okulda kuzenimle ilgilenmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun özü ise bunları takman garip

Yani bu kadar yenilerle ilgili birisi bunları takmamalı

İlk gün selam der geçersin

Biz ne mentor gördük ne kuzen gayet de okuduk

evet ben de mentee olmadan başladım okula,mentorüm yoktu ve gayet uyum sağladım :) o da yapabilir diye düşünüyorum biraz da açılması bakımından.

Zaten devamlı olmaz.
İlgilenmeye çalışırım ve elimden geleni yaparım belki pratikte aynı kapıya çıkar ama birincide sallama var, ikincide samimiyet var.

ya bir masada konuşurken mesela yüzüme bakmaz hiç. Konuşmayı sevmez. tanımadığı insanlarla whatsapp grupları falan var oraya yazar. ben de konuş konuş nereye kadar,sıkılırım. buluşmaların sonunda ikimiz de hep telefona gömülmüş oluruz. o yüzden hani ilgilenmek istesem de başaramam gibi geliyor ama başlangıçta okulda yalnız bırakmam. sonrasında umarım arkadaş edinir :)

Ehehe ben de tam bu konuyu dusunmustum. 2000 kisiyle ilgilenirken halasinin kizini ayak bagi goruyor

Anladım. Sizin yakın akrabanız sonuçta, öyle kanlı bıçaklı değilseniz ilk gün anlatırsın şu şöyle bu böyle diye, zaten mentore ihtiyacı olursa diye onları da halletmişsiniz. "Bir ihtiyacın olursa beni ara muhakkak" falan dersiniz işte, o zamanlar görüşürsünüz madem öyle. Halanıza da "Ben ilgilendim, ara ara da ilgilenmeye devam ediyorum, o da biraz çevre edinmek istiyor kendi bölümünden" falan diye kıvırırsınız. Soğuk yaklaşmayın yani, kötü olan siz olursunuz. Gerek yok iyilik eden iyilik bulur derler.

Ehehe ben de tam bu konuyu dusunmustum. 2000 kisiyle ilgilenirken halasinin kizini ayak bagi goruyor

ne kadar komik bilmeden yorum yapmanız :)

Mühendislik öğrencisi olsa ben onun mentorü olurdum. Ama değil. İşletme okuyan birini alıp laboratuvarlara götüremem ki. Onun için de işletmeden arkadaşlarımı ayarladım şimdiden bir akıl hocası var. Ben kızı tanımamazlıktan gelirim demedim büyük ihtimalle o beni istemeyecek çünkü susmayı seviyor kız ne yapayım :)

ben halamı kırmadan bu durumu nasıl yönetirim onun peşindeyim.

Kuzeninizin de sürekli ilgilenmenizi isteyeceğini sanmam açıkçası
2 haftada bir ya da haftada bir bı yemek yada bı çay eşliğinde sohbetde etmeyecekseniz...artık...bilemedim

Sen diyorsun halam resmen kizi bana yamamaya calisiyor diye bu durumdan rahatsizsin ve kendince de cozumler bulmussun. Benim anlamadigim bizim ne dememizi bekliyosun ?

Sen diyorsun halam resmen kizi bana yamamaya calisiyor diye bu durumdan rahatsizsin ve kendince de cozumler bulmussun. Benim anlamadigim bizim ne dememizi bekliyosun ?

evet halamın her gün beni arayıp "x'i yalnız bırakma,o karnını doyuramaz şimdi sizin okulda yemekhane nerde göster,yurtta arkadaşını sevmezse değiştirsin bak sen ilgilen" demesinden sıkıldım ve bunu yamamak olarak gördüm. ben kızı reddetmedim yani tanımamazlıktan gelmeyeceğim.

ama diyecek bir şeyiniz yoksa yorumsuz da kalabilirdiniz "eheheheh" :)

Farkindaysan yagdanlik konuna degindim ztn
Haa merak etme ben baskalari gibi konusmayi sundurecek degilim
ehehe :)
İyi aksamlar

