Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Bir de bazı hanımlar eşlerinin bu konuyu konuşmak bile istemediğini, bende eksiklik yok diye kızarak, kendilerini suçladıklarını söylemişler, çok üzücü. Naçizane bir tavsiyem eğer eşiniz çok çok zor bir beyse, onun erkekliğini yücelterek, onu pohpohlayarak belki kendinizle ilgilendirebilirsiniz. Akıl vermek gibi anlaşılmasın lütfen çünkü böyle zor evlilikleri yürüten hanımlar eminim ne zorluklara nasıl başetme yöntemleri geliştirmişlerdir ben yanlarına yaklaşamam belki ama sadece bir taktik. Türk erkeği egosu! yani istediklerinizi onun elini tutarak daha yavaşsa yavaş daha yumuşaksa yumuşak size dokunmasını sağlamaya adım adım çalışıp onu olumlu geri bildirimlerle
erkekliğini pohpohlarsanız belki biraz işe yarayabilir.

Son olarak, bir arkadaş yazmış ya her şey beyinde diye çok doğru. Evli olup da hiç tad alamadım , sıfır diyenler olmuş eşinizden talep ettiğiniz ölçüde psikolojik olarak siz de havaya girmeye çalışmalısınız, her türlü faktörden yardım alın gerekirse, size iyi hissettirecek çamaşırlar kıyafetler, bana göre değil eşim yadırgar diyeniniz varsa bunların ölçülüleri de olabilir ama her günkilerden bir parça daha iyi olabilirler, sonra odanızın ışığı , çarşafınız, bunlar eşiniz farketmeden halledebileceğiniz basit ama etkili havaya sokma taktikleridir. Güzel sözler söyleyin.. Evet ! bu kadar kolay basit önerilerde bulunuyorum çünkü gerçek kanıtlanan olay bu! gerçekten ilaçlarla olcak iş değil benim g noktam yok mu filan yazılmış!!! Bu durumu fazla abartmayın lütfen bu biraz popüler kültürün abartması vucudun heryeri sinir uçlarıyla dolu , genital bölgede de çok daha fazla, tabi ki bazı bölgelerde çok daha yoğun sinirler olur olay budur sadece. Klitorisde de sinir yoğunluğu maximumdur ama onu bulunca iş bitmiyor diğ mi , çoğu hanım ben yapıyorum eşim yapamıyor demiş işte onu bulmak da çözüm değil nasıl davranacağını bilmek gerek. siz onu yönlendirin adım adım.. Ve lütfen ben öyle olamayanlardanım filan diye de kendinizi şartlandırmayın , istediğiniz şey bir iç çamaşırı bir çarşaf iki güzel söz biraz duygu bir öpücük kadar kolay. acele etmeyin yeter.

bende vahim durumda olanlardanım evliliğim 5. yılını doldurdu ama malesef tık yok kocaa 5yıl geçti olmadım bundan sonra olurmu bilemem. zaten git gide soğuyorum cinsellikten.

yardimci olmaya calisanlara cok tesekkur ederim..bazen bu da benim imtihanim diyorum. ..ama inanin bosvermek cok zor.yani bunu kimseyle paylasamiyorsunuz. esiniz isbirligi yapmiyorsa cozumu yok. ben psikolog degilim ki onu cozmeye calismaktan yoruldum artik.psikologa gidiyordum orda su sonuca varmistik esim benden aldigi olumsuz mesajlar nedeniyle benim istedigimi yapmamaya sartlanmis olabilir.onu sevdigimi basarili buldugumu guclu seksi buldugumu hatta onunla gurur duyduğumu hissettirmedigimden yani.. bunlari yaptgimda biraz fark ediyor.ama bu igneyle kuyu kazmak gibi..sanki herkes psikolojinin dbine mi vurdu..ama orgazm oluyorlar hoslarina giden cinselligi yasiyorlar..tukendigimi hissediyorum. bu kadar istekli biriyken bunu yaşamak cok aci.belki elestirilirim bunun icin..ama biraz teselli bulmak bile olabilir istedigim..cozumun artik daglar ardinda olduguna inanmaya basladim.egitim, bilgi, acik olmak , konusmak , iletisim vs vs..her yolu denedigimi dusunuyorum.ha yapmadiklarim var midir yanlislarim var midir tabi ki vardir.bu konuda o kadar dusundum ki en sonunda acaba benm yaptigim seyler duzeltmek yerine kotulestryor olmasin dedim..sonra yaptıklarımın tersini de yapmayi denedim.sonuc sizce ne oldu? insan namazdan sonra buna dua eder mi? eder..mesela basiniza bi sikinti gelir gecer diye umit edersiniz cevreniz esiniz dostunuz yaninizdadir..cogu zaman gecer ve mazide kalir.belki o donem yemezsiniz icmezsiniz uyumazsiniz ama gecer.Allah buyuk dert vermesin kimseye..ama inanin bunu neyse deyip unutamazsiniz.cunku her gun yasaniyor..bununla yasamayi ogrenemiyirum ya neden neden.. ogrensem de mutlu olmycaz cunku ben aldirmamayi basarcak olsam esim mutlu olabilir mi.erkek karisinin tatmin olmadigini bilerek huzurlu olamaz ki..esler cinsellikte mutlu degillerse gunden gune bozulur her sey. cok uzattim biliyorum.hepinizden ozur dilerim..duadan baska benim carem kalmadi sanirim..bazen keske cocuk yokken yollari ayirsaydik diyorum inanin.o da belki 3-5 dk suren ritimsiz bir birlesmede orgazm olabilen o superdisi guruhundan bir hanima rastgelirdi mutlu olurdu..beni acimasizca elestirmeyin.inanin yasamaya bile guc bulamiyorum bazen. cunku bu durumu bile bile cozum aramayan bir esle yasiyorum.sorun aslinda belki de bu..sevilmedigimi deger verilmedigimi hissediyorum..neyse...

