Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Arkadaşlar uzun süredir bu konuyu takip ediyorum...Yalnız hiç bir takipçi orgazm olan. olamayanlara destek olabilemek amacıyla
yönlendirici bir bilgi vermemiş... Bu problemi aşan kişiler lütfen çekinmeden açık açık yazsınlar...DEstek lütfen....

vajinal orgazma kafayı takarak cinsellik yaşayan bir kadın hep sorunlarla karşılaşır.

Bu başlık milletin kafasını da karıştırmıor degil. tabiki belkide birçok insan faydalandı burdan bilmiyorum ama psikolojiyle yakından ilgili oldugum için birşey söyleyebilirimki, ilişki sırasında aldıgınız zevkin tadını çıkarın orgazmı düşünmeyin. önemli olan o zevktir arkadaşlar. orgazmı yani vucudun dogal yiyecek içecek gibi olan ihtiyacını klitoral olarak ta karşılayabilirsiniz. sonuçta kasılmadır .
ama yok illa vajinal orgazm olmak istiyosan fena dolu olman lazım. mesela eger istekli bir dogan varsa her iki 3 günde bir buna ihtiyac duyuyorsan. bir hafta 10 gün hatta en harika kasılma istiyosan bi ay orucunu tutarsın bunun (allah affetsin umarım günah degildir böyle birşeye oruc demek) . o zaman vajinal orgazmı çok çok rahat yaşayabileceksiniz.
bu arada ben vajinal orgazm oluyorum ohhh harikaydı diyenlere de kesinlikle inanmıyorum. belki afedersiniz erkek penisi girip çıkarken kasılmalar hoş duygular olur o başka ama o vajinal orgazm degildir.
Vajinal orgazmda suratınız cayır cayır yanar , harika bir duygudur. ve emin olun ki ben oluyorum diyenlerde tam olarak ne olduklarını bilmiyorlardır o yüzden öyle diyorlar..
sevgiler.

vajinal orgazma kafayı takarak cinsellik yaşayan bir kadın hep sorunlarla karşılaşır.

Bu başlık milletin kafasını da karıştırmıor degil. tabiki belkide birçok insan faydalandı burdan bilmiyorum ama psikolojiyle yakından ilgili oldugum için birşey söyleyebilirimki, ilişki sırasında aldıgınız zevkin tadını çıkarın orgazmı düşünmeyin. önemli olan o zevktir arkadaşlar. orgazmı yani vucudun dogal yiyecek içecek gibi olan ihtiyacını klitoral olarak ta karşılayabilirsiniz. sonuçta kasılmadır .
ama yok illa vajinal orgazm olmak istiyosan fena dolu olman lazım. mesela eger istekli bir dogan varsa her iki 3 günde bir buna ihtiyac duyuyorsan. bir hafta 10 gün hatta en harika kasılma istiyosan bi ay orucunu tutarsın bunun (allah affetsin umarım günah degildir böyle birşeye oruc demek) . o zaman vajinal orgazmı çok çok rahat yaşayabileceksiniz.
bu arada ben vajinal orgazm oluyorum ohhh harikaydı diyenlere de kesinlikle inanmıyorum. belki afedersiniz erkek penisi girip çıkarken kasılmalar hoş duygular olur o başka ama o vajinal orgazm degildir.
Vajinal orgazmda suratınız cayır cayır yanar , harika bir duygudur. ve emin olun ki ben oluyorum diyenlerde tam olarak ne olduklarını bilmiyorlardır o yüzden öyle diyorlar..
sevgiler.

