Normal Yolla Çocuğum Oldu Hatta Doğurdum - OKUYUN LÜTFEN

murexagor

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2022
94
-49
31
2 sene boyunca hiç bir şekilde çocuğumuz olmadı. Eski konularıma bakın görürsünüz dertlerimi. Ve ufak bir tedavi sonrası ilk ayda hamile kaldım. geçen haftatüp bebeksiz normal yolla hamile kaldığım çocuğumu kucağıma aldım. Ve eminim bu yazdıklarımdan sonra aralarınızdan bazıları yıllar içinde bende hamile kaldım yazacak. Tabi doğrusunu Allah bilir. (Söyleyeceklerim açıklanamayan kısırlıkla ilgili)

Şimdi sizin de nasıl doktor mağduru olduğunuzu anlatacağım. (Herkesi kapsamıyor tabi) Söylediğim her şey gerçek Allah a yemin olsun ki gerçek.

Hikayem aslında çok uzun. Çok fazla şey var ama direkt konuya gireceğim.

Bizim durum açıklanmayan kısırlık olarak söylediler. Yani aslında doktorlar yeterince sallamadı demek bu. Bi şey bulamadı bu ismi verdi. Güya eşim 1. seviye varikoseldi sperm yavaştı vs. Bende de mm lik miyomlar filan vardı.

Yok rahim filminden sonra hamile kalırsın.
Yok aşılanınca hamile kalırsın.
Yok tüp bebekte hamile kalırsın.
Biri polikistik oversın diyor. Öbür doktor yok değilsin diyor. Sanırsın deneme tahtasıyız.

Ben 2 kere tüp bebekte düşük yaptım.
1 kere boş gebelik yaşadım.

Ne kadar ağladığımı yaşlandığımı tahmin edemezsiniz.

Arkadaşlar hepimiz bin tane test yaptırdık aslında farkında mısınız doktorlar sizinle ilgilenmiyorlar. Hiç kendinizi avutmayın derim. Ellerinde standart şeyler var. Onu uyguluyor bi şey söylüyor ve geçiyorlar. En iyisi de aynı en kötü doktor denilende aynı.

Arkadaşlar biz Bodrumda tatildeyken tüp bebek transferi için istanbula çağırdılar Bahçeci Tüp Bebek merkezinden. Biz de testi bodrumda yaptırmak istediğimizi söyledik kabul etmek istemediler. ama biz yine de burda yerel bi doktora gittik testi verdik.

Ben biraz kiloluydum. Doktor beni görünce ve hikayemizi dinleyince boşver tüp bebeği sizde insülin direnci olabilir mi dedi? Kilit kelime İNSÜLİN DİRENCİ.

Bilmiyoruz bakın dedik. Bende deli gibi insülin direnci çıktı. HAMİLELİĞİN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGELMİŞ BU İNSÜLİN DİRENCİ DURUMU.

Bana bir ilaç verdi ve bilin bakalım ilacın yan etkisi neydi.

İSTENMEYEN GEBELİK :)

20 Gün sonra 45 TL’ye satılan bir ilaç sayesinde hamile kaldığım yetmiyor gibi cam gözlü bir erkek evladımı emziriyorum şuan.

İlacın adını vermeyeceğim. Ama yapacağınız şey dahiliyeye gidin ve insülin direnciniz var mı baktırın. 2 Sene aslında çoğu bomboş testler yaptırmışız. Bir Allah kulu doktor da (biri hariç) bu durumu sorgulamadı bizde.

Özetle, size bilinmeyen bir kısırlık deniliyorsa gidin ve baltırın. Sonra bu sayfaya girin ve bebeğinizin haberini benle paylaşın 🙏

Unutmayın hiç bir doktorun ve hastanenin umrunda değilsiniz. Sağlıklı yaşayın biraz spor yapın insülini dengeleyin çoğu kişi doğuracak eminim.

Biz de tamamen vazgeçmiştik çünkü.

Ben sizler için dua edeceğim sizde benim için dua edin.

Son düzenleme:
Çocuk olmayınca boşanma aşamasına gelmiştik 2 sene boyunca hiç bir şekilde çocuğumuz olmadı. Eski konularıma bakın görürsünüz dertlerimi. Ve ufak bir tedavi sonrası ilk ayda hamile kaldım. geçen hafta da tüp bebeksiz normal yolla hamile kaldığım çocuğumu kucağıma aldım. Ve eminim bu yazdıklarımdan sonra aralarınızdan bazıları yıllar içinde bende hamile kaldım yazacak. Tabi doğrusunu Allah bilir. (Söyleyeceklerim açıklanmayan kısırlıkla ilgili)

Şimdi sizin de nasıl doktor mağduru olduğunuzu anlatacağım. Söylediğim her şey gerçek Allah a yemin olsun ki gerçek.

