Olumsuz yorumlar lojman meselesi

Hic kafanizi karistirmayin biraz tadilat yapar temizler oturursunuz kimseyle de samimi olmazsiniz olur biter benim gelin gittigim evi gorseniz sasardiniz ama mutluyduk biz o evde hic bir seyi gozume batmiyordu paranizi biriktirin elalem.ne derse desin 3 5 sene degil mi alti ustu moralinizi bozdugunuza degmez

Kardesimdir efendim. Kardesim oturuyor polis lojmaninda. İcine girerken tadilat illaki oluyor.

Ancak size dogru yorum yapabilmek adina lojmanin nerede oldugunu sormak gerek.

Bazi bolgelerde can guvenligi acisindan lojman hayattir.

İstanbul gibi bir yerde lojmanda oturmak ciddi bir ekonomik kazanctir.

Guvenli, kucuk olcekli bir sehirde, kiralar yuksek degilse daha buyuk, temiz bir ev tercih edilebilir.

İsin insan iliskilerine hic girmiyorum onu yonetecek olan sensin.

Çalışıyorsanız akşam girip sabah çıkacağınız bir eve neden bin küsür lira kira ödeyeceksiniz? Ayrıca kiraya gittiğiniz yer ora kadar güvenli olmayacak.
Eski eve yenı esya yakışmıyorsa da siz de çok masraf yapmadan bir ev kurun. Eşyaların ne önemi var. Önemli olan içinde huzur bulduğunuz bir ev.

Evlendiğimden beri iki ilde polis lojmanında oturdum. Hala oturuyorum. Evet bakımsız ve eski ama azıcık para harcayınca çiçek gibi oluyor. İki evimede parke ve boya yaptık. Şuan oturduğum evde mutfak dolabı ve duşakabinde değiştirdik. Çok çok büyük nimet polis lojöanı. Hangi ilde oturucaksanız bilemiyorum ama doğuda güvenlik açısından, batıda maddi açıdan kesinlikle öneririm. Hem lojmandaki dostluklar da gayet güzel oluyor. Bende lojmana gelin gittim ve etrafımda hiçkimse kalkıp böyle bi cümle kurmadı. O kuzeninize bakmayın siz. Lojman candır.

Malesef bulunduğumuz yerde kiralar çok yüksek güvenlik açısından çok riskli bir bölge değil ama kiralar askeri bölge olması yüzünden sanırım yüksekmis

Yorumlara biraz baktım eşlerin rütbeleri, dedikodular vs yazılmış ama hiç alakası yok. Dedikodu sizinle alakalı bi durum. Heryerde var. Lojmana özgü değil. Valla daha eşinin rütbesiyle hava atan bi şuursuza denk gelmedim henüz Buda heryerde olabilecek birşey. Yine lojmanla polislerle ilgili değil. Hoşlanmadığınız insanlarla mesafe koyarsanız olur biter. İnsanlar hasarlı lojmanlara başvuruyor. Yeterki çıksın diye. Eşinizin sicili yüksekmiş. Ben kaçırmayın derim.

Gidin bi gezin kiralik evde bakin .Eşim lojmanda tek kaliyor .Ev büyuk ama kapilar filan berbat mutfak yeni .Kira ile arada 400 tl fark var .Ben taşinsam orada kalmam .
Ben cocuklarla kendi evimdeyim .Okul bitince taşinmayı duşunuyorum ama lojmana degil .

Polis lojmanlarini bilmem ama.Esimle ikimiznde lojman hakki var ama biz calistigimiz kurumun lojmanini hic.kullanmadik.sanirm kullanmayacgoz da. Esim hic sevmiyor iatemiyor bende pek hoslanmiyorum.Lojmamlarda genelde dedikodu laf soz bitmez ne biliyim.cok.zorda degilseniz bence tercih etmeyin. Ya da ilk bir kac yil oturur.sonra cikarsiniz.hem denemis olursujuz belki memnun kalirsiniz siz.

