Oğlumun konuşması açılması için

Mikiifare

🌹herkes kalbinin ekmeğini yer 🌹
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
106
101
22
Hayırlı sabahlar. Oğlum 3 yaşına yeni girdi konuşması var cumlemiz yok onun için 41 defa Fatiha. 313 defa rabbişrahli . Okuyabilirmisiniz.🤲 Mehmet Göktuğ oğlumun adı onun niyetine
Rabbim saglik güzellik versin herkese inşallah amin 🤲❣️

Hayırlı sabahlar. Oğlum 3 yaşına yeni girdi konuşması var cumlemiz yok onun için 41 defa Fatiha. 313 defa rabbişrahli . Okuyabilirmisiniz.🤲 Mehmet Göktuğ oğlumun adı onun niyetine
Ablam okuruz Allah kabul eylesin de, daha mı bilimsel şeylere başvursaniz.
Dil terapisti olur, sosyalleşmesi olur ..

Tatlım parka götür çocuğu diğer çocuklarla oynasın, kalabalığa sok. Kreşe vermek istemesen de oyun saatine götürebilirsin.
Konuşur Allahın izni ile

Ablam okuruz Allah kabul eylesin de, daha mı bilimsel şeylere başvursaniz.
Dil terapisti olur, sosyalleşmesi olur ..
Allah razı olsun amin . Psikiyatriye götürdük lakin dil terepisine gerek görmedi. Çünkü oğlum konuşuyor ama cümleleri ucunda ucunda konuşuyor. Çok aşırı hiperaktif onun için terapi verdi ağustosun 13. De başlayacak inşallah

Tatlım parka götür çocuğu diğer çocuklarla oynasın, kalabalığa sok. Kreşe vermek istemesen de oyun saatine götürebilirsin.
Konuşur Allahın izni ile
Parka gidiyoruz kreşede gidiyor lakin yurtdışında olduğumuz için Almanca konuşuyorlar Almanca bı kaç kelime öğrenmiş .ama ben ana dilini doğru düzgün konuşsun istiyorum önceliğim bu dua da hiperaktifligi için hem de daha rahat konuşabilmesi için . İnşallah amin aminnn 🫶🤲

Parka gidiyoruz kreşede gidiyor lakin yurtdışında olduğumuz için Almanca konuşuyorlar Almanca bı kaç kelime öğrenmiş .ama ben ana dilini doğru düzgün konuşsun istiyorum önceliğim bu dua da hiperaktifligi için hem de daha rahat konuşabilmesi için . İnşallah amin aminnn 🫶🤲
Almanca da öğrensin iyi olur diksiyonu düzgün olur. Evde her şeyi anne baba anlatarak yapmanız lazım. Konuşması için özellikle babanın aktif olması gerekiyor. Anneler kaşından gözünden ne istediğini anladığı için bebekler anne ile pek konuşma ihtiyacı hissetmezler. Ama babaya anlatırlar. Babası bol bol konuşsun bir şeyler sorsun anlattırsın

Allah razı olsun amin . Psikiyatriye götürdük lakin dil terepisine gerek görmedi. Çünkü oğlum konuşuyor ama cümleleri ucunda ucunda konuşuyor. Çok aşırı hiperaktif onun için terapi verdi ağustosun 13. De başlayacak inşallah
Şifa versin Allah, kalabalık ortama girdikçe çözülür dili, sıkmayın canınızı.
Komşumuzun kızı 4 yaşında hâlâ cümle yok, tek kelime var. Dr hiçbir şey söylememiş, babası da geç konuşmuş genetik herhalde diyorlar.

bilingual cocuklar gec konusur. bu cok bilinen bir sey aslinda.
onun disinda tv izliyor mu, yemek yerken falan telefona bakiyor mu? böyle bol uyaranli seyler de tehlikeli cocuklarin dil gelisimi icin

Şifa versin Allah, kalabalık ortama girdikçe çözülür dili, sıkmayın canınızı.
Komşumuzun kızı 4 yaşında hâlâ cümle yok, tek kelime var. Dr hiçbir şey söylememiş, babası da geç konuşmuş genetik herhalde diyorlar.
İnşallah. Daha çok kalabalık ortamlara cikicam . Sabah akşam demiycem gerçekten 😥

bilingual cocuklar gec konusur. bu cok bilinen bir sey aslinda.
onun disinda tv izliyor mu, yemek yerken falan telefona bakiyor mu? böyle bol uyaranli seyler de tehlikeli cocuklarin dil gelisimi icin
Oğlum televizyon izliyor . Ama yemek yerken hiç eline telefon ya da televizyon açmadım telefonla hiç oynamadi hiç eline vermedim ama televizyona bakıyor oda kimsemiz yok arkadaşı yok . İş yaparken fln açmak zorunda kalıyorum yaşına girmiş bir kızım var kardeşini çok kıskanıyor 🥺 hiç onunla oynamak istemiyor

