Ölüm kalım meselesi bu lütfen yardım edin ark!!!

ne üreteceksin be canımıniçi...
olaya baksana...tutulup çekilecek bir tek noktası yok...işin içinden çıkılacak bir tek açık yok...
ya gerçekten bir senaryo yazıp oynayacaklar eğer inandırmayı başarabilirlerse, ya da hakikaten çok başları ağrıyacak...kızın başının ağırması açıkçası hiç de umurumda değil, yeter ki o masum bebeciğe bir zarar gelmesin...

ben bişe bulamadım..aklıma bir şey gelmiyor..zaten sarışınım.bu kadarı fazla geliyor banakafamçokkarıştı

Canım üzüldüm senin adına bizimde ailede var ablam bazen ondan nefret ediyorum hoş bu kadar büyük hata yapmadı ama hiç bir zamn dinlemdi annemi yalanlar dolanlar annem sinir hastası oldu sayesinde ve ben on aüzülüyorum .. Ablam evlendi ayrıldı bir işi var gecenin bi körü eğlence merkzei hiç tarzımız değil ama babam pasif bi insna olduğu için böyle olduğunu düşündük demekki alakası yokmuş.. Bşzde zor günler geçirdik geçiriyoruz ne diyelim ki ya çok zor senin üzüntünü şuan anlıyorum ablama ne kadar kızsamda o da canım parçam yine onun adını üzülüyorum... Elimizden bişy gelmiyor artık sadce annemi düşünmeye herşeyimde o var teselli etmeye çalışıyorum onu....

Kardeşiniz çok istiyosa gitsin kadın sığınma evine..ama o bebeği sakın kurumlara bırakmayın..yazık,günah..ne suçu varki onun..bebeğime baktım biraz önce..öyle masum öyle tatlıki..doğunca zaten dokunmaya kıyamassınız...olan olmuş..yapıcak şeyler belli..Çocuk doğucak..askerdeki sevgili evlenmeye yanaşırsa evlendirilecekler..yanaşmassa en azından nufusuna alıcak..Nufusa alma işini kendi isteğine göre reddedemez zaten..ıspatlanır ve mahkeme kararıyla almak zorunda kalır..ve tabiki o bebeğe verebildiğiniz kadar sevgi vericeksiniz,bu yalnışdan nasıl en az hasarla kurtulur diye üstüne titriyceksiniz..

gercekten cok zor bı durum cok sadece kacıp gıtmek ıstıyorum burdan bu kadarı agır gelıyo cocukta kardesımde bılıyodu emınım bı ara kardesım agzından kaçırdı bana ococuk dogucak sen aılemle oturcan ben gelene kadar demıs tabıı benım salak kardesım ınan buna hıcbısey yapma aılesı hep ıyı dıyodu ama yuzune gulmusler dun demedıklerını bırakmadılar yerın dıbıne gırdım ama hata kardesımde bızde

şimdi bu durumda ne o çocuktan koca nede yatmasaydı diyen aileden bir fayda gelir size...
aklıma ilk gelen çözüm şu.. kardeşinin çocugu mecburen doğacak.. kardeşin ona bu haliyle annelikte yapamayacak.. belki bana kızacaksınız amaa kimse duymasın diye uzakta biryerde çocugu dogurtun ve cocugu senelerdir çocuk hasreti çeken birine verin.. anne baba olsun.. sokaklara atmayın çocuk esirgemelye vermeyin...

şimdi asıl olması gerekn o adamla evlenip çocuguna baba olması ama bu aileyle görünen çook zor..
Allah kardeşinede bundan sonra akıl fikir versin ne diyim...

