Ölüm kalım meselesi bu lütfen yardım edin ark!!!

• Konu Sahibi gamze_8
19 yasindaki kizinizi/kardesinizi cok ihmal etmis, ilgilenmemissiniz, basta hata sizde zaten...Regl olmuyormus aylardir, iltihap gibi bisey ondandir deyip gecmissiniz. Cocuk yapmak goruldugu gibi cok kolay ama o cocugu yetistirmek var bir de...Allah yardimciniz olsun. Ustelik tecavuze ugramis bir kiz bu, daha cok ilgilenmeniz gerekirdi. Basibos birakilan kizlarin hali ortada, henuz kendisi cocuk zaten yazık...Bundan sonra sahip cikacaksiniz ama babasi asar keser diyorsunuz, madem o kadar kuralci bi babasi vardi kizini hep kontrol altinda tutacakti, simdiye kadar farkedilmemesi ilginc

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi gamze_8

bütün bu söylediklerinde çok haklısın zaten canım,ben sadece o iki cümleye takıldım,sanki tecavüze uğrayıp bekaretini kaybetmesini kız özgür cinsel yaşam için fırsat olarak değerlendirmiş gibi algılanıyor o cümleler.
bir de şöyle düşünmek lazım,tecavüz hangi yaşta olursa olsun kadının psikolojisini bozacak birşeyken bu kız daha çocuk yaşta tecavüze uğramış,sağlıklı davranışlarda bulunamaması,muhakeme becerisini kaybetmesi onun suçu değil kanımca.

• Konu Sahibi gamze_8
yapılan hata sadece kızkardeşinizin değil hepinizin.

babanız ve amcalarınız silah çekip vuracaklardıysa sardunya nın dediği gibi neden tecavüzcüyü çekip vurmadılar böyle bir şeyi onayladığımdan değil sadece merak ediyorum

kız tecavüze uğruyor hem de çocuk yaştayken ama babanız bunun tecavüz olduğunu hem de bir çocuğa tecavüz olduğunu bildiği halde zorla minnetle kabul ediyor kızcağızı.hem ilgisiz bir baba hem de kusura bakmayın ama vicdansız

anneniz kızın adet görmemesinin sebebini yarım sene geçtikten sonra kızına soruyor

siz nişanlınızın ailesi mevzuunu araya sokuyosunuz bi de mevzu kızkardeşiniz hatırlatırım

bu kız daha 19 yaşında hem de çocukken tecavüze uğramış bir kız psikolojik tedavi gördü mü?

hiç sanmıyorum o konuyla da ilgilenmediniz belki

tutunacak bir dal olarak bir serseriyi buldu belki kardeşinize zorla bir şeyler yapmadığını nereden biliyosunuz

bu kız bu kadar zaman neden sakladı sizden bu konuyu düşündünüz mü?

ikinci bir tecavüz vakasıyla karşınıza ve babanızın karşısına gelip aynı muameleye maruz kalmamak için belki de.

jinekolojik bir rahatsızlığı vardı iltihabı vardı 6 ay adet görmedi ve siz onu bir hastaneye götürmediniz bu kız menopoza mı girdi yani bu kadar zaman hiç merak etmediniz mi?

şimdi kalkıp tüm suçu kızkardeşinizin üzerine atıp ve ona bu kadar insanın önünde pislik deyip sorumluluğu üzerinizden atmak kolay

hata hepinizin ve hepiniz de sorumlusunuz

kızkardeşiniz de ,onun sevgilisi de,siz de,sevgilisinin ailesi de.

onu kadın sığınma evine atıp kimse kenara çekilemez herkes payını ve sorumluluğunu alacak bu işten

çocuk esirgeme kurumları da kafanıza göre çocuk hibe edilecek yerler değil kolay değil bu işler öyle

• Konu Sahibi gamze_8
Arkadaşımızın hala olaydan kurtulup normal yaşantıya dönme çabası olmasa o çözümü bizden daha iyi bulur.Çünkü aileyi,şartları daha iyi biliyor.Bu olay oldu bi kere önce anne ve kendi bunu kabul etmeli.Olayın üstünü örtmekle bir yere kadar çözersiniz.Yani acısıyla,zorluğuyla,sıkıntıysa bu durum sizin.Bu bebekte dolaylı olarak sizin direkt olarak anne ve baba adayının suçundan dolayı sıkıntılı bir dünyaya doğacak günahsız bir bebek...

