ödevim var yardım

R

ros3

Ziyaretçi
edebıyattann odevım var vatan sevgısı ıle ılgılıı siir yazmamızı ıstedi.hıc becerımm yok bu konuda cok denedımm yazamıorum.yardımcı olursanz cok svnırım:Saruboceq:

slm güzelim eğer hala yardım istiyorsan ben elimden geldiğince yardımcı olabilirim? az biraz şiir yazma kabiliyetim var.. :)

yardımm etcek kmse yokmuu bana :çok üzgünüm:

kusura bakma gündüzleri pek giremiyorum.şimdi bu şiir ne zaman lazım.yani şiiri yazmak için kaç günümüz var ben gece biraz düşündüm aklıma bazi şeyler geldi.tabi hoşuna gider mi bilmiyorum.sen hoşuna gitmezse değiştirirsin elime kağıt kalem alıp bişeyler yazmaya başlıyorum yazdıkça buraya yazarım

ilk olarak aklıma şöyle bişeyler geldi ama lütfen uyaklara bakma artık onları sen düzenlersin bi de saçma gelirse sakın gülme :eek:

Ben daha doğmamışken,
Sen kana doymuşsun.
Seni pazarlık malı gören düşmanlardan kurtulmuşsun.
Soyunup bütün cahilliğinden,
Asalete bürünmüşsün.
Sen bana Atam'ın Emanetisin....

bi şu var biraz parça parça ama sen düzenleyebilirsin bir bütün olabilir..

Öyle bir destan yazılmış ki,
Senin her bir karış toprağına,
Canını vermiş her Türk senin uğruna.
Rengi olmuş;Geçmişi kan, alnı ak tarihi bayrağına.
--------------------------------------------

Her bastığımda kanlar fışkıracak sanırım toprağından,
Hala mermi kovanları çıkıyor dağlarından.
--------------------------------------------------

Sen bana Kınalı Kuzu Ali'nin
Koca Seyid Onbaşı'nın,
Daha adını tarihin bile yazmadığı şehitlerimizin
Dünyaya gelmiş en büyük önderimizin Emanetisin.
Kolay kazanmadık seni,kolay kaybedemeyiz....

sızmı yazdınız bunu cok guzel olmuşalıntı flan degıl dımı :)hoca anlar flan sınıfta kalmımm:)

güzelim alıntı filan değil kendim yazdım ama benzer bi şiir varsa bilemem umarım işine yarar.bu mizansenler üzerinde yeni dizeler oluşturabilirsin.sonuçta iyi bir vatan şiiri yazmak istiyorsan ismi duyulmuş vatan kahramanlarını kullanmak en mantıklısı.eğer aklıma farklı şeyler gelirse yazarım.şiiri teslim etme tarihini yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. iyi çalışmalar

9 nisana kadar çok tesekkur ederimm dua edıcem sıze:)

rica ederim inşallah iyi bir puan alırsın..

X