obagi kullananlar lütfen yardım

littlemermaid

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
6
0
arkadaşlar selamlar
cildimin rengi koyulaşmaya başladı,,gözenekler geniş ve ne yapsamm temizlenmiyor.bugün dermotolog ile görüştüm bana obagi ürünleri kullanmamı söyledi.tabi muhasebede bana 750-800 civarı bi ücret çıktı.daha sonra da blue peel önerdi. onun da ücreti 300 lira.değer mi? kullanan memnun olan ya da olmayan varsa lütfen fikirlerinizi paylaşırmısınız

Merhaba,

Yaklaşık 2 aydır ürünleri kullanıyorum. Yüzümde hatrı sayılır güneş lekeleri vardı. Kullanmaya başladığımdan beri oldukça azaldılar. Henüz blue peel yaptırmadım ama sanırım mart ayı gibi yaptıracağım.

sevgiler

ben de bu markayı yeni duydum...ve nu derm system ı çok merak ediyorum konu açıldığından beri kullanan arkadaşlar var mı acaba merak ettim yardımcı olurlarsa sevinirim

obagiyi arkadaşımdan duydum her yerde yok bende ilk defa ondan duymuştum.. Eczanelerde bulmanız çok zor..Reklam amaçlı üyelik...

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kızlar; bende aynı durum sebebiyle dermatoloğa gittim ve bana da bu kuru verdi. bugün alacağım ürünleri.. Kullanan arkadaşların sonuçları ne oldu, paylaşabilirler mi? birde bu ürün göz çevresine uygulanmıyor mu ?

ürünler geldi; bu sabah itibariyle başladım bakalım... temizledikten sonra sürülen 3 numaralı ürün önce yağ tabakası gibi görüntü bıraksa da sonradan geçiyor. yüzünüzü ufak ufak gerginleştirmeye başlıyor. 4 numaralı ürünü 1 saat sonra sürmemi istemişti doktor. 1 saat sonrasında da bişey kalmıyor yüzde zaten. ürünleri yüze yedirmemeye çalışmak lazımmış sadece, yalnız ben hala göz çevresi için muallaktayım, doktora ulaşamadım henüz .
ilk gün için şimdilik bu kadar gün gün görüşmek üzere

merhaba hanımlar
obagi ürünlerini uzun zamandır inceliyordum.Kullanan bir arkadaşımın ısrarı ile başladım.uzun ve zahmetli süreç,ve çok sabır gerektiren bir dönem olduğunu söylediler.
bende güneş lekesi ve doğum lekesi kurbanlarındanım:)şu an bu ürünleri kullanıyorum 10 gün oldu.cildim evde tüp patlamış da yüzüm yanmış gibi:)kırmızı ve pul pul..ama bunu bekliyordum.cildim alışınca bu kızarıklık geçecekmiş:)bende merak ve azimle bekliyorum..

arkadaşlar tekrar merhaba
konuyla pek ilenen yok galiba ama ben tecrübelerimi payşacağım yinede..çünkü ben konu ile ilgli olarak pek bilgi bulamıyorum.ilk kullanacak olanlar da ne ile karşılaşacaklarını bilebilsinler diye yazıyorum.
obagi kullanalı 10 günden fazla oldu.ilk 10 gündeki yanmış gibi kızaran :)suratım biraz biraz sakinleşmeye başladı.hala zaman zaman kızarıyor ,ve soyulma hala devam ediyor..bir de bunlara ek olarak yüzüm sanki bir ton koyulaştı ve lekelerim hafif arttı gibi.bıyık bölgem falan ..hemen uzman arkadaşımı aradım.bu neyin nesi diye..kıazrıklık ve pullanmaya hazırdım ama kararma korkuttu beni..telaşa gerek yok dedi.o lekeli tabakayı yukarı çıkartıyor ondan dedi.yılmadan devam..

