Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Avrupalılarda erken boşalma ve Orgazm sorunu olmuyor. Çünkü küçük yaştan itibaren cinsel birleşme ve bu işi öğrenme başlıyor. Kızlar ve erkekler mastürbasyon yapmayı öğrenmeden direk ilişkiye girerek cinsel hayatı en iyi şekilde öğreniyorlar. Türkiye de tabular var. evlenmeden öğrenemezsiniz. Evlendiğinizde karşı cinsiniz de cinselliği bilmiyor, haliyle sizde bilmiyorsunuz. Cinselliği öğretmesi için sağdıçlar bulunuyor, sağdıçlar kendileri bilmiyor ki size ne öğretecekler. Yarım bilgiyle evleniyorsunuz. Sonra iki tarafta cinsel bilgisizliklerine kaprislerini de ekliyor. El ele verip öğrenmeye çalışılmıyor. Erkek, erken boşalma problemi yaşıyor, kadınlar orgazm olamama ve zevk alamam problemi yaşıyor. İki tarafta kimseye açılamıyor, erkek 2 dk boşalıyor işi bitiyor ve cinsellik bu kadar sanıyor, ama bizim için böylemi. Uzun süre okşanmamız ve öpülmemiz gerekiyor. Böyle yapılmıyor. Erkeğe diyorsunuz sevişmeyi biraz uzun tutalım, hemen birleşmek ve boşalmak istiyor. Birleşme olunca boşalma oluyor ve zevkiniz yarım kalıyor. Cinselliği bilen birine danışamıyorsunuz sizi eğitsin öğretsin, eşinize öğretsin. Jinekologlar bu konularda yetersiz, tamamı için demiyorum tabi. Jinekoloğa gidip te nasıl anlatacaksınız bize cinselliği orgazmı öğret diye, bu herkesin yapabileceği bir şey değil. Boşanmaların ve evdeki huzursuzlukların çoğu nedeni 2 tarafın sağlıklı cinsel hayat yaşaya mamasıdır. 2 taraf düzenli bir birleşme yaşadıklarında vücut sağlığı ve manevi sağlık için çok faydaları var. kadın hastalıklarını çoğu nedeni düzenli cinsel hayat yaşanmamasından dır. Erkek veya kadın boşalamadığından sinirli ve gergin oluyor, bu da günlük hayatımıza yansıyor. Bilgisi olan arkadaşlara forumda bakıyorum üstü kapalı cevaplar yazıyorlar, biliyorsanız açık açık yazın, paylaşın bunu herkes öğrensin ve mutlu, huzurlu bir hayat yaşasın. Devamını yazıcam.

bu arada burda paylaşıldı mı bilmiyorum ama araştırma yaparken kegel egzesizi diye bir yöntem buldum.Faydalı olur ümidiyle paylaşıyorum.

Vaginal kasları çalıştırmayı nasıl öğrenebilirsiniz?
Pek çok hasta vaginal kaslarını çalıştırmayı öğrenirken ilk etapta tecrübesizliklerinden ötürü yanlışlıkla uyluk, kalça, bel gibi kaslarını sıkıp bırakmakta ve hareketi doğru bir şekilde yapamamaktadır.

Vajinal kasları çalıştırmayı öğrenmenin doğru ve çok kolay bir yolu vardır;
“Küçük tuvaletiniz geldiğinde tuvalete oturun ve idrarınızı yaparken 3-4 kez idrarınızı tutup bırakın. İşte siz idrarınızı tutup bırakırken kasıp gevşettiğiniz kaslarınız pelvik taban kaslarınızdır. Yani idrarınızı tutarken PC (Pubokoksigeus) kaslarınızı kasmakta, yaparken gevşetmektesiniz. Bu işlemi tuvaletten çıkmadan önce idrarınız bittikten hemen sonra yapmanız hareketi tam olarak belleğinize yerleştirmenize yarayacaktır”.

Bu basit egzersiz sayesinde rahatlıkla vajina kaslarınıza hakim olmayı ve tanımayı öğrenmektesiniz.

İdrar tutma ve bırakma yöntemi ile vajinal kaslara hakim olma öğrenildikten sonra kegel egzersizlerini uygulamaya geçilmelidir.

Kegel egsersizleri bundan böyle idrar yapma sırasında sık olarak uygulanılmamalı, tam tersine idrar yokken yapılmalıdır. Aksi takdirde bir takım idrar yolu enfeksiyonları ve sistit problemine zemin hazırlanabilir.