gerçekten çok zor bir durum.türk filmi gibi valla.kardeşinize inanamıyorum.başından ne felaketler geçmiş halen akıllanmamış ki sevgilisiyle cinsel ilişkiye giriyor,hamile kalıyor ve 6 ay anlamıyor.bu nasıl olur yaa bir bayan regl olmayınca şüphelenmezmi?hadi doktora gitmedi eczaneden 4 ytl ye bir test alıp yapmazmı?hayretler içerisindeyim şu an.arkadaşlara katılıyorum her ne olursa olsun o günahsız yavruya sahip çıkmalısınız.bence babanız ne kadar kıyametleri koparsada herşeyi anlatın.bir süre sonra başkasından duyarsa daha kötü şeyler olur.askerdeki çocuğuda arayın konuşun.ailesinin ne tepki verdiğini söyleyin.mahkemeye vereceğinizi falan hep anlatın.valla kafam karıştı fikirde veremiyorum

sinirimden ağlıyorum oturdum işyerinde hayatımda hep problemler oldu babam anca kavga dovuscu bızımle ılgılenmedı hıc calısıp kendı basımıza bıseyler yapmaya calıstık annem ılgılensede kadın bı yere kadar o kostu herseyımıze cok zorluk cektık keske ımkanım olsa annemıde alıp defolup gıtsem burdan kardesımde tam bı pıslık bızı bugune kadar hıc dınlemedı tam hersey yoluna gırmeye baslamısken hayatımızda yaptıgı bı pıslık onların zevkı hepımızın hayatını mahvedıcek ne desenız haklısınız

bakın arkadaşım,olan olmuş,bundan sonra dövünmenin kimseye faydası olmaz...
biraz sakinleşin,hayat bu,herşey insanlar için ama
Allah akıl vermiş bize,iyiyi kötüyü göstermiş,
aklını kullanıp iyi yolu seçen mutlu,
aklını kötüye kullananlar mutsuz maalesef...
kardeşiniz çok hata yapmış,ilki isteğinin dışında bir tecavüz(Allah kimselere yaşatmasın)
ama bir başkasıyla beraber olmak,ve hadi oldun tedbirini alsana,
sizi,annenizi bu zor duruma düşürmeye ne hakkı var...
lütfen ağlamayın,her karanlığın bir aydınlığı vardır inanın...
evlilik bir şekilde olacak,o doğmamış bebek için olmak zorunda...
ha doğumdan sonra boşansın,onların bileceği iş,
ama madem tedbirini almadan bu işe girdin,
o çocuğu düşünerek hareket etmek zorundalar...
kız kardeşinize bu dönem fazla yüklenmeyin derim,
kendine zarar verebilir düşüncesindeyim...
ama tekrar söylüyorum,
bu bebek için evlilik şart,o askerdeki karaktersiz adam müsvettesine bunu
kabul ettirmek zorundasınız...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

kardeşinizin reşit olması sizin kanunen şikayetçi olamayacağınız anlamına gelmez.çünkü sonuçta kardeşiniz madur durumda. siz savcılığa şikayetinizi yapın bırakın kanunlar bu olayı çözümlesin.
ayrıca bu olayı babanıza mutlaka anlatmalısınız.eninde sonunda ortaya çıkacaktır olay.
kardeşinize de kötü davranılmasına asla izin vermeyin.herşeyden önce o bir anne adayı ve karnında bir can taşıyor.

Son düzenleme:
Allahım herkese hayırlı, aklı başında, vicdan sahibi evlatlar nasip etsin inşallah.:Saruboceq:

Benimde bir kızım var ve bu konuyu okuduktan sonra ilk aklıma gelen kızım oldu.Sanki bu olay benim başıma gelmiş gibi ürperdim. Kendimi annenin yerine koydum. Kızın bu, atsan atamazsın, satsan satamazsın. Sahipleneceksin, koruyacaksın.Nasıl güç bir durum, atlatılması hiçde kolay değil.:1no2: Kızkardeşiniz artık akıllanmaz. Düşene bir tekmede ben vurmak istemiyorum ama 19 yaş küçük değil. Bizde geçtik o yaşlardan ama hiçbir zaman erkek arkadaşımızın elini tutmaktan öteye geçmedik. Niye, çünkü aklı başında insanlardık. Biz istemedikmi sevgilimizle birlikte olmayı, biz istemedikmi öpüp koklamayı, bizim içimiz kıpır kıpır olmadımı. Bunların hepsini yaşadık ama herşeyin bir yeri bir zamanı var. Kızkardeşiniz için söylüyorum"madem yedin bir halt niye korunmuyorsun a akılsız". Bu kadar mı saf olunur. Madem korunmadın o zaman sonuçlarına da katlan demek geliyor içimden.