mrb bende obagı serumu dün dermatologun tavsıyesıyle basladım aslında doğum lekelerımden sıkayetcıyım mevsım yaz başı oldugu ıcın soydurma yapamayacgız bun ıcınde renk acıcı serumu verdı bakalım ınsallah 1-2 ton acılsın su yazı gecırene kadar ona bıle razıyım sız memnun kaldınızmı yoksa lekeler dahada arttımı, ben unıtone-4 kullandım lekem 1 ken 5 oldu dahada cok kötu gorunuyorum umarım obagı sıze faydası olmuştur

bana hiç faydası olmadı..çok daha kötü oldu..bu marka abartıldığı gibi değil hiç inanmıyor ve güvenmiyorum artık...4,5 ay kullandım bıraktım.
sende belki işe yarar..
kabullenip kendi haline bırakıyorum artık..

ben bu tür ilaçların mantıgını anladım, acele edıyoruz kullandıkca cabuk gecsın dıye hergun bazen gunde ıkı-uc kere suruyordum ve yaktı kemrelestı dahada bellı oldu, bu ılacları kullanırken sakin davranacaksın az az ve sık kullanılacak aksi halde cok daha kötu sonuclar ortaya cıkıyor, unıtone kullandım o dahada mahvettı, bu tür tepkıler gostermeyen ılac trıtone ford kesınlıkle cok rahat kullanılabılır asla yakmıyor kızartmıyor ve zamanla hafıfletıyor ama daha az etkılı tabı, benım önerım sakın olmak en başta

4.5 ay sakinlik ve sabır için bence fazla bile:)
sende işe yarıyormu?

ben ısrarla kullanmaya devam edıyorum ama anladımkı obagı yı kesınlıkle hergun kullanmayacaksın, onun ıcın dıyorum ıste sakınlık şart bır an once gecsın dıye hergun kullanırsan kemrelesme baslıyor elınle dokundugunda hafıf pütürlük hıssedıyorsan sık kullanıyorsun demektır, gun aşırı kullanıyorum bazen 3 gunde bir yoksa pigmentler baskılanmak yerıne aşırı tepkı verebılıyor hele kı esmersen daha kötu şu an ıcın bende epey ıyılesme var en azından konusurken ınsanların yuzune bakıyorum, ama eger hergun kullanmaya kalkarsam tekrar koyulasıyor sana tavsıyem bu ama ınanmıyorum tabı yuzde yuz gececegıne

Merhaba
Obagi kullanmaya devam ediyomusunuz son durum nasıl memnun kaldınızmı tavsiye edermisiniz.
Cilt bakımı uzmanımda obagiyi tavsiye etti fakat kararsız kaldım hem kızarıklık durumu için hemde lekelerin
dahada artmasından korktuğum için.Sizden ricam bilgi verebilirmisiniz.
İyi günler

Merhaba,
Ben 2 sene kadar önce doktorumun tavsiyesi ile başlamıştı. Cildimde çok derin sivilce izleri vardı. Önce Nuderm servisini kullandım. sonrasında Blue peeling yapıldı. İnanılmaz memnun kaldım. Blue peeling sonunda muhteşem bir cilt çıktı inanamazsınız. Ayrıca önemli not güneşten korunmalısınız. Kremleri kullanırken yüzeysel denebilecek pul pul soyulmalar oluyor. Asla elinizle soymayın. Hatta kurularken bile dikkat edin. Aynı şeyler blue peelingden sonrada geçerli. Tekrar yaptırmak istiyorum ama bakalım işte

Arkadaşlar merhaba, obagi ürünlerini bende henüz yeni duydum ve cildimden Roaccutane tedavimden sonra kalan çukurumsu izler var onlar için sizce nasıl olur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim?

Ben yeni tanistim obagi ile blue peel radience yapti uzman o bilenharika hissettirdi simdi epey birnurununu kullaniyorum yuzumde leke yok yanaklarda hafif bir sarkma basladi orumcek agi bile yaptirdim ama hikaye acaba obagi bu duruma care olur mu birde dekoltedeki gunes lekelerim var cil cil bunlarada iyimidir bu blue peel deneyen var mi

fulya acıbadem hastanesidenden plastik cerrah dr... önerdi amerikadan getirtiyorlarmış türkiye de yok dedi
1200 tl fiyat söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…