Ölüm kalım meselesi bu lütfen yardım edin ark!!!

• Konu Sahibi gamze_8
çok fazla yorum yapmaya gerek yok allah kimseyi şaşırtmasın kimseye böyle bir cahillik vermesin herkesin başına her an gelebilir herşey

• Konu Sahibi gamze_8
fazla söze gerek yok i işten geçmiş bu çocuk mecburen doğacak ayıp bunu yapanlara asker değil nolsa olsun burada bir hayat söz konusu mecburen evlenecek oh ne güzel yaparken iyi sahiplenmek mi kötü yapmasaydı madem böyle birşey allah yardımcınız olsun ne diyeyeim denecek birşeyde yok sözün bittiği yer burası olsa gerek

• Konu Sahibi gamze_8

cinsilatifcim, sen doğrusunu söylüyorsun ama bu baba adayını evlenmeye hiç bir şekilde zorlayamazlar...kanunen bile böyle bir zorunluluğu yok...fakat DNA testi ile babalığı mecburen kabul edip nafaka ödemek zorunda.

nişanlının ailesi seni neden sorumlu tutup nişanı atacakmış anlamadım, onlar da bir cahillermiş ya. sen nişanlına ve ailesine durumu başkalarından duymadan anlat onlardan da yardım iste çünkü bu işi sonsuza dek saklı tutamazsınız

değişik fikirler peşinde koşup gizlice başka yollardan olayı örtbas ederseniz de bilin ki ömrünüz boyunca başınızdan belalar, musibetler, hastalıklar, mutsuzluklar eksik olmayacak...bahsettiğim hastalıklar da nezle grip de değil.

• Konu Sahibi gamze_8
offff okuduğum her cümle kanımı dondurdu inanın ya....

o bebeğe yazık değil mi?..

akılsız iki kişinin işlediği suçun bedelini o masım yavru ödeyecek...

ne kardeşinize,nede o serseriye üzülüyorum tek düşündüğüm sadece o masum yavru...

o bebeği yurda verince içiniz rahat olacak mı sanki? üzülmeyecek misiniz? nasıl kıyılır ya..

benimde 1 yaşında kızım var ve herakşam kucağımda uyuturken yüzüne bakıyorum,kokluyorum onu..

aklıma yurtlardaki bebekler geliyor onlara böyle ilgi gösteren,kucağına alıp uyutan yok diye

kahroluyorum...

Allahım herkese vicdan versin ne diyeyim ya....

• Konu Sahibi gamze_8
ha şöyle olur dayıların amcaların sevgiliyi gebertip de hapisler de çürüyeceklerine evlenmeye ikna etsinler olsun bitsin.

• Konu Sahibi gamze_8
bence de olay örtbas edilemez çocuk doğacak yazık o masum yavruya yazık nereye gidiyoruz noluyo bizlere anlamıyorum allah sonumuzu iyi getirsin

• Konu Sahibi gamze_8
kusura bakmayın ama ben en az çocuğun ailesi kadar sizin aileyi de suçlu buldum.

bu kız 19 yaşında daha 6 ay 7 ay adet görmüyor ve hiç biriniz ilgilenmiyosunuz

hastalığı mı var iltihap var diyosunuz neden tedavi için doktora götürmediniz belki o zaman anlaşılacaktı.

kimbilir kardeşiniz tecavüze uğradığını sevgilisine anlattı ve çocuk da bekaret derdi yok diye ya kızın aklına girdi belki de tecavüz etti.bilemiyoruz ki..

kardeşinizin başında abla ve annesi var ama kızın kadınsal durumuyla ve sağlığıyla ilgilenmemişsiniz.

merak ediyorum kızkardeşinizin hamile olduğunu öğrendikten sonra doktora götürdünüz mü kaçırmış olabilirim 6 aylık gebe olduğunu doktor da söyledi mi?

ben kardeşinize sadece üzüldüm

ilgisiz bir aile ve tecavüze uğradığı zaman kendisini zorla kabul eden bir baba.

