normal dogum ,suda dogum yada sezeryan ?

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
kizlar ben normal dogumla suda dogum arasinda kaldim hagisi yapcagima karar veremedim
ins. bi sorun olmazda sezeryana mecbur kalmayiz :Saruboceq: :1no2:
aranizda suda dogum yapmak isteyen yada tecrübesi olan varmi ?? suda dogumdanda cok korkuyorum ama sanirim bebek gelmeden önce agrilarimi hafifletmesi icin suya girerim melegin gelecegi zamana yakinda suda cikarim diye düsünüyorumm
siz hangi doguma karar verdiniz ??
rabbim meleklerimizi sorunsuz ,saglikli kucaklarimiza almak nasip etsin arkadaslar :1hug:

• Konu Sahibi EU2
Canım iyi olmuş bu konuyu açtığın ben normal doğumdan yanayım inşallah bi aksilik olmazda sezeryan yapmak zorunda kalmayız ben sezeryandan çok korkuyorum resmen ameliyat yani.
Ama epidural normal doğum düşünüyorum prenses doğum :)))) inşallah herşey istediğimiz gibi olur.

• Konu Sahibi EU2
saol cnm ama epidural normal doğum a dikkat edin benim cok tanidigim öyle dogum yapti ve yillar gecmesine ragmen bel agrisi gekiyorlar
ins. hersey istedigimiz gibi olur cnm:))

• Konu Sahibi EU2
Epidural Analjezinin riskleri ve yan etkileri:

Epidural analjezinin yan etki ve riskleri, tecrübeli ellerde uygulandığında, zannedilenin aksine son derece azdır.

* En sık görülen yan etki ani tansiyon düşmesidir. Baş dönmesi, göz kararması, kendini fena hissetme gibi belirtilerle fark edilir. Önceden damar yolundan yeterli sıvı(-serum) verilmesi veya bazı damar daraltıcı ilaçlarla önlenebilir.

* Baş ağrısı genellikle işlem sırasında hareket edildiğinde veya çok deneyimli olmayan ellerde uygulandığında daha sık görülür. 100 veya 500 hasta da bir rastlanılabilir. Dura zarının delinmesine bağlı dura dışına sıvı kaçmasıyla oluştuğu düşünülür. Hareket edince, ayağa kalkınca çoğalan bazen oldukça şiddetli olabilen karakteri vardır. Bulantı da eşlik edebilir. Çok sıvı ve kafein içeren içecekler alınarak, batın içi basıncı artırıcı uygulamalarla, olabildiğince yatak istirahatı ile ve gerekirse çeşitli ilaçlarla yok edilir. Bütün bu önlemlerle geçmez ise epidural sahaya 10-15 ml kadar hastanın kanı enjekte edilerek pıhtı yaması yapılır.

* Bazı doğumlardan sonra epidural yapılsa da yapılmasa da bel ağrısı görülür. Hamileliğe bağlı vücudun ağırlık merkezinin zamanla öne kaymasıyla bel kaslarının bunu karşılamasının, doğum sonrası aniden değişmesine bağlayanlar vardır.

* Bazı hastalarda hafif allerjik reaksiyonlar görülebilir. Bölgesel, geçici kaşıntı kendiliğinden veya basit bir ilaç yardımıyla geçer. Genellikle birkaç saatte geçer.

* İlaç dozu iyi ayarlandığında, ıkınamama ve idrar yapma zorluğu çok çok nadirdir. Çeşitli yöntemlerle halledilir.

* Norolojik komplikasyonlar çok çok nadirdir

• Konu Sahibi EU2
Doktorumla bu konuda daha konuşmadım daha erken sanırım
Bi kere tv de görmüştüm doktor ilk hamilelikte pek yapmıyoruz 2. hamilelikte yapıyoruz genelde suda doğumu demişti öyle hatırlıyorum ama ozaman hamile olmadıım için dikkatimi çekmemişti:)))

• Konu Sahibi EU2
Offf yaaa çok zor..
Rabbim hepimize kolaylik versin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…