orada yaşayamam!

aysaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
35
0
41
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle kendimden bahsedeyim.Ben 5 yıllık beraberliği olan 25 yaşında nişanlı aslında sözlü bir bayanım.(Nişanı kendi aramızda yaptık ailelersiz).Nişanlım resmi bir kurumda ayrı bir şehirde yaşıyor.Şimdiye kadar ayrı şehirle sorun olmadı.Ta ki ailesi işe girinceye kadar....Ben ki bütün arkadaşlarımın dostlarımın sorunlarını dinleyen çözen ben!kendi sorunlarıma çözüm getiremiyorum...Denizlinin bir ilçesine tayin verdiler 2004de.2006 da ailesi özellikle babası kendi istekleri üzerine yaşadıkarı yere tayin çıkarttılar.İşte ne olduysa o günden sonra başladı herşey.Tüm sorunlar...küçük şeyler bile gözde büyüdü büyüdü...Onlarla birlikte yaşadı yaşayalı orada oturma yaşama fikri onda saplantı haline geldi.daha bir inat daha bir çıkarcı oldu herşeyde...etkilendi kaldı hep.2006da resmiyete girdi bizim iş.O günden buyana düğün için konuşmaya geçen sene geldiler.Ekimde olacaktı düğünümüz.Ama kız kardeşini evlendirdiler.Şimdi kardeşi hamile.Biz sanıyoruz ki bu erken evlenmenin elbette bi açıklaması vardı.Ama hiçbir açıklama yapmadan maddiyatı bahane ederekten düğünmüzü mayısa ertelediler.Şimdi nişanlımdan tayin istemesini istiyorum.Ama oradan kesinlikle çıkmayacağını kurulu bir düzeninin olduğunun,başka bir yerde yapamayacağını söylüyor hep.Bense onun ailesinin,kardeşinin,yaşadığı o küçük yerde yaşamak istemiyorum.İş yüzükleri atmaya kadar geldi....ailesi bize bayramdan sonra gelip konuşacaklarını söylüyor.Nişanlım ise ben düğünü yaparım ederim diyen insan ise babam ne derse o olur dedi.Biz akrabalara,arkadaşlarımıza iş yerimize açıklama yapmaktan bıktık.düğün erteleniyor demekten utanır oldum artık.Bana göre tek çıkış yolu onun ordan kurtulması.Ama o, bizi ezip geçenlere,ailemi yoksayan ailesinin yanında durmaktan bişi yapmıyor.İlerde de böyle olur diye korkuyorum....

Canım herzaman ki gibi erkek çocuğu yine ailenin etki alanına girmiş..Babam ne derse o olur,,burda kurulu düzenim var filan diyen bi yetişkin kararından dönmez bence..Orda ona hergün aşılama yapılıyodur.Maddi manevi burda hep destek oluruz..şöyle rahat edersin böyle fındık kırarsın falan..Senide çantada keklik görüyodur tabi 5 sene sonrasında..Aslında biraz geri çekilsen,kendine güvenen bi tavırla rest çeksen ufaktan..Çünkü tahmin ettiğim kadarıyla evlenseniz bile ailesi çok iç işleri bakanı rollerinde..ragat bırakmazlar ki..evinin eşyasından hamile kalmana,çocuk büyütme şeklinden giydiğin kıyafete sürekli müdahale olucak..Hissettim valla..Sert ve kararlı dur karşısında.Açık kapı bırakma konuşurken..Başında nasıl alıştırırsan emin ol öle devam eder..Hayat çok kısa..Allah yardımcın olsun

