Oğluşumu yatılı götürmeye ve Velayetini almaya hakkı var evli olmasına rağmen?

Neden kalmasın evli olunca anlamadım ben tam olarak? Çocuğun babada kalmaya hakkı var onu çocuğun elinden almayın lütfen. Gerçi isteseniz de alamazsınız çünkü mahkeme kararı var.

6 yaşa kadar çocuğunuz babasıyla hiç kalmadı mı?
Babasının eşiyle de araları iyi olur belki, sorun yaşamazlar, niye kendinizi kötüye hazırlıyorsunuz? Eski eş için evlendi velayeti almak ister diye düşünüyorsunuz ama o iş öyle kolay değil. Eşi de siz varken babası velayeti alsın istemez kolay kolay. Ama hafta sonları, 15 günde bir gider, tatillerde biraz daha fazla kalır belki. Yeter ki mutlu olsun çocuk orada.

Velayet evli olma bekar olma ile zengin fakir olma ile değil ilgili anne baba olma ile ilgilidir. Çocuğun beyanları her zaman önemlidir. Üvey anne baba varlığında onlar da değerlendirmeye dahil edilir fikirleri alınır yaklaşımları incelenir

Siz de evlenebilirsiniz bu kadar dramatize etmeyin siz normal davranırsanız oğlunuz da iyi hisseder
Erkek çocukları genelde babanın evlenmesinde sorun yaşamaz. Eşi de iyi anlayışlı biriyse oğluşunuz kendiniz kötü hissetmez.
Umarım siz de huzursuzluğunuzu bırakırsınız

ne kadar doğru olur bu söyliceğim şey bilmiyorum ama bi şekilde karar çıkan yere ben istemiyorum evde sonuçta tanımadığım bir kadın var çocuğumu o kişiyle paylaşmak istemiyorum deseniz veya güvenmiyorum çocuğumun kötü muamele görmesinden korkuyorum deseniz bişeyler yaparlar mı acaba ? Şimdi iki ucu b*klu bir değnek ve sen onun ucundan tutansın niye dersen yarın Birgün sende evlenebilirsin böyle kalacak değilsin sonuçta ama en azından şimdilik çocuğun aklı kesecek yaşa kadar bu bahaneyle bi sebep sunsanız avukat yoluyla yada bilgi alsanız iyi olur benim çocuğum yok ama ben bile huzursuz oldum anlıyorum

Şu öngörüsüzlüğünüz beni benden aldı gerçekten....Hadi daha öncesinde hiç düşünmediniz, çevrenizde hiç karşılaşmadiniz , aklınıza da hiç gelmedi böyle bir durum (ki bu bile imkansıza yakın) tamam diyelim de çocugunuz oldugunda, boşanma aşamasına gelince ve boşandıktan sonra nasil dusunmediniz bu kadar yüksek bir ihtimal taşıyan bir durumda ne yapacağınızı? Çocugunuzun iyiliği için nasıl davranmanız, çocugunuzu ve eski eşinizi nasıl yonlendirmeniz gerektiğini? Hep mi gelişine ürüyoruz anasını satayım, bu nasıl kader?

Düşünceniz çok saçma. Mecburen babasının eşiyle de iletişim kurmak zorunda. Bakın kursun demiyorum zorunda diyorum. Eğer böyle şeyler yapar ve hissettirirseniz çocuğunuza nifak tohumları ekersiniz.

Ben sana olacağı soyleyeyim ; bu kafada bir anne çocuğun beynini yıkayarak öyle bir zehirler ki, o çocuk o kadına kendisinden nefret etmesi için ne gerekiyorsa yapar, söyler...Dünyanın en iyi niyetli, en sevecen kadını bile olsa böyle bir annenin çocuguna bir yere kadar sabreder...Sonrasi malum zaten....olan her zaman masum çocuga olur...

Duygusal yaklaşıyorsunuz sizi anlıyorum. Ama babası sonuçta tabiki yatılı kalsın. Burda ne babalar okuyoruz çocuğunu hiç umursamayan. Sizinki yine iyimiş boşverin

Bekar biri olarak bir oğlu olan biriyle evlenmiştim.Eski eşiyle düğünden önce telde konusmuslugumuz var.Kadin demişti ki can veremesin inşallah ama yuvaya beddua etmem çünkü çocuğum oraya gidiyor,evlenecekse iyi biriyle evlensin isterim oğlum sorun yaşamasın demişti.Cocuk sürekli babayı benden kıskanıyordu,bizim aramızı bozmaya çalışıyordu.Uzun süreli geldiğinde durduk yere anneme gidicem diye valiz topluyordu biz bir yandan ısrar ediyorduk gitme diye annesi arıyordu orada kal diye ikna etmek için.Belki ilk evlendigimizde onun annesi de tedirgin olmuştur ama alışmışti anlaşılan.Ekstra olarak da gönderiyordu çünkü arada.
Şimdi ben de bosaniyorum,oğlumla beraberiz.Evlenecek olsa çocuğun gitmesini ister miyim hiç bilmiyorum o yüzden başıma gelmedikçe yorum yapmasam daha iyi
Tek diyeceğim şey Allah gönlünüze ferahlık versin.

Ha bu arada şunu söyleyeyim: Çocuğun annesi çocuga iyi şeyler soyleseydi çocuk bana düşman gibi davranmazdı bence.Cocuk öyle davrandığı için bir süre sonra ben de içten içe gelmesin istiyordum,gelmesi iptal olunca seviniyordum ve kendimi çekmiştim ondan.Babasi ve onunla biseyler yapıp onu eğlendirmeye çalışan biriyken o geldiğinde yatan,onlarla dışarı çıkmayan biri olmuştum.Siz istemediğinizi çok belli etmemeye çalışın çocuğa karşı bence.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…