Okul displin kurulu evraklari

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapmak istediğim şeydi buu çok iyi bir şey yapmışsınız. çocuğum olursa karate eğitim aldırmak istiyorum.

Kayıt yaptırırken imzalanan evraksa bahsettiğiniz imzalayıp imzalamamanız bir şey değiştirmez. Ha ortada suç varsa da siz imzalamıyorsanız yine bir şey değişmez. veli okula davet edildiği halde gelmedi, şeklinde tutanak tutulur ve işleme devam edilir. Suç çok büyükse gerekliyse sosyal hizmetlere bilgi verme yetkileri de mevcut. Yerinizde olsam okula gider görüşürüm, belki okuldan almanız şartıyla işlemi yapmazlar. Aptallık etmeyin. Siz gitseniz de gitmeseniz de o ceza sisteme işlenir ve ileride devlet yurtlarında kalmasının önünü kapatır. Kaçarak olanlardan kurtulamazsınız, çocuğunuz ciddi bir olaya karışmış, okul çocuktan kurtulur ama siz ömür boyu onunla uğraşmaya mahkumsunuz.

Yapmak istediğim şeydi buu çok iyi bir şey yapmışsınız. çocuğum olursa karate eğitim aldırmak istiyorum.
Öğretmeni karateyi bu yaşlarda çok fazla öğrenemez dedi aslında. Kendine güveni gelsin, disiplini öğrensin ve bir uğraşı olsun istedik. Malum durumlar olmasaydı yüzmeyi çok sevdiği için yüzme okuluna devam edecekti inşallah sizin çocuğunuz olduğunda en güzel şekilde yetiştirirsiniz ve bizim yaşadığımız sıkıntıları kimsenin evladı yaşamaz.

Umarım çok sever ve iyi gelir çok güzel yarınları olur
Çok teşekkür ederim, inşallah
Bizler gibi düşünen, çocuk yetiştirmek için değerleri olan ebeveynler çoğalır

Kendine savunmayi ögrenmesi icin dövüs egitimi alsin. Illa dövmek icin degil hani satasanlar olursa diye kendini koruyabilmesi icin

Kaçırdığım hicbirsey yok sadece okul hocaları iletisimsiz sorun olunca cagirmiyorlar bile. Değilse herseyi tam yapıyoruz

Yok böyle birsey... sadece hocalar iletisimsiz...

İnsanlar olayı nerelere çekmiş ya... elime daha önce gelmedi böyle evrak geldi. Branş dersi için bile görüşemedik hoca ile. Ve güvenmedim. Hepsi bu. Mune @Kazenkonu kapatabilir misiniz

Gitmedi yok böyle birsey. Nasıl istediğiniz gibi anlayıp insan yargılıyorsunuz. Kadinlar kulubu kadınları asla halden anlamayıp sürekli eleştirmen bir halde yazık...

Yok böyle birsey... sadece hocalar iletisimsiz...
Bismillah okul açılalı kaç hafta oldu da hocalar iletişimsiz oldu? Yargılama flan yok dümdüz disiplin evrağı sorarsan, disiplin kurulu suçları belli insanların aklına davranış problemi olan çocuk gelir. Sen eksik detay vermişsen insanların kabahati ne. Bir laf diyorsan iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

Genelde kolejlerde imzalanır bu evrak.Bize geldi imzaladım gönderdim.Kurallar bellidir imzalamasanız bile sonuçlar belli bir suç oluşursa ceza alır yine de.Hatta sana şöyle söyleyeyim saçı uzun olan erkekler bizim okulda berber var okul bahçesinde müdür tras ettiriyor cunku başta toplantıda velilere kurallar söylendi üstü başı temiz erkekler trasli kızlar makyajsız ve ojesiz.Bir öğrenci makyaj yapıp gelmis bayan müdür yardımcısı tuvalette makyaj temizleyicisi ile sildirmis benim kız anlattı. Tırnaklar uzunsa bahçede kestiriyorlar.Uniformalar tam takım olmalı.Disiplinli bizim okul.1 telefon yakalanma 1 hafta 2.de 1 ay 3. yakalanmada tüm dönem telefona el konuluyor telefona derste izin yok.Cocukların dikkati başka yöne kayıyor yok mesaj geldi yok kim ne paylaşmış felan aklı gidiyor diye.

Herhafta sigara ve makyaj malzemesi araması yapılıyor.Mesela geçen hafta biri elektronik sigarası varmis tuvalette asma tavana saklamış çocuklar o bile bulundu .Sınıflar ve tuvaletler asma tavansa onlara bile bakılıyor her hafta.Kiminse yandı artık.Bir kizda 2 ruj ve fondöten bulundu el kondu.Bazi okullar sıkı tutabiliyor kuralları. Ben memnunum acikcasi.

Çok anlayamadım olayı ama siz imza atmasanız dahi yaptırım yapılır veli imzadan imtina etti diye tutanak tutulur. Ayrıca söz konusu çocuğunuz bile olsa başka çocukların ebeveynlerin gözünden de bakmalısınız olaya. Bazen çocuklar anne babam ne olursa olsun arkamda durur ben istediğimi yaparım düşüncesine girebiliyor

C ckpgelsebayramdr Ben imzalarsam sonra sorun olursa çocuklarımız okuldan uzaklaştırma yapabilirler.
O zaman şöyle bir soru sorayım bir çocuk gelse sizinkiyle kavga etse ve kavga esnasında cocugunuzun kolu bacağı kırılsa egitimden bir sure mahrum kalsa diğer çocuğun rahatça olaydan sonra okula gelip gitmesini ceza almamasini istermisiniz içiniz rahat edermi suçlu öyle gezerken.
Bu sadece karşı tarafı korumuyor sizin cocugunuzuda koruyor.Karsi taraftada imzalamasin ceza almasın kimse herkes laylaylom gezsin.Imzalamazsaniz bile bir suç unsuru oluşursa ceza alır suçlu kimse.

velisiniz sanırım. İmzalamanız size tebliğ edildiği anlamına gelir yani imzalamadım çocuğum ceza alamayacak diye bir kafada olmayın. O cezasa keyfe keder verilmiyor, kanun ve yönetmelikle yaptığı fiil doğrultusunda uzaklaştırma gerekmiş demekki. Okullar her zaman böyleydi, siz pek farkına varamamış olabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…