Oğlumu babaannesine göndermeli miyim

Böyle insanlara çocuk gönderilmez,size kazık atmamışlar ,çocuğunuzun rızkına göz koymamışlar gibi göstermek tam bir saflık daha kötüsünü yazmayim siz anlayın Adam ölmüş hâlâ minnoş gelin olma hevesi akıllı olun ya ....

Hukuken de 1 ay falan alabileceklerini sanmıyorum, aynı yaşta çocuğu babaya bile 20 gün verildi bir tanıdığımın. Bunları duyunca neden arayıp hesap sormadınız? Çocuğun hakkının üstüne yatmışlar, torununu çok düşünüyorsan niye üzerine yattınız diye sormadımız?

Asla gönderme mahkemede de şu yazdıklarını tek tek anlat.

Terbiyesizlere bak toprak altına kendileri girip, gökyüzünde buluşsunlar.

Süründür….

Kesinlikle görmezdim. Annemler 3 elti+1 kaynana bir arada oturdular senelerce. Biz de bir büyüdük kuzenlerle. Bir yengemin eşi vefat ettiğinde bir kuzenim 5, diğer kuzenim 7 yaşındaydı. Evi direk babaannem yengemin üstüne yaptı. Bir evi direk verdiler. Babaannem vefat etti, dedem yaşlandı. Dedem oldukten sonra , dedemin oturduğu daire de onlara kalacak. Cocukların butun eğitim masraflarını onlar karşıladı. Servis ücretlerini, yemekhane ücretleri, aylık market alışverişleri. Onlar büyüttüler. İkisini de onlar üniversiteye gönderdi. Yengemin bütün faturalarını, mutfağını onlar çektiler. Aynı zamanda babamla amcam da. Herkes evine ne alsa, evladına ne alsa onlara da alındı. Biri evlendi. Salon ücretini dedem ödedi. Koluna bileziğini yaptı. Biri nişanlandı. Onun da salonunu dedem ödedi. Kıyafetlerine kadar dedem aldı. Bir kere de dönüp yengeme kötü bir laf kimse demedi. Hatta hep üstüne “ gencecik dul kaldı. İstese evlenirdi. Evlenmedi. Cocuklarının başında durdu kadın. Biz onun hakkını ödeyemeyiz Allah razı olsun “ dediler hep. Cocuklara da “ onlar bize oğlumuzun emanetleri” dediler ve hep öyle davrandılar. Bizde olmayanlar onlarda vardı. Hep öyle büyüdüler. Babaları yok, boyunları bükülmesin dediler hep. Kaç yaşıma geldim. 20 senedir babamın/ annemin ya da diğer amcamın/ yengemin bir defa o kadının yanında, o çocukların yanında bir defa kendi evlatlarının başlarını dahi okşadığını görmedim. Cocuktur, üzülür, özenir diye… onların yaptıkları yetime sahip çıkmak ise, benim dedemin/ babaannemin yaptıkları neydi ? Sahip çıkmak böyle bir şey değil. Birebir 20 senedir yaşıyorum, görüyorum bunu. Onlar sahip çıkmıyorlar. Sana karşı dolduruyorlar

Maşallah dede - babanne böyle olur... Allah razı olsun onlardan...

Bunu yazacagima asla inanmazdim ama topraga gomulecegiz i okuduktan sonra devam okumadan yazıyorum, gondermeyin net, asla. Pädagoga götürün, yol gosterir.. sonra belki devletin pädagogu ile mahkeme vs cocugun bu soylediklerini tutanak haline getirir. Kadin belkide Allah korusun intihara cocugunuzla birlikte gidecek. Yinede sizin ve o ailenin cocugunuzun vebaline almak istemem ama bence ortada cok vahim bi durum var. Ustelik size karsida dolduruyorlar ki bu bile malesef en masumu gomelme sozunun karsisinda. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Cok kötü insanlarmis.

Son düzenleme:
Evlatları ölmüş. Torunlarını evladı yerine koyuyorlar. Şöyle böyle hepsini geçelim.
Hukuken babanne / anneanne / dede dava açıp görme hakkına sahip olabiliyorlar.
Evladi yerine koymak degil bu tovbe hasa evladinin yanina koymak istiyorlar "gomulme" lafini okumadinizmi. Cok tehlikeli bi soylem bu. Oylesine bile söylenmiş olsa ki hangi normal zekada insan bile bunu der, yinede cocugun pskolojisini alt üst edecek bi durum. Evlat acisi çekiyor, cook zordur Allah sabir versin, Rabbim kimseye gostermesin ama bu yuzden o ufacik cocugun pskolojisinin alt ust olmasina ustelik bide kendine karşı doldurulmasina gozmu yummali konu sahibesi anne. Gomulme lafini diyen zaten sadece bu dengesiz hareketle kalmaz kim bilir daha ne zararlar verir.

Günahlarını almak istemem ben de sizin gibi düşünüyorum. Cocuk hassas noktam. O yuzden bu konuya cok üzüldüm. Zaten o ufacık çocuk babasını kaybetmiş bu yetmemiş gibi bir de çocuğu anneye karşı dolduruyorlar. Kaldı ki çocuğun maddi anlamda da ferah'ın düşünmeyip mal da kaçırmışlar. Sanki ortada sevgi degil eski gelinlerine karsi bi gizli yada acik savas var gibi.

En baştan kaç saat görüyorlardı. Yatılı vermediğini varsayıyorum küçük yaş diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…