Kegel egsersizi nasıl yapılır?
Vajinal kasları çalıştırmayı ve hakim olmayı (kasıp gevşetmeyi) öğrendikten sonra kegel egsersizlerine geçilmelidir.

“Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı daha önce öğrenmiş olduğunuz şekilde kasın, birkaç saniye kasılı olarak bekledikten sonra gevşetin, birkaç saniye gevşek olarak bekledikten sonra yine kasın ve kasılı olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar bırakın (gevşetin). Bu şekilde egzersize 10-15 kez devam edin. Yapmış olduğunuz hareket “bir set” olarak kabul edilmektedir. Bu hareketi gün içinde 2 veya 3 set olarak yapın.”

Egzersizler sırasında normal şekilde nefes alıp vermeniz ve yalnızca PC (Pubokoksigeus) kaslarınıza odaklanmanız önemlidir.

Parmak yardımı ile kegel egzersizleri nasıl yapılır?
Vajinal kaslarınıza hakim olmayı parmağınız yardımı ile de öğrenebilirsiniz. Bunun için sırt üstü yatar pozisyonda ve derin nefes alıp verip gevşedikten sonra işaret parmağınızı yavaş yavaş vajinanız içine sokunuz. Parmağınızı tam olarak vajinanız içine sokabilirsiniz; nitekim vajina 9-10 cm uzunluğunda ve esneme özelliği olan bir organ olup parmağınızdan çok daha uzun ve geniştir.

Parmağınız içerideyken idrarınızı tutma ve idrarınızı bırakma şeklinde kegel egzersizi yaparak vajinanızın parmağınızı sıkmasını ve bırakmasını deneyimleyin. İlk önce tuhaf olarak algılayabileceğiniz bu duygu zaman içinde “haz almaya odaklanmanız” ile birlikte keyfe dönüşecektir. Bu hareketi daha sonra iki parmağınız sokarak veya eşinizin parmağı içerideyken de yapabilirsiniz.

Cinsel ilişki sırasında kegel egzersizi nasıl yapılır?
Pelvik kaslarınızı keşfedip bu kaslara tam olarak hakim olmayı öğrendikten sonra cinsel penetrasyon anında, eşinizin penisi vajinanız içindeyken bu kegel egsersizini (sıkma ve bırakma hareketini) yapabilirsiniz. Penisin içerideki hareketi ile eş uyumlu (senkronize) olarak yapmanız cinsel ilişkinin performansını arttıracaktır.

Cinsel penetrasyonda kegel egzersizi yapmanız ilişkinizi hem sizin hem de eşiniz için oldukça memnuniyet ve zevk verici bir hale dönüştürecektir.

Kegel egzersizlerinde başarı neye bağlıdır?
Kegel egzersizlerinde başarı, uygulamalardaki doğru tekniğe ve düzenli egzersiz programına uymaya bağlıdır. PC (Pubokoksigeus) kası egzersizleri bir ömür boyu ve her gün düzenli olarak uygulamalıdır.

Kegel egzersizlerinde başka uygulama şekilleri nelerdir?
Kegel egzersizleri başka uygulama yöntemleri ile de hayatınızda yer bulabilir. Bunlar arasında:

15 kez PC kaslarınızı hızlı hızlı sıkıp bırakın, arada 30 saniye dinlenip tekrar edin. Bu egzersizi 15 tekrar ile başlayın, 100 tekrara çıkın ve günde 2 kez yineleyin.
Pubokoksigeus kaslarınızı yavaşça kasarak 5 saniye tutun ve daha sonra yavaşça serbest bırakın. Günde 2 kez 25 defa tekrarlayın.
PC kaslarınızı önce 1/3 güçte kasın ve biraz bekleyin, sonra 2/3 güçte kasın ve biraz bekleyin, sonra tüm gücünüzle kasın ve bekleyin. Bu egzersizi günde 2 kez 10 tekrar şeklinde yapın.
Kegel eksersizlerini mesaneniz boşken (idrarınız yok iken) uygulayın.

