Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Konuya bunu yaşamış ve zamanla sayıyı artırmış kişiler de katkıda bulursa süper olacak.

İngilizce okuduğum kaynakta klitorale alışanlar için vajinali öğrenmek zaman alıyor gibi birşey diyordu. Ve kendini tatmin etmeye alışan için de eşiyle yapabilmesi de..

Bu sebeple benim anladığım sadece zevke odaklanmak. Kendinin ne istediğini ve eşini öğrenmeye çalışmak.

Moral bozmak yok

Geçen zamana değil ana bakmaya çalışalım..

Daha öncede yazmıştım en çok zevk aldığınız veya birkaç kez de olsa orgazm olduğunuz pozisyonu sürekli deneyin
ben mesela üstte olduğum zaman çok kolay oluyorum ..

Ben daha önce ancak rüyada oldum. Kendi kendime yapmam da inancım gereği mümkün değil. Eşim ilgili sabırlı. En başından beri çok destekledi. Ben de ilerlemeyi hep fark ediyorum. Yerimizde saymıyoruz. Zevk de alıyorum. Bazen daha çok yaklaştığımı hissediyorum ama o şey her neyse yaklaşınca şimdi ne olacak diye düşünüyorum, sonu belirsiz sanırım ondan tam veremiyorum kendimi. Aklım başımdan gitmiyor hiç. Başlarda beni nasıl görüyor eşim falan diye daha çok düşünüyordum. Şimdi daha rahat ve daha da istekliyim ama yine de tam konsantre değilim galiba.

G noktasını da buldum. Çok pozisyon denedik ve değiştiriyoruz da hala, monoton da değil. Ama hoşuma gideni de bulduğumu düşünüyorum.

Aramaya devam :)

Iki yillik evliyim. Hamileligimi sonlandirana kadar sex yaptik diye bilirim.. dogum yaptiktan sonra orgazm olayi benim icin yalan oldu gibi.. haftada uc dort kez yaparken ayda iki uce dustu haliyle bende orgazm olamamay basladim.esim erken geliyor zaten sex yok gibi bisey. Genelde ruyada yada hayal kurarken daha kolay oluyor..

İnancın gereği kendi kendini tatmin etmenin sakıncası neymiş?

Anne değilim o yüzden ne olduğunu anlamaya çalışıyorum isteksizlik mi başladı ondan mı ayda 2-3 e düştü bu kadar istekli ve mutlu bir seks hayatı o halemi döndü yani

Anne değilim o yüzden ne olduğunu anlamaya çalışıyorum isteksizlik mi başladı ondan mı ayda 2-3 e düştü bu kadar istekli ve mutlu bir seks hayatı o halemi döndü yani

Esim iliskiye duskun bir erkek aslinda neden boyle oldu bilmiyorumm ben her istegimi belirttigimde bazen istekli bazense hic yanasmiyor bende cozmus degilim basta hersey guzeldi benden yana bi skinti oldugunu dusunmuyordum boyle oldukca kendimdende suphe duymaya basladim

Kızlar ben vajınal giriş çıkışta hiç orgazm olmadım yani ben artık dert etmıyorum herkezin anatomik yapısı farklı yani nasıl ki kimisi 3 gün az adet olurkan kimisi 7 8 gün yogun adet oluyorsa her bedenin acı eşiği yada yasadıgı aldıgı hissettiği zevk ayrıdır. Yıllarca ilişki yasayıpta vajinal birliktelikle orgazm olamayanlar üzülmeyin sizde bir sorun yok bedeniniz böyle. Yok kafayı boşaltın vs düşüncelerini boşverin hikaye onlar Bomboş takıntısız bi kafam var olsam bende olurdum olmuyor ne yapayım..
çok taktım çok araştırdım sonuç olarak sizinlede paylaşmak istedim.