Canım müsadenle yazına bende eklemeler yapmak istiyorum daha öncelerde yazılmıştı bu ama , benim gibi bu konudan rahatsız olup buraya yazamayan çekinen tüm arkadaşlar adına tekrardan yazacağım , bu topice orgazm olmayı başaramamış arkadaşlara nasıl olabilecekleri ile ilgili yardımcı bilgi verecekler veya yardım amacıyla sorulan sorulara cevap verebilecek , destek olabilecek bilgileri veren yorumlar yazılsa daha iyi olucaktır. Yoksa ben şöyle orgazm oluyorum amanda çok keyifli gibi sanki nispet yaparmış gibi yorumlarınızı tek olarak yazmayın , o yorumlarınıza ek olarak nasıl orgazm olabiliyorsunuz bununla ilgili destekleyici bilgileride eklerseniz çok daha yardımcı olursunuz herkese saygılar

sevgili "tetemi" arkadaşım, ne kadar dolu olursan ol ilişki anında kafa olarak orada değilsen, kendini olaya veremezsen o kadar dolu olki boşuna ..
vajinal orgazm için önerebileceklerim şunlar, biraz uzun tutun ön sevişmeyi ve kendinizi kesinlikle olaya verin yani ne biliyim kredi kartı borçlarınız var ise onları düşünmeyin, yok olabilecekmiyim orgazm, bunları düşünmeyin kesinlikle ve en önemlisi çiş hissi geliyor penis baskı yaptıgı için tutun biraz kendinizi o his geçecektir .

Not: Özel mesaj yolu ile bilgi almak için yardım isteyen arkadaşalr için yazdım, umarım okurlar. sevgiler .

sevgili "tetemi" arkadaşım, ne kadar dolu olursan ol ilişki anında kafa olarak orada değilsen, kendini olaya veremezsen o kadar dolu olki boşuna ..
vajinal orgazm için önerebileceklerim şunlar, biraz uzun tutun ön sevişmeyi ve kendinizi kesinlikle olaya verin yani ne biliyim kredi kartı borçlarınız var ise onları düşünmeyin, yok olabilecekmiyim orgazm, bunları düşünmeyin kesinlikle ve en önemlisi çiş hissi geliyor penis baskı yaptıgı için tutun biraz kendinizi o his geçecektir .

Not: Özel mesaj yolu ile bilgi almak için yardım isteyen arkadaşalr için yazdım, umarım okurlar. sevgiler .

sevgili kardeşim zaten ben yazımın en başında söyledim onu, orgazm olmak için ilişkiye girmeyin diye,
o dolu olma konusu sonra geliyor tabi ki,
elbette ki sorunları olan insan dolunun dolusu olsa fayda etmez çünkü beyin başka yerde olur bu da beyinde başlar beyinde biter.
haklısın, lakin ben de bnun aksini demedim .
ben sadece kafası boş olup (yani düşünce, dertsiz stressiz) cinsellik yaşayanlara dedim doluluk konusunu.
sevgiler.

Canım müsadenle yazına bende eklemeler yapmak istiyorum daha öncelerde yazılmıştı bu ama , benim gibi bu konudan rahatsız olup buraya yazamayan çekinen tüm arkadaşlar adına tekrardan yazacağım , bu topice orgazm olmayı başaramamış arkadaşlara nasıl olabilecekleri ile ilgili yardımcı bilgi verecekler veya yardım amacıyla sorulan sorulara cevap verebilecek , destek olabilecek bilgileri veren yorumlar yazılsa daha iyi olucaktır. Yoksa ben şöyle orgazm oluyorum amanda çok keyifli gibi sanki nispet yaparmış gibi yorumlarınızı tek olarak yazmayın , o yorumlarınıza ek olarak nasıl orgazm olabiliyorsunuz bununla ilgili destekleyici bilgileride eklerseniz çok daha yardımcı olursunuz herkese saygılar

