Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
selam kızlar, ben dün akşam dayanamadım doktora gittim. döngü 37 hala regl olmadım nedendir diyerek. ( 2 gün gecikme )
rahim duvarı kalınlaşmış, maşallah 17 tane de yumurtaya sahipmişim. beta hcg görelim dedi baktık 2.0 mecbur regl olana kadar bekleyeceğiz eğer ki 1 hafta sonunda hala regl olmazsan tekrar beta hcg bakacağız dedi.

bu süreçte test vs hepsini yasakladı stres olmamak adına :KK43: he birde bana regl bittikten sonraki 15.gün almam için bir takviye edici hap önerdi yumurtlama anında döllenmeyi yada tutunmayı kolaylaştıran her neyse onu önerdi. araştırıp döneceğim size tekrar.
Maşallah 17 yumurta neee 😍 sağlıkla gebesindir inşallah benim de 6. Günüm gecikmede negatif maalesef test 1.20 çıktı sonucu beklerkenki umut heyecan hayal kırıklığı çok iyi biliyorum… ilaç nedir bana da söyler misin?

Maşallah 17 yumurta neee 😍 sağlıkla gebesindir inşallah benim de 6. Günüm gecikmede negatif maalesef test 1.20 çıktı sonucu beklerkenki umut heyecan hayal kırıklığı çok iyi biliyorum… ilaç nedir bana da söyler misin?
canım benim isim vermek doğru olur mu bilemedim doktoruna bir sor istersen, yardımcı bir hormon takviyesi bu progesteron hormonu dediğimiz hem regl düzenliyor döngüleri azaltıyor hemde tembel yumurta var ise onarıyor ve döllenmeyi kolaylaştırıyor... doktoruna bu şekilde söyle olur mu? ben şimdi isim veririm yan etki yapar riske atmayayım :KK43:

canım benim isim vermek doğru olur mu bilemedim doktoruna bir sor istersen, yardımcı bir hormon takviyesi bu progesteron hormonu dediğimiz hem regl düzenliyor döngüleri azaltıyor hemde tembel yumurta var ise onarıyor ve döllenmeyi kolaylaştırıyor... doktoruna bu şekilde söyle olur mu? ben şimdi isim veririm yan etki yapar riske atmayayım :KK43:
Doktora danışmadan kullanmam canım zaten takipli gidiyorum, klomen gonal f vs kullandım. Duphaston mu? Geçen ay kullandım ben bunu buysa canım.

Kızlar merhaba dün fakülte ye gittim. Tüp bebek dedi ama öncesinde aşılama yapacağım dedi daha önce özelde bir aşılama yapmıştım. Doktor çok umutlu konuşmadı ama gonal f başladı letu başladı. Ben çok kötüydü m soru soramadım. Herhangi bir ücret i oluyor mu fakülte de bilgisi olan var mı

Doktora danışmadan kullanmam canım zaten takipli gidiyorum, klomen gonal f vs kullandım. Duphaston mu? Geçen ay kullandım ben bunu buysa canım.
canım evet o duphaston. her ay regl olduktan sonra 15.gün 10 gün boyunca 1 tane kullanacağım.. gebe kalana kadar en az 6 ay kullanmalısın dedi. şimdi regl olmayı bekliyorum hiçbirşey kullanamıyorum 1 hafta kadar böyle :KK43:

Duphaston mu dediğiniz

selam kızlar, ben dün akşam dayanamadım doktora gittim. döngü 37 hala regl olmadım nedendir diyerek. ( 2 gün gecikme )
rahim duvarı kalınlaşmış, maşallah 17 tane de yumurtaya sahipmişim. beta hcg görelim dedi baktık 2.0 mecbur regl olana kadar bekleyeceğiz eğer ki 1 hafta sonunda hala regl olmazsan tekrar beta hcg bakacağız dedi.

bu süreçte test vs hepsini yasakladı stres olmamak adına :KK43: he birde bana regl bittikten sonraki 15.gün almam için bir takviye edici hap önerdi yumurtlama anında döllenmeyi yada tutunmayı kolaylaştıran her neyse onu önerdi. araştırıp döneceğim size tekrar.
canım ilacın adını bana da yazarmısın :)

