Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

amh değeriniz fena değil biosterona tedaviye kadar devam edebilirsiniz. bolşans diliyorum

Selamunaleyküm hocam Eşim cinsel iseksizlik ve sertleme sorunu vardı ve sperm sayımız düşük çıktı varikosel yok ama ALLAH ın izniyle.Kan ve Hormon testi yapdırdık sonuçları sizce nasıl ALLAH rızası için yorumlarınızı bekliyorum sizce sonuçlar normalmi eşim isteksizlik ve sertleşme sorununa çok kafa takıyor ALLAH rızası için yardım hocam Teşekürler...

Total testesteron 1.99

FSH 0.2

Son düzenleme:
konu benim alanım değil ürüolojiye danısınız. saygılarımla

Sevgili Hocam,
12 Kasımda çatlatma iğnesi oldum,14 Kasım da 2. aşılamamı oldum. Aşılamanın olduğu gün doktorumun yumurtaya bakmasını istedim.
Baktı, ölçtü 20 mm ve çatlamaya başlamış dedi.
Bugün, yani aşılamadan yedi gün sonra kandan progesteron testi yaptırdım ve 0,5 çıktı.
Bu neden olabilir?
Yumurtam gerçekten çatlamadı mı?

Bir de aşılamalarımın öncesinde doktorum rahim filmi istemedi.
Tedavimde bir şeyler eksik gibi geliyor. Rahim filmi çekilmesi gerekmez miydi?
Bir de yumurtan çatlamaya başlamış deyip de progesteronumun 0,5 çıkması nasıl bir çelişkidir?
Çok kafam karışık lütfen yardımcı olur musunuz?

merhaba rahim filmi çektirmeden aşılama yapılmasını ben pek tavsiye etmem. progesterondaki düşüklük de yumurtanın çatlamadığına işarettir.

Merhabalar

Viskozite: -
Ph : 7.3
Renk: opak
Aglutinasyon: -
Lökosit: -
Immatur hucre: -
Sperm sayisi ml de :14 milyon
Total motil sperm kons.: 9240 milyon
Progressive motility : \22
Yerinde hareketli : /21
Total motility pr+np : /43
Hareketsiz : /57

Hocam merhaba spermiyogram sonuclari bu şekildedir lutfen yorumlayabilirmisiniz ? Evlilik suresi 1 yildir

merhaba değeriniz yirmi milyonun altında olduğundan kendiliğinden gebelik zor olabilir. eğer size ait testler ve şarlar uygun ise aşılama tedavisi önerebilirim. sevgiler.

adetimin 2.günü prolaktinim 46.55 çıktı.dr pazartesi ve perşembe bir ay boyunca kullanmamı söyledi.yarım yarım mı yoksa bir tane mi dediğini panik ve heyecandan hatırlamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
bir de adetin 21.günü yapılan bir hormon testi varmış.ben yaptırmalımıyım bu ay yoksa prolaktinimin düşmesini mi beklemeliyim.

Son düzenleme:
Merhaba onerilen ilac ve dozunuza buradan yorum yapamam doktorunuzla gorusunuz mutlaka sevgiler

ara kanama şeklinde adet olmaktayım hormon testi yaptırmam doktorum tarafından söylendi ancak adetimin 3. gününü tahmin edemiyorum bitkisel kür uyguladığım zaman örneğin civanperçemi içtiğimde düzenli kanamam oluyor ancak bu kürün hormon testimin sonucunu etkilemesinden endişeliyim sizce bu yöntemi uygulayıp adetimin 3. günü hormon testlerimi yaptırsam sonuçları etkilermiyim teşekkürler

ara kanama şeklinde adet olmaktayım hormon testi yaptırmam doktorum tarafından söylendi ancak adetimin 3. gününü tahmin edemiyorum bitkisel kür uyguladığım zaman örneğin civanperçemi içtiğimde düzenli kanamam oluyor ancak bu kürün hormon testimin sonucunu etkilemesinden endişeliyim sizce bu yöntemi uygulayıp adetimin 3. günü hormon testlerimi yaptırsam sonuçları etkilermiyim teşekkürler

not: ara kanama şeklinde adet olma durumum 1-2 ay adet olmuyorum bazen düzenli kendiliğimden oluyorum bazende olduğumda 2 gün lekelenme tarzında oluyorum sonra 3 gün gelmiyor sonra tekrar lekelenme tarzında oluyorum şuanda ise 1-2 lekelenme geldi 2 gün gelmedi şeklinde geçtiğimiz ay hiç gelmediği için yine testimi yaptıramadım bu şekilde olduğu için adetimin başını ortasını sonunu bilemiyorum ultrason sonuçlarımda bişey çıkmadı adet düzensizliğim hep bu şekilde.

