Oglum 74 aylik okula göndermeyi istemiyorum esimin is durumu yuzunden. Zorunlu oldugu halde gondrmeyen oldumu neler yasadiniz

Önceliğiniz çocuğunuz olmalı. Onu hiç onemsediginizi anlıyorum. Farzedelim kabul ettiler. Önümüzdeki yıl başlattınız. Sinifindakiler O'ndan 1 -2 yaş aradı küçük olacak. Tüm kademelerde bu olaca ve çocuğunuz tüm eğitim hayatı boyunca sınıftaki herkesten bir veya iki yaş büyük olacak. Ben buradan ürktüm yaaa çocuk adına. Devlet sizin korku bahanenizi umursamaz alır başlatır.

Bakamayacaginiz, duzen kuramayacaginiz, egitimini dahi saglayamayacaginiz cocugu dogurmasaydiniz! Yazik cocuga oyle cahil bir aileye dogmus ki okula dahi nasil gonderecegini ayarlayamiyorlar.

Okul yasi ay olarak hesaplanıyor sanırım. 60 aydan sonra okula başlanıyordu yanlış hatırlamıyorsam
Okula başlama ayı en erken 69. Bunlar isterse gidebiliyor. Eylülde 69-70-71 aylık olanlar dilekçeyle erteleyebiliyor. Daha büyükler başlamak zorunda.

Okul çağı gelmiş çocuğu, sırf keyfinizden dolayı bir sene geç başlatacaksınız öyle mi? Çocuğunuzun eğitim hakkını engelliyorsunuz farkında mısınız? O çocuğun 1 yıl geç başlaması durumunda yaşayabileceği problemleri göz önüne alıyor musunuz? Akran zorbalığı vs. Tek başınıza yaşamınızı sürdürebilecek temel becerilere sahip değilken neden anne oldunuz? Hadi siz bencilsiniz belli de çevrenizde bir tane dahi akıllı insan yok mu sen napıyorsun diyecek? Çocuğu okula gönderin.

evet ya korkunc
hep en arka sırada oturacak sirik gibi boyuyla. kucucuk cocuklarla oynamak zorunda kalacak, belki dışlanacak. ergenliğe herkesten önce girecek. lise 2de 3te coktan reşit olacak... neden? annesi tek kalamiyor

Tek başınıza kendinize bakmayı beceremezken neden çocuk yaptınız?

Okula başlama ayı en erken 69. Bunlar isterse gidebiliyor. Eylülde 69-70-71 aylık olanlar dilekçeyle erteleyebiliyor. Daha büyükler başlamak zorunda.
Haklısınız hatalı yazmışım.

Geçen sene Eylül'de bize istege bağlı 1. Sınıf cikmisti (Oğlum Mart 2018 li). Bu sene okula başladı. Yaşı gelen, okula gitmesine engel bulunmayan çocuk neden okula gönderilmez ki?

evet ya korkunc
hep en arka sırada oturacak sirik gibi boyuyla. kucucuk cocuklarla oynamak zorunda kalacak, belki dışlanacak. ergenliğe herkesten önce girecek. lise 2de 3te coktan reşit olacak... neden? annesi tek kalamiyor
işte tüm eğitim hayatı boyunca sürekli bunlara maruz kalacak. bazıları çocuk sahibi olmamali

evet ya korkunc
Bizim çocukken yaşadığımız mahallede bir kızı ailesi hafız olsun diye okuldan almıştı. 2 ya da 3 sene sonra okula devam etti. O zaman çok üzülmüştük, yaşıtlarından büyük olarak okumak zorunda kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…