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle kendimden bahsedeyim.Ben 5 yıllık beraberliği olan 25 yaşında nişanlı aslında sözlü bir bayanım.(Nişanı kendi aramızda yaptık ailelersiz).Nişanlım resmi bir kurumda ayrı bir şehirde yaşıyor.Şimdiye kadar ayrı şehirle sorun olmadı.Ta ki ailesi işe girinceye kadar....Ben ki bütün arkadaşlarımın dostlarımın sorunlarını dinleyen çözen ben!kendi sorunlarıma çözüm getiremiyorum...Denizlinin bir ilçesine tayin verdiler 2004de.2006 da ailesi özellikle babası kendi istekleri üzerine yaşadıkarı yere tayin çıkarttılar.İşte ne olduysa o günden sonra başladı herşey.Tüm sorunlar...küçük şeyler bile gözde büyüdü büyüdü...Onlarla birlikte yaşadı yaşayalı orada oturma yaşama fikri onda saplantı haline geldi.daha bir inat daha bir çıkarcı oldu herşeyde...etkilendi kaldı hep.2006da resmiyete girdi bizim iş.O günden buyana düğün için konuşmaya geçen sene geldiler.Ekimde olacaktı düğünümüz.Ama kız kardeşini evlendirdiler.Şimdi kardeşi hamile.Biz sanıyoruz ki bu erken evlenmenin elbette bi açıklaması vardı.Ama hiçbir açıklama yapmadan maddiyatı bahane ederekten düğünmüzü mayısa ertelediler.Şimdi nişanlımdan tayin istemesini istiyorum.Ama oradan kesinlikle çıkmayacağını kurulu bir düzeninin olduğunun,başka bir yerde yapamayacağını söylüyor hep.Bense onun ailesinin,kardeşinin,yaşadığı o küçük yerde yaşamak istemiyorum.İş yüzükleri atmaya kadar geldi....ailesi bize bayramdan sonra gelip konuşacaklarını söylüyor.Nişanlım ise ben düğünü yaparım ederim diyen insan ise babam ne derse o olur dedi.Biz akrabalara,arkadaşlarımıza iş yerimize açıklama yapmaktan bıktık.düğün erteleniyor demekten utanır oldum artık.Bana göre tek çıkış yolu onun ordan kurtulması.Ama o, bizi ezip geçenlere,ailemi yoksayan ailesinin yanında durmaktan bişi yapmıyor.İlerde de böyle olur diye korkuyorum....

arkadaşım görüyosun neler yaptıklarını hala bi çözümmü arıyosun,yol yakınken dön,evlenince daha büyük sorunlarla uğraşırsın,nişanlın ailesinin sözünden çıkmıyo,peki evlenincede bunlara katlanabilecekmisin?o olmaz başka biri olur evleneceğin,sonra çok pişman olursun,biran önce kararını ver...:1closedeyes:

Nisanlisinizla kararli ve kendinden emin bir sekilde tekrar konusun bence.
Bütün is nisanlinizda bitiyor,eger sizinle bir gelecek kurmak istiyorsa ailesinin herseye budenli karismamasi gerektigini anlamali.
hakkinizda hayirlisi olsun..

5 yıllık bi ilişkiyi bi kalemde silmek çok zor hem de aileler yüzünden.ama burda önemli olan sensin ve senin yaşam standartların.o küçük yerde yaşayamam diyosun.küçük yeri bırak ailesinin sözünden bu denli çıkamayan bi adamla evlenirsen,kendi kararlarını asla veremezsin ömrün boyunca.hep anne ve babanın istekleri ve onların kırılmaması adına yapılan şeyler kalır elinde.burada yazmak çok kolay ama yaşamak çok zor.bence kesinlikle unut bu adamı ve hayatına yeni bi yön ver.Allah gönlüne göre yeni birini karşına çıkaracaktır.kendini boşa yorma

canım bir arkadaş hayat çok kısa demiş..kesinlikle katııyorum...ben olsam senin yerine,şimdiki aklımla (evlenince gereçkeleri daha iyi görüyor sanki insan :KK70:), hemen atardım yüzüğü..inan evlilik sevgililiğe, nişanlılığa hiç benzemiyor...
5 sene sonra bitirmek çok zor biliyorum ama senin annen baban da, nişanlının ailesi yönetsin senin hayatını diye doğurmadı değil mi..
gerekirse rest çek, bak bakalım nişanlın sen gerçekten seviyorsa orta yolu bulmaya en azından çaba harcayacaktır

5 yıl canım dile kolay.. bitirmek zordur bilirim sevgin var alışkanlığın var.. ama karşında da ailesinin sözünden çıkamayan bir adam var.. zor bir durum. oturup ciddi ciddi konus nişanlınla orada yapamayacağını söyle içinden her ne geçiyorsa. ona göre bir karar alırsın zaten.