merhaba madem bu kadar düzensiz adet görüyorsunuz oncelikli olarak 1 ay doğum kontrol hapı verilerek adet kanamanızın 3. gününde de ilaç sonrasında kan degerleriniz bakılabilr daha güvenli olur. ben bitkisel tedaviler konusunda poztif bilimle uğrasan biri olarak yorum yapmam kullanıp kullanmamak sizin terfcihinizdir ben hastalarıma bilimde yeri olmayan şeyleri onermem. sevgiler.

Dr bey benim size sormak istediğim şey doğum kontrol hapıyla ilgili.ben en son doğum kontrol hapımı pazar günü 13:40 da aldım şimdi normalde benim hapı pazar mı pazartesimi almam lazım bu konuda kafam çok karışık.ben daha kolay hatırlamak açısından eğer koruyuculukta bir azalma olmıyacaksa pazar günü almamda bir sakınca olurmu?cevaplarsanız çok sevinirim.

merhaba ilaç sonrasında yedi gün boşluk bırakılmalı bu nednele pazartesi yeni kutuya başlamalısınız ama daha kolay haıtrlayacaksanız pazar başlamanız sorun yaratmaz. sevgiler.

merhabalar hocam. bir yıldır korunmamamıza rağmen hamile kalamadım.tüpler açık. 5 klomen 2 çatlatma iğnesi sonuç vermedi. eşimde sol taraflı varikosel var. bende bir sıkıntı yok.benim doktorum aşılama öneriyor eşiminki ise ameliyat. ameliyattan sonra sperm değerlerinin artacağını ve gebelik ihtimalinin artacağını belirtiyor. şu anki sperm değerleri hamilelik için yeterli değil midir.? ve kullanılan vitaminlerin bir faydası olur mu eşime? ameliyat olması gerekır mı sizce? yoksa aşılama mı yaptrmalıyım
likefaksiyon süresi 35 dk
miktar 3 ml
viskozite normal
ph 7.6
aglütinasyon yok
sperm sayısı 65 milyon
motilite %46
A tipi (ileri hızlı progresif) %6
b tipi (ileri yavaş progresif) %38
c tipi (progresif olmayan) %2
d tipi (immotil) %54
total progresif sperm sayısı 87 milyon döküntü hücre 1 milyon
MORFOLOJİK DEĞERLENDİRME
normal sperm oranı 3
baş anomalisi 57 -dominant anomali
boyun anomalisi 26
kuyruk anomalısı 14

Merhaba Aytun bey
biz 5 aydir korunmuyoruz kadin doğum kontrollerimde bir problem yok esim urologa gitti 1 kere sperm testi verdi
ama sonuç cikmadi sadece bulgularda früktoz mg/dl 120-450 acikmalamada yapilan direkt mikroskobik incelemede bazi sahalarda yerinde yavaş hareketli 2-3 spermatozoid 1-2 hareketsiz spermatooid goruldugu yaziyordu ayrica doktorumuz skrotal renkli doppler us filmini istedi sonuçlar

sag pnp max ven capi reflu
supin relaks 1.3 -
valsalva M 1.5 -

sol pnp max ven capi reflu
supin relaks 2.2 -
valsava M 2.7 +(stop tip)

sonuç solda grade I varikosel ve çaput edididimde 11x9 mm çapta ince çeperli anekojen kist yazıyor
sizce bu sonuçlara gore doktorumuz ameliyat derse yaptiralim mi ?
tesekkurlerr

anladığım kadarıyla doğum kontrol hapı almak yapılacak olan hormon testinin sonuclarını etkilemiyor acaba doğrumu anladım artı bir sorum daha olacaktı ne kadar süre ile ve kaç kutu almam gerekiyor piyasada önerceğiniz bir marka varmı şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…