Oğlumu babaannesine göndermeli miyim

gunesligunlerimiistiyorum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
1.619
597
Eşim 1 yıl önce vefat etti evliliğim çok kötü idi. Şiddet, alkol ve madde kullanımı gibi kaoslarla geçti. Eşimin ailesi bu süreçlerde beni desteklemedi ve vefattan sonra beni sildiler, mülkü bizim olan ama onların üzerine olan (mehir ve altınlarım da içinde) olan arabayı satıp bana hiçbir hakkımı vermediler. Ben işe girdim kirada 4 yaş oğlum ile annemin bakım desteği ile yaşamaya başladım oğlum şimdi 6 yaşına geldi. Bu süreçte oğlumu ne zaman isteseler verdim. Onları kötülemedim. Oğlumu benden değil komşuları aracısı ile aldılar. 500 metre ötede arabada bekleyip komşuları aldı verirken de öyle verdiler. Oğluma kendi koydukları isimle seslendiler oğlumun kimlikteki ve herkesin bildiği benim koyduğum adı bile kabul etmediler. Oğlum ordan geldiğinde kafası karışık halde ama mutlu geliyordu. Babaannesi her dediğini ama benim kurallarım dışı olan şeyleri yapıp gönderiyor. Ben ayda bir oyuncak alıyorum, abur cubur ve ekran kısıtlaması yapıyorum uymuyorlar. Oğlum en son geldiğinde babaannemle toprağa gömülecekmişim, gökyüzüne babama gidecekmişim dedi. Sen burda durursan sana ekran izletiriz dediklerini, sen sadece babanı sevebilirsin annen evlenince onları sevemezsin dediklerini vs vs gibi sözler ile oğlum geldi. Ondan sonrasında istediklerinde vermemeye başladım. Sebebini aracı olan komşuya anlatmaya çalıştım duymak istemediklerini söylemişler. Ben de 3 aydır vermedim ve görmek için dava açmışlar. Yazları 1 ay ve her hafta sonu ve sömestrda bir hafta istemişler. Bu süreler bana çok uzun geldi. Ben zaten kurallara uyalım ne gerekiyor deselerdi geri verecektim uzlaşma yoluna gitmediler. Bu sıralarda da oğlum, babaannesini çok özledi ve gitmek istediğini söylüyor. Ona kıyamıyorum. Dava açılması ve onların tepkileri sebebiyle ne yapacağımı bilemiyorum. Oğlumu üzmeden göndermeli miyim bu süreçte

Mahkeme çocuğun ruhsal gelişimini etkileyecek tutumda tavır sergileyen aile ile görüsme saglatmaz zaten basvursunlar pedagog esliginde karar belli gibi.Siz yine iyi niyetli yaklasıp göndermissiniz ama cocuga anlattıkları, yakınlık kurmak icin kuralları gevsetip bunu kullanmalari psikolojisini bozar ben göndermezdim.

cocugum yok evlide değilim zaten ama asla göndermezdim. Normalde anne baba sorunlarının cocuklara yansıtılmasını normal bulmam fakat bu iğrenç bisey. Ne demek bunlar. Cocugumu komsuya vercemde babannesı alacak öyle bi dunya yok. Haklarınızı vermedılerse alabılırdınız ben sizi cok sönük buldum kusura bakmayın. ''babaannemle toprağa gömülecekmişim, gökyüzüne babama gidecekmişim'' şu kelimeler ıcın bile insana dar ederdim oturdugu yerı sız neden arayıp hesap sormadınız? davaya kadar bile giderdi. Uzlasacak bısey yok bence. Siz kendınızı ve cocugunuzu korumazsanız kımse korumaz.

Asla göndermem ve uzaklaştırma alırım.

Evlatları ölmüş. Torunlarını evladı yerine koyuyorlar. Şöyle böyle hepsini geçelim.
Hukuken babanne / anneanne / dede dava açıp görme hakkına sahip olabiliyorlar.
Evlatları yerine koymuş olsalardı kadının çocuguna yani torunlarına ellerinden geldiğince yardım ederlerdi.
Mirası konusunda bile üzerine yatmışlar.

Bu arada aynısını babam öldüğünde bana yaptılar. Hiç biriyle görüşmüyorum 20 yıl oldu. Kendi irademle karar verdim görüşmemeye. Sizin çocuğunuz küçük,mecburen çocuğunuz adına bu kararı siz vereceksiniz.

Torununu seven mal kaçırmaz. Bu kadar nettir bu konu. Allah bildiği gibi yapsın hepsini ne diyelim

Aynı boşanan ebeveynler gibi babaannenin de öyle yılda 1 ay vs yatılı alma hakkı oluyor mu? Anne babalar bu kadar alabiliyor sanıyordum, babanneye yatılı gitmek zorunda mı çocuk öyle yasal hak mı varmış hiç bilmiyordum.

Torununun hakkını torunundan kaçırıp toprağa gömülmek ölüm gibi soyut fikirleri çocuğa çok yanlış anlatmışlar sınırlarınızı delmişler ileride kendi çocukları gibi yaşantısı kötü olsun istiyorlar. Tek dertleri çocuk olsa bunları yapmazlar tek dertleri evladının üstünden sana zarar vermek. Başta torununu düşünen insan seninle iletişim kurar komşu kim komşu ne insanların akrabaları ne bela açıyor başına ya.

Evlatları ölmüş. Torunlarını evladı yerine koyuyorlar. Şöyle böyle hepsini geçelim.
Hukuken babanne / anneanne / dede dava açıp görme hakkına sahip olabiliyorlar.
Koyu ile belirttiğim kısmı beğenmedim. Nedeni belli. Mal kaçırmışlar. Ve çocuğa söylenen, babaanne ile gömülmek kısmı da kanımı dondurdu... Nasıl bir zihniyet böyle şeyler söyler. Sevgi böyle birşey mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…