öncesi ve sonrası nasıl bu hale geldim? :( resimli

senzafine

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
456
206
37
merhaba arkadaşlar çok sıkıntılıyım uzun süredir kafamı takar oldum...ben hiçbir zaman çok zayıf olmadım balık etli derler ya öyleydim boyum 1.68 kilom 66 en fazla 70 e çıkardı hemen önlem alır 60lara dönerdim ama son 3 ayda nasıl olduysa birden 80leri görüyorum tartıda nasıl aldım inanın aklım almıyor. resim çekilmek bile istemiyorum. kendimden soğudum birde düşünün 1 buçuk senelik evliyim :KK43: kv biraz takıntılıdır banada kendi vücüdu gibi dikkat eder makyajıma giyimime kilo almamı hiç istemiyor alttan alttan bozuyor şimdi alırsan hamile kalınca 100 kilo olursun diye... olabilir onu çok takmıyorumda benim bir teyzem var esk konularımda bilen bilir önceki gün bayram için beyaz pantolon almayı düşünüyorum dedim ama basen var yakışmayabilir belki denemedim hiç dedim oda bana deneme bence olmaz beyaz pant sana dedi çok bozuldum dalga geçer gibi kendisi zayıf baya nişanı falan olcak diye moda girdi.nişanı olacak ağustosta görümcesiyle diyete girmişler çok güzel olmaları gerekiyormuş şimdi nişanı için alışverişe çıksam hiç bir kıyefeti yakıştıramayacağım kendime bu halimle biliyorumbanada nispet yapar gibi konuşunca akşamdan beri suratım asık eşimle aram açılacak şimdi ramazan düzene de giremıyorum oruç tuttuğumdan dikkat etmeye çalışıyorum ama daha çok şişkinlik yapıyor.ne yapacağım kızlar ben? irade sıfır ancak asıp suratımı dünyaya küsüyorum önceden böyle değildim yıldım sanki enerjim kalamadı. bebek düşünsem ilerde kv dediği gibi 100 kilo olurum galba? basen bacak kol ve göbek bölgesinden aşırı kilo aldım ne yapmam lazım ?bana önce irade kuvvetlendirici şeyler lazım.nasıl bir diyet programı uygulasam irade yokki olsa neleri başarmam :KK43:resimde paylaşıcağım ilk önce koyacağım iki resim 2014 sonu son koyacağım resimde şimdiki halim :KK43: bana önerisi olanları bekliyorum

şimdiki halim

Canım nasıl besleniyorsun bilmiyorum ama ekmeği kesince iyi kilo veriliyo hele ramazanda ben öyle vermiştim bi de tabi yuruyus bu kadar kasma kendini

Bacaklarda basen de bi farklılık göremedim ben keşke yan bi foto çekseymişsin ayrıca ben de 83 kiloyum ama hepsini bacak basen ve popoda saklıyorum üst bedenim le alt bedenim arasında çok fark var ben elbise giyerek dengeliyorum

93 kilodan düştüm ben spora gittin ekmeği ve çikolatayı kestim tabi

canım gerçekten istiyormusun zayıflamayı eğer istersen başarırsın aynaya baktıgında ben bu değilim ve olmak istemiyorum demen yeterli bende 78 den 60 kıloya ındım aynı sıkıntıları yasadım
suan kılo almamak ıcın ugrasıyorum ramazan oruc tutuyorum demıssın bende tutuyorum sahurda yedıgımde ıftarda hıc yemek yıyemıyordum ama sımdı sahursuz tutuyorum orucu ıftarda da en azından yemegı yıyebılıyorum cok sukur daha kılom oynamadı tersıne eksıldı bu gıbı matematıksel cozumler bulabilirsin hiç zor değil inanki

not birde o dalga geçenleri soylediklerini düşün pes ettiğin anda cok motıve oluyor ınsan hele birde bı bakmıssın sen fıt olmus o kılo olmuss dahada guzel oluyor

canım gerçekten istiyormusun zayıflamayı eğer istersen başarırsın aynaya baktıgında ben bu değilim ve olmak istemiyorum demen yeterli bende 78 den 60 kıloya ındım aynı sıkıntıları yasadım
suan kılo almamak ıcın ugrasıyorum ramazan oruc tutuyorum demıssın bende tutuyorum sahurda yedıgımde ıftarda hıc yemek yıyemıyordum ama sımdı sahursuz tutuyorum orucu ıftarda da en azından yemegı yıyebılıyorum cok sukur daha kılom oynamadı tersıne eksıldı bu gıbı matematıksel cozumler bulabilirsin hiç zor değil inanki

not birde o dalga geçenleri soylediklerini düşün pes ettiğin anda cok motıve oluyor ınsan hele birde bı bakmıssın sen fıt olmus o kılo olmuss dahada guzel oluyor

canım ne güzel maşallah ya senin miden de küçülmüş ama yeme isteğin azalmış keşke başarabilsem 1 haftayı atlatsam sonra zaten insanın canı yemek istemıyor çok teşekkürler yorumun için canm

tatlı çok yiyorum evet birde eşim midesine azıcık düşkündür hamur işi tarzı şeyler çok yapıyorum onlar bu hale getiriyor beni :KK43: ekmek yemiyorum ama hiç
Tatlıyı arada bir ye, hamur işinden kesinlikle uzak dur, ekmeği de baya azalt derim... Ben ne zaman ekmek yesem kilo alıyorum ne zaman azaltsam veriyorum...

