Aile Planlaması olsa mı olmasa mı derken, hamile miyim yoksa?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Genelde haplara adetin ilk gunu baslaniyor. Sizin hapinizin prospektusunde ne yaziyor? Yanlis bir zamanda basladiysaniz kutu bitene kadar adet beklemeyin zaten.

ya kızlar , 1.5 aylık evliyim henüz korunmak için hapa başlamadım diğer sağlık problemlerimden dolayı, eşimle onun korunması konusunda anlaştık ama kondom da tahriş etti beni.. o yüzden 1.5 aydır geri çekmeyle korunuyoruz. dogum k. hapımı da aldım adetimi bekliyordum başlayacaktım artık. geri çekmeyle korunnurken herhangi bir kaza olmadı, ancak adetim 4 gün gecikti. normalde de adetim düzensizdir, düğün arifesinde stres heyecan derken gecikmiş olabilir mi? düğünden 15 gün sonra normal adetimin zamanından 1 hafta önce adet oldum, yine düzensizdi yani.. bu defa da gecikti..ve hamileliğin hiç bir belirtisi yok vücudum gayet normal ama sadece adet olamadığım aylarda oldugu gibi karnım şişti o var. acaba hamile miyim ya? bu gün aile sağlığı merkezine gittim test için 7.günü beklememi söylediler 10 güne kadar gecikme normal dediler ama ne bileyim.. hazır değilim sanki buna.. daha önce bir konumda bebiş düşünmüyoruz ama olsa fena olmazdı demiştim, büyüklerim de bana evliliğinin tadını çıkar daha erken demişlerdi ben de öyle karar almıştım.. şimdi böyle olunca bi tuhaf oldum.. siz ne diyorsunuz?
Ben de aynen senin gibiyim, dogum kontrol hapi kullandim kistim icin acayip kuruluk yapti tahris oldum kondom kullanamiyoruz gericekilme de guvenli degil malesef, heyecanla adet gunumu bekliyoruz ben de hazir degilim esim cok istiyor

Saglik ocaginin geri cevirmesine sasirdim.
Genelde tahlil yaptirmak istiyorum dediginde hic geri cevrilmezsin ama..
Bu ay bende de gecikme oldu. Hatt konu da acmistim(cok cevap alamasam da).
Saglik ocagina gidip yaptirdim testi,hamile degilmisim.
Beklemiyordum, planli da degildi ama uzuldum ne yalan soyliyim ( :
Mevsim degisikligindendir diye dusunuyorum. Gebelik testiyle sansini dene istersen.

Saglik ocaginin geri cevirmesine sasirdim.
Genelde tahlil yaptirmak istiyorum dediginde hic geri cevrilmezsin ama..
Bu ay bende de gecikme oldu. Hatt konu da acmistim(cok cevap alamasam da).
Saglik ocagina gidip yaptirdim testi,hamile degilmisim.
Beklemiyordum, planli da degildi ama uzuldum ne yalan soyliyim ( :
Mevsim degisikligindendir diye dusunuyorum. Gebelik testiyle sansini dene istersen.

sağlık ocağı saat 9 dan sonra kan almadığı ve test için kanları başka bir ilçeye gönderdiği için yapmadı canım testi.. zaten akşamüzeri eşim getirdi test, sabah yaptım sonuç negatif ama hala ortada adet yok :KK64:

sağlık ocağı saat 9 dan sonra kan almadığı ve test için kanları başka bir ilçeye gönderdiği için yapmadı canım testi.. zaten akşamüzeri eşim getirdi test, sabah yaptım sonuç negatif ama hala ortada adet yok :KK64:
Anladim simdi..
Neyse biz de beklemedeyiz :)

Artik saglik ocagina giip test yaptirmalisin bence.
Bwlki gebelik yoksa baska problem falan olabilir. Caresine bakmakta fayda var.
Mevsim degisikligi diye dusunmustum ama seninki uzun surdu.

Artik saglik ocagina giip test yaptirmalisin bence.
Bwlki gebelik yoksa baska problem falan olabilir. Caresine bakmakta fayda var.
Mevsim degisikligi diye dusunmustum ama seninki uzun surdu.

ben de öyle düşünüyorum canım :KK43: dün 7.gün dü sabah testi tekrarladım negatifti, gece eşim ıhlamur yaptı ayaklarımı sıcak suya soktu sonra hemen corap ve patik giydim, battaniyeye sarılıp uyudum sabah kalktıgımda idrarla karışık çok az kan vardı üşüttüğüm için herhalde :KK43: perşembe günü kadın doğuma gideceğim kan test de negatif çıkarsa..

ben de öyle düşünüyorum canım :KK43: dün 7.gün dü sabah testi tekrarladım negatifti, gece eşim ıhlamur yaptı ayaklarımı sıcak suya soktu sonra hemen corap ve patik giydim, battaniyeye sarılıp uyudum sabah kalktıgımda idrarla karışık çok az kan vardı üşüttüğüm için herhalde :KK43: perşembe günü kadın doğuma gideceğim kan test de negatif çıkarsa..
Hmm. Simdi stres de yaptin ya, gelecegi varsa da gelez meret :)
Onemli birseyin yoktur ins. Doktordan sonra yaz yine bakalim ne diyecek..

X