Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bana kürtajdan sonra birşeyler oldu kendimi anlayamıyorum😅 teşekkür ederim🥰

Ohh şükür 🥹🤲🏻 çünkü dış gebelik geçirdiğim 2 ay oldu korunuyoruz yanlışlıkla birşey olmasından korkuyorum 2 doz mtx oldum çünkü🥹

Ay çok sevindim ya kürtajdan sonra benim haller değişti regl falan çok ağrılı oluyor sanırım yumurtlamalarımda daha belirgin olacak
Aynı durumdayım canım geçen ay kürtaj oldum bu ilk adetim ama hiç adet gibi değil ben normalde çok aşırı olurdum hala tam sökülmedi bakalım nasıl olacak. Dongu komple değişiyor diyorlar

Hobilerde edindim aslında beni epey oyalıyor ama yinede insan düşünmeden edemiyorki
Bende dusunuyorum illaki insaniz dusunmeden edemiyoruz ama şoyle dusun dunyaya yeni bir insan gelecek vakti saati yiyecegi ekmegi herseyi belli o gelecegi zaman sen 10 sekilde korunsan bile engelleyemezsin gelir. Bu sureyi kendimize zehir etmek yerine onu guzel yetistirmek uzere olan kitaplari okuyarak gecirebiliriz. Kendime de uzuldugum zaman bunu telkin ediyorum 😊 arada agliyorum sonra hatirlayip toparliyorum

Ben çok stres oluyorum kuzum bana testi yasakladı kocam o yüzden😅😅 akıntımdan anlıyorum az çok ama dış gebeliktede akıntım olduğu için ben yine bi ihtimal düşünmedim değil gebeliği içimi rahatlattın🙈sende gebelik durumu var mııı

aa evet duymuştum evlendikten sonra durumu değişenleri demek sende onlardansın😍 benimde sanırım bu değişiklik olacsk bende olsun regl bekledim ne zamandır herşey allahtan🥰 bu arada kaçırdım sende de durumunu gebelik varmıııydı
Henüz yok gebelik, ovulasyon testi bende srtık kullanmıyorum evet takip etmek güzel ama çabuk stres olan insan için biraz sıkıntılı

Benim adete gece 12 ıtıbarıye 3 gün var canım regle 5 gun kala test yaptım terrrtemiz bi negatıf cıktı hiç bi şekilde gebelik belirtim yok benım ikinci çocuk olacak. İlk gebeligimde aşırı keskın belırtılerım vardı cok emındım gebe olduğuma bunda belirtinin b si yok zaten test negatıf çıktı reglimi beklıyorum ama yinede Allahtan umut kesılmez😊😇sen ne durumdasın ?
Ben ekimde dış gebelik geçirdim korunuyorum şuanlık doktora gidicem devlete özeldeki yumurtalıkların güzel dedi hsg istedi 18bin deyince çektirmedim daha devletteki önerirse gidicem mecbur 🙈 korunma ile ilgili birşey demedi özeldeki bende okuduklarıma göre korunuyorum şuanlık kuzum inşallahh seninde herşey gönlünce olur 😍 pozitif olursan mutlaka benide etiketle ❤️
Aynı durumdayım canım geçen ay kürtaj oldum bu ilk adetim ama hiç adet gibi değil ben normalde çok aşırı olurdum hala tam sökülmedi bakalım nasıl olacak. Dongu komple değişiyor diyorlar
Aa senin neden kürtaj oldu ? Evet benim çok ağrılı oldu ilk adetim ve 5. Günde bitti 2. Adetimde öyle oldu ama normal zamanda bitti kuzum gerçekten üşüttüğğmden mi neden bu kadar ağrı oldu bilmiyorum dış gebeliği sağdan geçirdim ben oraya arada ağrı giriyor bi de bakalım doktora sorucam randevum var

Henüz yok gebelik, ovulasyon testi bende srtık kullanmıyorum evet takip etmek güzel ama çabuk stres olan insan için biraz sıkıntılı
İster istemez insan düşünüyor ben 1.5 ayda hamile kalmıştım dış gebelik geçirdiğim sürede şimdi yine aynısı olursa korkusu var maalesef ama baya az verende allah alanda böyle telkin ediyorum kendimi❤️

Ben ekimde dış gebelik geçirdim korunuyorum şuanlık doktora gidicem devlete özeldeki yumurtalıkların güzel dedi hsg istedi 18bin deyince çektirmedim daha devletteki önerirse gidicem mecbur 🙈 korunma ile ilgili birşey demedi özeldeki bende okuduklarıma göre korunuyorum şuanlık kuzum inşallahh seninde herşey gönlünce olur 😍 pozitif olursan mutlaka benide etiketle ❤️

