Olumsuz yorumlar lojman meselesi

Aynen beş yıl oturmayı düşünüyoruz ama tüp sorunumuz olmayacakmis.Eşya aldım. Malesef ama.zaten çok fazla eşyayı sevmediğim için ıvır zivir almadim

Ben şu an lojmanda oturuyorum daha 3 yıllık bina içi tertemiz, 3+1 kocaman ev hatta tek başıma olduğum için bana büyük geliyor, bulunduğu yerde kiralar 1000 tl den aşağı değilken 350 liraya oturuyorum, üstelik ihtiyacım olsa kapısını çalabileceğim meslektaşlarımın olduğunu biliyorum, tayinim çıkınca da yine lojmanda oturmak isterim, kim ne dersin hiç takma kafana

Ev sahibi birden evi sattığı ve ben hamile olduğum için mecbur lojmana geçtik.
Hiç istemedik.
Yakında kıyamet koparmama az kaldı.
Nefret ediyorum.
Gürültüden, saygısız davar gibi yaşayan tiplerden, kültür görgü olmayan insanlardan gına geldi artık.
Burası bitsin daha önünden dahi geçmem.
Beni sinirden ağlattıkları çok oldu.
Hakkımı asla helal etmiyorum giderken.

Bizim oturacağımiz ev malesef eski bir binaymis ve 2 +1 mis

Babam emekli astsubay omrum lojmanlarda gecti loamda oturacaksan kimseyle kimsenin hakkimda agzini acma hatta sana baskasi hakkinda brseyler anlatrlards dinleme bile olay sana patlar eger kafa dengi insanlar olursa lojman cok keyflidir guvenilir cocugun oldugunda bahceye birak gec eve uyu ge e gunduz bahcenin icindeki ierkes gozu gbi bakar o cocuga esin gece cakisacak muhtemelen asker polis esleri icin lojman guvendir gece rahat uyursun maddi yonden cok artin olur birikim yaparsin ev yada araba alirsin kirada otursan hem cok masrafin olir hhemde ev sahibinin evi ne zmn satacağı belli olmaz lojman her yonden avantajlidir

İlla ki her lojman birbirinden farklıdır. Ama polis lojmanında oturan birine gitmiştik banyo lavabo dökülüyordu nerdeyse. İnsan dokunmaya korkuyor elimizde kalacak diye demişlerdi. Farklı yatırım planlarınız varsa bir süre değerlendirebilirsiniz. Ufak tefek tadilat yaparsınız çok sorun olacak şeylerde. Eski evlerde bu sıkıntılar yaşanabiliyor maalesef. İmkanınız varsa kalacağınız lojmandan birileriyle konuşabilirsiniz.

Peki lojmanda kaç yıl oturacaksiniz en az?Yani biz beş yıl oturmayı düşünüyoruz .Ev bakımsız olursa bizde aynen sizin yaptirdihiniz tadilatları yaptırmak istiyoruz beş yıl icin değer mi sizce
Merhaba bizde askeri lojmandayız seninle aynı şeyleri düşündüm kiraya çıktım ve bir yıl olmadan lojmana geçtim keşke daha önceden girseymişiz diyorum.evler evet eski biz girerken banyoyu tamamen kırdırdık.4bin e mal oldu.mutfak iyi durumdaydı dokunmadık. eşin gitsin gezsin lojmanları sana detaylı video çeksin beğenirsen yazarsanız biz öyle yapmıştık.inan ev sahipleri ile uğraşmaktansa lojman iyi ama tabi yeni evlisin insan gıcır gıcır bir evde oturmak ister sonuçta eşyalar yeni kendini göstersin dersin.Bence sizi çok masrafa sokmayacak bir ev bulup minimum tadilat ile bir şeyler yapmak en iyisi hakkınızda hayırlısı ve mutluluklar dilerim :)

Peki lojmanda kaç yıl oturacaksiniz en az?Yani biz beş yıl oturmayı düşünüyoruz .Ev bakımsız olursa bizde aynen sizin yaptirdihiniz tadilatları yaptırmak istiyoruz beş yıl icin değer mi sizce
İlk evimde 8 ay oturdum. Tayin çıkınca doğuya geldik. Burada da 4 sene kalıyoruz. İlk evimizde az oturacağımızı bilerek tadilat yaptırdık. Atladığınız birşey var. Kiraya da çıksanız, depozitoydu,peşinattı emlakçıya komisyondu o tadilat parasını yine harcıyorsunuz. Sonrasında 5 yıl ev sizin. Ev sahibi sıkıntısı yaşamazsanız en basiti. Çık diyen olmaz. 5 sene için değer mi demişsiniz ama 1 sene için bile değer. Kaldı ki kiraya çıksanız ev sahibi size 5 yıl oturabilirsim demez aman devlet diyor. Tayin durumunuz yoksa kesinlikle kaçırmayın derim. Hangi şehirde oturmayı düşünüyorsunuz?

Eğer olumsuzlukları çok kafama takmam, kendi önüme bakarım ben dersen,
Bir kaç sene içerisinde birikimimi yaparım, iyi kötü bir eve girebilirim düşüncesi varsa,
Çocuk için acele etmeyecek ve kendinize birikim için zaman tanıyacaksanız,
Lojman mantıklı.
2 başına, dam olsa yaşanır.
Ancak işin içine çoluk çocuk girdi mi olmaz tabii ki.

