Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
bence böyle oyunlara hiç gerek yok durumun biran önce düzelmesi için uzman desteğine htyacı var eşinin
1 aylık eli birinde böyle bir sorun varsa bence biran önce doktora gitmeli
1 aylık kadının vajinası ne kadar geniş olur

kusura bakma ama ben senin gibi düşünmüyorum erkekler kadınlardan aslında çok daha hassaslar ve piskolojik olarak hemen etkileniyorlar
daha 1 aylık evliler bence biraz süre verilmeli eşine biraz süre verirse ne kaybederki
bir aylık evli kadının vajinası neden geniş olmasın bazı bayanların doğuştan vajinaları biraz daha büyük olabiliyor ayrıca bu bir ihtimaldir demiştim
belki üşüttüğü için kokuda olabilir bu koku agızdada tendede gelebilir insan kendi kokusunu alamayabiliyor , ya koku varsa eşide kırmamak için söyleyemiyorsa , mesala ben bir ara eşimden diş sorunuyla ilgili koku almıştım ona kırılmaması için direk söylemeyemedim ima ettim ama önemsemedi ve bir süre sonra ben zevk almamaya başladım, hatta sex itici bile oldu mecbur direk yüzüne dedim çok üzüldü.
ben bilemem arkadaş kendini tartsın düşünsün diye bu ihtimalleri öylesine belirtmiştim.
eşi belki ilk defasında çok heyecanlıydı , belki ilk kez beraber olacakları zaman kafasında düğün hazırlıklarıyla ilgili sorunlar veya yorgunluk vardı , bunlardan psikolojik olarak etkilendi ereksiyon olamadı sonrasından eşinin üzülmesini gördü ve acaba bir daha yaşarmıyım korkusuyla yine ereksiyon olamadı bu bir kısır döngüye dönüşmeye başlamış olabilir
hemen doktora gidelim denmemeli eşine bir süre şans verse hiç bişe kaybetmez
erkek için bu durumun kadını tarafından çok ciddiye alınması çok kötü algılanabilir. Daha 1 ay olmuş ,yıllarmı geçmiş hemen doktora gidiliyor.
Tabiki doktora gidilmesin demiyorum ben nacizhane bir fikir verdim bir süre uygulasın olmazsa doktora tabiki gidilsin.
benim arkadaşımın eşide yaşamıştı arkadaşım bu durumu pek önemsemedi bir süre sonra düzeldiler çok örnekleri var
çok yazdım kafa şişrdiysem artık kusura bakmayın

kusura bakma ama ben senin gibi düşünmüyorum erkekler kadınlardan aslında çok daha hassaslar ve piskolojik olarak hemen etkileniyorlar
daha 1 aylık evliler bence biraz süre verilmeli eşine biraz süre verirse ne kaybederki
bir aylık evli kadının vajinası neden geniş olmasın bazı bayanların doğuştan vajinaları biraz daha büyük olabiliyor ayrıca bu bir ihtimaldir demiştim
belki üşüttüğü için kokuda olabilir bu koku agızdada tendede gelebilir insan kendi kokusunu alamayabiliyor , ya koku varsa eşide kırmamak için söyleyemiyorsa , mesala ben bir ara eşimden diş sorunuyla ilgili koku almıştım ona kırılmaması için direk söylemeyemedim ima ettim ama önemsemedi ve bir süre sonra ben zevk almamaya başladım, hatta sex itici bile oldu mecbur direk yüzüne dedim çok üzüldü.
ben bilemem arkadaş kendini tartsın düşünsün diye bu ihtimalleri öylesine belirtmiştim.
eşi belki ilk defasında çok heyecanlıydı , belki ilk kez beraber olacakları zaman kafasında düğün hazırlıklarıyla ilgili sorunlar veya yorgunluk vardı , bunlardan psikolojik olarak etkilendi ereksiyon olamadı sonrasından eşinin üzülmesini gördü ve acaba bir daha yaşarmıyım korkusuyla yine ereksiyon olamadı bu bir kısır döngüye dönüşmeye başlamış olabilir
hemen doktora gidelim denmemeli eşine bir süre şans verse hiç bişe kaybetmez
erkek için bu durumun kadını tarafından çok ciddiye alınması çok kötü algılanabilir. Daha 1 ay olmuş ,yıllarmı geçmiş hemen doktora gidiliyor.
Tabiki doktora gidilmesin demiyorum ben nacizhane bir fikir verdim bir süre uygulasın olmazsa doktora tabiki gidilsin.
benim arkadaşımın eşide yaşamıştı arkadaşım bu durumu pek önemsemedi bir süre sonra düzeldiler çok örnekleri var
çok yazdım kafa şişrdiysem artık kusura bakmayın