Vallaha ne yalan söyleyeyim kendini olayin akışına bırakıyorsun.Ben dedikoduyu sevmem mesela ...olanı konusuyorum
psikologlar yalan olmadıkça ve konuşulan kişiyi üzmedikçe dedikodu gayet faydalı diyorlar hem ne konuşacağız karşılıklı birbirimize bakar dururuz

biz de aynı sebeplerden hiç tercih etmedik edene de karışmadık

Lojmanin iyi yonleride var kotu yonleride haa calisan bauaniz sabah cikip aksam girersnz hem dugunden sonra biraz durumlari toparlayip maddi anlamda birikim yaparsanz dugun yapmak gercekten cok kulfetli 3yil oturdum 20bin harcamstik daireye gelen burasi lojmnmi diyodu bizim blok mudur amir tayfasiydi ve hepsi rutbeli oldugu icin slm mrb saygi vardi herkesin arasinda fakat diger lojmnlar karisikti kavga gurultu eksik omuyodu birbirleinin esleri silah cekenmi dersin malum cahil insan cok demem oki herkesle mesafe koy muhakkak basin agrimasin cekemenezlik es kiyaslama rutbe konum ck oluyo kafa dengi bir ark olsun yeter eve bakim konusuna gelincede cok abartmayin bizim gibi hopp tayin cikiyo evde oturamiyorsnz bile okdr masrafa yazik cok esya almanizidatavsiye etmm ben o hatayi yaptim esyalarim mahvoldu burdan sonra hepsi copp az olsun oz olsun mutluluklar dilerim simdiden

Bu memur milleti de amma memnuniyetsiz devlet lojmanları hep şehirlerin en iyi yerlerinde kurulu olur.Normalde memurların oturamayacağı yerlerde lojmanlar olur örneğin ankarada oranda trt lojmanları, emekte sgk lojmanları bunun güzel örnekleridir.Ama gene de memnun edemiyo bu devlet bu memurları ne diyim pes.

Pisliginden ziyade guvenligini dusun. Kalacaginiz sehire gore. Polis lojmanlari askeri lojmanlar gibi korunakli olmuyor

Nerede oturacağınıza bağlı büyük şehirler ve doğuda ıssız yerler değilse kiralık ev de düşünebilir.
Ne kadar para kalıyor elinize borçlar harici o önemli.
Yani bazen kötü ev de insanın hayat enerjisini alıyor.

Babam asker lojmanda buyudum bosanmk uzere oldugum esimde asker lojmanda oturduk.. Evet eski oluyor ama kirayi dusununce bi de guvenlik tabiki bence oturmaya deger.. Dedikoduya gelince oluyordur muhtemelen ama ben kimseyle muhattab olmadigim gelip gitmedigimden oyle sorunlarim olmadi ev eskiydi ama kapi pencere kapatma derdim olmadi park yeri sorunum olmadi.. Ayrica yeni gelin yeni eve gider diye bi mantikta ortacağ mantigi ne alaka yani...

öğretmenler lojmanında oturdum 3 yıl
bizim lojman güzeldi
bizim ilçedeki polis lojmanları da vardı bir kere gitmiştim
o da güzel biraz dardı o kadar

Peki lojmanda kaç yıl oturacaksiniz en az?Yani biz beş yıl oturmayı düşünüyoruz .Ev bakımsız olursa bizde aynen sizin yaptirdihiniz tadilatları yaptırmak istiyoruz beş yıl icin değer mi sizce

Borcumuz olmayacak düğünden sonra birikim yapmak istiyoruz

Çok tehlikeli bir bölge değil

Eşim ögretmen 5 yıl lsjmsnda kaldık. Aşagı yukarı bütün lojmanlar aynı zaten. Çok sıcak oldu 5 yıl doguda yorgan örtmedik battaniye kullandık, kira da çok uygundu bunlar avantajı. Çok küçük oldugu için eşyaları sıgmadı yatak odasını asla sıgdıramadık. Şifonyerim banyonun tam karşındaydı koridorda. Eger solan takımı yemek odası gibi bir şey alacaksan yazık lojmanda yıpranır. Kısa süre kalacaksınız az eşya alın sırf lazım olanlar lojmanda oturun. Yok uzun süre kalacaksınız yazık eşyayada. Dogalgaz yoktu termosifon kullanırdı deli gibi elektrik faturası gelirdi ayda bir de tüp. Ha bu arada lojman eskiye termosifon takmak bile zor oluyor eşim çocukları termisifondan uzakta yıka derdi.
Lojmanda kalma sınırı 5 yıl önce zaten sonra yeni gelene veriyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…