Nolur yardım edin kızlar 😞

Beni etkiliyor ama şuan koronadan dolayı çalışamıyor ve o paraya gerçekten ihtiyacımız var kira malum ev sahibi korona anlamıyor ... ama o kadar haklısınız ki galiba ben kendime yediremiyorum ..

Oturduğu yere haciz gönderemezmiyiz sonuçta ailesiyle yaşıyor
Gönderebilirsiniz ama bişey çıkmaz... Zaten şuan tüm icra iflas işlemleri durdu 30 Nisan’a kadar. (Büyük ihtimal uzar.) Zaten o ev haczinden de kurtulmanın pek çok yolu var. Bu yolun yolcusuysa bilir bu işleri. En basiti eşyalı ev kiralamak. Böylece eşya da kendisinin olmadığı için haczedilemiyor. Diyelim ki adresi olsa ve haciz gitse bile ancak lüks ürünlerden İKİ tane olandan BİRİ’ni alabiliyor örneğin iki tv varsa ancak birisini alabilir yada iki buzdolabı varsa ancak birini. Bu parayı ev hacziyle çıkaramazsınız yani. Birde icra masrafı yatırmanız gerek icra dairesine.

Beni etkiliyor ama şuan koronadan dolayı çalışamıyor ve o paraya gerçekten ihtiyacımız var kira malum ev sahibi korona anlamıyor ... ama o kadar haklısınız ki galiba ben kendime yediremiyorum ..
Ben senden önce yaşadım bu tecrübeleri. Sakin yüz verme bu konudan aynısını gene yapar yüz verirsen bırak canı bi acısın aklı başına gelsin. Ev sahibi mi geldi kapıya eşine yönlendir. Elektrik faturası mı geldi ver eline dolapmı boş canım Market parası rica ediyorum evde yiyeceklik bitmiş fln yap. Kavga dövüş etmeden.

Adamın alacaktı olduğu senetleri var hemde bir sürü kendini tefeci ya abimizin güya !!!! Ama oda hep icraya güveniyor yada silahına demek ki icrayla işler çözülmüyormuş baksanıza ! Er yada geç oda senetlerini işleme sokacak o zaman işimize yarar mı peki ?

Gerçekten ağlayarak okuyorum şu yorumları hırsımdan normalde o kadar dikkatli devlet işlerinden anlayan biriyimdir ki evliliğimi sorguluyorum resmen !! Ne basitmiş insan dolandırmak ya devlette destek olmuyor hava oldu adamın yanına kâr kalacak düşündükçe ellerim titriyor resmen psikolojim bozulmuş rüyamda adamı öldürdüğümü görüyorum !

Eğer eşinizin üzerine her hangi bir varlık varsa adamda ki senetler işe yarar. Önce size bir ödeme emri gelir. İtiraz süresi içerisinde böyle bir borcunuz olmadığına dair itirazda bulunursunuz. Ancak senetteki imzalar gerçek ve eşinize aitse ortada bir araba alışverişide olmuşsa burdan pek lehinize sonuç çıkmaz. Taşınmaz veya Taşınır malınızın üstüne haciz konur. Satış emri gelir. (tek aile konutunuz varsa satılamaz) ama iki ev varsa birinin yada arabanız varsa onun tarlanız tapanınız varsa onun üzerine ihtiyati haciz konur. Yasal faizi, avukatlık ücreti ve icra giderleriyle toplanan ve kabaran borcu icra dairesi hesabına yatırmazsanız üzerine haciz koyan malınız için satışa çıkılır. Çok ucuza ederinin altında satılır ihalede. Borcunuz kapatılır; masraflar düşülür. Ki zaman çok uzayacağı için ciddi bir faizle karşılaşırsınız. Malınız varsa 15.000 için bu kadar zarar etmenizi önermem. İtiraz davası sonuçlanınca ödeyin.

Rabbim yardımcınız olsun canım. Karşındaki adam saf kalpli kötülük düşünmeyen birisi ise kandırırsın. Tecrübe ile öğrenecek. İnsallah ders almıştır almazsa tekrarlar durur.

Bizim kimseye borcumuz yok çok şükür eşimin herhangi hiç bir yerde imzası yok çünkü adam dolandırdı parayı her birazdan arabayı getiriyorum ben kendi üzerime yapıcam siz borcu bitirince verirsiniz demiş ama ne para ne araba yok o bize getirmeyince parayı evde oturalım kiraya saysın dedik bari para yok olmasın malesef evde onun değilmiş kiracıymış bizde aracı soktuk senet imzalattık adama adam senette bize borçlu 20.000 tl (5.000) eşim benden gizli vermiş .. 5 kurtardık zorla .. ama senette hala 20.000 tl yazıyor adamın imzası tcsi hepsi var sadece adresi yazmıyor önemli değil dediler onun içinde resmi tek evrak senet ve adamın bize yazdığı mesajların ekran görüntüleri o görüntülerde borçlu olduğunu kabul ediyor .

