oğlum için acil yardımmmmm

SARI KELEBEK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2007
155
6
47
slm arkadaşlar bu konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama acil yardıma ihtiyacım var oğlum ilk okul 1. sınıfa başladı son günlerde değişik kalme açacakları silgilerle eve geliyordu sorduğum zaman ise buldum diyordu ertesi gün bende onunla birlikte gidip öğretmenine teslim ediyorduk bulduklarını ama bu hafta okulun son günü bu olay yaşamış ve ben başka birinden duydum bu olayı okul nöbetçisi koridorda 1 lira para bulmuş sınıfa gelip para kaybeden varmı diye sormuş bi kişi talip olmuş paraya ama öğretmen onun parası olmayacağını yalan söylediğini düşünmüş hayır senin değil o para demiş neyse daha sonra benim oğlum benim diye atlamış öğretmen de evet onun olabilir diyerek parayı oğluma vermiş o da o para ile cips ve kalem almış cipsi yemiş kalmi ise arkadaşına hediye etmiş çünkü eve getirse ben kızacam kesinlikle bulsan bile eğilip almayacaksın diye tembihlemiştim çünkü neyse ben bu olayı öğrendim ve öğrendiğiden beride çok kaygılıyım bu resmen hırsızlık yaaa ben ne yapacağımı şaşırdım nasıl davranmalıyım bilmiyorum gerçi çok sinirlendim öğrenince ve öğretmenine gidip öğretmenim o para bana ait değilmiş ve ben parayı size teslim etmek istiyorum demesi gerektiğini söyledim ve o da bi daha böyle bi şey yapmayacağına söz verdi ama içim hiç rahat değil çok kötüyüm ne olur yardım edin

SARI KELEBEK,
endişe ve korkularınızı anlayabiliyorum,çocuğunuzun yaşı küçük olsa da eğer bu yaşlarda yaptığının yanlış olduğunu kavrayamazsa Allah göstermesin ileride daha büyük hatalara düşebilir,kendisine ait olmayan herhangi birşeyi izinsiz almasının,sahiplenmesinin iyi bir alışkanlık olmadığını açıklamaya devam etmeniz,bunun hırsızlık sayıldığını ve hırsızlığında toplumda hoş karşılanmadığını söylemeniz zamanla etkili olabilir,tabi arkadaşımın da dediği gibi belki de çocuğunuz sizin dikkatinizi çekmek için bunu yapıyorda olabilir,çantasını o odasında yokken veya gece uyurken araştırın,bulduğunuz şeyleri çantasından alıp saklayın ve öğretmenine bu eşyaların çocuğunuza ait olmadığını söyleyerek ondan yardım isteyin,öğretmeniniz sanki yerde bulmuş gibi sınıfa sorsun,bakalım çocuğunuz yine sahiplenecek mi?
Ayrıca okulunuzun Rehberlik öğretmeniyle de görüşün,o sizi yönlendirir,eğer gerekiyorsa psikolojik danışmana gönderir.
Geçmiş olsun...

Sevgili Sarı Kelebek, Mune Dostumuz zaten çok güzel ifade etmiş. Çocuklar yaptıklarının yanlış olduğunu bu yaşlarda henüz anlamayabilirler. Siz sükunetle anlatın defalarca oğlunuza bu durumu. Zaman içinde anlayacaktır.
Hepinize sevgiler, iyi bayramlar,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…