Hak veriyorum sana, nispet yapanlar az degil :)
aynı zamanda orgazm başlıgı altında vajinal orgazmı sorun edip onu da olmak isteyenler başlıgı tamamen karıştırmış durumda aslında.
ben önceki sayfalardada orgazm hakkında bilgilendirici bilgiler verdigimi hatırlıyorum lakin vajinal konusu gündeme geldigi içinde bi açıklama bilgilendirme yazmak istedim.
sende çok haklısın ve eminimki orgazm olamama olayının bir şeye baglı olmadıgını biliyorsun. psikolojik fiziyolojik duygusal çok büyük nedenleri olabilir.
o yüzden buradan sadece bilgilendire biliriz öyle yap şöyle yap diyemeyiz
çünkü insanların psikolojik profilleri ve aynı zamanda hoşlandıkları şeyler farklıdır.
bazı kadınlar küfür severken (afedersiniz) bazıları tamamen ilişkiden sogur küfür duydugu zaman
bunu onun eşi araştırıp keşfetmeli.
bir de ben hep aşk sevgi ilişkisini üstün tutmuşumdur. çünkü aşık olmadıgın ve özelliklede sana aşık olmayan bir erkekle orgazm olmak zor olur (şimdi herkes yazımı alıntı yapıp bu laftan laflar çıkarmasın lütfen bu orgazm olamama nedenlerinden sadece biridir, çünkü bizim toplum kendi lafını demeye degil onun bunun lafını alıntı yapıp eleştirmeye daha yatkın)
aşık bir erkek kadınını memnun etmek için her yolu dener. sevdigi hoşlandıgı herşeyi yapar.
herşeyden önce orgazm olayı ilk önce eşinizden kaynaklanıyor.

Aslında kadının orgazm olamaması,birazda utanmasından kaynaklanıyor mesela 69 pozisyonu vardır orgazm olamayan arkadaşıma bahsettim öncesini uzun tutun diye aman oda neymiş ben kocama soyleyemem falan dedi.Ben 9 yıllık evliyim + 2 yıl da oncesınden cinsel ilişkimiz vardı,sevgili oldugumuz ilk zamanları hatırlıyorum utana sıkıla,orgazm olamıyordum bende hatta eşim ben orgazm olamamışsam oda boşalamıyor,sonradan uzmanlaştıkca herşey daha güzel oldu,sonradan tecrübelerimle ogrendıklerime gore kadın zamanla penis gire gire vajınal kasları geliştiriyor ve kasılarak orgazma ulaşıyor.Arkadaşlar özgür olun,partnerinizden utanmayın

Aslında kadının orgazm olamaması,birazda utanmasından kaynaklanıyor mesela 69 pozisyonu vardır orgazm olamayan arkadaşıma bahsettim öncesini uzun tutun diye aman oda neymiş ben kocama soyleyemem falan dedi.Ben 9 yıllık evliyim + 2 yıl da oncesınden cinsel ilişkimiz vardı,sevgili oldugumuz ilk zamanları hatırlıyorum utana sıkıla,orgazm olamıyordum bende hatta eşim ben orgazm olamamışsam oda boşalamıyor,sonradan uzmanlaştıkca herşey daha güzel oldu,sonradan tecrübelerimle ogrendıklerime gore kadın zamanla penis gire gire vajınal kasları geliştiriyor ve kasılarak orgazma ulaşıyor.Arkadaşlar özgür olun,partnerinizden utanmayın

Selamlar arkadaşım
yeni cinselliğe başlayan kişiler için alışma süresi ne kadar süredir sizce?
Vajina ne kadar sürede penise alışarak kasılmaya başlar:)
Tabi bu elbet sıklıkla da ilişkilidir ama yine de cevabınızı bekliyorum teşekkürler

yedi yıllık evliyim. eşimle ortak tanıdıklar vesilesiyle tanıştık. kısa süre sonra evlendik. nişanlılık döneminde küçük kaçamaklar dışında gerçek bir cinsel hayatımız olmadı ve ben hala vajinal orgazm nedir hala bilmiyorum.şimdi iki yaşında bir kızım var.gebelikte dahil son üç yılla en fazla on kez birlikte olmuşuzdur o da benim istememle.eşim bazı kadınların böyle bir sorunu olabileceğini söylüyor. bizim kısmetimiz de böyleymiş diyor. ne yazıkki kısa bir süre önce bir hanım arkadaşı da olduğunu öğrendim. düşündüğüm boyutta olmadığına kızımızın üstüne yemin etti. araya büyüklerin girmesiyle ve en önemlisi kızım için ikinci bir şans verdim.. olayın üstünden yedi ay geçmesine rağmen birlikte olmak için tek adım atmadı benim zaten zevk almadığımı diğer türlü de kendisi için tecavüzden farklı olmadığını söylüyor. ev arkadaşı gibi olduk. artık aitlik duygusunu hiç hissetmiyorum zaten çok azdı.aslında bu işin tedavisi varsa araştırıp üstüne gitmeliydim.çünkü şu ana kadar yataktan hep öfkeli kalktım. kendimi hep bu işin hamalı gibi hissettim.eşim de ciddi bir çaba gösremedi gerçi...aman neyse duygularım da kafam da çok karışık başınızı ağrıttım iyi geceler herkese