Bence kendini sözlünün yerine koyarsan aslında çok da büyütülecek bir şey olmadığını görürsün. Herkes ister ailesiyle aynı şehirde yaşamayı :) Yalnız aynı şehirde yaşamayı kabul ettin diye aynı mahallede olman gerekmiyor. Çok yakınlarında ev tutmak zorunluluğun yok. Korkularını anlayamayabilir, o yüzden ben senin yerinde olsam gider onların evlerine uzak bir yeri beğenir, evlendiğimde burada yaşamak isterim derdim, şimdiden tavrını koymuş olursun . normalde ufak tefek sorunların dışında iyi anlaşıyorsanız hiç üzülme, evlenirsin bir kaç ayda bir aileni görmeye gidersin. Çoğumuz böyle yapıyoruz zaten canım. İnatlaşmasına izin verme, aklıllı davran. Tatlı dille ikna etmeye çalış. Umarım herşey güzel olur. kaydirigubbakcemile5

.......................................................

Son düzenleme:
Temelden anlaşmazlıklarla dolu bir ilişki bence iyi gözden gecir. Sevgi aşk sorunlarla yıpranacak duygular. Nişanlınla oturup ortak kararlar alamıyorsanız, ben bu birliktelikten doğacak evliliğe pek hayır gözüyle bakmıyorum. Duygularını bir tarafa , mantığını bir tarafa koy öyle düşün bu çok kolay olmayacak ama bunu yapmalısın. Benimde başımdan gecti baştan doğan sıkıntılar evlilik boyunca karşına çıkıyor. Hakkında hayırlısını versin allah umarım üzülmezsin canım ...:Saruboceq:

sevdiğin insanla küçük bi ilçede de olsa mutlu olabilirsin tabi ki, önemli olan sorun nişanlının ailesinin sözünden çıkmaması. O yanında olduktan sonra dünyanın bir ucundada olsanız, bi ilçede de yaşasanız mutlu olabirsiniz. Ama küçük bir yerde devamlı karışan bir aileyle işin gerçekten zor olabilir. Eğer nişanlın gerçekten seni seviyosa fikirlerine önem veriyosa yeniden tayin istemesi gerekir. Seni bu konuda bile dinlemeyen bi insanla hayat boyu hangi fikri paylaşabilirsin ki. Karşına alıp tayininde ısrarlı olamnı tavsiye ederim cnm. Alalh yardımcın olsun

Canım evli biri olarak sana tavsiyem maalesef değişir diye bekleme tam tersi evlenince daha bir aileci oluyorlar.Yani şimdiki halinin 2 katı olacağı kesin.Antalyadasın ordan kalkıp küçük bir şehre gitmek gerçekten zor.Biz sadece bayramlarda gidiyoruz. Ona biel dayanamıyorum.Ve ben düzenini bırakıp eşinin yaşadığı şehre giden bütün bayanları kutluyorum.Çünkü o ortamda sevgi mevgi kalmıyor ki...senağlama

a.s.hepinize çok teşşekkür ediyorum arkadaşlar derdimi paylaştınız saolun.:a015:Hepinize hak veriyorum...Aramızdaki soğukluğun bitmesi için haftasonu onu buraya çağırdım.Herşeye hazırlıklı olmasını söyledim...Geceden bu yana msjlar atıyor.Susuyorum sessizim....Her ne kadar duygu yüklü msjlar yazmışsa da bazılarında "burdan çıkmam için bir neden yok,burda da aile olabiliriz yazıyor"....Yüz yüze konuşmamız gerek ben korkmuyorum sen de eğer cesaretini toplarsan cumartesiyi beklersin dedim...Telde ve msjda bişi söylemek istemiyorum dedim.
Şuan işyerimdeyim...Stresten ay dolmadan 2.reglimi oluyorum.Allahtan kimseler yok hassas günden midir nedir ağlıyorum ara arasenağlama.

