Oğlum ve aşırı hayvan hassasiyeti

Zaren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.119
3.169
Merhabalar, şu an 4 yaşında bir oğlum var. 2.5 yaşından bu yana, kendini çok iyi ifade edebilen, mantıklı cümleler kuran, sanki 20 yaşında gibi laflar söyleyen bir çocuk ve bunu hayatının her noktasına yansıtıyor.

Aşırı derece hayvanlara düşkün bir çocuk. Kedi, köpek, sinek, fare yani aklınıza ne gelirse onlara muhteşem bir sevgisi var. Asla korkmuyor ve sıcak diye elindeki şu şişesi ile sokak köpeklerine vs. Şu içiriyor sırt çantam abartısız 10-15 şişe su dolu oluyor çünkü sokakta hayvan görünce, çantada mama ve su yoksa yer gök inliyor, onları temin edene kadar ordan ayrılamıyoruz ☺️

Bunları yapmasına asla karşı çıkmıyoruz, biz de hayvan seviyoruz ama oğlum Fanatik derecede.

Şimdi gelelim asıl olaya.. hafta sonları müstakil, bahçeli bir eve geçiyoruz kafa dinlemek için. Dolayısı ile fare oluyor ve ben fareden hem korkar, hem tiksinirim. Bu sebepten dolayı belirli bölgelerde fare istasyonu var ve dün birisi yakalanmış. Oğlum o an yoktu ve eşimle kontrol ederken yukarıdan görmüş ve kıyameti kopardı tabii...

Ona sürekli bazı hayvanların zaralı olduğunu vs. Anlatıyorum, dün de anlattım verdiği cevap ise " Onun bir ailesi var, annesinin sözünü dinlememiş ve kaybolmuş. Ben kaybolsam ve beni öldürseler sen üzülmez miydin? 🥴 Sen kötü bir insan oldun, bir bebeği öldürdün bana, canlılara saygılı ol, koru diyorsun ama sen bunu yapmadın" dedi.

Dünden beri tavırlı ve çok üzgün. Canlı yakalama şansımız zaten yok. Fare kovucu cihazlar işe yaramadı, ne yapacağımızı şaşırdık. Koymasak eve girecekler, koysak oğlum şiddetle karşı. Canlı yakalayıp, doğaya salıncak bir yöntem var mı?

Bahçe kedi dolu oğlum alıştırdı bir sürü kedimiz var ☺️ ama yine fare var.

Belki dert değil ama, çok etkileniyor. Şu an bir kelebek bulmuş evin içerisinde onu ailesine gönderecekmişiz.

Eklentiler

• 1000044876.jpg
    1000044876.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 166
Malasef bir tavsiyem yok. Tabsiye gelir diye hemen yerimi aldım. Benim oğlumda hayvan fanatiği. Evdeki örümcekleri bile arkadaş belliyor. Sinek, solucan ne bulursa
Çok güzel kalpleri var ☺️ çok mutlu oluyorum ama işte akrep, yılan, fare vb. Hayvanlara yaklaşmaması gerektiğini anlatamıyorum. Belki çözüm bulan vardır diye ben de konu açtım. Bakalım tavsiyeler neler olacak? ☺️

Oğlunuz gibi olsa bütün çocuklar keşke yaa onun pamuk kalbinden öperim. Büyüdükçe ayırt edecektir zararlı hayvanları bence çok problem etmeyin ama kedilere olan sevgisini yerim bende kedi köpek delisiyim. Hayvanların katledildiği şu dönemde o kocaman kocaman merhametsiz yöneticilerimizi toplasak bi 4 yaşındaki oğlunuz etmezler . Sizi de tebrik ediyorum böyle yetiştirdiğiniz için ama büyüdükçe Ayrım yapar merak etmeyin