Kegel egzersizlerinin faydaları nelerdir?
Kegel egzersizlerinin kadınlarda pek çok faydalar vardır. Özetlemek gerekirse kegel egzersizleri;
Kadınlarda idrar kaçırma problemlerinin önlenmesi ve tedavisinde,
Mesane, rahim ve barsak sarkmalarının önlenmesinde,
Hamilelerin normal doğuma hazırlanmasında,
Doğum sonrasında vaginanın eski tonusuna (sıkılığına) ulaşmasının sağlanmasında,
Hem kadın hem erkeklerde cinsel ilişkide hazzın arttırılarak cinsel doyumun sağlanmasında,
Cinsel isteksizlik tedavilerinde,
Orgazm fonksiyonunun sağlanmasında,
Vajinismus ve disparuni (ağrılı cinsel birleşme) tedavilerine destek sağlanmasında faydalı egzersizlerdir.

Kegel egzersizleri ne kadar süre ile yapılmalıdır?
Kegel egzersizleri vajina kaslarının gücünü ve tonusunu arttırmak için gittikçe arttırılan setler halinde en az 6 ay süreyle yapılmalıdır. Ancak sonuçların iyi olması açısından bu tür egzersizlerin ömür boyu yapılması önerilmektedir. Arkadaşlarınıza da öneriniz.

Ne kadar süre sonunda fayda görmeye başlarım?
Kegel egzersizlerine başladıktan 4-6 hafta sonra fayda görmeye başlarsınız. Bu süre bazen 3 ile 6 aya kadar uzayabilir. Kegel egzersizi yaparken kalça, karın veya belinizde ağrı hissediyorsanız bu egzersizi yanlış yaptığınız anlamına gelmektedir.

Hangi durumlarda kegel egzersizleri yapılmamalıdır?
ÖNEMLİ NOTLAR
Kegel egzersizleri her durumda yapılabilen oldukça yararlı, güvenilir ve kolay egzersizlerdir. Önemli olan egzersizin düzenli bir şekilde ve doğru teknikle uygulanmasıdır.

Burada unutulmaması gereken bir diğer nokta ise şudur; idrar kaçırma, cinsel ilişkide haz almama, cinsel isteksizlik, vajinismus veya disparoni gibi bir şikayetiniz varsa öncelikle mutlaka bir jinekolojik değerlendirme öneririz. Aksi takdirde yalnız başına kegel egzersizi yaparak bu tür sorunlardan kurtulmanız beklenemez ve boş yere vakit harcayabilirsiniz.

Kegel egzersizleri daha çok önleyici ve koruyucu yararlar sağlayan, tek başına uygulanıldıklarında tedavi edici özelliği olmayan, her ne kadar yararlı etkileri olsa da tek başına uygulanıldığında sorunun çözümünü sağlamayan, tedavi edici diğer tıbbi ve cerrahi işlemlere destek sağlayıcı ek yöntemler arasındadır.

Örneğin idrar torbası ileri derecede sarkmış yani “sistosel” sorunu olduğundan dolayı idrar kaçıran bir bayanda sistosel ameliyatı, vajinası genişlemiş ve bu nedenden ötürü partneri ile ilişkide haz alamayan bir bayanda vajina daraltıcı ameliyat (vajinoplasti) haricinde çözüm bulunmamaktadır.

@sevilay_aras size sonuna kadar katılıyorum forumda daha once bu sorunu yaşayıp çözdüklerini belirtenler var acık acık belırtmıyorlar ya üstü kapalı cevaplar yada benim özelim pmden yazarım gibi şart koşuyorlar burası bir kadın forumu herkezın birbirine destek olması gerekirken KÖSTEK oluyorlar anlam veremıyorum kımse eşiyle yatak odasındaki şeyleri paylaşmak istemez ama biz ztn olayı en ınce detayıyla istemiyoruz kısa ve öz ve küçük tüyo larla anlıyacagımızı düşünüyorum