Hikayem aslında çok uzun. Çok fazla şey var ama direkt konuya gireceğim.

Bizim durum açıklanmayan kısırlık olarak söylediler. Yani aslında doktorlar yeterince sallamadı demek bu. Bi şey bulamadı bu ismi verdi. Güya eşim 1. seviye varikoseldi sperm yavaştı vs. Bende de mm lik miyomlar filan vardı.

Yok rahim filminden sonra hamile kalırsın.
Yok aşılanınca hamile kalırsın.
Yok tüp bebekte hamile kalırsın.
Biri polikistik oversın diyor. Öbür doktor yok değilsin diyor. Sanırsın deneme tahtasıyız.

Ben 2 kere tüp bebekte düşük yaptım.
1 kere boş gebelik yaşadım.

Ne kadar ağladığımı yaşlandığımı tahmin edemezsiniz.

Arkadaşlar hepimiz bin tane test yaptırdık aslında farkında mısınız doktorlar sizinle ilgilenmiyorlar. Hiç kendinizi avutmayın derim. Ellerinde standart şeyler var. Onu uyguluyor bi şey söylüyor ve geçiyorlar. En iyisi de aynı en kötü doktor denilende aynı.

Arkadaşlar biz Bodrumda tatildeyken tüp bebek transferi için istanbula çağırdılar Bahçeci Tüp Bebek merkezinden. Biz de testi bodrumda yaptırmak istediğimizi söyledik kabul etmek istemediler. ama biz yine de burda yerel bi doktora gittik testi verdik.

Ben biraz kiloluydum. Doktor beni görünce ve hikayemizi dinleyince boşver tüp bebeği sizde insülin direnci olabilir mi dedi? Kilit kelime İNSÜLİN DİRENCİ.

Bilmiyoruz bakın dedik. Bende deli gibi insülin direnci çıktı. HAMİLELİĞİN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGELMİŞ BU İNSÜLİN DİRENCİ DURUMU.

Bana bir ilaç verdi ve bilin bakalım ilacın yan etkisi neydi.

İSTENMEYEN GEBELİK :)

20 Gün sonra 45 TL’ye satılan bir ilaç sayesinde hamile kaldığım yetmiyor gibi cam gözlü bir erkek evladımı emziriyorum şuan.

İlacın adını vermeyeceğim. Ama yapacağınız şey dahiliyeye gidin ve insülin direnciniz var mı baktırın. 2 Sene aslında çoğu bomboş testler yaptırmışız. Bir Allah kulu doktor da (biri hariç) bu durumu sorgulamadı bizde.

Özetle, size bilinmeyen bir kısırlık deniliyorsa gidin ve baltırın. Sonra bu sayfaya girin ve bebeğinizin haberini benle paylaşın 🙏

Unutmayın hiç bir doktorun ve hastanenin umrunda değilsiniz. Sağlıklı yaşayın biraz spor yapın insülini dengeleyin çoğu kişi doğuracak eminim.

Biz de tamamen vazgeçmiştik çünkü.

Ben sizler için dua edeceğim sizde benim için dua edin.
yazmayım dedim ama duramadım
o kadar saçma şeyler yazmışsınız ki
bir çaresizlikle biri okur da ciddiye alır diye korktum
bu kadar cehalet karşısında ne denir ki

Yine doktoruna çok güvenen bir ablamız… Ben Türkiyenin en iyisi dediklerine gittim yıllarca. Söylediğim her şey gerçek ve kendi çarenizi kendiniz bulmalısınız diyorum neye göre yoruö yapıyorsunuz.

e ben de doktorum sayesinde hamile kaldım pcos ve varikoselle? hahah saçmalamışsınız. siz iyi doktorlara gittiğinize emin misiniz? gittiğim her doktor ilk muayenede insülin değerlerine bakıyor. bence siz biraz “sallamamışsınız”

biraz düsünerek yazın. bu yazınızı okuyup size güvenip durduk yere hiçbir sey yokken gidip insülin ilacı bile kullanabilecek kaç kişi var bu sitede. daha önce doktorunuzun tespit etmediği bir hastalığınız varmış. tedavi edilince gebe kalabilmişsiniz. ve bu yine doktorlar sayesinde olmus. Allah sağlıkla, huzurla büyütmeyi nasip etsin evladınızı.