canım en sondan başlayayım
öyle çok yazdım kafa şişirdim falan deme biz hepimiz birşeyler paylaşmak için burdayız keyifle okudum yazdıklarını hatta bravo dediemek vermiş yazmış diye düşündüm

artık sıkıntısı olan arkadaş bu yazılanları okuyup ne yapacağına karar verir bizler burda fikirlerimizi yazıyoruz tabiki herkesin farklı fikirleri olması çok doğal
umarım faydalanır bunlardan arkadaşımız
biz adınlar için evlenene kadar çok fazla öemli olmadığını düşündüğümüz cinsellik evlendikten sonra görülüyorki çok önemli bir yer kaplıyor
o yüzden cinsel sorunlar ne kadar çabuk düzeltilmeye çalışılırsa o kadar iyi olur düşüncesindeyim

canım en sondan başlayayım
öyle çok yazdım kafa şişirdim falan deme biz hepimiz birşeyler paylaşmak için burdayız keyifle okudum yazdıklarını hatta bravo dediemek vermiş yazmış diye düşündüm

artık sıkıntısı olan arkadaş bu yazılanları okuyup ne yapacağına karar verir bizler burda fikirlerimizi yazıyoruz tabiki herkesin farklı fikirleri olması çok doğal
umarım faydalanır bunlardan arkadaşımız
biz adınlar için evlenene kadar çok fazla öemli olmadığını düşündüğümüz cinsellik evlendikten sonra görülüyorki çok önemli bir yer kaplıyor
o yüzden cinsel sorunlar ne kadar çabuk düzeltilmeye çalışılırsa o kadar iyi olur düşüncesindeyim

Bak buna katılıyorum biz o kadar yazdık umarım sorunları olanlara bir faydamız olur
ne yazıkki toplumsal baskılarla evlenmeden önce cinsellik önemsiz gibi geliyor ama evlenince ne kadarda önemli olduğunu anlıyoruz
ne diyeli bencil erkekler bizi , bizim onları düşündüğümüz gibi düşünselerede kadınlarda cinsellikte mutlu olsa :KK1: o zaman evlilklerde güzel olur bu karşılıklı mutluluklarda ailedeki herkese yansır çocuklar mutlu olur

Bak buna katılıyorum biz o kadar yazdık umarım sorunları olanlara bir faydamız olur
ne yazıkki toplumsal baskılarla evlenmeden önce cinsellik önemsiz gibi geliyor ama evlenince ne kadarda önemli olduğunu anlıyoruz
ne diyeli bencil erkekler bizi , bizim onları düşündüğümüz gibi düşünselerede kadınlarda cinsellikte mutlu olsa :KK1: o zaman evlilklerde güzel olur bu karşılıklı mutluluklarda ailedeki herkese yansır çocuklar mutlu olur

daha öncede belirtmiştim biir cevabımda
cinsel ilişkiyi 2 kişi yaşıyor amaç her ikisininde zevk almasıysa
eşler birbirine nasıl daha fazla zevk almasını sağlarım çabasında olmalı tek taraflı olursa bence hiçbir anlamı olmaz
dediğin gibi erkeklerin bencilliği yüzünden kadınlar cinsellikten soğutuluyor sonrada kadın için seks göreve dönüyor maalesef

Sen eşin seni arzulamıyor diye üzülüyorsun eşinden hem sen öyle düşünürsün diye hemde ereksiyon sorunummu var dahada kötü olacağım korkusuyla üzülüyordur ve gittikçe daha kötüye doğru gider
lütfen yazacaklarımı yanlış anlamayın ama ya sorun sizde belki istenmeyen bir koku eşinize gidiyordur , belki vajinal girişiniz geniştir ,belki sizin acı çektiğinizi hissetmiştir , belki zevk almıyorsunuz sanıyordur ,unutmayın bunların hepsi düzeltilebilir
veya sorun eşinizin psikolojisidr
öncelikle bence kafanızdan bu endişeleri çıkarın , helede sen eşine hiç olumsuz bişe hissettirmeki bu durumu kısırdöngüye gitmesin ,sakın doktordan falada onun yanında bahsetmeyin. Bunun senin için önemsiz olduğunu ,herşeyin psikolojik olduğunu ilk ilişiki korkusu psikolojisi olduğunu zamanla geçeceğini düşündüğünüzü hissettirin
üzerine gitmeyin , onun yanında kendinizi üzmeyin , ilişki sırasında ondan çok zevk aldığınızı hissettirin , o yumuşasada senin mutlu ettiğini falan ona hissettirin mutlaka düzelecektir.