Duphaston ise dediğiniz ben de bu ay kullanıcam ilk gebeliğimde de yumurlamadan sonra başlayıp beş ay olana kadar kullanmıştım tutunmada çık yardımcı bestmb bestmb

Ah canım 😔 seni çok iyi anlıyorun inan bana. Bende bazen o kadar yorulduğumu hissediyorum ki şu regl dönemlerinde özellikle. Ama biliyorum bu dönem geçiyor geçecek. Her yeni gün yeni bir umut.
Çanım inan seni burda seni anlayamayacak tek bir kişi bile yok hepimiz bu süreçlerden geçiyoruz. Biraz dinlen istersen ama lütfen asla ümitsizliğe kapılma. Bak ben de her negatif gördüğümde üzülüyorum ama umudumuz olmalı her zaman. Rabbim fazla bekletmesin korkularımızdan ve hayallerimizden bizleri emin kılsın. Birbirimiz için edilen duaların kabul olacağına çok inanıyorum. Çünkü karşılık beklemekten herhangi bir kârı olmadan başkası için edilen duaları rabbim görmezden gelmez inşallah🤗
Yaaa yapma böyle lütfen, sen de biliyorsun her şey nasibiyle ve hiç beklemeden oluyor. Sıkma canını nolur sen kendine ne nasıl iyi gelecekse öyle yap ama üzülme tamam mı? Daha havlu atmak yok 🥹❤️❤️❤️
Candy7777 Candy7777 Sopranoooo Sopranoooo Z zesamu93
Guzellerim Allah hepinizden razi olsun tabiki hayirlisi oldugunu biliyorum sabretmek gerekiyor. Hepsi hayatimizdaki imtihanlarin bir parcasi bunu bilmeme ragmen insaniz sonucta anlik gunluk kendimi toparlayamayabiliyorum bende. Bir taraftan bu konulari bir sureligine unutmak istiyorum bir taraftan da burda kimseye acamadigimiz duygulari paylastigim birbirine destek tatliş hatunlarin haberlerini merak ediyorum. Onumuzdeki aylara kismet artik bize dusen Allahtan gelene de gelmeyene de razi olup sabretmek.

canım evet o duphaston. her ay regl olduktan sonra 15.gün 10 gün boyunca 1 tane kullanacağım.. gebe kalana kadar en az 6 ay kullanmalısın dedi. şimdi regl olmayı bekliyorum hiçbirşey kullanamıyorum 1 hafta kadar böyle :KK43:
inşallah sana iyi gelir bende çok yan etki yaptı o kadar klomen gonal f aldım bunun kadar etkilenmedim. iştah açtı duygu durumumu dengesiz yaptı. şifa olsun şimdiden canım..

Candy7777 Candy7777 Sopranoooo Sopranoooo Z zesamu93
Guzellerim Allah hepinizden razi olsun tabiki hayirlisi oldugunu biliyorum sabretmek gerekiyor. Hepsi hayatimizdaki imtihanlarin bir parcasi bunu bilmeme ragmen insaniz sonucta anlik gunluk kendimi toparlayamayabiliyorum bende. Bir taraftan bu konulari bir sureligine unutmak istiyorum bir taraftan da burda kimseyle acamadigimiz duygulari paylastigim birbirine destek tatliş hatunlarin haberlerini merak ediyorum. Onumuzdeki aylara kismet artik bize dusen Allahtan gelene de gelmeyene de razi olup sabretmek.
Duam hepinizle ve seninle :KK200:

inşallah sana iyi gelir bende çok yan etki yaptı o kadar klomen gonal f aldım bunun kadar etkilenmedim. iştah açtı duygu durumumu dengesiz yaptı. şifa olsun şimdiden canım..
inşallah regl olursam eğer deneyeceğim ama hala olmadım bakalım hayırlısı inşallah kullanmama gerek kalmadan içeride mercimek tanesi oluşur :KK70:

X