Orgazm olabilen arkadaşlar ne mutlu size banada tabi çok şükür bende olabiliyorum
olamayanlara önerilerde bulunsanız faydalı olabileceğini düşündüğünüz şeyleri yazsanız daha güzel olur gibi ne dersiniz
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

cgdm cim sende bazı önerıler sunsana orgazm olamayanlara bu duyguyu yaşayabilen bi insan olarak....

cgdm cim sende bazı önerıler sunsana orgazm olamayanlara bu duyguyu yaşayabilen bi insan olarak....

olurrrr:-)
bikere kesinlikle önsevişme çok önemli uzatılabildiği kadar uzatılmalı ama bu uzama konsantrasyonu bozmamalı :KK53: biz kadınlar herzaman birsürü sey düşündüğümüzden o anın büyüsü bozulabilir birde ben en rahat üstteyken olabiliyorum kontrol bende olduğundan daha iyi hissediyorum kendimi

yedi yıllık evliyim. eşimle ortak tanıdıklar vesilesiyle tanıştık. kısa süre sonra evlendik. nişanlılık döneminde küçük kaçamaklar dışında gerçek bir cinsel hayatımız olmadı ve ben hala vajinal orgazm nedir hala bilmiyorum.şimdi iki yaşında bir kızım var.gebelikte dahil son üç yılla en fazla on kez birlikte olmuşuzdur o da benim istememle.eşim bazı kadınların böyle bir sorunu olabileceğini söylüyor. bizim kısmetimiz de böyleymiş diyor. ne yazıkki kısa bir süre önce bir hanım arkadaşı da olduğunu öğrendim. düşündüğüm boyutta olmadığına kızımızın üstüne yemin etti. araya büyüklerin girmesiyle ve en önemlisi kızım için ikinci bir şans verdim.. olayın üstünden yedi ay geçmesine rağmen birlikte olmak için tek adım atmadı benim zaten zevk almadığımı diğer türlü de kendisi için tecavüzden farklı olmadığını söylüyor. ev arkadaşı gibi olduk. artık aitlik duygusunu hiç hissetmiyorum zaten çok azdı.aslında bu işin tedavisi varsa araştırıp üstüne gitmeliydim.çünkü şu ana kadar yataktan hep öfkeli kalktım. kendimi hep bu işin hamalı gibi hissettim.eşim de ciddi bir çaba gösremedi gerçi...aman neyse duygularım da kafam da çok karışık başınızı ağrıttım iyi geceler herkese

Tabiki başımızı ağrıtmadın Beyazceylan, bir kadın olarak tahmin edebiliyorum üzüntünü. Biz zaten burda önyargısız şekilde bir birimizi dinlemeli ve yardım edemiyosak bile psikolog görevi görmemiz lazım. sonuçta bazen insan anlatırken bile çok hafifliyor. Bence sakınma anlat, sevgiler.