beslenme düzenin ile alakalı. ama doktora gidip test yaptırman gerek eğer bir sorun yoksa uygun bir diyete başlayabilirsin.mesela karbonhidratı azaltmanı tavsiye ederim daha çok salata ve protein tarzı beslenebilirsin. tatlı yediğin gün sadece salata ye mesela. canın çok pizza istediğinde ye ama akşam bi yogurt ile idare et. kısa vadede değil ama uzun vadede çok faydası olur sana.

bende evlenmeden önce 50 kiloydum.14 aylık evliyim 60 yaklaşıyorum neredeyse.Ama bende pko varmış ondan dedi dr um.Ekmeği ve tatlıyı kestim 1-2 kilo oynadı.Ramazandan sonrada yürüyüşe başlayacağım inşallah
bende genel testleri yaptırdım hormon falan hiçbişi çıkmadı sağlığa bağlıcam da durumu ama yok :KK43: inşallah ideal kilonuza kavuşursunuz cnm

Son resimde evet kilolu gorunuyosun ama 80 gibide değilsin etin sıkı galiba sanslisin bnde zayiflayamiyorum. Nasıl olcak böyle bilmiyorum

Bence etrafın dediğini firsata çevir bu seni motive etsin :KK66: insan bazen kendi kilo aldigini farkedemiyor..hemen diyet yapmaya başla hemde diyet günlüğü taz kk da çok faydalı:) en kısa zamanda o beyaz pantolonu almani tavsiye ederim ama istediğin bedende al dolapta göreceğin şekilde as ve seni motive etsin.ben dolabima bir bikini birde beyaz yazlik elbise astim çok az kaldi üstümde görmeme :)

beslenme düzenin ile alakalı. ama doktora gidip test yaptırman gerek eğer bir sorun yoksa uygun bir diyete başlayabilirsin.mesela karbonhidratı azaltmanı tavsiye ederim daha çok salata ve protein tarzı beslenebilirsin. tatlı yediğin gün sadece salata ye mesela. canın çok pizza istediğinde ye ama akşam bi yogurt ile idare et. kısa vadede değil ama uzun vadede çok faydası olur sana.
test yaptırdım canım herşey normal şeker hormon düzeyi falan benimki tamemen bedensel ve yemeklerle alakalı sanırım tatlı çok tüketiyorum midem de büyümüş olmalı :KK43: saol canım yorumun için

tatlı çok yiyorum evet birde eşim midesine azıcık düşkündür hamur işi tarzı şeyler çok yapıyorum onlar bu hale getiriyor beni :KK43: ekmek yemiyorum ama hiç
Canım onları yersen tabiki alırsın.Ben 52kiloyum valla ona rağmen ayda bir sürerim ağzıma hamur işini.Ekmek hiç yemiyorum nerdeyse.Senin bir de fazla kilon varken hepten dikkat etmen lazım.Eşine tatlıymış pastaymış bunları yapmayı bırak.Ekmeği kes.Aç kalmadan vermek istiyorum diyosan karatay diyetini öneririm.Başta zor gelebilir ama alışınca çok kolay.Ben şimdi tartıda 2 kilo artsam hemen karataya başlıyorum 2 hafta yapıyorum eski halime dönüyorum 3-4 senedir de bu kilodayım lisedeyken tartıda 60 gördüğüm bile olmuştu.Fıtnessla verdim aerobik güzel kilo verdirir.Tabi yemeyi de kesmek lazım.Başka yolu yok.

Son resimde evet kilolu gorunuyosun ama 80 gibide değilsin etin sıkı galiba sanslisin bnde zayiflayamiyorum. Nasıl olcak böyle bilmiyorum
etim sıkı evet çok yürüyoruz eşimle ama son 1 haftada selülitlerim arttı bacak basen bölgemde ramazandan ötürü tatlı tüketimi sanırım çok yapıyorum. ne diyim ya inşallah sende istediğin kiloya kavuşursun :KK43:

canım ne güzel maşallah ya senin miden de küçülmüş ama yeme isteğin azalmış keşke başarabilsem 1 haftayı atlatsam sonra zaten insanın canı yemek istemıyor çok teşekkürler yorumun için canm
aynen oyle canım cok sukur zayıfladım o bakıslardan sozlerden kurtuldum ve aynaya mutlu bakıyorum sende başarırsın ıste ınan kendıne ama ben dıyetdeyım hıc deme sadece yemeklerımı daha duzenlı yıyecegım demelisin

Canım benim başkasının uygulayıp memnun kaldığı diyet listesi senin sağlığın için tehdit edici olabilir, bunu unutma. Zayıflamak için bitkisel vs. haplar, ameliyatlı teşebbüslere de sakın girme. 2 genç bu yüzden öldü, geçen gün haberlerini izledim. Öncelikle kilo almanın bir hastalıkla ilgisi var mı o tespit edilmeli. (Tiroit, şeker gibi...). Ve sadece sana ve sağlığına uygun bir program çıkarılmalı. Kısacası yapacağın en mantıklı iş kulaktan dolma bilgilere itimat etmeyip bir diyetisyen hekime gitmek..

X