Canım merhaba; söyleyecek naçisane birkaç cümlem var: öncelikle lütfen bu kadar umutsuz olma...glamorous_elegance arkadaşımızın yazdıklarını okudum ben, kendisi doktormuş...güzel bilgiler vermiş...onun söylediklerini tekrarlamayayım, sen oku lütfen...

Ben vajinismustum, 1yıl çözmek için uğraştım kendi kendime,eşimin hiçbir desteği olmadı, hep nötr kaldı hatta bazen negatif olup benim umudumu da kırdı...onu çözdüm, şimdi de anorgazmi baş gösterdi...eşim ' sen orgazm olamadığın için ben de zevk alamıyorum' diyor ve kestirip atıyor...beraber konuşalım çözelim demek yok...yani sende biraz kendimi gördüm diyebilirim...benimki de hekim, ayriyeten akademisyen ama inan okumuşluk, bilim adamlığı falan bu gibi problemlerin çözümünde etkili değil... İQ' dan ziyade EQ gerekiyor...maalesef ki kadınların eq' su yani duygusal zekası daha yüksek oldğundan, ikili ilişkilerde hep görev biz kadınlara düşüyor...konuşarak halledemezsin gibi görünüyor...o yüzden kendini yorma konuşarak...sen öncelikle sakinliğini koru...Sonra biraz rutinin dışına çık evdeki günlük yaşantınızda...eşyaların yerini değiştir,uzun zamandan beri yapmak istediğin ama sürekli ertelediğin birşey varsa ona zaman ayır, ne bileyim saçını kestir,boyat kuaförde uzun zamandan beri geçirmediğin kadar vakit geçir, okumak isteyip de okuyamadığın bir kitap varsa git onu satın al ve oku, yani biraz kendine dön...biz kadınlar hep burada yanlış yapıyoruz, hep eşimiz ve ya varsa çocuklarımız odaklı bir hayat kuruyoruz, sonra bir bakıyoruz kendimizle hiç ama hiç ilgilenmemişiz...biz kendimizle ilgilenmeyince ve kendimize zaman ayırmadıkça, kimse bizimle ilgilenmek ve bize zaman ayırmak istemez...değişiklik sana da iyi gelecektir...herzamankinden farklı birşeyler yap, önce kendin rahatla ki sonra eşinle uğraşacak gücün olsun...inan sen kendinle daha çok ilgilendiğinde eşin de seninle daha çok ilgilenir...çünkü biz eşlerimizle ve onların refahıyla o kadar çok uğraşıyoruz ki sonunda şımarıyorlar ve ilgiden sıkılıyorlar...o yüzden tersini yapmak gerek bence... bu dediklerim biraz uzun vadeli tabi...bir müddet sonra baktın eşin seninle ilgilenmeye başladı işte ozaman atağa geçme vaktidir...onun ilgisini asla karşılıksız bırakma...ona karşı sevecen ol...hoşlandığı şeyleri söyle yap, sevdiği yemekleri yap,ama bunları yaparken kendinle ilgilenmeyi gene unutma...sonrasında temiz çarşaflar, iyi havalandırılmış bir oda, iç gıcıklayıcı iç çamaşırları, makyaj, epilasyon, fırçalanmış dişler, iyi kokan bir nefes...yani bakımlı, güler yüzlü ve istekli bir kadın...bir erkek daha fazla ne isteyebilir ki...sen de tüm bunları birleştir...yani bunları eşimden yola çıkarak yazıyorum...kendisi benden bunların çoğunu talep eder hep...ama bunu açıkça söylemez...ben zamanla anladım...belki senin eşin de senden birşeyler bekliyordur ama söyleyemiyordur...küçük ayrıntılara biraz dikkat et bakalım belki yakalarsın istediklerini...tebdili mekanda ferahlık vardır, ikna edebilirsen tatil kaçamakları yapın, ailen uzaktaysa onlara gidin kalın ve orada deneyin:26:...sen de bişeyler düşün işte...bir de ayrılsamıydık falan diye de düşünme bence, çünkü başkası da olsa,başka dertler olacak, ama olacak yani, hep olacak...o yüzden binbir emekle kurduğun yuvana ve kocana sahip çık...inan hep kadınlar çözüm arıyor...ışığımızı kendimiz yaratırız, olumlu olmaya çalış,şükret, her namazında dua etmeye devam et, güzelliklere odaklan... inşallah halledersin problemlerini... bir kaç cümleden fazla oldu...kusura bakma artık