Canım derdini bizlerle tabiki paylaşabilirsin ve asla kafamızı şişirmezsin
sizin ilişikiniz kısır döngüye girmiş bence sen cinsel anlamda olması gerektiği gibisin ama eşin cinsellikte bencil olduğu için orgazm olamıyorsundur.
seni vajinal orgazm olman konusunda desteklememiş zamanlada sende ondan , oda senden cinsellik anlamında soğumuşsunuz(bunu yataktan öfkeli kalkmandan anlıyorum aslında bu öfke senin kendine orgazm olamıyorum diye olan öfken değil eşinin bencilliğine duyduğun öfken)
orgazm olmamayla pek alakalı değil ama eşin çok hatalı sana yeterli olmaya çalışacağına bencilik yapıp başka kadınla beraber olmuş ve senle beraber olmamak için senin onu istemediğini söyleyip cinsellik yaşamamak için bahane yapmış bir nevi senin cinsellik istememeni desteklemiş
canım bu konuyu eşimle karşılıklı konuş , ona seninde cinsellik yaşama hakkın olduğunu bu konuda sana karşı bencil olduğunu söyle , eğer bu evliliği kurtarmak istiyorsa seni istiyorsa cinsellik konusunda karşılıklı yaşamak gerektiğini bunun için gerekirse psikologdan destek almanız gerektiğini söyle
canım eğer kabul etmezse sen bu şekilde mutlu olabilecekmisin onu düşün daha 7 senelik evlisin çok gençsin

Canım derdini bizlerle tabiki paylaşabilirsin ve asla kafamızı şişirmezsin
sizin ilişikiniz kısır döngüye girmiş bence sen cinsel anlamda olması gerektiği gibisin ama eşin cinsellikte bencil olduğu için orgazm olamıyorsundur.
seni vajinal orgazm olman konusunda desteklememiş zamanlada sende ondan , oda senden cinsellik anlamında soğumuşsunuz(bunu yataktan öfkeli kalkmandan anlıyorum aslında bu öfke senin kendine orgazm olamıyorum diye olan öfken değil eşinin bencilliğine duyduğun öfken)
orgazm olmamayla pek alakalı değil ama eşin çok hatalı sana yeterli olmaya çalışacağına bencilik yapıp başka kadınla beraber olmuş ve senle beraber olmamak için senin onu istemediğini söyleyip cinsellik yaşamamak için bahane yapmış bir nevi senin cinsellik istememeni desteklemiş
canım bu konuyu eşimle karşılıklı konuş , ona seninde cinsellik yaşama hakkın olduğunu bu konuda sana karşı bencil olduğunu söyle , eğer bu evliliği kurtarmak istiyorsa seni istiyorsa cinsellik konusunda karşılıklı yaşamak gerektiğini bunun için gerekirse psikologdan destek almanız gerektiğini söyle
canım eğer kabul etmezse sen bu şekilde mutlu olabilecekmisin onu düşün daha 7 senelik evlisin çok gençsin

desteğiniz için sağolun kızlar biraz da olsa rahatladım.bir arkadaşım bu durumun kesinlikle tedavi edilebilen bir sorun olduğunu söylemişti.eşime bahsettiğimde bunların ancak para tuzağı olduğunu ama çok istiyorsam benimle gelebileceğini söyledi.o sadece sorunun üstünü örtmeye çalışıyor.çözüm konusunda bir çabası yok. Bu duurum artık bütün kararlarımı etkiliyor.Agresif sinirli tahammülsüz biri olup çıktım.Cinselliği evlilikten önce tecrübe etme şansım olsaydı asla evlenmezdim.Kimse de benim yüzümden mutsuz olmazdı.Mutsuzluğuma kimseyi ortak etmezdim

Selamlar arkadaşım
yeni cinselliğe başlayan kişiler için alışma süresi ne kadar süredir sizce?
Vajina ne kadar sürede penise alışarak kasılmaya başlar:)
Tabi bu elbet sıklıkla da ilişkilidir ama yine de cevabınızı bekliyorum teşekkürler

Merhaba bu konuda uzman degilim ama bildiğim kadarıyla;kadının orgazmı kasılmalarla oluşuyor ve bu kasılmalar zamanla daha çok geliştigi için daha hızlı ve rahat orgazm olunabılıyor.Kaslar geliştikce kasılma çok daha rahat oluyor.Mesela ben 4-5 aydan sonra ilk orgazmımı yaşamıştım ki şu an tek seferde 2 hatta 3 sefer orgazm oldugum çoktur.
aşagıda bilimsel bir yazı var önemli kısmını kopyalıyorum

