Online ingilizce dolandırıcılığı

Dozy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
1
0
21
Yolda yürürken bir anketör bizi durdurup online ingilizce eğitiminden bahsetti ,çok ısrar etti ve 14 gün deneme süresi olduğunu, eğer memnun kalmazsak arayıp iptal edebileceğimizi söyledi bizde kabul edip imza attık. Deneme süresi dolmadan numarayı arayıp iptal etmek istediğimi söyledim karşımda ki kişi bana iptal işleminin başladığını,bir kaç güne beni bir numaranın arayacağını ve ev adresimi alıp sözleşmeyi eve yollayacağını söyledi. Beni kimse aramadı daha sonra ben aradım açmadılar. Bir kaç gün sonra tekrar arayıp beni kimsenin aramadığını söyledim ve bana önce benim belge göndermem gerektiğini sonrasında beni arayacaklarını söyledi ve artık deneme süresi dolduğu için parayı ödemem gerektiğini söyledi. Bunu bana söylemediğini söylediğim de kabul etmedi . Eksik bilgi vererek beni oyaladı ve deneme süresinin geçmesini sağladı. Bunu bize anlatan anketör de sadece arayarak iptal edebileceğimizi söylemişti. Daha sonra internetten araştırdım ve bu şekilde bir sürü dolandırıcılık olayı gördüm. Parayı ödemek istemiyorum ,ödemezsem ne olur ?

X