Okul displin kurulu evraklari

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ckpgelsebayramdr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
365
359
Merhaba
Disiplin kurulu evraklari imzalanmazsa sorun olur mu?
Okul hocaları ile iletişim yok. Ben imzalarsam sonra sorun olursa çocuklarımız okuldan uzaklaştırma yapabilirler. Imzalarsak itiraz hakkımız olur mu? Imzalanmamali mi? Bilgisi olan var mı?

Geçen hafta cuma iki ögrenci ile mahkemelik olduk biz. Oğlumu durduk yere 2 kişi hem dövüp hem zorbalık yapmışlar. Bütün okulu ayagı kaldırdık. Hemen darp raporu ve gidip şikayetçi olduk. Çocuk oldukları içinde polis değil savcılık ifadelerini alıyormuş. Bu çocuklar alı kıran baş kesen gibi dolanıyorlar okulda. Nerde sessiz çocuk var çöküyolar tepelerine. Bizde gerekeni yaptık. Mahkemeye çıkıcak cocuklar ailesi arayıp affetmemizi istedi. Ailesine bu durumun çocugunuza yarari var suçlarını örtmeyin belki ders olur dedik. Okul yönetimi benden dilekçe istedi onu yazdım imzaladım. Karşi taraftan hiç bir şey istenmeden biri uzaklaştırma digeri de okuldan gönderildi. Sizinde böyle durumlar varsa lütfen çocugunuzun yaptıklarını örtmeyin yaptıgı şeyin bir karşılıgı oldugunu bilsinki tekrarlamasın.

Bahsi geçen evraklar disiplin cezası öncesi sözleşme evrakları mı?

Konu sahibesi hatanın kendinde olduğunu kabul etseydi muhtemelen çocuğu milleti zorbalamazdı. Benim çocuğum yok ama olsaydı koçlar gibi hatanın benim yetiştirmemde olduğunu kabul ederdim, disiplin misiplinden önce cezayı çocuğuma ben keserdim. İstediğin gibi suç işleyip sonra da amma ben bunu imzalamammmm ben yapmadım diyemezsin olaylardan kaçamazsın

Böyle bir şeye kafa yorup konu açacağına keşke benim çocuğum neden bu işi yaptı diye oturup düşünmeli

Bende okulda nöbet tutuyorum. Çocuguma tekrar bulaşmasınlar diye. Mahkemelik olduk diye başka seyler yaparlar diye aklım oğlumda kontenjan dolulugundan okuldan da alamadım. Sorumsuz anne babalar yüzünden sessiz çocuklar ve aileleri zarar görüyor. Bu çocuklar nerden alıyor bu cesaretleri!!

MissCherryBlossom zorbalık çok küçük yaşlarda başlıyor ve önü alınmazsa artarak devam ediyor. Oğlum 1. sinifa başladı ve ilk hafta zorbalık gördü...okula gittiğimizde muhattap olduğumuz kişi çözüm odaklı olmadığından oğlumu başka bir okula yazdırdım. Eminim ki o çocukların ailelerine haber bile verilmedi, bizde uğraşmak istemedik. Sadece aileler değil, bazı egitimcilerde böyle şeylere çanak tutuyor.

Çok haklısınız. Okuldan almakda çözüm olmuyor. Her okulda zorbalayan çocuk olucak. Çocuklarımızı kendini korumaya ve bizlere söylemeleri gerektigini ögretmemiz gerekiyor. Benim en büyük hatam aman oğlum vurmak yok aman oğlum çok ayıp düzgün konuş aman oğlum diye diye oğlumu sessiz sakin bir çocuk yaptıgım için çok pişmanım. 11 yaşinda hep zorbalık görüyor. Şimdi neden karşılık vermedin dediğim de napsaydım karşılık verip olayları dahamı büyütseydim diyor bana. Eserimle gurur duyacagıma onun zarar gördüğünü farkedince pişmanlık duymaya başladım malesef.