• Konu Sahibi gamze_8
Canim kizkardesinin yaninda ol. Hersey bir sekilde yatisir, simdi öyle gözükmesede, gün gelir devran döner herkez yaptigiyla kalir.
Bak benim yasadigimda kücük bir sehir ve bir türk kizin basina böyle is geldi, hatta adamda evliydi hamile kalmis. Herkes cok ayipladi duyunca, kizda mecbur dogurdu zamani gecmisti kürtajin.
Valla babasi evde üstüne yürüdü öldürmeye kalkti diyorlar, sinir krizleri geciren gecirene.
Ama annesi helal olsun kadina bebegi arabaya koydu kizinida yanina aldi market market gezdi.
Kizi yaninda utana sIkIla hadi anne diyip duruyordu, dur kizim alisverisim var diyordu, ama belliki kadin herkeze:
Bakin iste bu benim torunum. Buda kizim. Ne olursa olsun onlarin yanindayim diyordu.
Valla bazileri "Evli adamla cok yanlis etmissin" dediysede, cogularida bebegi sevdi yine allah yardimciniz olsun dedi. Aradan seneler gecti, kücük bebek simdi okula giden kücük bir kiz.
Evli adamda gercekten kizi seviyormuski, ama sartlardan ayrilamiyormus esinden, bosanma davasi uzun sürdü, ailesi karsi geldi, cok cektiler. Ama nihayetinde adam 4 sene sonra bosanabildi ve kiza nikah kiydi. Simdi bazen sokakta görüyorum demezsinki böyle rezillik yasamislar. Normal bir cift gibiler. Hatta baska sehire gitseler daha rahat ederler bence, ama gerekde yok, herkes insan sonucta, insansan basina hersey gelebilir. Allaha siginin, birbirinize sahib cikin. Siz öyle yaparsaniz el size neler yapar unutmayin.

• Konu Sahibi gamze_8
çocuğun ailesinden önce çocukla konuşmalıydınız. en kısa zamanda çocukla siz konuşmalısınız.
kardeşinizin şimdi dediklerine çok güvenmeyin bence, korkudan yalan söyleyebilir.
o bebeği doğduktan sonra bir yere bırakmayın.
azıcık vicdan sahibi olan insan, pişmanlığını çok yaşar bunun.

kardeşinizi kontrol edin artık. saçma sapan işlere kalkışmasın.:1no2:

• Konu Sahibi gamze_8
iyide bu kız 6 ay boyunca hiç adet olmadı.
ben neden adet olamıyorum diye dr hiç gitmedimi.
insan deli olur bee 6 ay adet görmeyeceksin ve nedenini bilmeyeceksin
cinsel hayatda aktif ne kadar emin olabilir ki.
çok ilginç bu yaaa
allah yardımcınız olsun çok zor bir durum.

• Konu Sahibi gamze_8
belli ki çok zor durumdasınız eminim akıl danışacağımız biaile büyüğünüz vardır bence aileniz üzerinde sözü geçen biriyle paylaşın bu konuyu ve babanıza anlatsın yok oraya gitsin annen doğurmuş olsun o olsun bu olsun anca filmlerde olur
kardeşinize söylenecek söz yok zaten malesef sorumsuzluk abidesiiiii
ama o yavruya yazık minnacık o daha bence biran önce babanıza söleyin gerekirse yaşadığınız şehri değiştirin ülkeyi değiştirin ama bu sorumsuzluluğun biletini çocuğa kesmeyinnnna.s
karşı tarafta rengini belli etmiş zaten çocuk doğunca babalık davası açmak en mantıklısı ama o adam ne kadar baba olabilir oda tartışılır tabiii
allah yardımcınız olsun:Saruboceq:

• Konu Sahibi gamze_8
Merak ettiğim tek şey kardeşiniz bu duruma ne diyor ?

Bir kere hasta oldum demiş sadece..

O illa ki hamile olduğunu az çok belirtilerinden falan anlamıştır..

• Konu Sahibi gamze_8

şimdi anladım sanırım
birşeyler yaşayıp korunmak akıllılık bence korunmayınca olanları görüyoruz işte
herkesin tercihi kendine tabi

• Konu Sahibi gamze_8
Cok zor bir durum allah kimsenin basina vermesin....:Saruboceq:

Bence askerdeki baba ilede iltibaya gecmeniz lazim, yok öyle elin kizini hamile birakip ehh napalim oda yatmasaymis demek....

Cocugun ailesine yaziklar olsun etme bulma dünyasi onlarinda kizlari yokmu?? Allah bildigi gibi etsin böylelerini

Bebek dogacak öyle yada böyle bunu saklamak gibi bir lüksünüz yok artik, cocuk babasiyla iltibaya gecin hatta olan üstü bir durum bu bir iki günlügne izin alip gelsin ve bu isi tatliya baglayin....ben baska cözüm görmüyorum..

