Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

iyi gunler bızde sperm testı yaptık devlet hastesınde sonuclar cıktı ve doktorumuz taskırma operasyonda oldugu ıcın haftaya cumaya kaldı sonuclara bakması sızden rıca etsem benım ıcınde degerlendırırmısınız ılk yaptıryoruz testı bız degerler şöyle

MİKTAR 2ML
PH 8
RENK KREM
MİKROSKOP 1-2 LÖKOSİT
SAYI 83.200.000
MOTİLLİTE 1 H NORM HRKT % 70,YVS HRKT %20
KIVAM 30 DK

merhaba sperm sayısı ve hareketliliği yeterli. sevgiler.

benim önerim adet gününüzü saptayabilmenin yolu içindi. ilaç ismi önermeme bu alandan doğru değildir. hekiminize danısabilirsiniz. sevgiler.

merahaba sperm değerleri oldukça sorunlu tüp bebek işi ile ugrasan ürologlar tarafından eşinizin görülmesi ve tedavinizin tüp bebek merkezide yurutulmesi gerekiyor. sevgiler.

merhaba bu sperm değerleri zaten iyi ameliyata gerek yok. asılama tedavisine gecebilirsiniz. sevgiler.

Merhaba doktor hanım. Yaşadığım yer sebebiyle iyi bir doktora görünemiyorum, en azından hormon testi sonuçlarımı değerlendirirseniz sevinirim. Ben PKOS hastasıyım, yaşım 21. Yaklaşık beş yıldır adet düzensizliği, aşırı bir şekilde saç dökülmesi, akne, tüylenme yani kilo hariç PKO'nun tüm sendromları bende mevcut. Adetimin 3. günü yaptığım bu testin değerlerine göre hamile kalabilmem mümkün mü? LH'ı düşürürsem hamile kalabilir miyim? Ayrıca bu değerler yumurtlamadığımı gösteriyor? Nasıl bir yol izlemem lazım bu aşamada?

LH: 16.46
FSH: 4.69
Prolaktin: 13.55
E2: 27.13
Progesteron: 0.81

merhaba lh değeri ilaç alınıp da düşürülen bir değer değildir yumurtalığınızın yapısıyla ilgilidir. mutemel polkistik overin bir göstergesi olabilir. bu nednele cocuk isteminiz olduğundan kolay ulaşabileceğiniz bir doktor bularak yola cıkmanızdır. sevgiler.

benim önerim adet gününüzü saptayabilmenin yolu içindi. ilaç ismi önermeme bu alandan doğru değildir. hekiminize danısabilirsiniz. sevgiler.

teşekkür ederim peki adet günümü saptama yardımcı olacak olan doğum kontrol hapı hormon testimin farklı çıkmasına sebep olmazmı adetimin 3. günü bazı testler istendide benden hormon testine etkisi olurmu olmazmı merak içerisindeyim yanıtlarsanız çok sevinirim yeniden teşekkürler

hayır değerlerinzi değiştirmez.

BUGÜN YANİ ADETİN 3. GÜNÜ VERDİĞİM SONUÇLARIM AŞAĞIDAKİLER.
şlem Adı Sonuç Referans Birim
Estradiol 76.61 pg/mL

* 6 - 27 pg/mL
* 5 - 20 pg/mL
folliküler faz 12,5 - 166 pg/mL
ovulatuar faz 85,8 - 498 pg/mL
luteal faz 43,8 - 211 pg/mL
postmenapozal faz 5 - 54,7 pg/mL
* 7,63 - 42,6 pg/mL

LH 2.12 mlU/mL

folliküler faz 2,4 - 12,6 mlU/ml
ovulatuar faz 14 - 96 mlU/ml
luteal faz 1 - 11,4 mlU/ml
postmenapozal faz 7,7 - 59 mlU/ml
* 1,7 - 8,6 mlU/ml

Total testesteron 2.71

6 - 82 ng/dL

DHEA-SO4 125.8

0 - 342 ug/dL

FSH 6.54 mlU/mL

folliküler faz 3,5 - 12,5 mlU/ml
ovulatuar faz 4,7 - 21,5 mlU/ml
luteal faz 1,7 - 7,7 mlU/ml
postmenapozal faz 25,8 - 134,8 mlU/ml
* 1,5 - 12,4 mlU/ml

bu değerler normal mi acaba?
doktorum e2 nin yüksek olduğunu ve bu durumun kısırlığa yol açabileceğini söyledi.
bu durumda nasıl bir yol izlemem gerek diğer hormonlarım normal mi ve yumurta razervlerim normal mi çünkü adetim çok az ve çok düzensiz oluyor.
şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
hayır değerlerinzi değiştirmez.

