Aile Planlaması Olmaz dimi ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

birumutturyasamak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2016
1.667
1.747
36
Yaa kızlar 8 aylık bebeğim var. Bugün bişeyler yaşandı prezervatif var ama yine de korkuyorum. Dogurganlik günümmus sonradan fark ettim. Bebeğim çok küçük daha ona yetmiyorum. Hamile kalmamak için yarın ertesi gün hapı alsam diyorum ama emzirmeye sorun teşkil ediyor mu ?

Son düzenleme:
geçen prezervatifle hamile kalan birini okumustum buralarda. hatta millet normal halde hamile kalamıyo siz prezervatifle kalmışsınız diye tebrik etmiştim :KK70:
yani belli olmaz ama umarım hamile degilsinizdir

yırtılma vs yoksa bir sıkıntı olmaz

bir de jher ilişkiden sonra o hapı alamazsınız ki

prezarvatife güvenmiyorsanız ikinci bir korunma yöntemi kullanın o zaman

o hap ekstrem durumlar için üretilmiş mesela yırtıldı deseydiniz kullanın denirdi tabii ki zira bebek çok küçük

Yanlış anlamayın ama bana çok ayıp geliyor şu yaptığınız. Bir bebeğiniz var, evlisiniz, neyin ne olduğunu biliyorsunuz. İlişkiye girdiğiniz günü yazıyorsunuz. Hayır bir de korunmuşsunuz neden o kadar şüpheleniyorsunuz? Her mahreminizi yazmayın bence, ne bileyim çok tuhaf geliyor.

Yaa kızlar 8 aylık bebeğim var. Bugün bişeyler yaşandı prezervatif var ama yine de korkuyorum. Dogurganlik günümmus sonradan fark ettim. Bebeğim çok küçük daha ona yetmiyorum. Hamile kalmamak için yarın ertesi gün hapı alsam diyorum ama emzirmeye sorun teşkil ediyor mu ?
Ayni dikenin ustundeyim bende bu ay :)))
Ertesi hapi aldim sonra 7 gun emzirmeyin deyince vazcaydimmm icmedim..:)
İşimiz Allaha kaldi :))
Vitamin kan ilaci neyim varsa biraktim bunye cok saglam olmasin 1 ayligina:KK70:
Aglanacak halime guluyorum ya...:KK43:
Yeni yetmeler gibi hissediyorum kendimi şu an :işsiz::işsiz:

Ayni dikenin ustundeyim bende bu ay :)))
Ertesi hapi aldim sonra 7 gun emzirmeyin deyince vazcaydimmm icmedim..:)
İşimiz Allaha kaldi :))
Vitamin kan ilaci neyim varsa biraktim bunye cok saglam olmasin 1 ayligina:KK70:
Aglanacak halime guluyorum ya...:KK43:
Yeni yetmeler gibi hissediyorum kendimi şu an :işsiz::işsiz:

:KK70::KK70:
Hayırlısı. Folik asit falan içme yanlışlıkla dikkat et..

Yok yok azcik sut olsun diye sadece yemek yiyorum ve saatlerce emziriyorum ki halim kalmasin :KK70:

İyi bari. Hamileliğin halsizlikle alakası yoktur ama neyse.. :KK70:

Ben oğlum 5 aylıkken doktora sorup içmiştim ertesi gün hapı. Daha regl olmamıştım da ama korkmuştum eşim de tüy dikti korkuma doktoru arayıp içtim. Şimdi içmeseydim ne olurdu acaba diyorum.

İyi bari. Hamileliğin halsizlikle alakası yoktur ama neyse.. :KK70:

Ben oğlum 5 aylıkken doktora sorup içmiştim ertesi gün hapı. Daha regl olmamıştım da ama korkmuştum eşim de tüy dikti korkuma doktoru arayıp içtim. Şimdi içmeseydim ne olurdu acaba diyorum.
Emzirince vitaminler cocuga geciyor ya ondan sey ettim...ne kadar vitaminsiz kalirsam onumzde ki gunlerde o kadar iyi :KK70:
Benim emzirmemem demek oglumun saatlerce evi inletmesi demek...o yuzden goze alamadim o kadar gunleri...
Birde sadece emerek uyuyor baska turlu uyutamiyorum...yani emzirmemek mumkun degil...
Gerci 3 ay sonra 2 yasina giricek nasil olcak hic bilmiyorum bu emzirme isini

Emzirince vitaminler cocuga geciyor ya ondan sey ettim...ne kadar vitaminsiz kalirsam onumzde ki gunlerde o kadar iyi :KK70:
Benim emzirmemem demek oglumun saatlerce evi inletmesi demek...o yuzden goze alamadim o kadar gunleri...
Birde sadece emerek uyuyor baska turlu uyutamiyorum...yani emzirmemek mumkun degil...
Gerci 3 ay sonra 2 yasina giricek nasil olcak hic bilmiyorum bu emzirme isini

Benim 6 ay sonraki halim. :KK48:
9 ay sonra 2 yaşında olacak. Ama ben de şimdiden düşünüyorum emmeden nasıl olacak diye.. Bir de emzik bıraktırma var bizde. İlk zamanlar alışsın diye bakardım şimdi nasıl bıraktıracağım diye düşünüyorum.. :KK51: Böyle böyle 4 yaşına kadar emzirmesek bari :KK70:

X