• Konu Sahibi gamze_8
şimdi anladım sanırım
birşeyler yaşayıp korunmak akıllılık bence korunmayınca olanları görüyoruz işte
herkesin tercihi kendine tabi

özür dilerim konunun buraya taşınmasını istemediğim için cevap vermedim aslında...
tabiki herkesin kendi tercihi...ama ben yaşamayıp akla ihtiyaç duymamayı savunuyorum...
eğer bunu yaşamazsam akıl yürütmem gerekmez, yaşarsam da bu riskleri göze almışım demektir...

• Konu Sahibi gamze_8
Haaaa, öyle desene besengözlerimebaksanab, malum saat 12.11 şu anda, sarışında değilim ama, karedenizliyim ya ondan kanımca:smiley-cool:

Sarışın olunca noluyoo anlamadım klava:klava:

• Konu Sahibi gamze_8
sen de haklısın bettycim, işi en baştan garantiye almak da gerekiyor bazen
uzatmamak için cevap vermediğini sezdim zaten ama benim de aklım takılıyor işte birisi benim mesaja gönderme yapınca
neyse sağol cevabın için

• Konu Sahibi gamze_8
en merak ettiğim şey aktif bır cınsel hayatı olan ınsan nasıl olurda 6 ay regl olmaz ve korunmuyorsa ki korunmuyordu sanırım hamıle kalmıs nasıl kendınden suphe etmemıs hayretler içerisindeyım.:1shok::1shok:

bundan sonra yapacağınız tek şey babanızı bu konudan haberdar etmek ve bebegın babasını bebek dogmadan nıkah kıydırmaya ıkna etmek olmalı.sonra ısterlerse bosanırlar.olan küçük hıc sucu gunahı olmayan bebege olacak maalesef.yazık o masuma.
bundan sonra basına gelenlerden kız kardesınız de ınsallah dersını almıstır.
sonucta artık anne:CüvCüv: olacak belkı hırcınlıgını ve düşüncesız davranısları artık bıterde
sadece yavrusunu düşünür.
ınsan ne ederse kendıne eder.kardesınızde ne yapıyorsa kendıne yapıyor.a.s.

• Konu Sahibi gamze_8
Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık... tek çare oğlan gelip nişan takacak askerden gelincede evlenecekler. Oğlanın ailesinden pek medet ummayın..oğlanla işi bağlamaya çalışın. Benin aklıma gelen bu.... babanıza nasıl söyleyeceksiniz bilemiyorum ama adama şimdiden acıdım çok zor bir durum. Askerdeki izin alıp gelsin babayla konuşsun... bu konu çok hassas babanız nasıl tepki verir kestiremeyiz..

• Konu Sahibi gamze_8
Arkadaşım, şimdiye kadarki yorumların bir kısmını okudum ama sanırım çözüm üretilememiş. İnan ben de çok düşündüm sizin yerinizde olsam ne yapardım diye.
Bence anneni al ve oğlanın ailesinin evine gidin. ne kadar kızsalar da kabul etmeseler de reddetseler de doğacak çocuk onların da torunu. Sakin sakin çıkar yol bulmaya çalışın. Askerdeyken nikah kıyılıyor mu bilemiyorum ama sonuçta bu nikah da kıyılacak. Kardeşin sizin evinizde kalsın yine Ama karşı tarafın bebeği ve kardeşini kabul etmesi için gerekirse en sakin ve uyumlu halinizle ikna etmeye çalışın. Madem çocuk ailemle kal demiş, kardeşin ister onun ailesiyle kalsın ister sizinle kalsın karşı taraf kabul ettikten sonra sorun olmaz gibi geliyor bana. Hır çıkacaktır tabi ki baban tarafından. Ama bu kadarını da göze alacaksınız artık.
Karşı tarafı kabul etmeleri konusunda ikna etmeye çalışın. Bence o zaman sorun en az hasarlı haliyle çözülür. Allah yardımcın olsun...

• Konu Sahibi gamze_8
Sarışın olunca noluyoo anlamadım klava:klava:

Yav arkadaşım hemen hiddetlenme, ne vuruyon allasen ya

Sarışın olunca birşey olmuyor elbette(tatlicadıarzu hariç) kendimce latife yaptım, kendimle dalga geçtim Beti'nin ironisini anlamadım diye.

diyecek tek lafım bile yok nutkum tutuldu....
"Allah herkeze layığını buldursun..."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…