Öldüm dersin ama yaşarsın

Ilerde evlenseniz bile sana rahat vermeyecek ailesi.Simdi asariz ustesinden geleckmissiniz gibi gelir ama hergun okuyoruz kaynana gorumceden bezmis gelinleri.Surekli basina kalkarlar biz seni istemedik kendin geldine bile doner is.Vardir bunda da bir hayir.1 yil sonra gel bak actigin konuya gulersin ben buna mi uzuldum diye emin ol.Hic ustune gitme cik demis cikarsin hayatindan hic agirligini hafifletme degersiz olursun daha da uzulursun.Rabbin karsina oyle birini cikarir ki iyiki ayrilmisiz dersin insallah.Ben oyle diyorum Suan:)) Sevgiler...

19 yaşında bu ne istemesi neyin kavgası.
Tabii ki kültür farkınızdan dolayı bu evlilik asla yürümez!
Biraz mantıklı ol!
Türkiyede bir tane insan yok karşılıklı kültür çatışması yaşayıp da mutlu olabilen.
Aşkın 1 ayda biter evlenirsen. Eziyet görürsün.
Hayatını olmayacak bişey için ne diye bitiriyorsun.
Oku sen oku. O ku da iş sahibi ol, çatır çatır kazan, harca, gez, toz... Sana uygun biri elbet vardır.
Kızlar aşk aşk diye kafayı yemiş. İnanamıyorum!
Kimse ben okuyacam diye yanmıyor. İlla olmayacak şeylerin peşinden kendinizi harap ediyorsunuz..

Yaş 19 henüz çok küçük...
Farklı hayâller uğruna ölmenizi tavsiye ederim.

neden bukadar ısrarcı oluyorsun..inan dünyadaki bir tek erkek o değil..yaşın çok küçük..bence birdaha arama ve o arasa bile sakın konuşma affetme...

Annemle paylaşırım sadece o biliyor. Üniversite okuyorum son döneme gidicem bu yarıyıl o da bitiyor..
Annenin bilmesine sevindim.annenin sözünü dinle.onların içine doğru herzamn doğar.meslek sahibi olmaya bak önce.sen istenmiyek kadar değersiz değilsin.değrini bilen insanlar nasip olur inşallah.hiçbir şey için acele karar alıp hayallere kapılma.günümüzdeki evlilikler erkekler çok zor ve sıkıntılı bunları kaldırabilecek yaşta değilsin henüz.

Benim eşimde Diyarbakırlı, tüm ailesi orda eşim İstanbulda çalışıyordu.Evlenmeye karar verince kıyametler koptu beni istemediler çünkü hem akraba değilim hemde kürt değilim vs.Biz tek başımıza evlendik,aylar sonra göstermelik düğün yaptılar masrafını biz eşimle ödedik.Biz İstanbulda yaşadığımız için çok sorunumuz olmadı ama yinede bebeğimiz ,ölümler oldu vs arada hep ayrımcılık oldu eşimle gerilmeleriz oldu.Bizim düğünde bana 4 bilezik taktı 1 ay sonra kaynımın düğünü oldu ona 16 adet takmış.Benim sadece gelinlik kiralama masrafımı ödemiş oldu 500 tl salonu takılardan ödediler.Bunlar önemsiz gibi görünsede ilk başta yıllar içinde tekrar ediyor ve insan sindiremiyor .

19 yasinda olur boyle seyler. Tam universite yaslari. Arkasindan aglanir mi cocugun?

canım daha çok gençsin.
o kültürde bir insandan ailesini karşısına almayı bekleme ve isteme de zaten.
yarın değil ama yıllar sonra istemeden de olsa senin yüzünden ailemden koptum diyebilir.
sana tavsiyem kimseyle ailesinin arasına girme çok sevsenizde bazen olmuyor bizm ülkemizde maalesef gençlerden önce aileler karar veriyor çocuklarının mutluluğuna.
herşeye göğüs gerse bile bir yerde sende biter bişeyler.
senin yanında olsa bile kalbi hep buruk olacak içinde hep pişmanlık ... Allah korusun ailesinden birine bişey olduğunda yanında olamadığı için seni suçlayabilir o psikolojiyle.. daha neler neler.
bence iletişimini kes artık bişey göndermemesini söyle . hayatına devam et.
boşuna dememişler herşeyin ilacı zaman . zamana bırak... geçecek..

19 yaşında universitede okuyup bir yandan da çalışan binlerce genç varken senin derdine bak ya?? Mutlulugumu onun la kurdum vs vs ne arabesk laflar! Bence kendine gel. Eşimden bosandigimda bu kadar arabeske baglamamistim pes yani

Daha çok gençsin seni istemeyen bir aileye gelin gitmek hele de arada farklar varken hiç mutlu olamazsın emin ol .

Hayat daha karşına çok Fırsatlar çıkaracak üniversiteye gideceksin iş hayatın olacak master yapacaksın guzel Şeyler yaşayacaksın .

Hayatın bu noktasına çok takılıp dert etme bi daha ararsa da taviz verme bende istemiyorum de bitir .

Sakin üzülme Allah'ın sevgili kuluymussun aç bı benim konularimi oku ben neler çektim onun aileside beni istememisti evlendim hala o ucurumu asamadik kültür farkliligi çok kötü bişi olmuyo eninde sonunda bitiyo ne olur şükret sevin üzülme keşke benim eş olacakta vazgecseydi keşke bende senin yerinde olsaydim inan onunla evlenseydin şu cektiklerin cekeceklerinin yaninda kocaman bı hiç merak etme sevgi geçer bu günler geçer sakin ona geri dönme sakin böyle bı hata yapma bırak kurtuldun

Farklı kültürlere sahip insanların anlaşması biraz zor oluyor.Kendileri anlaşsalar bile aile yapısı,gelenek,göreneklerin farklılığı ileriki yıllarda huzur vermiyor insana.
Kolay değil senin için ama en azından iş resmiyete dökülmeden bitmiş.
Diğer türlü daha çok yıpranırdınız.
Hayırlısı olsun,daha önünüzde güzel yıllar var.

Karşılıklı birbirinizi bu kadar seviyosanız en önemlisi inanıyorsan inancını yitirme sevgi herşeyin üstesinden gelir :)
ar

Şu erkekleri hayatının merkezi yapanları hiç anlayamıyorum gerçekden :/ iki gün sonra unutur başkasıyla da aynı hayalleri kurarsın daha kaç yaşındasın 19, böyle konuşmak için çok erken, evet şuan anlamasan da farklılıklar yüzünden zaten çok çekersin bu ilişki devam etse, hayırlısı de ve hayatına bak..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…