Okuduğumuz Esma'lar ve herhangi bir niyet için yaptığımız dualar günah olmaz değil mi?

_donukpudra_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2014
1.255
756
İnternette fazla araştırıyorum. Ailem biraz maddi sıkıntıda şu anda. Onlar için Esma okumayı veya bulduğum dualardan okumayı düşünüyorum. Bu günah olmaz değil mi?

Tam tersi Allah'ın isimlerini dua ederken doğru bir şekilde belirtmek en güzelidir. Mesela Ya Kahhar bize bol rızık nasip et denilmez Ya Rezzak bize bol rızık nasip et denir.
Siz de anlamına göre "Ya Bâsıt, Ya Rezzak" esmalari ile dua edebilirsiniz. Yalnız ben sayı kısımlarına inanmıyorum. İçinizden geldiği kadar söyleyin sayıya takılmayin derim...

Esma okumak günah değil. Dua okumak ta günah değil. Tılsım nedir anlamadım.

Şöyle anlatayım; birisini seviyorsunuz ama o sizi sevmiyor. Bazı tılsımlar yaparak onun da sizi sevmesi sağlanıyor. Arapça okunuyor bir şeyler sanırım ve sayılı ama esmalarla değil ya da arapça normal bir dua değil. Bu bana göre günah. Büyü gibi sonuçta. Bundan korktum.

Tam tersi Allah'ın isimlerini dua ederken doğru bir şekilde belirtmek en güzelidir. Mesela Ya Kahhar bize bol rızık nasip et denilmez Ya Rezzak bize bol rızık nasip et denir.
Siz de anlamına göre "Ya Bâsıt, Ya Rezzak" esmalari ile dua edebilirsiniz. Yalnız ben sayı kısımlarına inanmıyorum. İçinizden geldiği kadar söyleyin sayıya takılmayin derim...

Sayılar sanırım isimlerin ebced hesabına göre. Açıkcası ben de tam sayıya inanmıyorum.

Tılsımlar falan var ya ben onlardan çok korkuyorum. Büyüden bir farkı yok bence. Esmalar ya da dualar da eşdeğer mi diye içim huzursuz oldu. Allahın isimleri evet ama korktum okumaya.

Sonucta Allahin isimlerini soyluyoruz sadece. Ve duanda da eger hayirli ise nasip et der ve yine Allaha birakirsin.. olursa olur olmazsa olmaz onu biz bilemeyiz artik :)

Şöyle anlatayım; birisini seviyorsunuz ama o sizi sevmiyor. Bazı tılsımlar yaparak onun da sizi sevmesi sağlanıyor. Arapça okunuyor bir şeyler sanırım ve sayılı ama esmalarla değil ya da arapça normal bir dua değil. Bu bana göre günah. Büyü gibi sonuçta. Bundan korktum.
Bu tabikki günah ve burda bahsetmem dahi yasak

X