorduncu yilimda ogrenebildim vajinal orgazmi bunuda tesadufen kesfettim yapman gereken vajina kaslarini guclendirmek yani kegel egzersizleri yapmak iliski esnasinda idrarini tutuyor gibi sik birak sik birak bunu gun icindede otururken tv izlerken aklina geldikce bol bol yap kaslarin guclendikce orgazmin kolaylasacak ben dogum sonrasi sikilasayim diye basladim bu egzersizlere doktorumun tavsiyesiyle simdi fark ettimki orgazmi yasayabiliyorum umarim sende basarirsin orgazm olmadan iliski insana zamanla zevk vermemeye basliyor yapmak zorunda oldugun fakat zevk almadigin bir is sanki ama simdi ben istiyorum birlikte olmayi insallah butun basaramayan bayanlar bunu ogrenir

Geisha kegel egzersiz toplarıyla da pelvis kaslarını güçlendirebilrisim.

HERKESE selamm dogru yere mi yazıyorum bilmiyorum
ben üç buçuk senelik evleyim ve iki aydırdır cinsel isteksizlik yasıyorum kuruluk var neden oldu bir türlü anlamadım

ben üç buçuk senelik evleyim ve iki aydırdır cinsel isteksizlik yasıyorum kuruluk var neden oldu bir türlü anlamadım

Merhaba..iki aydır dediğinize göre daha öncesinde böyle bir probleminiz yoktu..eğer fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlık yaşamıyorsanız sorununuz büyük ihtimalle psikolojiktir..yani yaşadığınız kuruluğun sebebi bilinçaltınızda bir sebepten ötürü eşinize karşı duyduğunuz kırgınlık,kızgınlık,dargınlıktır..bizler kadın olarak zaten hassas ve kırılgan varlılar olduğumuz için birde yapı olarak siz ekstra hassassanız etkilenmiş olmanız olasıdır..sizin bile üzerinde çok durmadığınız, hatta etkilendiğinizi bile farketmediğiniz sizi üzen bir hareketinin sizde yarattığı etki sizde bu şekilde tepki yaratmış olabilir..çoğunlukla hayati önem taşımayan konulardan etkilenilmektedir..o yüzden düşünürek bulmanızı ve içinizde çözümlemenizi öneririm..sevgiler.)

kuruluk dönem dönem bende de oluyor.ön sevişmeyi daha uzun tutarak yada kremler kullanarak atlatabilirsiniz o dönemi.

Merhaba..iki aydır dediğinize göre daha öncesinde böyle bir probleminiz yoktu..eğer fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlık yaşamıyorsanız sorununuz büyük ihtimalle psikolojiktir..yani yaşadığınız kuruluğun sebebi bilinçaltınızda bir sebepten ötürü eşinize karşı duyduğunuz kırgınlık,kızgınlık,dargınlıktır..bizler kadın olarak zaten hassas ve kırılgan varlılar olduğumuz için birde yapı olarak siz ekstra hassassanız etkilenmiş olmanız olasıdır..sizin bile üzerinde çok durmadığınız, hatta etkilendiğinizi bile farketmediğiniz sizi üzen bir hareketinin sizde yarattığı etki sizde bu şekilde tepki yaratmış olabilir..çoğunlukla hayati önem taşımayan konulardan etkilenilmektedir..o yüzden düşünürek bulmanızı ve içinizde çözümlemenizi öneririm..sevgiler.)

evet daha önce yokduu ii aydır yasıyorum ve bebek için tedavi görüyoruz olması gerekirken olmuyor doktorum erkek soramadım daa sorun ve biliyorum biras kendisini düzeltmesi gerek inş bu sekilde asarız bu sorunu çok tesekkür ederim

evet daha önce yokduu ii aydır yasıyorum ve bebek için tedavi görüyoruz olması gerekirken olmuyor doktorum erkek soramadım daa sorun ve biliyorum biras kendisini düzeltmesi gerek inş bu sekilde asarız bu sorunu çok tesekkür ederim

Rica ederim.) ama doktorunuzla "erkekte olsa" mutlaka konuşun..malum onlar için kadın-erkek ayırımı yok..ayrıca eşinizde mutlaka durumun farkındadır elbette ama kendisiylede konuşun ve kuruluk giderici kremler piyasada mevcut kullanmayı denetebilirsiniz..dışardan alamam derseniz internet sitelerini tavsiye ederim.) inşallah kusa sürede sorununuz çözülür..saygılar..

X