Sen elalemin lafına bakma (kuzeninin).
Eski eve gelin mi gidilirmiş lafları, bu da mı olmamış, bunu da mı eksik yapmışlar laflarını söylen çok olur da,
gün gelip borç ödemeye geldi mi bir kuruş el uzatan olmaz...
Sen eşin ile kendi bütçene, geleceğine bakarak hareket et.
Başkalarının etkisinde kalma.
Hayat sizin hayatınız, dışardan ne kadar yorum yapsalar da, gün gelince yardım eden olmaz.

Tavsiyem eşin ile kafa kafaya vererek bir plan çizin kendinize.
Sonrasında da bu doğrultuda kararlarınızı alın.
İnanın daha önünüzü görerek hareket edersiniz.

Lojmanda oturdum ama başka bir kurum lojmanında oturdum
Çok bakımlı falan olmuyor ama ben memnundum işin açıkçası
Biz otururken acil yaptırılması gereken yerlerini yaptırdık öyle oturduk az bir masrafla gayet de konforlu oldu hatta balkonları camla da kapattık giderken de bıraktık
Sizde çok acil yerlerini yaptırın idare edilecek yerlerini de idare edin ve gidin mis gibi oturun

bende başka bir kurumun lojmanında oturdum. evi ilk gördüğümde şok olmuştum. benden önce oturan nasıl oturmuş bu evde diye. ama ben başka yerde kirada otursam vereceğim birkaç aylık kira bedeline evi güzel adam ettim. Devletin lojmanı diye bir çivi çakmayan insanlar var çok kızıyorum öylelerine. Hem yeni evlisiniz birkaç sene idare edebilirsiniz. laf eden çok olur önemli olan huzurlu olmak.

Çocukluğum lojmanda geçti. Çok bakımsız evler evet kimse bir şey yaptırmıyor çünkü. Şimdilerde daha bakımlı diye biliyorum insanlar ucuz yollu yaptırıyorlar. Bence sizde biraz bakım yaptırıp lojmanda oturun gerçekten uygun fiyat yeni gelin öyle eve gitmez diyenlere kulak asmayın, dünya para veriyorum istanbul da 40 senelik evde oturuyorum hergün bi sıkıntı çıkıyor evde

Devletin lojmanı diye bir çivi çakmayan insanlar var çok kızıyorum
Aynen bu konuda bende çok kızıyorum herkes bir iki bir şey yaptırsa bu evler durduğu yerde çürümeyecek.birazda insanın kendine saygısı olacak o kötü banyolarda mutfaklarda kötü hissetmiyorlar mı kendilerini bilmem.

Benim durdugum ilde 2 tane lojman vardı biri 3 +1 yeni yapı dogalgaz fıstık gibi evlerdi diğeride il dısına yakın 70 m2 2+1 hamamböceğinin cirit attıgı yerdi şansıma 2+1 cıktı oturdum ama bin pişmanım ben sahsen ev hanımıydım kücük bebeğim vardı ama tabi bi kaç aylıgını yatırıp her yerini güzelce yaptıranların evi vardı cok güzeldi eğer durumun yetiosa yaptır otur

dedikodu yapanlara sadece bir kez "aslında haklısınız yeni gelin eski evde oturmaz her ay kira paramızın yarısına yardımcı olur musun?" derseniz kimse bir daha olumsuz yorumlar yapamaz. eğer içinize siniyorsa siz kendinize kendi bütçenize bakın herkes de bir zahmet kendine baksın beğenmeyen de gelmesin

Evet bulundugum yerden baska bir şehire gideceğim

Aslında pek de guvenli sayılmaz. Cocukken sark gorevınde lojmanda oturmustuk lojmana her gun roket atarlardı. O kadar alısmısım ki cocuk aklı bir gun atmamıslar niye bum olmadı diye o gece aglamıs durmusum. Bız 5.kattaydık gorus alanı ıyı dıye ozel harekat bızım balkonda nobet tutardı lojmanı korumak için. Sıgınak yoktu roket atılınca herkes 1.katta oturanların evıne gıderdı kural buydu ama tabı 1.katta oturan kadın surat yapardı falan. Velhasılkelam lojman aslında pek de guvenli değildi.. Simdi de bazı illerde aynı sekilde malesef

öğretmen lojmanıdayım üstelik güneydoğuda bir köyde..asla tavsiye etmiyorum..ancak lojman merkezde ise...ki öyledir zaten..bi görün derim birkaç polis lojmanına denk geldim çok hoştu..değişiyor yani

Kusura bakmayın ama kuzeninize hiç katılmıyorum. Bu "Ben yeni gelinim, her şeyim prenseslere layık olmalı" kafasını asla anlamıyorum. Eşiniz karun değilse, normal gelirlerde iki insansanız, hele de borç harç içinde evlenecekseniz bir zahmet her şeyiniz mükemmel olmayıversin. Borçlar kapanana kadar, biraz para birikene kadar, hele de iki kişi, eğer bu lojman çadır gibi bir yer değilse gayet de oturabilirsiniz. Zaten ne kadar mükemmel bir eviniz olursa olsun yıllar içinde eskiyecek, ya da sıkılıp değiştirmek isteyeceksiniz. Bir şeyleri yavaş yavaş, emek harcayarak kazanmak çok daha anlamlı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…