Merhabalar, öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Eşimin benden önce aktif bir cinsel hayatı olmamış. Cinsel ilişkileri olmuş fakat bu sık ve yakın zaman içerisinde değil. mastürbasyona dayalı bir cinsel hayatı vardı kısacası.İlişki durumuna gelince, ilk gece beraber olmadık, ikimizde hazır değildik çünkü. Ertesi gün beraber olduk, fakat benim vajina girişim çok dar olmalıki, tam anlamıyla bir birleşme yaşayamadık, bir kaç denemeden sonra kanamam geldi, kızlığım bozuldu. Daha sonrasında zamanla tam bir birleşme yaşadık. İlk zamanlar ben çok sıkıyordum kendimi, zamanla alıştım. Bu kez gördümkü ben ısrar edersem ilişki boyutuna geçiyor sevişmelerimiz, ben istemezsem masturbasyonla bitiryor.Hatta dün gece sevişirken sordum, istemedi ilişkiye girmek.
Koku olayına gelince, kendisi koku almıyor:KK1: geçirdiği bir sağlık sorunundan sonra koku alma özelliğini kaybetmiş:KK1: Bana zevk alıp almadığımı, acıyıp acımadığını soruyor. İlişki halinde davamlı yüzüme bakıyor, bana konsatre olamadığını söylüyor. İkide bir zevk alıp almadığımı soruyor. Klitoral alıyorum fakat vajinadan hiç zevk almadım.Bu durum hep böyle devam edermi:26: ne zaman zevk alırım ki:KK30: Gerçi kendisi ise hiç almıyor bence, masturbasyon ona daha çok zevk veriyor gibi:26:

Merhabalar, öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Eşimin benden önce aktif bir cinsel hayatı olmamış. Cinsel ilişkileri olmuş fakat bu sık ve yakın zaman içerisinde değil. mastürbasyona dayalı bir cinsel hayatı vardı kısacası.İlişki durumuna gelince, ilk gece beraber olmadık, ikimizde hazır değildik çünkü. Ertesi gün beraber olduk, fakat benim vajina girişim çok dar olmalıki, tam anlamıyla bir birleşme yaşayamadık, bir kaç denemeden sonra kanamam geldi, kızlığım bozuldu. Daha sonrasında zamanla tam bir birleşme yaşadık. İlk zamanlar ben çok sıkıyordum kendimi, zamanla alıştım. Bu kez gördümkü ben ısrar edersem ilişki boyutuna geçiyor sevişmelerimiz, ben istemezsem masturbasyonla bitiryor.Hatta dün gece sevişirken sordum, istemedi ilişkiye girmek.
Koku olayına gelince, kendisi koku almıyor:KK1: geçirdiği bir sağlık sorunundan sonra koku alma özelliğini kaybetmiş:KK1: Bana zevk alıp almadığımı, acıyıp acımadığını soruyor. İlişki halinde davamlı yüzüme bakıyor, bana konsatre olamadığını söylüyor. İkide bir zevk alıp almadığımı soruyor. Klitoral alıyorum fakat vajinadan hiç zevk almadım.Bu durum hep böyle devam edermi:26: ne zaman zevk alırım ki:KK30: Gerçi kendisi ise hiç almıyor bence, masturbasyon ona daha çok zevk veriyor gibi:26:

arkadaşım çok gençsin ve eşin senle sevişmekten zevk almıyorda seni geri çevirip masturbasyon yapıyor ne demek ya çok kızdım eşine kusura bakma ama tam bir bencilmiş böyle bencil erkeklere hastayım :KK47:. kim ne derse desin evlilikte cinsellik çok önemlidir ben 10 senelik evliyim hem kendi evliliğimden hemde arkadaş çevremdeki evliliklerde anladığım şudurki mutlu evliliğin temelini mutlu cinsellik oluşturuyor.
daha önceden eşini doktora götürmen konusunda erkekler çok duygusaldır biraz zaman ver hemen gitmeyin demiştim ama eğer durum senin anlattığın gibiyse doktora git deerim
çünkü ne zamana kadar eşin sadece kendini düşünecek , sen hiç mutlu olmayacakmısın. İnan şimdi önemsemezsin ama bir süre sonra bu durum kesinlikle piskolojini etkiler evlilikten keyif alamazsın boşanmaya kadar bile gider
onunla konuş kendini düşünmeyi bıraksın he anlamazsa rica ederim şunu sor hep bencil olacaksa neden evlenmiş senide mağdur ediyor sana karşı bu konudada sorumlulukları var
masturbasyon yapacağına karşılıklı birbirinizi mutlu etmeye bakın ilk zaman daha az zevk alsada sonradan düzelir bide pisikolojisini ben masturbasyondan daha çok zevk alıyoruma kanalize etmesin herşey psikolojide ve beyinde biter agızdan çıkanı kulak duyar onada beyin inanırmış derler.