Aa senin neden kürtaj oldu ? Evet benim çok ağrılı oldu ilk adetim ve 5. Günde bitti 2. Adetimde öyle oldu ama normal zamanda bitti kuzum gerçekten üşüttüğğmden mi neden bu kadar ağrı oldu bilmiyorum dış gebeliği sağdan geçirdim ben oraya arada ağrı giriyor bi de bakalım doktora sorucam randevum var
Maalesef çok aşağıya yerleşmiş ti 6 haftalıkken kalp atışlarını duydum 8 haftalıkken kontrole gittiğimde kalbi durmuştu. Tutunamamis dedi doktor yerinden kaymış. Hayırlısı buymuş demekki diye teselli ediyorum kendimi

İster istemez insan düşünüyor ben 1.5 ayda hamile kalmıştım dış gebelik geçirdiğim sürede şimdi yine aynısı olursa korkusu var maalesef ama baya az verende allah alanda böyle telkin ediyorum kendimi❤️
Allahım sağlıklısını nasip etsin inşallah, sağlıksızdı ve sonlandı demek şöyle düşün biraz daha ilerleyip kötü bi şey olsaydı o zaman ondan kopmak belki de daha zor olurdu, hamile kalabildiğini biliyorsun ve Allahım tekrar sağlıklısını nasip edecek inşallah🙏🏼

Kuzu bi kadın doğuma bir de perinataoloğa gittim farklı aylarda. Adetimin 3. Günü gittim sonra 1 hafta sonraya gittim. Sonra çatlama sonrası hormona bakıldı. Ama şey yaptırmadım yumurta büyütücü ilaç, çatlatma iğnesi vs kullanmadım. Aşılamaya çağırdı erteledim. Hazirana kadar ya doğal ya tüp öyle karar verdik eşimle
Anladım canım. Bende o surecı bılmedıgım için hani yumurtlama gününü kacırmamak adına acaba yumurta takibi mi yaptırsam ilerleyen zamanlarda diye düşündüm. Ama sımdi deil böyle bı 5 6 ay gebelik olmazsa gıderım

Maalesef çok aşağıya yerleşmiş ti 6 haftalıkken kalp atışlarını duydum 8 haftalıkken kontrole gittiğimde kalbi durmuştu. Tutunamamis dedi doktor yerinden kaymış. Hayırlısı buymuş demekki diye teselli ediyorum kendimi
Elbette öyle vardır rabbimin bir bildiği🥰yeniden olur en azından hamile kalabiliyoruz buna şükür🤲🏻 korunma vs verdimi peki doktorun ya da neden böyle olmuş ?
Allahım sağlıklısını nasip etsin inşallah, sağlıksızdı ve sonlandı demek şöyle düşün biraz daha ilerleyip kötü bi şey olsaydı o zaman ondan kopmak belki de daha zor olurdu, hamile kalabildiğini biliyorsun ve Allahım tekrar sağlıklısını nasip edecek inşallah🙏🏼
İnşallah hepimiz için sağlıklısını kolaylıkla nasip etsin ❤️ beni zehirleyebilirdi mesela erkenden farketmem iyi oldu o açıdan yumurtalıklarıma zarar vermemiş mesela🥰 rabbim kimseye yaşatmasın❤️

Cok gecmıs olsun canım rabbim bidaha yaşatmasın inşallah tabiki etıketleyıp mutlu haberi sanada verırım hakkında hayırlısı olsun ınsallah 🥰🥰 Allah yüzümüzü güldürsün en kısa zamanda

Elbette öyle vardır rabbimin bir bildiği🥰yeniden olur en azından hamile kalabiliyoruz buna şükür🤲🏻 korunma vs verdimi peki doktorun ya da neden böyle olmuş ?

İnşallah hepimiz için sağlıklısını kolaylıkla nasip etsin ❤️ beni zehirleyebilirdi mesela erkenden farketmem iyi oldu o açıdan yumurtalıklarıma zarar vermemiş mesela🥰 rabbim kimseye yaşatmasın❤️
Allah korumuş🙏🏼

Hamile arkadaşlar ya aranızda gebeliğini öğrendikten sonra ovü testi yapan oldu mu gerçekten pik gibi mi çıkıyor yapmadıysanız bile elinizde ovü testi varsa deneyebilir misiniz çok merak ettim doğru mu diye😅

Korunmana gerek yok dedi. Bunun bir sebebi olmaz dedi. Bazen sağlıksız gebelik ler böyle tutunamadan düşermiş.
İnşallah bundan sonrası hepimiz için iyi olur

Hamile arkadaşlar ya aranızda gebeliğini öğrendikten sonra ovü testi yapan oldu mu gerçekten pik gibi mi çıkıyor yapmadıysanız bile elinizde ovü testi varsa deneyebilir misiniz çok merak ettim doğru mu diye😅
Hamile kalırsak elimizde kalan övgüler bitene kadar test yaparız kiizzzz😂😂😂maksat çift çizgi gormek😂🤩😂🤩

X