önemli ltf

rabia01

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
19.755
11.162
slm doktor bey :)
bundan 3ay önce spirali cikarttim cocuk istedimden dolayi ama olmuyor malesef,yumurtlama günlerinde önceden cok agri his ederdim,spiraldan sonra onuda his etmez oldum ve spiral beni cok rahatsiz etmisti tam 4ay adet gördüm kesilmeksizin ,cikardiktan sonra adetim düzene girdi

duyumlarima göre spirali cikaran hanimlar uzun süre sonra hamile kaliyormus
sorularim bukadar cevablarsaniz inanin cok sevinirim,ben simdiden tesekkürlerimi sunarim:)

Merhaba rabia01;

Spiral, gebelikten korunma yöntemleri arasında oldukça etkili bir yöntemdir, rahim içinde bulunduğu süre içerisinde yaklaşık %99 oranında gebeliği önler. Ancak, rahim içinden çıkarıldıktan sonra etkisi hemen kaybolur, gebeliğin oluşmasını engelleyici unsurlar kalıcı değildir. 3 aydır spiralsiz olmanıza rağmen gebeliğin oluşmamasına neden olabilecek diğer faktörlerin araştırılmasında yarar var. Bunlar arasında sizin adetinizin üçüncü günü hormon düzeyleriniz (FSH, LH, E2), tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahimde herhangi bir yer kaplayan oluşum olup olmadığı, eşinizin sperm değerlerinde (sayı-hareket-morfoloji) bir düşüklük oluşup oluşmadığı vardır. Bunların tümünün tecrübeli bir infertilite (tüp bebek merkezi) tarafından araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…