Nolur bilen varsa yazin bana 20 aylik bebekte beyin sinirlerinde gelisim geriliği

Rumimi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2020
136
183
Merhaba hanımlar. 20 aylik oğlum var. 39 haftada sezeryanla 3.500 kilo dunyaya geldi. Topuk kani vs temizdi hersey. 1 yasa kadar da normaldi. 18 aylik olduğunda yürüyemiyordu,ellerinde kasılmalar oluyordu, desteksiz oturamıyordu yani otururken dengeyi saglayamiyordu. Yutkunma da da sorun yasamaya basladi bu nedenle doktora gittik. Doktor bizi çocuk nörolojiye yönlendirdi. Mr sonucuna göre beyin sinirlerinde gelisim geriliği var dediler. 3 doktora sorduk onlarda aynı şeyi söyledi. Metabolik test yapıldı sonuç temiz. Genetik test sonucu 2 Ay sonra çıkacak. Bu süreçte fizik tedavi önerildi. Beyin sinirlerinde yıkım olabilir dedi. Çocuğum su an emekleyebilirken emekleyemez oldu. Eskiden kelimeleri vardı artik Konusmuyor. 7 kiloya düştü ve yemek yemiyor. Yersede yutkunma sorununda bogulma tehlikesi yasiyor. Ellerini yumruk yapiyor kasıyor. Çocuk şu an 7-8 aylik gibi görünüyor hiç 20 Ay gibi değil. Böyle bisey yaşayan duyan var mı nolur yardım edin. Çocuğumun neyi var?

En iyi cevap
Internetten baktığımda sinir sisteminin bozulması tahrip olması sonucu diyor Rabbim evlatlarımızı korusun sizin bebeğinize de...
Size de çok geçmiş olsun konu sahibesine de. Rabbim evlatlarınıza şifalar versin ve hep yüzleri gülsün.

Merhaba kardesim, önce cok cok gecmis olsun ve rabbimden acil sifalar dilerim. 1. Bazi asilar böyle zede verebiliyor 2. Cesitli nedenleri olabilir
Havale gecirdimi hic? Yani yüksek ates? Ben Saglikciyim ve engelli insanlara bakiyorum. Dogustan engelli olan var, sonradan engelli olan var. Ama hizli kilo vermesinin önüne gecmeniz lazim. Herseyi bir günlük gibi yazin, kendini kasinca video cekin, doktorlar icin böyle bilgiler cok önemli. Allah sabir versin, insallah düzelebilir iyilesir.

Çok geçmiş olsun, çok hasta oluyodu demişsiniz bir yaşa kadar atesli hastalık geçirdi mi, dolven türü ilac kullandı mı yada farklı grup agır bir tedavi
Öncelikle Rumimi çok geçmiş olsun, en kısa zamanda iyileşir inşallah yavrucuğunuz.
Dolven türü ilaçların nasıl bir etkisi oluyor? Açıkçası ateş calpol ile düşmeyince dolven vb ibufrofenlerle çapraz kullanıyoruz.

Prospektusa detay için bakabilirsiniz epey detaylı fakat kısaca e110 (sunset yellow) -sentetiktir tatlandici gidalar konserve balık unlu mamüllerde kullanılır. Yan etkisi; alerji, kurdesen, kromozom hasari vs gibi norveçte yasak olan bi madde dolven iceriginde var ayrica aspartam(hayvanlarda kansere neden olan bir madde) iceriyor. Kinolin sarisi iceriyor oda amerika norvecte yasaklilardan kisaca dedigim gibi aklimdan yazdim suan ama detayini inceleyebilirsiniz icinde yok yok ilac mi zehir mi belli degil.

Rabbım şifa versin inşallah benimde hiç bir bilgim yok bu konuyla ilgili

Evet calpol ve dolven kullandik. Sürekli üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor hatta şu an da aynı durumda. Doktor ne verdiyse verdim bende. İlk bebeğim olunca hastalık beni çok endişelendiriyor çünkü

Evet calpol ve dolven kullandik. Sürekli üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor hatta şu an da aynı durumda. Doktor ne verdiyse verdim bende. İlk bebeğim olunca hastalık beni çok endişelendiriyor çünkü
Çok geçmiş olsun sizinki farklı bir seydendir belkide test sonuclariniz gelince belli olur Allah şifa versin

Desteğiniz için teşekkür ederim. Güçlü olmaya çalışıyoruz. Umudumu yitirmiyorum. Bilinmezlik bizi çok üzüyor. Gözlerimizin önünde eriyor çocuk..

Çok geçmiş olsun . Allah şifa versin . Böyle bir şey duymadım daha önce.
Eğitim araştırma ya da üniversite hastanelerine gitmenizi tavsiye ederim.
Peki nöroloji dr u ne diyor.,tedavi olarak
Bizi fizik tedavi ye yönlendirdi. Genetik test sonucu beklenecekmis. O da 2 Ay sonra çıkacak. Bu süreçte beyin de sinir yıkımı yaşanabilir dedi. Şu an çocuk ta gerileme mevcut. Oturamiyor emekleyemiyor konuşamıyor hatta yutkunamiyor

Meram eğitim araştırma hastanesine goturduk. Çocuk noroloji test yaptirmamizi istedi. Sinirlerde gelisim geriliği varmış ve bu süreçte sinir yıkımı yaşanabilir dedi. Fizik tedavi önerdi test çıkana kadar

Çok teşekkür ederim tavsiyenizi hemen gündeme alacağım

Allah şifa versin benim oğlumda sürekli solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor ve bizde her gittigimizde antibiyotik kullanıyoruz siz böyle diyince bende bir panikledim
İlaçların içerisindeki etken maddelerin belli yan etkileri var zaten bunu biliyorum ama bazı ülkelerde yasaklanan hammaddeler malesef bizim aktif kullandığımız ilaçlarda kullanılıyor. Doktorlara güvenip bizde çocuklara kullanıyoruz ama bundan sonra çok dikkatli olacağım. Yeter ki çocuğum iyileşsin

Allah'ım safi isminin yüzü suyu hürmetine tez zamanda evladına ve hasta olan kullarına şifa versin inşallah

Onceden anlamamızı saglayan işaretler yok mu
Belli bir zamana kadar hersey normaldi. İlk işaretleri alınca hemen doktora götürdük. Ancak bireysel gelisim farklılığı olabilir dediler. Hatta gözünde bir segirmeden dolayı daha önce mr çekilmişti ancak herhangi bir gelişim geriliği söz konusu değildi. Herneyse sonradan oluşmaya başladı yani

Allah şifa versin inşallah. Derdi veren Allah dermanı da verir. Siz denileni yapın, umarım sağlığına çabuk kavuşur yavrum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…