bende vahim durumda olanlardanım evliliğim 5. yılını doldurdu ama malesef tık yok kocaa 5yıl geçti olmadım bundan sonra olurmu bilemem. zaten git gide soğuyorum cinsellikten.

Canım vajinal değil de klitoral orgazm da mı olmuyorsun? haticeye yazdıklarımı da bi oku istersen...

ulan 5 yıl oldu evleneli çoluk çocuğa karıştık hala bi orgazm olamadım ya bu ne böyle

can sıkıntısına üst üste sigra içiyrm ya psikolog kendiniz keşfedeceksiniz dedi bana

Canım 215. sayfada yazdıklarımı bi oku istersen...bir de sürekli paylaşımda olursak ne bileyim işte deneyip te olumlu sonuç aldığımız durumları anlatsak...mesela psikoloğun başka neler söylüyor...sen söylediklerini denedin mi? ne oldu sonuç? anlatırsan eğer şekerim, hepimizin ufku genişler ve daha farklı tavsiyelerimiz olabilir... bir de sana sorum; klitoral de mi olmuyorsun ya da kendi kendine de, film falan izlerken de mi? yani sadece eşinleyken değil hiç bir zaman ve hiçbir şekilde olmuyorsan uzman bir psikiyatra ve bir jinekoloğa danışman da fayda var derim ben...

Bir şey daha: topiği takip edip okuyup hiç yorum yapmayanlar var...belli ki bu problemi yaşıyorlar...lütfen hikayenizi paylaşın ve beraber çözmeye çalışalım...inanın vajinismusu ne jinekologla ne psikologla ne de kocamla çözebildim...burada paylaşarak çözdük diğer bu sorunu yaşayan arkadaşlarla beraber...allah hepsinden razı olsun diyorum şimdi...derdini söylemeyen derman bulamaz arkadaşlar

mrb kızlar bende 1,5 yıllık evliyim bende orgaz oluyormuyum olmuyor muyum anlamıyorm yaa kafayı yicem 1,5 yıldır yaşadığım ne bilmiyorum (

kızlar merhaba, yaklaşık 4-5 gündür bu konuda yazılanları okuyorum, araştırıyorum.

Tam 6 yıldır iyi giden bir birlikteliğimiz var. toplamda 4 yıldır ilişki yaşıyoruz aynı sorundan müzdaribim artık canıma tak etti. onu çok seviyorum önsevişme süresi yeterli , ilişki süresi yeterli, ıslanma sorunu yok. zevkte alıyorum fakat olmuyo, bazen rol yapmaya kadar gidiyo. Sırf buraya yazıp rahatlamak tavsiyelerle ve araştırmlarla bu konuda kendimi geliştirmek, sizlere de tavsiye vermek için üye oldum.

Şöyle bir düşüncemde var, 9 yaşından beri farkında olmayarak mastürbasyon yapıyormuşum, ilk ilişkimde(17 yaşımda) bunu anladım. O ana kadar haftada 6-7 yi bulan sayılarda bazen günde 2-3 defa yapıyordum. Kendimi klitoral olarak alıştırdığımdan olmuyor diye düşünceye başladım artık bu sonuçlarla. En başta olmayınca ben hep saldım kendimi, istekliyim, ilişki sırasında zevk alıyorum fakat olmicak yine diye hiçbir zaman kendimi o ana odaklayamıyorum. Sevdiğim adamı hissetmek, ruhsal olarak da doyuma ulaşmak hakkım diye düşünüyorum. Sırf klitorale alıştım yıllarca, acaba hiç orgazm olamayacakmıyım diye korkmuyor da değilim. son 4 yıldır da yapıyorum üstelik. Mastürbasyonu tamamen bırakma ile vücut o rahatlama hissini yaşamak zorunda kalacak ve belkide bunu vajinal olarak yaşayacağım diye umuyorum. Yani artık mastürbasyonu bırakıyorum.