Kadının orgazmındaki karakteristik bir belirti, havsala adalelerinin kasılmasıdır. Vajina adaleleri kasılınca, bu penisi uyarır, penis de tekrar vajina duvarını uyarır. Havsala ve vajina kasları kusursuz birer uyarıcıdır. Kadın kendini alıştırdığında, bu kaslardan birini veya ikisini birden hareket ettirebilir. Bunlardan biri vajina ağzını saran yüzük şeklindeki kastır; buna vajina ağzının kontraksiyon kası adı verilir. Anüsü açıp kapayan kasla birlikte sekiz (8) rakamı şeklini alır. Bunun tıbbi terimi: Levator ani'dir. Öteki de havsala kemiği içinde vajinayı saran, at nalı şeklindeki kastır. Van De Velde'ye göre, bu kasın vajinayı saran bir kısmının adı Levator vajinaedir.

Vajina ağzından pek uzakta olmayan bu iki kas lifleri vajinaya destek olur. Bu adalelerin ustaca kasılmasıyla cinsel ilişkide sadece erkeğin aldığı zevk artırılmaz, aynı zamanda kadın kendisinin de daha fazla uyarılmasını sağlar. Kadın bu adaleleri sürekli kasıp gevşetmekle kolayca orgazma ulaşabilir. Aynı zamanda kadın, erken boşalmadan sonra penisin yumuşamasını, bu adaleleri sürekli kasmakla önleyebilir. Böylelikle kendi orgazmı gitgide hafiflerken, erkeğin penisinin sert kalma süresini de uzatmış olur.

Bu belirtilen iki kas grubu irade dışı öyle kasılabilir ki, penisin girmesini veya çıkmasını engelleyebilir. Bu belirtiye vajina krampı (vajinismus) adı verilir; ruhsal kramplar, cinsel ilişkinin yanlış yorumlanması vajina kramplarının baş etkenidir.

Orgazm ve Havsala Kasları - Cinsel Sağlık ve Mutluluk - Sağlık Kütüphanesi

Son düzenleme:
Ayrıca bilinen bir yanlışı düzelteyim vajina cinsel ilişkiler sonrasında genişlemez,tam aksine cinsel ilişki ne kadar sıksa vajinada o kadar sıkı olur cünkü penis her giriş çıkışında vajinanın kasılmasını ve buradaki kasların kuvvetlenmesini saglar.

6. Fazla seks vajinayı gevşetir mi?
Sözkonusu bile değil. Tam tersi, düzenli seks vajinanın girişindeki kasları kuvvetlendirir. Bu kasların ve dolayısıyla vajinanın gevşemesine neden olan tek şey doğum ve yaşlanmadır. Bu kasların fonksiyonunu ayakta tutmak için seks dışında da egzersiz yapabilirsiniz. Örneğin tuvelete gittiğinizde kasılın ve idrarınızı durdurun. Sonra gevşeyin. Bu egzersizi birkaç tekrarlayın.

ShowTv - Kadn

olurrrr:-)
bikere kesinlikle önsevişme çok önemli uzatılabildiği kadar uzatılmalı ama bu uzama konsantrasyonu bozmamalı :KK53: biz kadınlar herzaman birsürü sey düşündüğümüzden o anın büyüsü bozulabilir birde ben en rahat üstteyken olabiliyorum kontrol bende olduğundan daha iyi hissediyorum kendimi

Biz ön sevişmeyi gayet uzun tutuyoruz. Islanmamda çok güzel oluyor ama orgazm olamadım. Daha doğrsu şöyle diyim yaklaştığımı hissettim tatlı bir ağrı girdi oraya. Ama ben engel oldum sanki istemeden korktum çok garip ya. Neden böyle oldu :KK5:

Biz ön sevişmeyi gayet uzun tutuyoruz. Islanmamda çok güzel oluyor ama orgazm olamadım. Daha doğrsu şöyle diyim yaklaştığımı hissettim tatlı bir ağrı girdi oraya. Ama ben engel oldum sanki istemeden korktum çok garip ya. Neden böyle oldu :KK5:

durdunmu veya durdurdunmu eşini hangi pozisyondanydın
biraz daha devam edebilseydin yaşayacakmışsın herhalde

X