Avrupalılarda erken boşalma ve Orgazm sorunu olmuyor. Çünkü küçük yaştan itibaren cinsel birleşme ve bu işi öğrenme başlıyor. Kızlar ve erkekler mastürbasyon yapmayı öğrenmeden direk ilişkiye girerek cinsel hayatı en iyi şekilde öğreniyorlar. Türkiye de tabular var. evlenmeden öğrenemezsiniz. Evlendiğinizde karşı cinsiniz de cinselliği bilmiyor, haliyle sizde bilmiyorsunuz. Cinselliği öğretmesi için sağdıçlar bulunuyor, sağdıçlar kendileri bilmiyor ki size ne öğretecekler. Yarım bilgiyle evleniyorsunuz. Sonra iki tarafta cinsel bilgisizliklerine kaprislerini de ekliyor. El ele verip öğrenmeye çalışılmıyor. Erkek, erken boşalma problemi yaşıyor, kadınlar orgazm olamama ve zevk alamam problemi yaşıyor. İki tarafta kimseye açılamıyor, erkek 2 dk boşalıyor işi bitiyor ve cinsellik bu kadar sanıyor, ama bizim için böylemi. Uzun süre okşanmamız ve öpülmemiz gerekiyor. Böyle yapılmıyor. Erkeğe diyorsunuz sevişmeyi biraz uzun tutalım, hemen birleşmek ve boşalmak istiyor. Birleşme olunca boşalma oluyor ve zevkiniz yarım kalıyor. Cinselliği bilen birine danışamıyorsunuz sizi eğitsin öğretsin, eşinize öğretsin. Jinekologlar bu konularda yetersiz, tamamı için demiyorum tabi. Jinekoloğa gidip te nasıl anlatacaksınız bize cinselliği orgazmı öğret diye, bu herkesin yapabileceği bir şey değil. Boşanmaların ve evdeki huzursuzlukların çoğu nedeni 2 tarafın sağlıklı cinsel hayat yaşaya mamasıdır. 2 taraf düzenli bir birleşme yaşadıklarında vücut sağlığı ve manevi sağlık için çok faydaları var. kadın hastalıklarını çoğu nedeni düzenli cinsel hayat yaşanmamasından dır. Erkek veya kadın boşalamadığından sinirli ve gergin oluyor, bu da günlük hayatımıza yansıyor. Bilgisi olan arkadaşlara forumda bakıyorum üstü kapalı cevaplar yazıyorlar, biliyorsanız açık açık yazın, paylaşın bunu herkes öğrensin ve mutlu, huzurlu bir hayat yaşasın. Devamını yazıcam.

Kesinlikle haklısın böyle yetiştirilmişiz yapacak bişey yok. Burada erkeğin çok büyük rolü var. Bize yardımcı olması lazım ön sevişme kısmını uzun tutması lazım bizi hazırlaması lazım yani. Herşey de yazılmıyor buraya çekiniyor insan :KK14:

@sevilay_aras size sonuna kadar katılıyorum forumda daha once bu sorunu yaşayıp çözdüklerini belirtenler var acık acık belırtmıyorlar ya üstü kapalı cevaplar yada benim özelim pmden yazarım gibi şart koşuyorlar burası bir kadın forumu herkezın birbirine destek olması gerekirken KÖSTEK oluyorlar anlam veremıyorum kımse eşiyle yatak odasındaki şeyleri paylaşmak istemez ama biz ztn olayı en ınce detayıyla istemiyoruz kısa ve öz ve küçük tüyo larla anlıyacagımızı düşünüyorum

sonuna kadar katılıyorum.:KK9::KK9:

ben de sevilay_aras a katılıyorum ve bahsettiğiniz nedenlerden dolayı ülkemizde tecrübeli erkeğin sanılanın aksine kötü bir şey olduğu kanaatindeyim.ben ve eşim her şeyi birbirimizle yaşadık ve bugün çok şükür ikimiz de maddi manevi ilişkimizden çok mutluyuz.

aslında konuyu aşmak çok kolay değil hele de bir cinsel terapiye gidiyorsanız uzun bir süreçten bahsediyorlar.umarım kendi kendime aşabilirim:18:

Uzunca bir aradan sonra merhaba arkadaşlar,
elimden geldigince sizlere yardımcı olamaya çalışacagım , tabiki kendi deneyimlerim dogrultusunda :)

katılıyorum sana .bendeolamaıyorum ama esımıde cok sevıyorum.ne olcak bole bılmıyorum.zor.

Olamıyorum demek çok genel bir tanımlama, hiç zevk almıyormusun, ön sevişmeye yeteri kadar zaman ayırıyormusunuz ve eşin için erken boşalma var mı?