Ne kadar güzel bir konu ve ne kadar güzel bir çocuk. Ve şanslı bir anne.
Fareyi canlı yakalayıp yerini değiştirme fikrinde mutabıkım. Ne zehir ne yapıştırıcı ne de kapan. Kıyamam. Birkaç kez elimle yakaladığım oldu veya yapıştırıcıya yapışmış farelerin ayaklarını çıkarmışlığım oldu gerçi sonrasında minik ayakları da artık kullanılamaz hale gelip birbirine yapışıyor ama öyle çırpınışlarını görmek çok zor.
Onları canlı ve güvenli yakalamanın bir yolu varsa ben de öğrenmek isterim. Konuyu canlı tutmak isterim.
Çok hızlı hareket edip her yere girmeseler elle alınır ama çok minik ve hızlılar.
Kıyamam 🐭

Merhabalar, şu an 4 yaşında bir oğlum var. 2.5 yaşından bu yana, kendini çok iyi ifade edebilen, mantıklı cümleler kuran, sanki 20 yaşında gibi laflar söyleyen bir çocuk ve bunu hayatının her noktasına yansıtıyor.

Aşırı derece hayvanlara düşkün bir çocuk. Kedi, köpek, sinek, fare yani aklınıza ne gelirse onlara muhteşem bir sevgisi var. Asla korkmuyor ve sıcak diye elindeki şu şişesi ile sokak köpeklerine vs. Şu içiriyor sırt çantam abartısız 10-15 şişe su dolu oluyor çünkü sokakta hayvan görünce, çantada mama ve su yoksa yer gök inliyor, onları temin edene kadar ordan ayrılamıyoruz ☺️

Bunları yapmasına asla karşı çıkmıyoruz, biz de hayvan seviyoruz ama oğlum Fanatik derecede.

Şimdi gelelim asıl olaya.. hafta sonları müstakil, bahçeli bir eve geçiyoruz kafa dinlemek için. Dolayısı ile fare oluyor ve ben fareden hem korkar, hem tiksinirim. Bu sebepten dolayı belirli bölgelerde fare istasyonu var ve dün birisi yakalanmış. Oğlum o an yoktu ve eşimle kontrol ederken yukarıdan görmüş ve kıyameti kopardı tabii...

Ona sürekli bazı hayvanların zaralı olduğunu vs. Anlatıyorum, dün de anlattım verdiği cevap ise " Onun bir ailesi var, annesinin sözünü dinlememiş ve kaybolmuş. Ben kaybolsam ve beni öldürseler sen üzülmez miydin? 🥴 Sen kötü bir insan oldun, bir bebeği öldürdün bana, canlılara saygılı ol, koru diyorsun ama sen bunu yapmadın" dedi.

Dünden beri tavırlı ve çok üzgün. Canlı yakalama şansımız zaten yok. Fare kovucu cihazlar işe yaramadı, ne yapacağımızı şaşırdık. Koymasak eve girecekler, koysak oğlum şiddetle karşı. Canlı yakalayıp, doğaya salıncak bir yöntem var mı?

Belki dert değil ama, çok etkileniyor. Şu an bir kelebek bulmuş evin içerisinde onu ailesine gönderecekmişiz.
Bu çocuklar kalbimi eritiyor ne kadar masumlar ☺️ bunun çözümü sadece zaman büyüdükçe zararlı/zararsız olarak ayıracak hayvanları. Mesela fare için hastalık taşıyabilir bu yüzden diğer canlılar zarar görür, diğer canlılar zarar görmesin diye bunu yapmak zorundayız diye anlatsanız. Bi noktada mecbur gerçek kısımlar söylencek siz yokken temas etmek isteyebilir elini parmağını kemirir Allah korusun.

Canli yakalanan kapanlar var aslinda.
Canlı kedi köpek yakalama kapanları var ben onları sokaktaki yaralı kedileri tedavi için veya kısırlaştırma için yakalamaya kullanıyorum ama onların düzeneğindeki denge, farenin ağırlığını farkedecek kadar hassas değil.
Çok hassas olmalı

Oyy yavrum benim ya masallah ona.

Canli yakalama sansiniz pek yok fareyi ancak fare kapanlarini oglunuzun goremeyecegi tezgah alti gibi yerlere yerlestirirseniz fareyi atarken ekstra ozen gosterirseniz sorun cozulur gibi.
Küçük kapanlar var ama öldüren cinsten. Oğlumun ulaşmadığı yer yok. Tezgah alti daha sorti olabilir. Keşke canlı yakalansa sevmesem bile içten içe ben de üzülüyorum.