Arkadaşlarında dediği gibi burada korunması gereken tek kişi daha doğmamış olan o minik günahsız yavru. Eğerki ona bir kötülük ederseniz bilinki bu vebalin altından kalkamazsınız.

Allah size bu olayda sabır,güç kuvvet, hepimize de hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

zaten kardeşim hiç ama hiç konuşmuyo dünden beri ağzından tek kelime çıkmadı ne düşünüyosun diyorum madem biliyodun ne düşündün bu duruma getirdin diyorum hiç ama hiçbişey konuşmuyo bi adım ötesini hiç ama hiç düşünemiyo biz hep konuştuk anlattık ama nafile

zaten kardeşim hiç ama hiç konuşmuyo dünden beri ağzından tek kelime çıkmadı ne düşünüyosun diyorum madem biliyodun ne düşündün bu duruma getirdin diyorum hiç ama hiçbişey konuşmuyo bi adım ötesini hiç ama hiç düşünemiyo biz hep konuştuk anlattık ama nafile

size diyecek birşeyi yok ki,ne desin...
yaptığı hatanın fazlasıyla farkında,ama geç kaldı maalesef...
insan hamile olduğunu anlamaz mı ya,6 ay boyunca,...
siz nasıl farketmediniz inanın hayretler içindeyim...
ama büyük konuşmamak lazım...
işte geçenlerde bir topic vardı...
"" aılelerın çocuklarına mudahalesi dogrumudur???""
işte babnın ilgisizliği,kızın aşırı rahatlığı ve sonuç....
Allah herşeyin hayırlısını versin hepimiz için....
sevgiler...

kardeşiniz hamile olduğunu biliyordur eminim...sizinle beraber öğrenmedi...
adam da askere yeni gittiğine göre o da biliyordur...demekki umursamamış...
işiniz çok zor...
ayrıca kuzu kapama...evlilik öncesi cinsel ilişkinin akılla bir alakası yokmuş be kardeşim...:nazar::nazar:
herşeyi yaşayıp korunursun akıllı olusun...korunmayanlar akılsızdır...:kahve:yoksa biz de isterdik aklımızı kullandık felan gibi laflar gereksiz...söylemeyelim böyle şeyler...-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-
insanların başına ne gelirse akılsızlığından gelir...çocuğa sahip çıkın siz...

canım allahım yardımcınız olsun. o kızcağıza da allah yardım etsin. erkeğin aileside kendiside amma terbiyesizmiş.

Gerçekten zor bir durum ben kendi yerime koydum anneme babama kimsenin yüzüne bakamzdım herhalde aklıma gelen tek şey bunu sadece kardeşin çözebilir. Siz ne yaparsanız yapın işin içinden çıkamazsınız.
Kadın sığınma evleri sadece 3 ay tutuyor sığınma evinde bu süre içinde hayatta yapabileceğin iş ile ilgili eğitim veriyorlar. 3 ay sonra herşey sana kalıyor iş bulacaksın ev bulacaksın çok zor işler.
Benimde aklıma gelen şey zaten kız artık hamile yapılacak bişi yok mecbur çocuk doğacak. kız kardeşin doğum yaklaşında evden kaçtı muhabbeti olsun. uzun bir süre ortalıktan kaybolsun. bu arada çocuk doğsun asker gelsin. evlensinler. sonra ortalığa çıksın. tabi nereye yerleştirilebilir hiç bilmiyorum maddi durumunuz iyiyse ufak bir ev tutun doğum zamanıda sen yada annen şehir dışında bir akrabaya yada başka bişi bahanesiyle orada kalsın.

yada evden kaçtı olayı olunca bir erkek arkadaşı olduğunu baban öğrenecek evine gidecek yada siz öğrenmişsiniz gibi hamileymiş ondan evden kaçmış gibi şeylerle babanıza olayı söyleyeceksiniz. olayı abartın biraz intahar edecekmiş falan die hiç bir baba kızını göz göre göre kaybeymeyi göze alamaz. belki o zaman bulur kendisi getirir.

tabi canım bide senin durumun var. Kardeşinin hayatıyla uğraşırken kendi hayatının mahvolmasına izin verme. nişanlın anlayışlıysa ona anlat dertleş ama ailesine konunun gitmesine izin verme..