evlendım evlenelı bunu kendıme dert etmıştım öncelerı ama hatırlarsanız sıze bı yöntemden bahsetmıştım hatta erkek dıyenler oldu bahsettıgım yöntemden dolayı ama erkek dıyenler oldugu gıbı ınanıp uygulayan teşekkür edenler sonuç alanlar msj atan arkadaslar da oldu samımı olduklarına inandıgım kişilerin msjlarına cvp yazdım uzun uzun.. orgazmı bılmedıgım günlerde burda bende sıze dert yanıyodum şunu yaptım yok bunu yaptım yok olmadı dıye uzun zaman takıp ettım..artık ögrendım.. bnm dediğim yöntemle orgazm olmayı öğrendıkten sonra fantezılerle bunu cınsel ilişkiye aktarmalısınız kendı kendıne vajınal orgazm olan kadın ilişkide neyden çok tahrık oluyosa onu düşünsün artık böyle yapıyorum ve her ilişkimde kolayca orgazm oluyorum burda samımıyetsız gırgırına bulunan insanlar var yanı bu konuda oyüzden dıyorum kı samımı gercekten bu meseleden dolayı sıkıntıda olan arkadaslara özelden msj atabılırım ama inandıgım kişilere ve ben önerıde bulunmuyorum dedıgımı yapan arkadasların basarıya ulaşması fiziksel bı problemı yoksa kesın dıyebılırım yanı somut şeyler söyluyorum.......

Ben daha yeni okuyorum yazılanları...sanırım benim de bazı önerilere ihtiyacım var...:KK14:

merhaba arkadaşlar.orgazm belirtileri nerledir acaba,çok afadersiniz benim çişim geliyor sanki altıma kaçıracakmışım gibi oluyorum ve bu yüzden eşimi durduruyorum.yanlış mı yapıyorum acaba:18:

Canım merhaba...vajiden sonra şimdi de bu çıktı başıma dedim, bir baktım tabiki bu konu da konuşuluyor kadınlar arasında:KK34: bir erkek dergisinde şöyle diyordu: eğer partneriniz size çişi geldiğini söylüyorsa doğru yerdesiniz demektir...onu zevkin doruklarına ulaştırabilirsiniz... gibi bişeydi... aslında biraz beklesen...en fazla çarşafları değiştirmek zorunda kalırsın:KK52:

Acemifor senin özel mesaj atma şansın yoktur , ya sen sorununu buradan uygun bir dille bizlere anlatacaksın yada mesaj doldurma topiklerinde 100 mesajı tamamlayacaksın o zaman özel mesaj atabiliyorsun
sana yardım etmeyi isterim çünkü bende bu konuyu baya araştırdım ve buradada benim gibi araştırıp sonuca ulaşanlarıda gördüm kendi adıma diyeyim yardımım olucaksa seve seve yardımcı olurum
şunuda ekleyeyimki genelde orgazm olamama sebebi kadınların eşlerinden kaynaklı oluyo , burada orgazm olmayı başaran arkadaşların çogunluğunun zaten eşleri destekti ve beraberce bu durumu atlattılar

Merhaba...Aynı problemi buradaki herkes gibi ben de yaşıyorum...vajinismustum ve onu yenebilmek için o kadar çok araştırma yapıp o kadar çok şey öğrendim ki; hatta bu konu üzerine yazılmış tezleri bile araştırıp okudum:KK53:...ben de bir tez yazabilecek duruma geldim:KK55:...ama yorulmuşum be...onu yendik şimdi de vajinal orgazm olamama problemi başladı...artık bunu da araştıramıyorum ya...eşim bu konularda benimle pek açık seçik konuşmamayı tercih ettiği için, tek başıma uğraşmak istemiyorum artık aslında...diyeceğim o ki; eğer nette bununla ilgili güvenilir bilgi alabileceğim siteler varsa senin de araştırdığın, linklerini atabilir misin bana? sonuçta her site güvenilir bilgi vermiyor...

çok önemli öneriler var eminim faydalı olacaktır

Şekerim umut fakirin ekmeği...naapacaan, mecbuuuuur:KK14:...yani bu durum insanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir durum...ve herkesin görüşünü alıp, kendi içimde eritip, kendimce bir sonuca ulaşabilirim diye düşünüyorum...yapılabilecek şeyler konusunda senin de görüşlerin benim için değerlidir...bekliyorum, bekli-yorum, ne kadar da ironik değil mi:KK34:

Artık arkadaşımsın:KK3:

Son düzenleme:
Ben daha yeni okuyorum yazılanları...sanırım benim de bazı önerilere ihtiyacım var...:KK14:

Arkadaşlar,
Ben her zaman şunu söylerim, sex beyinde başlar ve beyinde biter.Eger kişinin fiziksel problemi yoksa tabi. Elimden geldigince yardımcı olmaya çalışabilirim sorularınız için. Ama nacizane tavsiyem gerek sizin gereksede eşinizin birbirinize karşı açık olup konuşmanız. İletişim yolu ile neden hoşlandıgınızını belirtebilirsiniz.

X