üstüne istenmeyen bir gbelik daha 19 unda bir anne,sevgili askerde,sevgilinin ailesi istemiyor

sahip çıkın ona gerekirse babanızı da karşınıza alın kızkardeşinizi büyük bunalımlara ve belki de intihara sürüklememek için en azından bunu yapın lütfen

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi gamze_8
"evlilik öncesi cinsel ilişkinin akılla bir alakası yokmuş be kardeşim...
herşeyi yaşayıp korunursun akıllı olusun...korunmayanlar akılsızdır...yoksa biz de isterdik aklımızı kullandık felan gibi laflar gereksiz...söylemeyelim böyle şeyler...
-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-"

bettycim burda accık bana da mı gönderme var acaba?
walla anlamadım da ondan soruyorum, yanlış anlama sakın

• Konu Sahibi gamze_8
Allah onlara layıklarını versin inşallah...Diyecek çok fazla şey yok ..bir doktorla konuşun hem kadın doğum doktoruyla hemde acilen bir psikayatr ile..onlar daha güzel yol göstere bilir..

• Konu Sahibi gamze_8
önce kardeşinizi evden uzaklaştırın,sonra babanıza durumu yumuşatarak anlatmaya çalışın.bir taraftan da o askerdeki çocukla temasa geçip evlenmeye ikna edin,gerekirse askerlik yaptığı yere gidin,hatta komutanlarının falan önünde onunla tartışın ki itiraz edemesin.

• Konu Sahibi gamze_8
aman yaa
madem cinsel hayatın var neden korunmazsın kı
hadı korunmadın ınsan 6 ay boyunca adet olmaz ve karnı şiserse
ustelıkte aktıf bır cınsel hayatı varsa neden hamıle oldugundan şüehelenmez
tecavüze ugramıs olması aklını basına getırmemıs heralde kardeşinizin
daha iyi işte yolunu açmış belkide
sizin ve anneciğinizin adına üzüldüm ama en çokta karnındaki o günahsız yavru
için üzüldüm iki dakkalık zevk için ömürler heba edilmiş
allah ıslah etsin ne diyeyim
çözüm mü?
çocugu dogurmaktan başka çözüm varmı ki?
madem rezillikten korkuyorsunuz
gidin uzak biryerde doğurtun kardeşinizi sonrada artık bir çaresine bakarsınız

• Konu Sahibi gamze_8
ben de sizi biraz ilgisiz buldum açıkçası. bu kızın 6 ay regl olmadıgını nasıl farketmedınız neden doktora goturmedınız?
artık olan olmus ama kardesınıze uzulmedım onunla bırlıkte mucadele edecek olan sana, annene ve hayatı boyunca gayrımesru cocuk muamelesı gorecek talıhsız yavruya uzuldum en cok. evlatlık verılmese annesı baksa ne olacak bu kafada bı anne baba nasıl evlat yetıstırır, dusundukce ısın ıcınden cıkamıyorum. babanıza soylemeden once sozu gecen aıle buyuklerıne durumu acın ve babanıza soylerken yanınızda bulunsunlar. maksat o sınırle kardesınıze bısey yapmasın. yaşadığı şokla insanın gözü dönebilir. sonrasını dusunemıyorum ınan...baban da durumu ogrendıkten sonra bı hal caresı bulunur elbet. Allah yardımcınız olsun.

• Konu Sahibi gamze_8
[

Çok ama çok üzüldüm ama kardeşine değil
doğacak masum yavruya, binbir güçlükle kardeşini büyüten annene
ve senin çaresizliğine:teselli:
kiz kardeşin tam dayaklik akilsiz salak şey çok kizdim
elime gecse dayaktan gebertirim sanirim :mymeka:napicak şimdi
eminim sizin kadar endişe bile etmiyodur bilirim o tarz insanlari çünkü
bende nişanliyim böle birşey başimiza gelse ölürdüm kahrimdan senin gibi
rabbim yardimcin olsun bitanem elimizden bişe gelmiyor ki:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi gamze_8

Lafı neresinden anlıyorsun bet suratlı, bilmembenneyaptımki.