a.s.hepinize çok teşşekkür ediyorum arkadaşlar derdimi paylaştınız saolun.:a015:Hepinize hak veriyorum...Aramızdaki soğukluğun bitmesi için haftasonu onu buraya çağırdım.Herşeye hazırlıklı olmasını söyledim...Geceden bu yana msjlar atıyor.Susuyorum sessizim....Her ne kadar duygu yüklü msjlar yazmışsa da bazılarında "burdan çıkmam için bir neden yok,burda da aile olabiliriz yazıyor"....Yüz yüze konuşmamız gerek ben korkmuyorum sen de eğer cesaretini toplarsan cumartesiyi beklersin dedim...Telde ve msjda bişi söylemek istemiyorum dedim.
Şuan işyerimdeyim...Stresten ay dolmadan 2.reglimi oluyorum.Allahtan kimseler yok hassas günden midir nedir ağlıyorum ara arasenağlama.
:asigim:kahretsin ki onu çok seviyorum.özlüyorum.Son 1 ayda tam olarak değişen insanı karşımda gözlerime aynı şekilde bakmasını bekliyorum.Eğer bana bakışının,tavırlarının da değiştiğini görürsem yani öyle bişi olmuşsa:"hey aile zafer senindir" ...Ama aramızda bişi yokken onlar var ettiklerini göremiycek kadar aptal değilim.Suatdan kesinlikle vazgeçmem.Benim ve onları tanıyanların düşüncelerine göre yüzüğü benim tarafımdan atılması bekleniyor....

ben sevdiceğimle gider bi köye bile yerleşebilirim valla... yeterki aramız iyi olsun, birbirimizi sevelim, sayalım... nereye isterse giderim :)

eğer tayin olayı olmazsa da ailesiyle çok içli dışlı olmamaya çalışırsınız diyeceğim ama madem sözünden çıkmıyo diosun bilemicem ya... ayrıca aileis bayramdan sonra gelip ne konuşacaklarmış merak ettim doğrusu

Son düzenleme:
canım sonuc ne ne yaptın bızıde haberdar et ben yorum yapmıyorum cunku asa yukarı buradakılerle aynı seyler ama senın kararını merak ettım

sıkılmana değmez canım ayrıl bitir gitsin ailesine bu kadar bağlıysa bir erkek evlenmeyecek ve başka birinin hayatını rezil etmeyecek şimdi sen kendi aileni ezdiriyorsan ilerde seni zaten ezecekler
bitir gitsin tecrübeyle sabittir ve de asla pişman olmayacaksın daha sonra ben ne kadar güzel bir karar verdim diyeceksin canım değmez önce sen kendini düşün bu hayatta

ben sevdiceğimle gider bi köye bile yerleşebilirim valla... yeterki aramız iyi olsun, birbirimizi sevelim, sayalım... nereye isterse giderim :)

eğer tayin olayı olmazsa da ailesiyle çok içli dışlı olmamaya çalışırsınız diyeceğim ama madem sözünden çıkmıyo diosun bilemicem ya... ayrıca aileis bayramdan sonra gelip ne konuşacaklarmış merak ettim doğrusu

bende!dağda doğuda dışarda heryerde yaşarım onunla hiç farketmez.ben de çalşıcam zaten nere olursa olsun tatlı bir dille yüzüne gülerek ikna etmeye çalışıcam.galesizdir biraz ama galeli olma sırası ona geldi artık:1closedeyes:
Yeterki oradan çıksın...:Saruboceq:

canım sonuc ne ne yaptın bızıde haberdar et ben yorum yapmıyorum cunku asa yukarı buradakılerle aynı seyler ama senın kararını merak ettım

zeymi cim cumartesiyi bekliycem sessiz bir şekilde.allah şu mübarek günlerde sabrıma sabır istiyeceğim.Ondan başkasını eşim olarak sindiremem.:asigim:

ben eşim için fizanaa bile giderimm
ister kaynana faktörü olsun ister görümce
siz birbirinizi bilip sevdikten sonraa
sonucta evlenince kapın ayrı olacak bacan ayrı :kahve:

X