Son düzenleme:
2 yıllık evliyim çocuğum oldu ve çocuk olduktan sonra ilişkilerimizde aksamalar oldu eşim eskiye göre erken boşalmaya başladı.2-3 dakika sonra boşalıyor..bana çözüm yolu söylermisiniz doktorada gitmiyor..alt üst tüm yöntemleri denedik..şimdiden teşekkürler..

2 yıllık evliyim çocuğum oldu ve çocuk olduktan sonra ilişkilerimizde aksamalar oldu eşim eskiye göre erken boşalmaya başladı.2-3 dakika sonra boşalıyor..bana çözüm yolu söylermisiniz doktorada gitmiyor..alt üst tüm yöntemleri denedik..şimdiden teşekkürler..

biraz bekleyip tekrar yapsanız 2.ye daha geç boşalır mesela bende regl olduğum dönemde bir süre ara verince birincide erken oluyorr ama 2i cide normale dönüyor

2. ye çocuktan zaman kalmıyor inan banyo işi uyanma işi derken çocuk cinsel ilişkiyi çok etkiliyor canım 8 aylık bebemiz var..sizlerinkinde ilk boşalma süresi kaç dakikayı bulabiliyor herhangi bir krem olsun veya aklıma gelmeyen birşey varmı acaba

klitoral ve vajinal orgazm arasında ne fark var??

ben hem kılıtoral hem vajınal orgazmı yasamıs bırı olaraktan bunu anlatmaya calısayım vajınal orgazm olamayan arkadslar merak eden arkadaslar acaba daha mı guzel bır duygu acaba falan dıye uzulmeyın bence kılıtoral orgazm vajınal orgazmdan daha kuvetlı tıtretıcı vajınal orgazmda guzel esınızle tek vucut oluyorsunuz 2ınsanın aynı anda bırbırlerıne zevk vermesı kadar guzel bırsey yok ama kesınlıkle uzulmeyın vajınal olamayan arkadaslar cunku en uc noktalara cıkartan klıtoral orgazm bence

2. ye çocuktan zaman kalmıyor inan banyo işi uyanma işi derken çocuk cinsel ilişkiyi çok etkiliyor canım 8 aylık bebemiz var..sizlerinkinde ilk boşalma süresi kaç dakikayı bulabiliyor herhangi bir krem olsun veya aklıma gelmeyen birşey varmı acaba

yaaa zaten çocuk yapmaya çekiniyorum bu yazılanlar iyice korkutuyor beni ya :KK17:
boşalma süresini neden bana soruyorsun anlamadım sorun çocuk olduktan sonra başladı diyorsun önceden sorun yokmuş
normal süreleri biliyorsundur ..
süreyi uzatmak için nette araştırıp gereken ilaçları bulabilirsiniz zannedersem

aşağı yukarı 1,5 yıl önce bu konuya cevap yazmışım. hala soruna tam olarak çözüm bulamadık. eşimin ereksiyon süresi biraz daha uzadı, önsevişme de bikaç dakika daha uzadı. hepsi bu......bi arpa boyu yol gitmişiz :) bu gidişle 15-20 yıl içinde orgazmı yaşarım heralde :KK70:
ağlanacak halime gülüyorum :KK37:

ben hem kılıtoral hem vajınal orgazmı yasamıs bırı olaraktan bunu anlatmaya calısayım vajınal orgazm olamayan arkadslar merak eden arkadaslar acaba daha mı guzel bır duygu acaba falan dıye uzulmeyın bence kılıtoral orgazm vajınal orgazmdan daha kuvetlı tıtretıcı vajınal orgazmda guzel esınızle tek vucut oluyorsunuz 2ınsanın aynı anda bırbırlerıne zevk vermesı kadar guzel bırsey yok ama kesınlıkle uzulmeyın vajınal olamayan arkadaslar cunku en uc noktalara cıkartan klıtoral orgazm bence

vajinal orgazm nasıl bişey peki? yaşıyoruz da farkında mı değiliz o zaman? klitorali bildiğim için, diğerini merak edirum. aradaki fark ne.............?