Katiyen suçlamıyolar konu sahibi için yazmıyorum bu arada
Kardeşim ve eşi için yazıyorum

Düşünün dün polis beni aradı babayla anneye ulaşamıyoruz kardeşiniz ve oğlunun çocuk şubeye gelmesi gerekiyor diye

Ya 15 yaşında ki çocugun kaçıncı vukuatı
Sınıf arkadaşına vurmuş aile şikayetçi olmuş haklı olarak
Ya ailecek psikolojik tedavi görün diyorum vay efendim çocuklarının bişeyi yokmuş o çocuk da ona bişey atmış

Çocuğunu adam gibi yetiştirmeyen insanlar sorumsuz oluyor zaten, o çocuğu topluma, diğer insanlara okuldaki diğer çocuklara bela ediyorlar. Büyük sorumsuzluk, kendiniz ne halt ederseniz edin ama şiddete meyilli, sorumsuz, kontrolsüz bir bireyi topluma salmaya kimsenin hakkı yok ... valla ebeveynlık sertifikayla olmalı diyorum her zaman!

Daha dün 19 yaşında, yaşından çok suça karışmış bir canlının gencecik polisi şehit ettiğini gördük. Bugün annesi çıkmış keşke kurşun bana gelseydi de ben ölseydim diyor. Oğlu kim bilir kaç yıldır hırsızlıkla, maddeyle, gaspla, tacizle yaşamış ne kadar engel olabilmiş sonucu ortada.
Aileler çocuklarına hakim olmadıkça, eğitmedikçe çocuklar daha da azıtıyor. Geçen gün haberlerde gördüm 17 yaşında alkollü "çocuk" yüksek hızda, doğal olarak ehliyetsiz araba kullanıyor, polis çevirmiş işlem yapacak babası gelmiş "Üzülme oğlum, yok bir şey." diyor. Üstüne polise posta koyuyor. Böyle bir aile eğitiminden ne beklenir ki...

Çocuğunuz disiplin kuruluna gidecek kadar problem bir davranış gösterdiğine göre evraktan ziyade çocuğun problemini çözmeyi düşünseniz iyi olur. Siz ebeveyn olarak yeterli gelmiyorsanız yaş grubuna uygun bir psikolojik destek alın psikologdan.

Ben de sizin gibi düşünüyorum.
Benim de çocuğum olsaydı, en önce kendi hatamı kabul eder, çocuğuma gerekli cezayı verir ve özür diletirdim.

Herkes sınırlarını bilmeli. Sonra geleceğin zorbaları yetişiyor. Hatası gösterilmeyen çocuklar gelecekte her şeyi kendine hak görüyor.

5 yaşında bir oğlum var. İki yaşından beri kreşe/anaokuluna gidiyor. Sistematik bir zorbalık görmedi de yapmadı da. Ama tabi ki tek tük münferit olaylar yaşandı; bir arkadaşı oğluma vurdu, bizimki bi başkasını itti gibi.
Benim için oğlumun bir arkadaşını itmesi, başka bir çocuğun ona vurmasindan daha önemli oldu. Neden böyle yaptı dedim, ya alışkanlık olursa dedim, ben ne yapabilirim benim yüzümden olmuş olabilir mi dedim. Çok şükür okul/ülke değişiklikleri de yaşamamıza rağmen uyum sorunu yaşamadı oğlum, tek tükte kaldı olaylar.
Ama çok samimi bir şekilde söylüyorum ki ne zaman oğlumla ilgili dua etsem allahim sen benim çocuğundan kimseye bir zarar getirme derim.
Çünkü bu çok büyük bir vebal ve çocuklarımıza diğer insanlara zarar vermeye/hakkını yemeye/üzmeye/kırmaya hakları olmadığını öğretemezsek bu günden bile beter bir gelecek bizi bekliyor olacak.

Benimki 6.5 yaşında ve 1 haftadır karateye gidiyor. Bizde sizin gibi düzgün yetiştirmeye çalıştık ve sanırım çocuğumuza ciddi anlamda kötülük yapmışız. Kendini korumayı öğrenmeli ve gereken yerde öğrendiklerini kullanmalıymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…