Olumsuza takılıp kalıyorum , gittiğim yerde ki kişilerle bir şeyler konuşuldu ve takılı kaldım 3 gündür olumsuzum ve içim huzursuz?

moonbina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2024
17
6
Duygusal biriyim Hemde çok , gittiğim yerde bir sorun oldu aslında sorun değildi oturup konuşuldu sohbet edildi fakat biraz üstüme gelindi şakayla karışık bende ağladım ve gerildim , daha sonra yaşça büyük oldukları için mesaj attım size karşı hatam olduysa kusura bakma tarzında , bir sorun olmadığını beni sevdikleri için uğraştıklarını söylediler ama ben o an kendimi kötü hissettim bir hata yapmışım sorun benmişim gibi ve çok takıldım 3 gündür bunu düşünüyorum ve geriliyorum için huzursuz , bu durumu aşmak istiyorum sonuçta bana bir sorun olmadığını söylediler ama aklımda sürekli ya sorun varsa, ya eskisi gibi olmazsa diyip duruyorum ve olumsuz etkiliyor beni , hayatımda bu kadar duygusal olmamak bu kadar olmayan şeylerden etkilenmeyen biri olmamak istiyorum. Nasıl aşabilirim? Yardımcı kitaplar var mıdır?
Okuyabileceğim dua var mı

İmkanınız varsa terapiye gidin. Her halta terapi deniliyor gibi gelebilir ama çocuklukta yaşadıklarımız bütün hayatımızı etkiliyor maalesef. Duayla kitapla olacak iş değil ancak kendinizi oyalarsınız. Sorunun kaynağını bulmanız lazım.

sanırım evet yani olduğum ortamda kimseyle kötü olmak istemiyorum bide karşımdaki kişiler değer verdiğim insanlarsa aram bozulmasından korkuyorum

Bu her zaman size bağlı olmayabilir. Sizin dışınızda gelişen şeyleri kendinize yük edemezsiniz. Bazen bazı insanlarla kötü de olabilirsiniz bu tamamen o anın getirdiği durumlara bağlı olabilir.
İnsanlara değer verin ancak kendinize daha fazla değer verin. Bunun eksikliğini gördüm sizde belki yanlıştır. Yukarıda yazdığım kitaplar çok güzeldi bi okuyun derim 🌸

X