tabiki doğru şeyler söylüyorsun ama bence vajinal orgazm başka bir şey sadece klitoral orgazm yaşamış olsaydım ben şöylede düşünebilirdim bunu ben evlenmeden öncede yaşıyordum o yüzden mutlaka vajinal olmam gerekir derdim yani sonuçta her ikisindede olanlar benzer şeyler ama işte aması var yani :KK1::KK1::KK1:

vajinal orgazm nasıl bişey peki? yaşıyoruz da farkında mı değiliz o zaman? klitorali bildiğim için, diğerini merak edirum. aradaki fark ne.............?

nasıl anlatılır bu derken böyle bir yazı buldum kızlar belki faydası dokunur

Klitoral orgazm, vajinanın dışındaki klitoris adlı bir yapının tetiklenmesi sonucu ulaşılan orgazmdır.

Bu yapı, dış dudakların yukarıda birleştiği noktadaki bezelye boyutunda bir çıkıntı olarak karşımıza çıkar. Bu yapının iki uzantısı, iki taraftan vajinal dudakların içinden geçtiği için normal cinsel ilişki sırasında da penisin hareketi klitorisi tetikler.

Genellikle sürtünme ve titreşime duyarlı olan klitoris, yeterince uyarıldığı zaman güçlü ve vajinadan başlayıp tüm vücuda yayılan bir orgazma sebep olur

Erkek penisinin ucu ile kadınların klitorisi yapı bakımından neredeyse aynı oldukları için, bir erkeğin orgazmıyla klitoral orgazm birbirlerine çok yakındır.

---------------------------------------------

Vajinal orgazm, vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki "G noktası" (bulucusu Gräfenberg'in anısına) adlı bir noktanın tetiklenmesi sonucu meydana gelir.

Bu noktayı normal zamanlarda bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece kadın cinsel açıdan tahrik olduğu ve belli bir miktar zevk aldığı zaman içi sıvıyla dolan küçük bir şişlik şeklinde ortaya çıkar. Bu durumdayken elle hissedilebilir ve etrafındaki vajinal duvarlara göre biraz daha pürüzlüdür.

Bu nokta, güçlü ve hızlı basınç değişikliklerinden etkilenir. Dolayısıyla penisin tam bu noktaya çarparak ileri geri hızlı hareket etmesi VEYA parmaklar aracılığıyla yapılan hızlı ve güçlü pompalama hareketi tetikler.

Bu nokta yeterince uyarıldığı zaman kadın idrarının geldiği yanılsamasına kapılır ve tuvalete gitme ihtiyacı hisseder. Burada asıl olan, G noktasının içine dolan vajinal sıvıların vajinadan dışarı bırakılmasına çok az zaman kaldığıdır.

Bu noktadan yaklaşık 1 dakika kadar sonra vajinal orgazm gerçekleşir. Eğer kadın idrar olarak tahmin ettiği şeyi tutmaya çalışır ve kendini rahat bırakmazsa, bu orgazmı daha küçük çapta ve güçsüz şekilde yaşar. Bu noktada erkeğin kadını desteklemesi ve kendisini SERBEST bırakmasını söylemesi gerekmektedir.

Kadın kendini serbest bıraktığı taktirde hem orgazm çok daha güçlü olacaktır, hem de vajinadan dışarı belli bir miktarda sıvı "fırlatılacaktır". Önemli iki not, bu sıvının yarım metre kadar uzağa bırakılabileceği ve erkek boşalmasına kıyasla yaklaşık 5-10 kata kadar daha fazla sıvı çıkabileceğidir. Bu yüzden yakınlarda havlu bulundurulması tavsiye edilir.

Bu tür orgazmların daha güçlü olduğu ve birden fazla kere üst üste yaşanması daha kolay olduğu üzerine yorumlar var. (Doğruluğu tartışılabilir.)

-------------------------------

Ayrıca, her iki orgazmın sonucunda da yaşanan duygu boşalımını dengelemek için bazen beyin oksitosin adlı bir "bağımlılık hormonu" salgılayabilmektedir. Bu da kişinin geçici süreliğine sevgilisine daha bağlı (hatta daha "bağımlı") hissetmesine neden olabilmektedir. Oksitosin salgılanması üzerine yapılan bu araştırmanın doğruluğu henüz bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

X