Rabbim yardımcınız olsun canım. Karşındaki adam saf kalpli kötülük düşünmeyen birisi ise kandırırsın. Tecrübe ile öğrenecek. İnsallah ders almıştır almazsa tekrarlar durur.
Ya öyle ki herkese inanıyor karşısına geçin ben 10 tane aynı anda çocuk doğurdum diyin aaa Allah’ın işine bakın der şaşırıp inanır ! Ya yalan diyin neden yalan söylesin ki ne gerek var herkes yalancı mı neden kadına yalancı dedim günah der ... Allah razı olsun inşallah almıştır ama çok içerliyor kendide çok dert ediyor Allah var

E siz kendiniz yukarda adamın elinde alacaklı olduğu bir sürü senet var dediniz. Alacaklı olduğu senetler de eşinizin imzası yoksa nasıl alacaklı olacak bu adam hükümsüz bir durum. Konuyu daha açık yazın bence yardım istiyorsanız. Bu yazdığınız bir önce bana yazdığınız cevapla eşleşmiyor.

Bakın buna istinaden yazdım adamın size karşı başlatacağı takip sürecini.

Adamın bizden değil başkalarından alacaklı olduğu senetler var kusura bakmayın sinirimden bir yandan ağlıyorum gecenin şu saati kendimi ifade bile edemiyorum bu abimiz sözde tefeci ya senet karşılığı iş yapıyor sürekli siz 5.000 veriyor 10 gün sonra 20.000 misal veriyorum rakamları ama ödemezseniz diye senete 50.000 imzalatıyor yada arabanızı evinizi senetle üstüne alıyor parayı getirince Seneti alıyorsunuz adamın işi buymuş biz sonradan öğrendik bulduğu saf insanlardan parayı alıyormuş kaçıyormuş ...

Bakın buna istinaden yazdım adamın size karşı başlatacağı takip sürecini.
Evet anlıyorum ama bizden değil başkalarından alacaklı olduğu senetleri sallardı hep elinde bir sürü senet 100.000 tl olanını bile gözlerimle gördüm ..

Anladım tefeci yani adam. Bu şekilde biliniyorsa çevresinde bu “kötü şöhret” işinize yarar hukuken de kötü şöhret olarak geçer. Ancak bu durumun sizin alacaklı olduğunuz senetle alakası yok. O senet için normal takip süreci işleyecek. Tefecilik ve dolandırılıcılık ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz.Ceza mahkemesinde dava açılır. İkisi birbirinden ayrı süreçler olarak gelişir.

Yaaa daha önceden de insanları tehdit ettiği için silah kullanmaktan filan ceza evinde yatmış zaten bizi hem ev hemde araba konusunda dolandırdı halada yeri belli yani evi filan sadece işte göz korkutuyor kendince muz cumhuriyeti değil bende elimden geleni yapmak istiyorum peki avukata versek seneti avukat karşı taraftan alır mı kendi ücretini dosya masrafını bilginiz var mı acaba ?

Bakın tekrar söyleyeyim. Bahsettiğiniz iki konu farklı yönde olaylar ve birbirinden farklı mahkemelerce değerlendiriliyorlar. Dolayısıyla zaten bu seneti sizi dolandırdığı ve sonra karşılığında paranızın yerine verdiğini iddia ediyorsanız (hukuken iddia diyorum yoksa size inanıyorum elbet yanlış anlamayın.) ayrıca savcılığa tefecilik ve dolandırıcılık yaptığı iddasıyla suç duyurusunda bulunacaksınız. Senet icra dairesine; iddialarınızla ilgili dava ceza mahkemesine. Bu ciddi bir sürek zaten Avukat tutmanız gerek. Sizin savunmanız yeterli ve hukuki uygunluk çerçevesinde olmaz. Genelde tüm avukatlar dosya masraflarını ve belli bir miktar ücreti sizden henüz dava açarken ister. Anlaşmanıza göre de alabilirseniz o paradan kalan ücretini alır. Karşı taraftan alacağı ücret karşı vekalet ücretidir o sizi bağlamaz. Ceza davası da olacağı için genelde yüksek tutar istersler. Bilginiz olsun.

Biz bu konuda bütün ekran fotoğraflarını sakladık yalanlamasın diyerekten kendimizce elimizde koz bulundurduk neye yarıyorsa ... yani avukat olmadan olmaz diyorsunuz hadi ceza İÇİN kendimiz şikayet ettik desek icra İÇİN her türlü paramız araya gidecek Allah razı olsun ne diyeyim sizden her türlü bizi bitirdi gerçekten bu durum ..

Ne demek sizden de razı olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Zaten icraya dahi itiraz edeceğini düşünüyorum adamın. Sizin bu adamla baş etmeniz biraz zor olur. Bu yolun yolcusu hem kendisi bilir bazı hinlikleri hem de üç kuruş verip avukat tutar. Vekilsiz yani avukatsız bu işe kalkışmanız çok zorlar sizi. Hukuken hangi davanın hangi yerde açılacağı bile çok detaylı şeyler sırf burdan bile yanlışınız da itirazı kabul edilir. Ayrıca hukuki yazışma, doğru savunma bunlar teknik konular hele ceza davası gibi çok ciddi bir süreç için. Avukatınız olmazsa ceza davası sonunda Allah korusun iftira ile dahi suçlanırsınız. Ciddi süreçler bunlar. Avukat tutun mutlaka.

Gerçekten Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için gerçekten sıçmışız paramız hibe olacak desenize gerçekten parçalamak istiyorum bu adamı ya bu kadar kolay mı gerçekten devlet kimin yanında ... ve bu süreçte bebeğimi kaybettim stresten korkudan ben ya ne kadar kolay geliyor insanlara bir şeyler nefret ediyorum keşke böylelerini öldürsek ve suç sayılmasa !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…