ofke kontrol sorunu

aslinda cogu kisiyi alintilayip bir cok sey yazmistim, ancak ne oldu anlamadim gonder butinuna basinca silindiler. bu saatte muhtemelen yorgunluktan yanlis biraey yaptim da silindiler. ilk firsatta tekrar yazacagim saat tekrar yazmam icin uygun degil

Açıkçası şu durumda en masum çocuğunuz. Dünyaya gelmeye o karar vermedi sizin seçiminizdi e haliyle bunun da bir getirisi oluyor. 2.5 yaşındaki çocuğunuz herşeyi o şekilde ağzına götürüyor ise ciddi bir eksiklik var ortada. Çocuk anne baba siz çalışın ben de şuracıkta sessizce oturayım mı diyecek anlamadım ki? Hemen hemen herkes sizinle aynı durumda şu süreçte hatta daha kötü durumda olanlar da var lütfen öfkeyi çocuktan çıkartmayın. Bir de umarım eviniz müstakildir inanın o çığlık çekilir gibi olmuyor komşular için yaşayan biri olarak söylüyorum

Anlıyorum, bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyorsunuz, bir şeyler yapmak istiyorsunuz ama çocuğunuz buna izin verecek özellikte değilse kalkışmayın.
Ben o dönemde basit yemekleri bile zor yapıyordum.
Başlanan işi bitirememek zihni yoruyor ve mutsuz ediyor.

bunun farkindayim, sonrasinda bunu ona yasattigim
icin uzuntuden kahroluyorum.

zaten cocuktan uslu uslu durmasini beklemiuorum. madem kismi calisiyorsunuz cocukla sen ilgilen birz da ben islerime bakayim diye bekliyorum aslinda...

Dünyanın en normal şeyini (çocuğun uyanması, sizin işinizin yarım kalması vs) sanki dünyanın en anormal, en beklenmedik durumu gibi yansıtmışsiniz. Anlam veremedim.

Ailelerden farklı şehirde misiniz?
hayir annemlerle cok yakiniz aslinda 2 km kadar mesafemiz ancak yol yurumek icin uygun olmadigindan aracla gidip geliyoruz. virus yuzunden malum gidip gelme yapilamiyor suan.

cocugun uyanmasi degil ki mevzu. o sadece bir ornekti.

hayir annemlerle cok yakiniz aslinda 2 km kadar mesafemiz ancak yol yurumek icin uygun olmadigindan aracla gidip geliyoruz. virus yuzunden malum gidip gelme yapilamiyor suan.

cocugun uyanmasi degil ki mevzu. o sadece bir ornekti.
Kıyafetleri annenizin makinesinde yikayabilirsiniz

Sizinle oturup karşılıklı kahve içmek isterdim.
Farkındalığı yüksek bir insan olduğunuzu düşündüm ben.
Böyle anlarda "Hiçbir şey hayatımı mahvedecek kadar büyük değil, kimsenin hayatını mahvedecek kadar büyük değilim" diyorum.
Bir de papatya çayı.
Kendinize bu kadar haksızlık etmeyin, bütün gün böyle değilsiniz bunu düşünün.

Kıyafetleri annenizin makinesinde yikayabilirsiniz
evet bu da aklimda. ancak ben arac kullanamiyorum, esimin gidip goturmesi yikandiktan sonra tekrar gidip almasi gerekiyor. toplu camasir yikamalarda kullanabiliyorum ama, cocugun giyecegi iki pijamadan baska bisey kalmadi hersry kuculdu, onun giysilerini hergun yikiyorum elde mesela. cis cikiyor islatiyor yemek dokuyor biseyler oluyor.

cocuga birseyler almam lazim ama bu durumda ona da para ayiramiyorum.

iste o yuzden cok ofkeliyim aslinda. madem cocuguma temel ihtiyac iki pijama takimi alacagim diye bile bu kadar zorlanip dusunup erteliyorum, o halde esimin destegine daha fazla yardimci olmasina ihtiyacim var bazi konularda. ama geliri yariya dusurup is yukunu oldugu gibi devam ettirmeleri, benim bu sikintilari cekmemin hicbir bedeli olmamasi sinirlerimi alt ust ediyor

Gayretiniz çok güzel, ben sizi anladım.
Ama evden çalışma durumu da şuan da gerçekten imkansızı yapmaya çalışıyorsunuz.

4 yaşında bir oğlum var, 2.5 yaşındayken ben nefes bile alamazdim.
Sizinki de duran bir çocuk değilmiş, çok zor..