kimseyi yanlış yönlendirmeyin

Yine doktoruna çok güvenen bir ablamız… Ben Türkiyenin en iyisi dediklerine gittim yıllarca. Söylediğim her şey gerçek ve kendi çarenizi kendiniz bulmalısınız diyorum neye göre yoruö yapıyorsunuz.
sana göre başarı doğurmak ,2 yılda olmamış da 45 liralık ilaçla 20 gunde olmuş ya hani ona istinaden ben de 3 ayda hamile kalıp 10 yaşında çocuk sahibi biri olarak yorum yapıyorum

sana o ucuz dediğin ilacı da veren insülin direncini de bulan doktor ayrıca , doktora güvencez kime güvencez sen gibi salla salla yaz geç insanların lafına mı bakcaz

gelmişsin burda amerikayı keşfetmiş gibi sağlıklı beslenin spor yapın diyosun , sen bunu geç öğrenmiş olabilirsin ben ve bi çok insan doğduğundan beri o şekilde yaşıyo zaten

yıl 2024 , insanların yuzde 40 ı infertiliteyle uğraşıyo
gelip burdan saçmalayıp tartışma çabasındasın

senle polemiğe giremeyeceğim için üzgünüm :)

tek temennim herkes ona iyi gelecek bir doktorla , çocuğu olmasa da yanında olacak bir eşle ve akıllı insanlarla karşılaşsın

Onlarca kişi ilgisiz doktor mağduru iken normal yolla kolayca doğum yapmış kişiler gelip de konuya yazmasın.
Yıllarca çektim yine bir doktor sayesinde çocuğum oldu.
Ama o doktora kadar 15 farklı yol denedim.

Neyse arkadaşlar boşverin doktor doktor gezin insüline filan baktırmayın 10 yaşında annelerimiz mutlu olsun.

Bu ne biçim bi bakış açısı.

Yalniz tup bebek (basarili/basarisiz) tedavisi ardindan kendiliginden hamile kalan onlarca kisi var bu forumda. O tedavinin de yan etkisi gebelik zaten.

Neyse son kertede cam gozlu evladiniz hayirli ugurlu olsun, saglicakla huzurla buyutun insallah.

Onlarca kişi ilgisiz doktor mağduru iken normal yolla kolayca doğum yapmış kişiler gelip de konuya yazmasın.
Yıllarca çektim yine bir doktor sayesinde çocuğum oldu.
Ama o doktora kadar 15 farklı yol denedim.

Neyse arkadaşlar boşverin doktor doktor gezin insüline filan baktırmayın 10 yaşında annelerimiz mutlu olsun.

Bu ne biçim bi bakış açısı.
bak kendinle çelişiyosun
çareni doktor bulmuş gelip doktorlara sallıyosun
bu başlıktayım çünkü ben de sekonder infertilite için tedavi oluyorum
daha fazla yazıp senin başlığını üstlere çekmiycem
eğer ki okuyan varsa , doktoruna güvensin
yanlışsa doktor başka doktor arasın
ama boyle 45 liralık ilaçla çözdüm doktorların umrunda değilsiniz diyen kişilere kulak asmasınlar

herkese iyi akşamlar

Tek benim demedim. Yıllarca çaresizce buradaki konuları okuyan biriydim. Çözümümü paylaştım. Ama sizin engel olamadığınız egonuzla bana saldırıyorsunuz. Ama normal. Siz doktorunuzun yeni piyasaya çıkan ilacını kullanın

Ama siz iki kere hamile kalmışsınız ve düşük olmuş tabi etkendir insülin direnci ama öncesinde hamile kalabilmişsiniz.

3 kez tüp bebek oldum. 2 si düşük 1’i boş.
Tüp bebekle hamile kalmışsın
Düşük olması Dr başarızlığı değil. Senin genetiğinden, sağlıksız olmasından vs vs bir sürü nedeni. En önemlisi Allah nasip etmemiş.

Tüp bebek sonrası yumurtlama sorunu olanlar kendiğilinden de gebe kalıyor ilaçların tetiklemesiyle. Sende bunu yaşamışsın.

Nice şeker hastası olanlarda gebe kalıyor. Şeker ve insülin direnci senin anlattığın gibi %100 engel gibi birşey değil. Çok uzun zamandır kullanıyorum bende herşey normal 45 tl lik ilaçla niye olmuyor o zaman? 😂

X