olumlu düşünce ve nefes

sevdacımn nasılsın?
nişanlım hala iş arıyor. kendini boşlukta hissettiğini söylüyor.
2 ay oldu.
ben motive etmeye çalışıyorum.
ama şu aralar hiç arayan soran yok.

ben de bişey sormak istiyorum. sevdiğim bi işim var hayatımda hemen herşey istediğim gibi gidiyor amaa son 2 yıldır fln ama eski coşkumu kaybettim. sabahları mutlu uyanıyodum eskiden böyle ya bu hayat ne süper bişey diyerek:p yani şimdi de hayatım iyi, menmunum da o kadar işte öyle içim neşeyle dolmuyor :KK43:( stresli bi işim yok stres mi seni böyle yapmış olabilir diyebilirsiniz. kendimi seviyorum kendimle ilgili bi sıkıntım da yok. kendime bi hedef koyayım diyorum ama yapmak istediğim öyle bişey bulamıyorum. şuraya gideyim şunu alayım bunu alayım desem bunlar yapsam da olur yapmasam da olur düzeyinde. mutluyum genel olarak mutsuz değilim ama eski coşkum yok başta da dediğim gibi..

ananeme anlatsam bi dayak çözer senin sıkıntını derdi :) sizce ben ne yapayım?

ben de bişey sormak istiyorum. sevdiğim bi işim var hayatımda hemen herşey istediğim gibi gidiyor amaa son 2 yıldır fln ama eski coşkumu kaybettim. sabahları mutlu uyanıyodum eskiden böyle ya bu hayat ne süper bişey diyerek:p yani şimdi de hayatım iyi, menmunum da o kadar işte öyle içim neşeyle dolmuyor :KK43:( stresli bi işim yok stres mi seni böyle yapmış olabilir diyebilirsiniz. kendimi seviyorum kendimle ilgili bi sıkıntım da yok. kendime bi hedef koyayım diyorum ama yapmak istediğim öyle bişey bulamıyorum. şuraya gideyim şunu alayım bunu alayım desem bunlar yapsam da olur yapmasam da olur düzeyinde. mutluyum genel olarak mutsuz değilim ama eski coşkum yok başta da dediğim gibi..

bence seni monotonluk sıkmış canım.
hayatında biri var mı?

evet 1 yıldır biriyle beraberim. o da hayatla barışık biri.. monoton bi işim de yok aslında keyif alarak yapıyorum.

sevdacımn nasılsın?
nişanlım hala iş arıyor. kendini boşlukta hissettiğini söylüyor.
2 ay oldu.
ben motive etmeye çalışıyorum.
ama şu aralar hiç arayan soran yok.

tatlım cnm benim istediğim bir firma var.orda çalışmayı gerçekten çok istiyorum.yaklaşık 2 yıl önce sınavlarını kazandım.ve mülakatta elendim.şuan başka bir yerde çalışıyorum.ve 2 senedir hala içimde bir umut var.onlar beni çağıracak.ben 2 senedir bekliyorum bıkmadan usanmadan.bak o kadar zaman geçti ama hala olacak hissediyorum bunu.
cnm bizler bazı dileklerde,isteklerde bulunuruz.öncelikle bu dileği kalben isteyeceğiz.büyük bir tutkuyla.burda sorun yok.bunu hepimiz yapıyoruz zaten.ama asıl sorun dileğimizin istediğimiz zamanda gerçekleşmemesi.bu noktada pes ediyor,vazgeçiyor umutsuzluğa kapılıyoruz.ama işte asıl kazananlar sabır diliyle isteyenler olacaktır.bazı isteklerimizin bize ulaşabilmesi için bazı olayların gerçekleşmesi gereklidir.nasıl anlatsam bilemiyorum..şöyle anlatmaya çalışayım nişanlının bir işe girmesi demek bir başka kişinin o işi kaybetmesi demek.dileklerimiz bize gelirken sadece bizi etkilemez.çevre faktörleri doğayı kısaca her şeyi etkiler.yani bu dileğin oluşması için doğru zamanın gelmesi gereklidir.nasıl ki gün akşam olmadan sabah olmuyor.vakit gelmeden dilek olamıyor.bunun gibi bir şey.doğru zamanın gelmesine inanmak ve sabır diliyle istemek gereklidir.ayrıca mümkün olduğuna inanmak.bir sabah uyandığımızda bütün isteklerimizin kabul olması dileğiyle...