Evet işlerden çekilme gibi bir durumunuz yoksa tabi ki sakinleştirici alabilirsiniz.
Ama bu ofkenize çözüm olur, miniğe çözüm olmaz

Sanki eski konularınızı da hatırlıyorum. Tüm sıkıntıların temeli eşinizin işi, siz de gayret var . Eşinizde sorumsuz boş bir adam değil ama herkes yanlış zamanda yanlış yerde sanki. Eşiniz işini değiştiremez mi , bu kadar yoğun çalışan joker bir adam emsal bir iş bulamaz mı ? evet piyasa kötü ama bazı işler her zaman popülerdir. iş değiştirmeyi düşünüyor mu böyle bir çabası var mı ? çocuğun yaptıkları , elektronik eşyaların bozulması , virüsten sebep hepimizin azbuçuk tırlatması inanın hepimizin karşılaştığı durumlar.

Esiniz,calusma bakanligina sikayette bulunsun,ise gittigini ama eksik aldigini ispat edebiliyorsa tazminatiyla alir ,neden bosu bosuna kendini boyle bir yuke sokuyor

tam olarak dogru tespit.esimin isi butun hayatimizi mahvediyor. is sistemi ne yazikki rezalet. 7 yil bir firmada calistiktan sonra suan calistigi yere gecti. turkiyede bu isi yapan zaten 4-5 firma var, calistigi firma da bunlarin devi, holding. holding olmasi sebebiyle isler daha kurumsal daha resmi yurutulur umuduyla 7 yillik tazminatini yakip ustelikeski isyerindeki ile ayni maasa bu isyerine gecti. tazminatini yakarken ve maasinda artis olmamasina ragmen en buyuk siginagi is saatlerinin daha insani olmasi umuduydu. suan calistigi firmaya geceli 9 ay oluyor, fakat yuzlesti nihayet, sorun sirketlerde degil sektorde. yani calistigi sektorde ne yazikki her birim ayni sartlarda calisiyor. mesai kavrami yok, zaten bu sebepledir ki sektorde evli hele hele cocuklu calisanlarin sayisi iki elin parmaklarini gecmeyecek kadar az. yani genellikle bekar, yalniz yasayan, hayati zaten duzensiz devam eden insanlarla donuyor isler.

bu asamada sirket degistirmesinin bize hicbir katki saglamadigini deneyimleyerek gorduk. sektorden uzaklasarak yapacagi isler ise kariyerini kullanamayacagi icin kazanc anlaminda tatmin etmediginden mecburen bu sekilde devam ediyoruz.
nihayetinde gelir duzenine gore bir yasam standartimiz ve gider tablomuz var.

Esiniz,calusma bakanligina sikayette bulunsun,ise gittigini ama eksik aldigini ispat edebiliyorsa tazminatiyla alir ,neden bosu bosuna kendini boyle bir yuke sokuyor
buna bile gerek yok. ben tamamladim 15 gunluk mesaimi calismiyorum dedigi noktada kimse ona calis diyemez. ancak bunu dedikten sonra bu sektoru tamamen hayatindan cikarabilecek cesareti olmasi gerekiyor.tazminat alamaz zaten bu firmada daha 9 aydir calisiyor.

aslinda cok sabirli bir anneyimdir, yemek yaomayip yemeyip yatagimi bile toplamayip tum gun onunla vakit gecirebilirim. beyaz salon koltuklarimi tukennez kalemle cilginlar gibi boyadiginda bile sakinligimi koruyarak ona oranin boyanmamasi gerektigini guzelce anlatabilirim, iletisimimiz cok iyidir normalde. bu gunlerin geri gelmeyecegini biliyorum ve tadini ciksrtmaya calisiyorum elimden geldigince.

ancak, son gunlerde esimin isi sebebiyle mutemadiyen sinirlerim bozuk. sabah annecim omlet cok guze eline saglik diye yanagimdan open cocuga bile ruhsuz ruhsuz afiyet olsun diyebildim sadece, boyle bir sinir bozuklugu yasiyorum. iste cocugun guzel sozlerine bile ruhsuz cevap verdigim bir donemde sarma tenceresinin icine demlikte kalan bayat cayi dokmesine deliriyorum. sinir sistemim saglam olsa o durumda bile sakinligimi koruyabilirim, ama suan bu sartlarda imkansiz ne yazikki.