Oğlum televizyon izliyor . Ama yemek yerken hiç eline telefon ya da televizyon açmadım telefonla hiç oynamadi hiç eline vermedim ama televizyona bakıyor oda kimsemiz yok arkadaşı yok . İş yaparken fln açmak zorunda kalıyorum yaşına girmiş bir kızım var kardeşini çok kıskanıyor 🥺 hiç onunla oynamak istemiyor
TV keserseniz konuşması açılacaktır. Sizde izlemeyin bozuldu diyin.
Siz gerekli önlemleri alin yeterli. TV burda yazı okudum 2 aylık bebeğe ekran veren anne ağu diyen bebeğinin artık agulamadigini ses çıkarmadı gibi TV gostermeyi bırakınca eski sesleri çıkardığını belirtti. Yazık çocuklarin beyni ekrnada hızlı akan renkli ışıklı görüntüyle sesi birleştiremiyor konuşması geriliyor. Herkese olmamamsi baskasinda olmayacak anlamı taşımıyor. Verecekseniz de yaşına göre x10 dk şeklinde 20- 30 dk verin günde

Son düzenleme:
TV keserseniz konuşması açılacaktır. Sizde izlemeyin bozuldu diyin.
Siz gerekli önlemleri alin yeterli. TV burda yazı okudum 2 aylık bebeğe ekran veren anne ağu diyen bebeğinin artık agulamadigini ses çıkarmadı gibi TV gostermeyi bırakınca eski sesleri çıkardığını belirtti. Yazık çocuklarin beyni ekrnada hızlı akan renkli ışıklı görüntüyle sesi birleştiremiyor konuşması geriliyor. Herkese olmamamsi baskasinda olmayacak anlamı taşımıyor. Verecekseniz de yaşına göre x10 dk şeklinde 20- 30 dk verin günde
Bu gün hiç açmadım inşallah böyle devam edeceğim

E ablacım el kadar çocuğun önüne televizyonu dayıyosun, arkadaşı yok, kıskançlık sorunları var, kreşe bir şekilde gidiyo yaşamaya gittiğin ülkenin dilini öğretmeye destek olacağına aman ana dilini konuşsun deyip çocuğun aklını ambole ediyosun, sonra ay aman dua edelim konuşsun. Sen çocuğu sabote etmezsen konuşacak zaten biraz bilinçlenin ya, diline bile adapte olmaya eriniyosanız dönün türkiyeye madem

E ablacım el kadar çocuğun önüne televizyonu dayıyosun, arkadaşı yok, kıskançlık sorunları var, kreşe bir şekilde gidiyo yaşamaya gittiğin ülkenin dilini öğretmeye destek olacağına aman ana dilini konuşsun deyip çocuğun aklını ambole ediyosun, sonra ay aman dua edelim konuşsun. Sen çocuğu sabote etmezsen konuşacak zaten biraz bilinçlenin ya, diline bile adapte olmaya eriniyosanız dönün türkiyeye madem
Maalesef psikolog doktoru ilk önce ana dili diyor . Oğlum konuşuyor ama akıcı şekilde değil işte dua edersen Allah razı olsun kabul etsin rabbim .

Merhebalar Türkçe yazılı kitaplar yok yurtdışında benim oturduğum bölge de ben telefondan açıp okuyorum masalı öyle olurmu
Kitaplar çocuklar üzerinde çok etkili oluyor oğlum 2.5 yaşında dört ay öncesine kadar pek konuşmuyordu baya kafaya takmaya başlamıştim üç dört aydır baya konuşuyor kitaplarda gösterdiğim, anlattığım herşeyi kapmış konuşmaya başladığı zaman anladım bunu. yani elinizde kitap olsa daha iyi olur beraber baksanız ,parmağınızla gosterseniz okuduğunuz kelimeleri daha iyi olur sanki . Almanca yazılı kitabı Türkçe olarak okuyun çocuğa resimleri yorumlayın amaç çocuğa kelime katmak TV den uzak tutmaya çalışmak.bir de parka gitmek çok etkili oluyor ben bı ara günde iki kez çıkardım havalar iyi olduğu zaman değerlendirin dışarı çıkınca etraf hakkında konuşun karışık cümleler kurmayin bak kırmızı araba, ağaç v.s anlatın gördüklerinizi

Birde biraz işi gücü boş vereceksiniz ben bı ara sadece en gerekli şeyleri yaptım temizlik üstün körü oldu mesela oturdum oyun oynadım,kart gösterdim. Evde çift dil konuşulan çocuklarda konuşma yavaş gelişebilirmiş sizinki bundan kaynaklanıyor olabilir

X