benimde aklıma bi tek bu seneryolar geliyor arkadaşım inşallah bir yolunu bulursunuz.
birde asker uzun dönemmi gitti. bazen askerlerin eşlerinin kalacak yeri olmayınca devlet yardım ediyor askeriye yakınında lojmanda kalabiliyor diye biliyorum. Allah yardımcınız olsun

durumumuz ıyı degılkı ev tutalım acıkcası su an bız zor gecınıyoruz çocukta askere daha bı hafta oldu gıdelı yanı 15 ay sonra gelıcek az bı zaman degıl bızde sehır dısına gondeerelım dedık ama nereye kıme çocukta çok fena fırlama serserının tekı bılmıyorum ya bılmıyorum teyzeme soyledık bı tek kımse ne yapacgını bılmıyo

kardeşin o çocukla ev-le-ne-cek ve o bebek doğa-cak
bunun başka çözümü, formülü yok...
büyük fırtınalar kopacak ama başka bi yol gözükmüyor
işte o fırtınalar da işin bedel kısmı
sadece kopan fırtınayla da kalmayacak
bazı hatalar o kadar büyüktür ki
bedelini hayatınla ödersin yani karşılığında hayatını sunarsın

durumumuz ıyı degılkı ev tutalım acıkcası su an bız zor gecınıyoruz çocukta askere daha bı hafta oldu gıdelı yanı 15 ay sonra gelıcek az bı zaman degıl bızde sehır dısına gondeerelım dedık ama nereye kıme çocukta çok fena fırlama serserının tekı bılmıyorum ya bılmıyorum teyzeme soyledık bı tek kımse ne yapacgını bılmıyo

o zaman sığınma evlerini araştırın siz en iyisi belki benim bildiğim gibi değildir. çocuğuda vermesin bir yere eninde sonunda işler düzelir. sen şimdi netten araştır bu sığınma evlerini... sonra bizede yaz bizde onun üzerine aklımıza gelenleri yazmaya devam edelim belki hamile olunca daha uzun süre tutuyorlardır. şimdi bilmiyoruz

o zaman sığınma evlerini araştırın siz en iyisi belki benim bildiğim gibi değildir. çocuğuda vermesin bir yere eninde sonunda işler düzelir. sen şimdi netten araştır bu sığınma evlerini... sonra bizede yaz bizde onun üzerine aklımıza gelenleri yazmaya devam edelim belki hamile olunca daha uzun süre tutuyorlardır. şimdi bilmiyoruz

Aslında bu olabilir. Ama ben kız kardeşinin hiç bir yerde uslu durmayacağına inanıyorum. Sanki çözümsüz gibi geliyor bu konu bana.:jeyyar:
Vay annenin haline ne diyim ki.....

Canım çocuk fırlama diyorsun. Yani yaramaz.. İşiniz zor ama ne yapıp edip evlenmelerini sağlayacaksınız. Çocuğa güzellikle veya zorla bu mesele anlatılacak. Gerekirse gözünü korkutacaksınız. Sonra ayrılırsınz falan diyebilirsiniz. Ama aileden bir büyüğün çocukla konuşması daha etkili olur. Çünkü babanı tahmin edebiliyorum. Allah korusun çok kötü olaylar olabilir. Ah be güzelim... Nasıl yaptı bunu kızkardeşin..Küçük olsa, başına daha önce felaket de gelmiş nasıl bir iştir bu.. Bize yaz gelişmeleri...

çok zor bir durum allah kimseye vermesin
kardeşinin uzak biyere gitme gibi bir şansı varmı
yani mesela uzak bir şehirde bir tanıdığın yanına?
mümkünse anne tarafından bir tanıdık olsa iyi olur
babanın kulağına gitmicek bi şekilde
orada doğum yapsa sonra bir çaresine bakılsa
babanın bu durumu doğuma kadar öğreneceği kesin
şuan 6 aylıkmış
çok geçmez karnı dahada belirginleşir kör olan anlar yani
baban çok agresif biriymiş anlatığına göre yani ne yapacaği belli olmaz
gerçi böyle bir durumda hangi baba serinkanlı kalabilir oda ayrı bir konu
kardeşin bu çocuk için ne düşünüyor yani bebeği kabul ediyormuki? yada bebeğin babası ne diyormuş

X