Haklisin
Ilk gun al kampusu gezdir , beraber yemek yiyin ama o kadar
O zaten bikac hafta icinde kendine bir cevre edinir
Eve almamakla da iyi yapmissin :)

Konu sahibi, birinin işi düşünce kendini bir halt sananlardan. Konunun başında halanın pazartesi günü kuzeninin yanında olmasını istediğini söyledin, sonrasında tepki alınca da, halanın x i yalnız bırakma okulda karnını doyuramaz dedi gibi abartarak kızı aciz gibi göstermeye çalıştın. Halan sadece alışma süresinde kuzeninin yanında olmanı istemiştir. Sen olsan da olmasan da bir şekilde alışma sürecini atlatır merak etme çokta önemli değilsin. Alışma süresinde bir miktar yardımın dokunabilirdi, şuraya gelip, sizci kizinimi yirdimci ilmilimiyim? diye konu açan bir kuzenden?! gelen yardım da gelmeyiversin kıza

Kız oryantasyon döneminde okulda değil miydi öğrenmiştir zaten yemekhane gibi temel bir şeyi :) evleri ankaradayken uzak diye evden çıkıp yine okula uzak olan sizin eve gelmeyi istemesi de bir ilginç

İlk gün yardım edin,sonra arada birlikte bir şeyler içmeye çıkarsınız yeterli eğer çok sevmiyorsanız.Arada tecrübelerinizi falan paylaşırsınız,telefondan falan konuşursunuz yani çok da üzerine düşmeye gerek olmaz bence,o da kendi arkadaş çevresini kurar zaten zamanla.

Sizin konular bana hep Lou Salome adlı üyeyi hatırlatıyor...

tamam siz gerek yok dediyseniz yardım etmeyeyim

benim ne halt olduğumu sorgulayacak konumda değilsiniz,aile ilişkilerimi vs bilemezsiniz. abarttığım bir durum yok ama siz öyle düşünüyorsanız bir şey diyemem.

kusma emojisi attığınız iyi olmuş,belki içinizden azıcık art niyet eksilmiştir :)

Buralar buram buram kiskanclik kokmus, cok garip insanlarin bu sekilde tepki vermesi. Muhendislik ogrencisi olan 2000 kisi ile ilgilenebilir, bu akademik ve sosyal olarak arkadasin kendine bir seyler katabilecegi bir aktivite. Turkiyedeki iyi universitelerde ve yurtdisinda hep yapilir, hala kizini okula alistirmakla ayni sey degil. Nitekim hala kizi da muhendis degil zaten, arkadas yapamaz yani.
Sevgili sass, bence ilk hafta biraz ilgilen. Yavas yavas azaltarak ilgiyi. Universite bu lise degil zaten. Bu sekilde ilgi beklenilmesi garip. Sen kendi yasam stilinden odun vermeden ve yasam kaliteni dusurmeden yardimci ol ama. Sosyal hayatini olumsuz etkileyebilir. Halan sitem ederse derslerinin cok yogun oldugunu ve surekli bilgisayar laboratuvarinda ders calistiginizi falan soyleyip gecin. Babaniza da aynisini soylersiniz, ses etmezler o zaman.

Kız oryantasyon döneminde okulda değil miydi öğrenmiştir zaten yemekhane gibi temel bir şeyi :) evleri ankaradayken uzak diye evden çıkıp yine okula uzak olan sizin eve gelmeyi istemesi de bir ilginç

sanırım benim her gün onu okula götüreceğimi falan düşündüler ama işte kabul edemedim ders programı vs bir dönem uysa diğer dönem uymaz. ders yükü de öyle.

oryantasyona gitti ama beni arıyordu işletme topluluğu standını bulamamış ben götürdüm yani pek ilgilenmiyor büyük ihtimalle öğrenmiştir ama halamın abartısıdır...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…