Araştırmalarıma göre aslında organik sebepler dışında her kadın orgazmı yaşayabiliyormuş. Orgazm öğrenilen bir şey olduğundan artık bunu yaşamaya kararlıyım. Kegel egzersizleri yani pubik kaslarının çalıştırılmasıyla bir kadın daha kolay doyuma ulaşıyormuş ve ayrıca genişleyen vajinayı toparlayan, doğuma yardımcı bir egzersizmiş. Vajina daha sıkı olduğu için erkeğin cinsel organını daha iyi kavrıyormuş. 4 gündür düzenli olarak yapmaya başladım.

Şu G noktası olarak niteledirilen bölgeyi de daha yeni yeni oturtuyorum kafamda. Bazen ilişki esnasında o ÇİŞ hissi oluyordu fakat bundan rahatsız olduğm için başka pozisyonlara geçiyordum. Aslında devam edilse aynı pozisyonda, belki de olacak. Son ilişkimizde bu noktaya odaklanmaya başladım ve daha fazla zevk aldığımı hissettim. Kadının üstte olduğu pozisyonu denicem bi dahakine.

Son ilişkide taklit yapmayı da bıraktım. Boşalamadım acaba neden böyle oldu acaba deyip benim zevk alabileceğim pozisyonlara yöneltmaya çalıştım. Yoksa sedece misyoner pozisyonunda bazen git gel olarak yaşıyorduk.Artık anın tadını çıkartmaya odaklanıyorum. O kadar Umutluyum ki, bunu yaşama isteğim beni sanki yaşıyormuşum gibi hissettirmeye bile başladı. Sadece korkum yıllardır mastürbasyon yapıyor olmam.

Sizin düşünceleriniz neler kızlar. Bu bahsettiklerim sayesinde yıllar sonra bu hissi yaşayabilen umarım vardır. düşüncelerinizi bekliyorum

valla tarf edilenler gibi ço yoğn bir şey yaşamıyorm afedersn özr dileyerk yazıyrm zama ilşki esnasında zevk alıyor gbi oluyrm ama öyle uyuşma titreme vs bişy olmuyr bn oluyrmuyum olmuyr muyum blmiyrm

klitoral olarak yaşıyomusun canım? ondan daha öte değilse olmuyosun bence. bende vajinal yaşamadım fakat en azndan klitoralden daha yoğun bir duygu olduğnu düşünüyorum.

5 yılın ardından canıma tak ettiğini sizinle paylaşmıştım. Kızlar dün gece kendi kendime vajina girişime masaj yaparak bir şeyler hissettiğimi farkettim ve sonunda klitoralden daha yoğun birşey yaşadım. nasıl oldu bilmiyorum tamamen içgüdüsel hareket ve pozisyonlarla bunu yaşadım, bikmiyorum vajinal denen şey bumuydu ama daha uzun olduğunu söyleyebilirim :)

bence vajinal orgazmı yaşamışsın canım kasılma ve rahatlama oldumu sonunda

bence vajinal orgazmı yaşamışsın canım kasılma ve rahatlama oldumu sonunda

Evet canım, klitoralden daha yoğun oldu bu kadar uzun sürdüğüne de şaşırdım :) Umarım ilişki esnasında da olurum. Çok fazla yoğunlaşmam gerekti, birazda kendimi (yani kaslarımı) kastım, çünkü klitorale bu şekilde alışmıştım. Belki de diyorum yıllarca tek yapmam gereken kendimi biraz olsun kasıp bırakmaktı. Sevgilime alışılagelmişin dışında bir hareket gibi gelicek ve neden böyle yapıyosun dicek diye korkuyorum şimdide.

neden korkuyorsun canım ben ne yaptığımın farkında değilim falan de

neden korkuyorsun canım ben ne yaptığımın farkında değilim falan de

Kesinlikle öyle demeyi düşünüyorum aslında Yadırgayacağını düşünmüyorum ama benim tabularım. Umarım Başarıya ulaşırım onunlayken.Gizli gizli yaptığım mastürbasyondan vazgeçip, bu keşfettiğim zevki onunla yaşayamazsam bu sefer çok daha üzülürüm. Azıcık inanca ihtiyacım var sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…