normal doğum isteyenler

evet canım normal dogum yapmak çok guzel birşey...bebeğinin ilk aglamasını felan duymak...ilk kez olunca ne ile karsılasacağımızı bilemiyoruz ya o yuzden heralde arada korku basıyor...

oooo kızlar bakıyorum korkularınız başlamış yapmayın allah aşkına en büyük aşklarımıza kavuşucaz sonunda yaa sormayın bende de bu sıralar ne korku ne başka bişi telaş hic bişi yok ilginc bişi cok ama cok sakinim garip:uhm:

canım sen korktugun içinmi sezeryan istiyosun?normali tavsiye ederim ama sen bilirsin

arzu elacığım aslında normal doğumdan korkuyorum ama sezeryanda beni korkutuyoo..
malumm herkesin ürkütücü bi şekilde anlatmaları sayesinde insan ister istemez korkuyoo..
ama benim başka sebeblerimde var sezeryan istememde... daha bebeğimin ters mi düzmü olduğunu bile bilmiyorumm düşün yani o kadar kaptırmışım kendimi sezeryana..
herkesin fikrinede saygı duyuyorumm. normal doğumu da isteyen var sezeryanıdaa..
sadece ağır eleştirilere canım çok sıkılıyo o kadar sonuçta herkesin kendi hayatı normal tabiki en iyisi adı üstünde normal ama işte tercih meselesi..
düşünebiliyomusun bana bir bayan nasıl doğum yapıcaksın dedi bende sezeryan dediğimde nasıl yani seni kıtır kıtır kesicekler dedii..klava: düşünebiliyomusun o anki psikolojimii
insanları anlamıyorum canımm anlicağınn sonuçta ben sezeryan istiyorum diye normal doğum hakkında ürkütücü konuşmayada hakkım yokk..
a.s.

kızlar bende normal doğum istiyorum doktorumda normal olucak bi aksilik çıkmazsa dedi. günler azaldıkça korkmaya da başladım. ama oğlumun artık bir an önce gelmesini istiyorum ya onu çok özledim...

canım okadar korkacak bişey yok canını almıyorlarya.ben normal dogumu saglık açısından öneriyorum yani kist falan varsa dogumda gidiyo,vücut çabuk taparlanıyor diye yoksa sezeryanda sancı yok o daha stressiz,dikişse ikisindede var hatta normal dogumda wc sorunu ve üstüne oturma sorunu var.ben psikolojini bozmak maksatlı söylemedim alındıysan kusura bakma.valla o kadr zor olsa kimse bidaha çocuk dogurmaz kalbini ferah tut dogumdan sonra ay bumuydu diyceksin 10 gün sonra unutcaksın ben hatırlamıyorum çektigim acıyı.allah hepimize hayırlı dogumlar nasip etsin inşallah

ahhh bee arzucuumm oo sözlerimm sanaa değildikkii bee hayatımmm sen ne dedinki alınayımm benn.... sadece ağır eleştiri yapanlaraa kızıyorum dışarıdaki olaylardann behsediyoruumm..keşke herkez senin gibii nazzikk bi şekilde anlatsaa canım benimm..
Şeniz

boşver sen kimsenin sözüne bakma,ne kadar ayıp kıtır kıtır kesicekler demesi.hangisi hayırlıysa bizler için o olsun

9 haftam kaldı nasipse bende normal doğum istiyorum Allah hepinize sağlıklı ve sorunsuz doğum nasip etsin inş.

Allah tüm hamişlerin yardımcısı olsun kızlar.inşallah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza alırsınız...
Bende normal doğum taraftarıyım ve normal doğum yapmak istedim hep ama maalesef olmadı ((
Kızım 41.haftamız bitmesine rağmen yerini pek sevmiş olacak ki bir türlü doğmak istemedi.Mecburen 42. haftada sezeryanla dünyaya getirdim kızımı...zaten kilosundan dolayı da normal olarak doğuramazmışım ben Onu )
Haaaaa sezeryan sorarsanız nasıl diye ben çok memnun kaldım.saat: 13.00 de ameliyathaneye girdim 13.15.de kızım dünyaya geldi saat 13.45 de ise ben odamda ayılmış vaziyette kızımı emziriyordum ve tam 1.5 saat sonra ayaga kalktım zaten ondan sonrada bir daha oturmadım :))))
inşallah hepiniz benim kadar kolay bir doğum yaşarsınız
sevgiyle kalın
Ece (37 yaş) & Rüzgar Prensesim (02.03.2005)

allah anali babali büyütsün canim .. iyi dileklerin icin tskler.. kizin kac kg dogdu?
bana bugün doktor 4 kg olabilir bebegin dedi
nasil cikarcam ben onu yhaaaa :roflol:

allah anali babali büyütsün canim .. iyi dileklerin icin tskler.. kizin kac kg dogdu?
bana bugün doktor 4 kg olabilir bebegin dedi
nasil cikarcam ben onu yhaaaa :roflol:

merhaba canım,
hic merak etme içerde kalan bebek yoktur sanırım bir şekilde dünyaya gelecektir merak etme :))
benim kizimda hamileliğim boyunca hep 2 hafta erken gitti ve sonlara doğru doktorum bu kız kesin 4 kilonun üstünde olacak diyordu bende senin gibi yaw o zaman ben bunu nasıl doğuracağım derdim.O da bana merak etmememi söyledi...
Nihayetinde normal değil ama sezeryanla da olsa kzıım doğdu ve maaşallahhhhhh 4.750 gr. 53 cm. dünyaya geldi canım...Düşünüyorumda normal doğum nasıl olurdu bilemiyorum :)))

maşşşşşşaaallaah Allah analı babalı büyütsün ne güzel ele avucada gelir korkmadan al kucağına bnm kızda iki hafta önden koşturuo ya dur bakalım sonumuz size benzeyebilir :)

maşşşşşşaaallaah Allah analı babalı büyütsün ne güzel ele avucada gelir korkmadan al kucağına bnm kızda iki hafta önden koşturuo ya dur bakalım sonumuz size benzeyebilir :)

Aminnnn canım cümlemizin yavrusunu analı babalı büyütsün Allahım...Vallhi kilolu olması çok büyük avantaj ellemesi açısından ben nasıl tutarım ne yaparım diyordum o korkum kalktı ortadan tek dezavantajı :)) yeni doğan kıyafetlerinin olmaması biz direk 3 aylıklardan başlamıştık giydirmeye :))

MAŞŞALLAH CANIM KIZINA AYNEN BENDE 5 KG DOĞMUŞUM ANNEM ÖYLE ZORLANMIŞ Kİ ÇOK DİKİŞİ VARMIŞ HAKKATEN BÜYÜK OLS BİR DERT KÜÜK OLSA DERT ALLAH HEPİMİZİN BEBEĞİNE SAĞLIK VERSİN VE KOLAY DOĞUMLAR NASİP ETSİN

ya kızlar bende normal doğum istiyorum ama artık geri sayıma geçtik,korkularım başladı...
allah hayırlı kolay doğumlar nasip etsin hepimize...

ha masallahhhh :)))) o kadarda kilolu olmasin benimki :)) ben anti sezeryanimda :)))
sipharis verilse ne güzel olurdu :))
arkadasimin yengesi normal dogum yapti iki gün önce .. bebi$ 4020 gram dogmus.. dikisi varmiydi bilmiorum ama ..arkadasima senin kesinlikle normal dogum yapmana izin vermem demis :roflol:

maşallah canım çok ii doğmuş kızının kilosu yeni doğduğunda tutmakta hiç zorluk çekmemişinidr allah nazarlardan saklasın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…