önceden elini emiyordu fakat....

ilknur27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2007
49
0
merhaba bayanlar benim oğlum şimdi 4.5 aylık elini yaklaşık 1 ay önce çok fazla emiyordu fakat şu sıralar hiç emmiyo diyebilirim.eline çıngırak veriyorum tam olarak tutamıyor.acaba şu an tutması lazım mı bilimiyorum.bizimki ellerine çok fazla bakıyor . elleriyle çok oynuyor.

canım ben diş kaşıyıcısı veriyorum 5 ay olacak 21inde son 1 aydır güzel tutuyo ama her bebek farklıdır tutabileceği oyuncaklar ver elinee

1 tane çıktı ama ben bebekken 8 aylıkmı 7 aylıkmı ne çıkarmışımm.cnm acele etme hepsi olacakk

aynen benim kızımda 5,5 aylık yaklaşık 2ay dır baş parmağını emiyor bende çıngırağı veriyorum tam tutamıyor sürekli elinden düşürüyor ellerine çok fazla bakıyor tersini çeviriyor bakıyor inceliyor düzden bakıyor ben bunun kendi vucudunu yeni keşfetmeye başlamış olmasından kaynaklandığını düşünüuorum tabi bu benim kişisel fikrim ama baş parmağını emmesi iyidiyorlar genelde çoğu parmağını emen çocuk akıllıolurmuş der ve buda benim işim egeliyor çünkü gece yatarken onu sallamak zorunda kalmıyorum parmağını eme eme uyuyor bende bebekken çok parmağımı emermişim boşver emzik emmesinden daha iyiidr çünkü emzik sürekli düşüyor daha çok mikrop barındırıyor

benim kızım da 5.5 aylık ne bulsa ağzına götürüyor ve çok fazla salya aktıyor dişleri çıksada rahatlasam artık

arkadaşlar oğlum 25 şubatta 6 aylık olcak.5 ylıkken 7.5 kiloydu.boyu du 65 cm. idi.yani 4 aylıkken olduğu kiloyu korumuş.hiç kilo almamış ,önceden her ay en az 800 gr. alırdı.bronşit başlamış sanırım onun etkisi oldu.ama ben oğlumu tombik görmeye alışmıştm.sizin bebişler ne durumda?

benim kardeşim de küçükken parmağını emiyormuş.parmak emmek için sürekli sırtüstü pozisyonda yattığı için(annem yan yatırsa da parmak emmek için dönüyormuş)şu anda kafasının arkası düz,yani şekli bozuk.o yüzden dikkat edin derim.
annem vakt-i zamanında(bundan 22 yıl önce) kardeşimin parmağına acı biber sürerek engellemiş parmağını emmesini.ama şimdi daha modern yöntemler vardır diye düşünüyorum :) çocuk doktorunuza danışın bence

merhaba!
ben aranıza yeni katıldım.21 inde 5 aylık olacak bir kızım var.pamak emme okula başlayana kadar normal sayılır bildiğim kadarıyla.okula giderken hala devam ederse psikolojik problem oldugu öngörülür.
benim kzıımda hem salyalı hem de 1,5 aydır-ama diş yok henüz-hem de sadece parmak ddğil bütün ellerini emiyordu.ben o sebeple emzik kullanmaya başladım.bir şekilde doğal emme ihtiyacını karşılamış oluyor.
oyuncaklarıyla bir aydır gayet güzel oynuyor.çıngarığını tutuyor ağzına götürüyor atıyor.altını alırken yanına koydugum ne varsa alıyor. ağızlarıyla tanıdıkları için objeleri herşyi ağızlarına götürmeleri normal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…