Aile Planlaması olsa mı olmasa mı derken, hamile miyim yoksa?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hocahanimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2014
244
194
ya kızlar , 1.5 aylık evliyim henüz korunmak için hapa başlamadım diğer sağlık problemlerimden dolayı, eşimle onun korunması konusunda anlaştık ama kondom da tahriş etti beni.. o yüzden 1.5 aydır geri çekmeyle korunuyoruz. dogum k. hapımı da aldım adetimi bekliyordum başlayacaktım artık. geri çekmeyle korunnurken herhangi bir kaza olmadı, ancak adetim 4 gün gecikti. normalde de adetim düzensizdir, düğün arifesinde stres heyecan derken gecikmiş olabilir mi? düğünden 15 gün sonra normal adetimin zamanından 1 hafta önce adet oldum, yine düzensizdi yani.. bu defa da gecikti..ve hamileliğin hiç bir belirtisi yok vücudum gayet normal ama sadece adet olamadığım aylarda oldugu gibi karnım şişti o var. acaba hamile miyim ya? bu gün aile sağlığı merkezine gittim test için 7.günü beklememi söylediler 10 güne kadar gecikme normal dediler ama ne bileyim.. hazır değilim sanki buna.. daha önce bir konumda bebiş düşünmüyoruz ama olsa fena olmazdı demiştim, büyüklerim de bana evliliğinin tadını çıkar daha erken demişlerdi ben de öyle karar almıştım.. şimdi böyle olunca bi tuhaf oldum.. siz ne diyorsunuz?

Eczaneden test alın şu aşamada çıkar gebelik varsa..
Sonrasında sağlık kurumunda da test yaptırın.

hemen kanda test yaptırmanıza gerek yok..
ilk etapta eczaneden alacağınız idrar testi ile bakın.
4 günlük gecikmede çıkar eğer hamileyseniz..

hayırlısı olsun..
:)

canım 4-5 lira bi test, için içini yiyeceğine al yap derim, kan testini sonra yaptırırsın

canım kan testi hemen çözüm, ilişkiden sonra bir hafta bile geçse çıkar diyorlar (hemşireden duydum)

Valla tatilde bizde rahat durmadık prezervatifi takmadık ateşlendik ve geri çekilme yöntemi oldu bizde de. Benimki de rahat ama ben dün rüyamda hamileydim sabah çok kötü uyandım. Bebek istemiyorum ama olusa canına kıyamam off bi tutamadık kendimizi

Valla geri cekilme yontemini benim esim ilk soylediginde o yontem bile degil her ay icimde bir kurt beni kemirecek istemem dedim
Hapa basladim en azindan kafam rahat
1,5 ay cok erken bence hele ki hemen bebek sahibi olmak istenmiyorsa tahris felan demeyip ya esiniz korunacak ya siz
Hakkinizda hayirlisi olsun kaza bebekleri tatli olur genelde kismetinizde yaziliysa hamilesinizdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…