çok teşekkür ederim ben yapılacak olan testleri size yinede bi yazmak istedim

TSH
LH
E2
PRL
FSH
T3
T4 testler bunlar

doğum kontrol hapı bu testlerin sonucunu değiştirmez diyorsanız hemen bu ay bir kutu alıp kullanmaya başlayıp testimi yaptırmak istiyorum adet düzensizliğimin nedenini merak ediyorum doğrusu

Yaptırabilirsiniz.

Merhaba e2 değerinizle ilgili kısırlık yapar yorumu biraz fazlaca bir yorum. Bu nednele yumurta rezervinizi ve diğer durumlarınız hakkında doğru bilgi alabilmek için infertilite tüp bebek uzmanlarndan görüş almanız doğru olacaktır. Bu size tüp bebek tedavisi yapılacağı anlamını taşımaz sadece doğru ilerlemenizi sağlar. Sevgiler.

meraba aytun hanım son adet tarihime göre 5 haftalık hamileyim ilk beta hcg sonucum 48 iki gün arayla yaptırdıgım 2. sonucum 82.. tekrar 3 gün arayla yaptırdıgım kan testi sonucum 192.. 4 gün arayla dün tekrar kan testi yaptırdım sonuc 559 doktorum degerlerin çok yavaş dedi iki secenegimiz var ya bebek yavaş gelişiyıordur yada dış gebelik olabilir dedi.. iki gün sonra hersey belli olcak tekrar kan testi falan yapılcak keseye bakılcak eger degerim çıkmassa dış gebelik şüpesiyle ameliyat olcakmısım.. sizce bunlardan hariç bi ihtimaller daha var mıdır ? lütfen yardımcı olun.. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

hocam ne olur bir akıl verin,izmir ege ünüversitesinde 3.tüp bebeğimi denedim,2 tane embiriyo konuldu,eşim kalitelerini sormuş orta kalite demiş embriyolog,dsyamızı doktora gösterdiğimzde embiriyolarımızın kötü olduğunu öğrendik,moralim çok bozuk,madem kötüydü neden transfer yaptılar,kötü embiroyla şansım az ama yinede hamile kalma şansım varmı,cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler..

merhaba dış gebelikten korkmayın çok yakın takip ediliyorsunuz bana kalırsa ultrason muayensinin ardından dış gebelik tanısı kesinleşirse ameliyatsız sadece ilaç ile de tedavi edilebilir durumunuz. şimdiden gecmiş olsun sevgiler.

merhaba görmediğim ya da yapmadığım bir tedavi hakkında konuşmam çok zor. eğer kayıtlarınız ve hikayeniz ile bana ulaşırsanız size yardımcı olmak isterim. fulya bahceci tüp bebek merkezindeyim. 0212 3103100. sevgiler.

Aytun hanim merhaba
reglin 3.gunu yaptigim tahliller değerlerim nasil acaba?
teşekkürler

Acil-Beta hCG 0.7
Dehidroepiandrosteron sulfat 174
Estradiol 71
Total testesteron 0.39
Lüteinleştiren hormon (LH) 3.06
Prolaktin 19.79
TSH 3.21
FSH 7.13

Serbest testosteron 1.65
Anti rubella IgG (Kemi. veya ben) pozitif,113
Anti rubella IgM (Kemi.veya ben.) negatif 0.17
Anti toxoplazma IgG (Kem veya b.) negatif 0
Anti toxoplazma IgM (Kem.veya benz) negatif 0.04
Anti CMV IgM (Mikro.im.as.) negatif 0.01
Anti CMV IgG (Mikrop im.as.) pozitif,42

HBsAg (Kemolum.veya benzeri) 0.030 negatif
Anti HBs (Mikrop immün assay-MEI) 11.398 pozitif

merhaba test sonuclarınız normal sorun yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…