nasil olsun, dun sabah cikti esim calismaya,gece 4 u geciyodu yataga yatti ve horlamaya basladi, aabah 9 da uyanip yine calismaya cikti. dunden beri sadece bir defa iletisim kurduk o da aksam yeter artik dayanamiyorum diye sinir krizi gecirdigimde 5 dk inip "bi tek senin dinirkerin yok bende merakli degilim ama mecburum" seklindeydi.

birlikte yemek yemedik kahvalti etmedik uyumadik.... bu semurec devam ettikce benim sinirlerim katlanarak yipranmaya devam ediyor

Çocuğunuzun eline verin bi fırça, önüne bi karton, kağıt sepet de olabilir (Nasıl olsa kullandığınız boya kapatıcıdır), sizinle beraber boyasın. Yanınıza otursun "Ben bunu boyuyorum, sen de hadi bana yardım et boya, aferin" diyerek cesaretlendirin. Vereceğiniz boyaları biraz daha sulandırın çok da boya harcamamış olur çocuğunuz (Akrilik kullanıyorsunuz sanırım?), sizinle beraber yapar. Alanınıza dahil ederseniz çocuğunuzu hem birlikte güzel vakit geçirmiş olursunuz hem de bir yandan işinizi yaparsınız.

Yakınlarda sahil vb. bir yer var mı ya da bahçe? Taş toplayabileceğiniz bir yer?
Ben de evde saksı filan boyuyorum, bunun üzerinden bir iş kurma aşamasındayım (Corona sebebiyle tabi biraz ertelemek durumda kaldık), oğlum evde olduğu zamanlarda haliyle beni pek rahat bırakmıyor ve merak ediyor. Ona verdiğim kuru, keçeli kalemleri istemiyor illa benim fırçalarıma akriliklerime göz dikiyor. Merak işte, taklit edecek. :)

Ben de sahile indirdim oğlanı (Tabi aylar oluyor, baya topladığımız için 3 aydır filan taşları boya boya bitiremedi), taş toplattım bir sürü, ne zaman ki saksı boyamaya başlıyorum, "Hadi al fırçanı sen de süs yap" diyorum taşları koyuyorum, boyaları sulandırıp veriyorum. Üstü başı batıyor aynı kıyafetlerle boya yaptırıyorum artık önlüğü gibi oldu, altına bi bez seriyorum tamam.
Özetle sizin yanınızda çocuğunuz da otursun boyasın merakı varsa, böylece siz de rahat edersiniz.

hepsini okumadan şuna yazayım

" mesela esimin normalde 7 de mesaisi bitiyor, suan saat 9 ve hala calisiyor, karnim acikti ama cocukla mtfaga girip bisey hazirlayamadim bile... koltugun tepesine cne zaman ineceksin asagi diye sesleniyorum "askim is yetistiriyorum buralardayim daha" diyor. "

neden 2,5 yaşında çocukla mutfağa girilmesin ki

hepimizin çocuğu 2,5 yaşında oldu aç kalmadık

götür yanında birlikte yapın yemeği

hiçbir şey olmazsa oturt tezgaha koy bir kaba su içine de bir sebze meyve

sen yıka bunu anneciğim de iyi yıka virüs olmasın de

yıkayıp gösterdikçe aferin de biraz daha yıka virüsler gitsin de

en fazla üstü ıslanır çıkarırsın olur biter

Seni öyle iyi anlıyorum ki...
Az önce yerleri silerken sürekli ayağıma dolandığı için kedime bağırdım, öyle bir bağırma ki kendi sesimden korktum, 20 küsür yıldır kedi beslerim ilk kez başıma geliyor. Ağlaya ağlaya bin kez özür diledim, ponponuyla oyun oynuyor şu an ama benim kalbim parçalandı sanki. Sabır arkadaşım sabır diyorum elbet geçecek bu günler...

Yalniz sizin oğlan iyiymiş
Bunu benim yavruya uyarlarsak o boyalarla beni de boyar, kendi suratını da boyar.

Hadi onları geçtim mutlaka benim boyadıgim saksılara da el atar, sonra da bir güzel salonu falan boyar

Herşey her çocukla mümkün olmuyor yani.
Sizin ufaklıkla bunlar mümkünse masallahh

Ben oğlanın 2.5 yaşındaki halini baz alırsam sıkılmazsa o kutuyu da, kendini de, duvarları da boyar ve bunu 10 dakikada yapar.
10 dakika için değmez yani.
Bazı çocukları oyalamak imkansıza yakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…