Kural 1 lütfen eşinize orgazm olamıyorum demeyin en büyük hatanız bu olur!!! adam girip çıkıyosa afedersin eğer olmuyorsanız adamda bir suç yok. Bu sefer erkek kendini suçlar kendinde bir sorun bulamayınca sizi suclar amaann nasılsa benden zevk almıyor bile erkekliğimi hissedemiyorum der ve isteği kaçar. İsteği kaçan bi erkekte karşısındakine zevk vermiyosa bunu artık pek yaşamak istemez yaşarsada işini kısa yoldan bitirip uzatmaz kıçını döner uyur.

Kural 2 ben vajınal olamasamda klitoral direk o alana temasla el ile dokunma ya da oral yolla orgazm yaşayabiliyorum. Afedersiniz yan yatar pozisyonda o arkamdayken bende klitoral kendime dokunup olabiliyorum. Buda bişeydir. En azından bi şekilde bu hissi yaşayabiliyorsanız şikayet etmeyin dediğim gibi herkez bagıra bagıra bu hissi yaşayacak diye bişey yok. Ara sıra aldıgınız zevklerle yetınin illa her seferinde olmalıyım diye kural yok.
Cinsel birleşmede orgazm olmuş gibi yapın ki adamın şevki kırılmasın vajinal olmasa da klitoral yaşayın arada mutlu olun adamıda mutlu edin.

3 kendinizde suç bulmayın kafaya çok takmayın. Fazla açık konustuysam kusura bakmayın ama herkez anlasın bilsin istedim çünkü herkezin bu kadar arastırmaya fırsatı olmamış olabilir. Burada size ters tuhaf gelen şeyler varsa konuşuruz ama benim bikdiklerim ve tecrübelerim budur..

Son düzenleme:
Özellikle sizin yorumumu okumanızı isterim. Bilmiyorum ama gercekten bu terapistlerin çözeceği bir durum değil bu bizim fiziki, bedeni yapımızla ilgili daha açık yazamıyorum burdan ama dedıklerimi anladıgınızı düşünüyorum. Yalnız merak ettiğim şu ki belirtmemişsiniz onu klitoral elle dokunarakta olamıyor musunuz?

erken boşalma olunca zaten maalesef hiç zevk alınamıyor bizim sorunumuzda bu

Erken boşalma tedavisi nasıl yapılır?
Erken boşalma tedavi edilebilir mi? Erken boşalmanın nedenleri nelerdir? Erken boşalma tedavi yöntemleri hakkında tüm merak edilenleri Sentez Psikolojik Danışma Merkezi'nden Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist Güldane Işık Kavgacı Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye ziyaret desteklerinizi bekliyoruz. Haydi bakalaım kadın dayanışması deyip sizleri sayfamıza davet ediyoruz :) https://www.kadinlarkulubu.tv/

Kadınlarda Orgazm Sorunu

Orgazm bozukluğunun nedenleri nelerdir? Kadınlarda orgazm bozukluğu nedir? Tedavi edilebilir mi? Orgazm bozukluğu kişiyi nasıl etkiler? Orgazm bozukluğunun psikolojik nedenleri hakkında tüm merak edilenleri Sentez Psikolojik Danışma Merkezi'nden Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist Güldane Işık Kavgacı Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye ziyaret desteklerinizi bekliyoruz. Haydi bakalaım kadın dayanışması deyip sizleri sayfamıza davet ediyoruz :) https://www.kadinlarkulubu.tv/

İlişki yaşamaya başladığım ilk zamanlar yaşamıştım, zamanla kendiliğinden geçti, şimdi böyle bir sorunum yok, ancak partnerde erken boşalma varsa, bu sorunu yaşayan arkadaşların işi çok zor, partnerlerinin yardımıyla halledebilirler ama..

Kendi fikrime göre evli bir bayanın eşine rol yapması çok saçma, bu sorunun beraber çözülmesi gerekli, onların mutlu olması keyif alması kadar bayanında keyif alması en doğalı, eşlerle paylaşılıp çözüme gidilmeli.. ama zor bir durumdur.. muhtemelen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…