cnm sanırım bunun adı olgunlaşmak oluyor.hayata karşı heveslerimizi kaybetmek..meditasyon yada yoga yapmayı deneyebilirsin bence.günde sadece 10 dakika.mutlaka yap ama.yada ben sana kısaca yaptıklarımı anlatayım.mesela mutfağımda radyo vardır.evde olduğum müddetçe sabahtan akşama kadar çalar.kapatmam.keyifle yemek yaparım ve yerim.sonra kendime bir kıyafat küpe vs.aldım eve gelir gelmez mutlaka giyerim,takarım denerim.çünkü aldığım şeyi giymeye vaktim olamayabilir.hayat çok kısa..her sabah bıkmadan usanmadan uyanabildiğim için şükrederim..dolaplarımı,çekmecelerimi düzgün tutmaya çalışır,bütün eskilerimi sağa sola dağıtır kuş gibi hafifler ve hayatın manasını bol köpüklü bir türk kahvesinin fincanında kendi kendime fal atarak bulmaya çalışırımm.:126:sevgiyle kal tatlımmm.

kızlar bu sıralar ders çalışıyorum bu yüzden pek fazla giremiyorum.forumu boş bırakmayın kısçeler... $7026504961_a5eabc4aeb_z_large.jpg

cnm sanırım bunun adı olgunlaşmak oluyor.hayata karşı heveslerimizi kaybetmek..meditasyon yada yoga yapmayı deneyebilirsin bence.günde sadece 10 dakika.mutlaka yap ama.yada ben sana kısaca yaptıklarımı anlatayım.mesela mutfağımda radyo vardır.evde olduğum müddetçe sabahtan akşama kadar çalar.kapatmam.keyifle yemek yaparım ve yerim.sonra kendime bir kıyafat küpe vs.aldım eve gelir gelmez mutlaka giyerim,takarım denerim.çünkü aldığım şeyi giymeye vaktim olamayabilir.hayat çok kısa..her sabah bıkmadan usanmadan uyanabildiğim için şükrederim..dolaplarımı,çekmecelerimi düzgün tutmaya çalışır,bütün eskilerimi sağa sola dağıtır kuş gibi hafifler ve hayatın manasını bol köpüklü bir türk kahvesinin fincanında kendi kendime fal atarak bulmaya çalışırımm.:126:sevgiyle kal tatlımmm.

okurken bile keyif aldım :) dolapları çekmeceleri düzgün tutmak benim için zor biraz :/ keyif aldığım şeyleri yapmaya dikkat ediyorum genelde ama işte bunlardan ne kadar keyif duyduğumu unutuyorum bazen.. her şeyi farkındalıkla yaşamak lazım. bilgi için teşekkürler!

tatlım cnm benim istediğim bir firma var.orda çalışmayı gerçekten çok istiyorum.yaklaşık 2 yıl önce sınavlarını kazandım.ve mülakatta elendim.şuan başka bir yerde çalışıyorum.ve 2 senedir hala içimde bir umut var.onlar beni çağıracak.ben 2 senedir bekliyorum bıkmadan usanmadan.bak o kadar zaman geçti ama hala olacak hissediyorum bunu.
cnm bizler bazı dileklerde,isteklerde bulunuruz.öncelikle bu dileği kalben isteyeceğiz.büyük bir tutkuyla.burda sorun yok.bunu hepimiz yapıyoruz zaten.ama asıl sorun dileğimizin istediğimiz zamanda gerçekleşmemesi.bu noktada pes ediyor,vazgeçiyor umutsuzluğa kapılıyoruz.ama işte asıl kazananlar sabır diliyle isteyenler olacaktır.bazı isteklerimizin bize ulaşabilmesi için bazı olayların gerçekleşmesi gereklidir.nasıl anlatsam bilemiyorum..şöyle anlatmaya çalışayım nişanlının bir işe girmesi demek bir başka kişinin o işi kaybetmesi demek.dileklerimiz bize gelirken sadece bizi etkilemez.çevre faktörleri doğayı kısaca her şeyi etkiler.yani bu dileğin oluşması için doğru zamanın gelmesi gereklidir.nasıl ki gün akşam olmadan sabah olmuyor.vakit gelmeden dilek olamıyor.bunun gibi bir şey.doğru zamanın gelmesine inanmak ve sabır diliyle istemek gereklidir.ayrıca mümkün olduğuna inanmak.bir sabah uyandığımızda bütün isteklerimizin kabul olması dileğiyle...