Madem evlenmeden önce o haltı yemekte ısrarlısın hemde sonuçlarını düşünmeden, o zaman kimsenin, hele heleki masum bir yavrunun günahına da giremezsin. Buna hakkın yok. Ya bu işe (evlilik öncesi cinsellik)hiç kalkışmayacaksın, yada kalkışırsan yavrunu seve seve bağrına basacaksın. Kimseden utanmayacaksın, herkese göğsünü gere gere "evet bu benim yavrum severek ve isteyerek yaptım" diyebileceksin. Buna cesaretin olmalı.

• Konu Sahibi gamze_8

o iki cümleyi sarfetmeseydin keşke.

• Konu Sahibi gamze_8
ay baklaım erkek arkadaşı ne diyecek inşsahip çıkar ailesini yaptığı çok terbiyesiz ne demek yatmasaydı .ALLAH kolaylık versin canım ne diyelim

• Konu Sahibi gamze_8
o iki cümleyi sarfetmeseydin keşke.

sonuna kadar arkasındayım:1no2:
bu mesele öyle basit değil yarın bugun böyle
milletin bitaraflarına sahip çıkamayıp doğurdıkları çocuklar
tinerci oluyor sokaklarda insan kesmeye başlıyor
anneler böyle ağlaya ağlaya gencecik yaşta tansiyon hastası oluyor
ablalar kardeşler böyle çaresiz utanç içinde kalıyor
babalar katil oluyor
iyi mi oldu şimdi?
tecavüz tabiki kötü allah kimsenin başına vermesin allah korusun
ama bu durumda insanın biraz kendine çeki düzen vermesi gerekmez mi?
kusura bkmayın çok gerildim

• Konu Sahibi gamze_8

ülen kuzu kapama...
bu konuda aynen senin düşündüğün gibin düşünüyorum be...
sadece ironi yaptım...mesajına teşekkür edip tersini savunmiiciim heralde di mi:mymeka:
saat de 12 yi geçmedi henüz ama neysseeee...gamyoncuiremsugamyoncuiremsu

• Konu Sahibi gamze_8
Nasıl bir hayatı olacak o bebeğin...Allah onun yardımcısı olsun melekler korusun onu...Bu kadar düşüncesiz ve sorumsuz bir anne nasıl bakacak ona..(kurumu düşünemiyorum bile...) bu kadar tacizcisi,uğursuzu,sapığı olan bir dünyada kim koruyacak o masumu...Doğacak..mis gibi kokacak,ben bir damla süt daha fazla alsın diye neler yapıyorum gözünün içine bakıyorum kızımın,yok pembe giysin yok şunla oynasın gelişsin...o çocuk nasıl büyüyecek..maddi durum yok..anne sorumsuz..baba çılgın..ailelerin biri çirkef biri çaresiz...Allah bebeğin yardımcısı olsun...

Zor günler bekliyor ama lütfen sahip çıkın o günahsıza...Gerçekten bu olayda en suçsuz o...Baban da karşı çıksa,diğer aile çirkefliğine devam da etse,sen nişanlından ayrılsan,bir bez parası için daha çok çalışmak zorunda kalsanızda..ne olur sahip çıkın...Onun için biraz güçlü olun,bir hayatı söndürmeyin...Tek çözüm güçlü olacaksınız başka yolu yok..:çok üzgünüm: Çok üzüldüm şu an tarif edemem üzüntümü..Babanıza biri söylecek ve o kız babaevinde doğumunu yapacak...

• Konu Sahibi gamze_8

Haaaa, öyle desene besengözlerimebaksanab, malum saat 12.11 şu anda, sarışında değilim ama, karedenizliyim ya ondan kanımca:smiley-cool:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…