Canlı kedi köpek yakalama kapanları var ben onları sokaktaki yaralı kedileri tedavi için veya kısırlaştırma için yakalamaya kullanıyorum ama onların düzeneğindeki denge, farenin ağırlığını farkedecek kadar hassas değil.
Çok hassas olmalı

Fareler icin tasarlanmis olani da var. Ben kullanmadim ama gordum. Zaten google canli fare yakalama istasyonu yazinca bile cikiyor. H...B gibi sitelerde de satiliyor.

🥰🥰🥰🥰 sabah sabah eridim ben maşallah, merhametli çocuk inşallah kaderi de güzel olur kendi gibi merhametli insanlarla karşılaşır daima🙏🏻

Oğlunuz gibi olsa bütün çocuklar keşke yaa onun pamuk kalbinden öperim. Büyüdükçe ayırt edecektir zararlı hayvanları bence çok problem etmeyin ama kedilere olan sevgisini yerim bende kedi köpek delisiyim. Hayvanların katledildiği şu dönemde o kocaman kocaman merhametsiz yöneticilerimizi toplasak bi 4 yaşındaki oğlunuz etmezler . Sizi de tebrik ediyorum böyle yetiştirdiğiniz için ama büyüdükçe Ayrım yapar merak etmeyin
Teşekkürler 🙏 Hayvan ve bitkileri seven ve koruyan bir çocuk merhametli olur, Annesine, varsa kız kardeşine saygılı olan çocuk, eşine saygılı olur. Erkeksel şeylerde, öfke problemlerinde babası yol gösteriyor. Kendini bilen, haklarını koruyan, merhametli ve saygılı olmasını sağlıyoruz. Şu an temel olarak merhametli ve saygılı olsun diye hayvanları sevip, korumasına asla karışmıyoruz.

Mesela oğlum kedi köpekle oynuyor diye, başka bir çocuğun annesi kendi çocuguna "xxxx e yaklaşma pis o, pire falan bulaşır" dedi.

Babasıyla ben duyuyorum kapı açık, kalbim çiz etti o an ama oğlum birden " Sensin pis çamaşırına kuş pislemiş (zemin kat balkon) git onları yıka giyerken ağzın pislenir" dedi 🤣🤣🤣 babasıyla bir kahkaha attık, o kadında duymuştur. 🤣

Canlı fare yakalama kafesi diye birşey var. O kadar işe yarıyor ki anlatamam. Kapağını açıp kafesin içine farenin seveceği bir yiyecek bırakıyosunuz, çok kuytu bir yere koyun bir ya da iki gece bekleyin(biz ikinci gece yakaladık) hayvan içine girince otomatik kapısı kapanıyor ve kesinlikle dışarı çıkamıyor. O kafesi alıp evinizden uzakta bir alanda kapağı açınca hayvan çıkıp gidiyor zaten. Kesinlikle hiçbir zarar görmüyor. Biz evimizdeki fareyi sapasağlam böyle çıkardık. Hayvan mutlu biz mutlu. O kafesi defalarca da kullanabilirsiniz.

Ne kadar güzel bir konu ve ne kadar güzel bir çocuk. Ve şanslı bir anne.
Fareyi canlı yakalayıp yerini değiştirme fikrinde mutabıkım. Ne zehir ne yapıştırıcı ne de kapan. Kıyamam. Birkaç kez elimle yakaladığım oldu veya yapıştırıcıya yapışmış farelerin ayaklarını çıkarmışlığım oldu gerçi sonrasında minik ayakları da artık kullanılamaz hale gelip birbirine yapışıyor ama öyle çırpınışlarını görmek çok zor.
Onları canlı ve güvenli yakalamanın bir yolu varsa ben de öğrenmek isterim. Konuyu canlı tutmak isterim.
Çok hızlı hareket edip her yere girmeseler elle alınır ama çok minik ve hızlılar.
Kıyamam 🐭
Teşekkürler 🙏 evet ya ben de üzülüyorum aslında. Bir kapan vardı onu bulamıyorum adı neyse.

X