teşekkür ederim canım.
bazen ikimizde yoruluyoruz.
ama desteklerin bana iyi geliyor. Allah razı olsun canım.
Allah gönlüne göre versin.
inşallah doğru zaman gelir bizim için de...
bir gün güneş bizim için de doğucak.

teşekkür ederim canım.
bazen ikimizde yoruluyoruz.
ama desteklerin bana iyi geliyor. Allah razı olsun canım.
Allah gönlüne göre versin.
inşallah doğru zaman gelir bizim için de...
bir gün güneş bizim için de doğucak.

doğacak tatlım inan bana bir sabah güneş sizin için doğacak.nişanlımın işe başladığı ilk sabah nasıl unuturum.ne mutlu bir sabahtı o sabah.onun işe başlaması bize hasret ve özlem getirdi aynı zamanda..haritalardan şehirlerin yerlerini değiştirmek istedim...hem mutlu etti beni o sabah hemde hüzünlere boğdu..korkma tatlım sakın da üzülme.sabret ve dile.bizde tam 9 ay bekledik.istediğin elbet olacak.rabbim kalpten gelen duları asla geri çevirmez..

Son düzenleme:
doğacak tatlım inan bana bir sabah güneş sizin için doğacak.nişanlımın işe başladığı ilk sabah nasıl unuturum.ne mutlu bir sabahtı o sabah.onun işe başlaması bize hasret ve özlem getirdi aynı zamanda..haritalardan şehirlerin yerlerini değiştirmek istedim...hem mutlu etti beni o sabah hemde hüzünlere boğdu..korkma tatlım sakın da üzülme.sabret ve dile.bizde tam 9 ay bekledik.istediğin elbet olacak.rabbim kalpten gelen duları asla geri çevirmez..

çok sağol canımm... inşallahh o gün gelicekk bizim içinde.

canım nişanlın nasıl bir iş arıyor yani bulunması bu kadar zor bir işmi diye merak ettim merakımı mazur gör

yok canım. bulunması zor değil aslında ama izmirde iş imkanları daha kısıtlı.
mağaza müdür yada müdür yardımcılığı olabilir veya saha satış olabilir.

Rabbim sen en iyisini bilirsin. Sen en iyisini bilirsin ve böyle olduysa, böyle olması gerekiyor demektir.

''yükselmek için düşmek
arınmak için kirlenmek
cıkmak için batmak lazım.yeniden doğmak için ölmeli insan bir kere...

Roger Bannister’in hayali, bir mil koşusunda dünyanın en hızlı adamı olmaktı. O dönemde bir milin dört dakikanın altında koşulamayacağı düşünülüyordu. Hatta çeşitli dergilerde bunun mümkün olmadığı, insan vücudunun buna dayanamayacağı yazılıyordu.

Tüm bu önyargılara rağmen Roger Bannister, 1954 yılında bir mili dört dakikanın altında koşarak inanılmazı başardı.

İşin asıl ilginç yanı bundan sonraki iki yıl içinde, tam 213 atlet daha bir mili dört dakikanın altında koştu.

Peki ne değişmişti ?...

Sadece kafalarda oluşan engellerin kalkması dışında...

Bir insan isterse her şeyi yapabilir...

ANLAR
Eğer, yeniden başlayabilseydim yaşamaya,
İkincisinde, daha çok hata yapardım.
Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar,
Çok az şeyi
Ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun bile olmazdı asla.
Daha çok riske girerdim.
Seyahat ederdim daha fazla.
Daha çok güneş doğuşu izler,
Daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim.
Görmediğim bir çok yere giderdim.
Dondurma yerdim doyasıya ve daha az bezelye.
Gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerine.
Yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, yalnız mutlu anlarım olurdu.
Farkında mısınız bilmem. Yaşam budur zaten.
Anlar, sadece anlar. Siz de anı yaşayın.
Hiçbir yere yanında termometre, su, şemsiye ve paraşüt almadan,
Gitmeyen insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, hiçbir şey taşımazdım.
Eğer yeniden başlayabilseydim,
İlkbaharda pabuçlarımı fırlatır atardım.
Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.
Bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır,
Çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer.
Ama işte 85'indeyim ve biliyorum...
Ölüyorum...

Jorge Luis Borges

X